Sport

Totre ankohet në lëndim të vogël, Milevski shpreson të jetë gati ndaj malazezëve

119477-milevski-ova-e-posledna-proverka-za-novite-fudbaleri

Përfaqësuesja Shpresa e Maqedonisë i ka nisur përgatitjet për miqësoren kundër Malit të Zi (24 mars) që do të luhet në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup.

“Gjatë ditës së diel kemi zhvilluar stërvitjen e parë. Ennur Totre ankohej në lëndim të vogël pas ndeshjes me Bregallnicën, por shpresoj se do të jetë gati dhe do të konkurrojë për në ekip kundër Malit të Zi.

E përsërisë se për lojtarët e rinj këto janë kontrollueset e fundit për të vërtetuar kualitetin e tyre dhe të na dëshmojnë se kanë potencial për vend në reprezentacion ën ciklin e ardhshëm kualifikues”, deklaroi trajneri i 21-vjecarëve, Boban Milevski. Me 28 mars Maqedonia do të zhvilloj edhe kontrolluesen e dytë ndaj Bullgarisë. /lajm

To Top