Maqedoni

Tmerr në spitalin e Shkupit, pacientët “bashkëjetojnë” me bërlloqet (Foto)

spitali

Shkrimtari shkupjan Sami Sherifi ka publikuar në facebbok disa fotografi nga Qendra Klinike “Nënë Tereza” në Shkup, që tregojnë tmerrin dhe mjerimin që mbretëron në këtë spital, shkruan Gazeta Lajm.

“Spitali shtetëror i Shkupit !
Spital kaq të abandonuar nuk kamë pa në jetën time !
Dhe flasin për shëndetësi e investime ?!”, ka shkruar Sherifi duke komentuar fotografitë e publikuara, ku shihen se si pacientët me sëmundje të rënda, lëvizin me karroce pranë mini-deponive të egra të bërllokut brenda spitalit.

spitali 1

Image may contain: night and outdoor

Image may contain: one or more people, people sitting, bicycle and outdoor

 

 

To Top