ShowBiz

Teatri Kombëtar, aktori zhvishet lakuriq në skenë (Foto)

auto-17351997-10154434957112919-6342943947140275806-n1489996711-1-e1490000707998_1490007396-3680476

Dino Mustafiq, regjisori boshnjak me famë ndërkombëtare ka sjellë në skenën e Teatrit Kombëtar shfaqjen “Equus” me të cilën ka thyer çdo tabu.

Themi këtë pasi për herë të parë në skenën e teatrit një aktor shqiptar interpreton tërësisht lakuriq.

Duke qenë se kjo ishte një vepër e cila i dedikohej lirisë dhe regjisori mori guximin të bënte këtë , pikërisht në Teatrin Kombëtar, ndërsa aktori që pranoi të dilte tërësisht nudo është Igli Zerka.

Që prej mbrëmjes së 17 marsit aktori ka interpretuar për minuta të tëra i zhveshur.

auto_17351997_10154434957112919_6342943947140275806_n1489996711-1

 

To Top