Kronikë

Trafik droge në dyqanin e maskave veneciane, si u zbulua shqiptari (VIDEO)

Trafiku i drogës në dyqanin e tregtimit të masakave veneciane ka prangosur një shqiptar në Itali.
Mediat italiane raportojnë se shqiptari emri i të cilit nuk bëhet i ditur është 34-vjeçar, banor në Chirignago.

Ai dhe dy italianë të moshës 50- dhe 53 vjeç janë arrestuar gjatë operacionit të koduar “Bauta”, sipas emrit të maskës antike veneciane, raporton Panorama.

Hetimet e policisë ishin përqëndruar në dyqanin e maskave, në pronësi të njërit prej italianëve të arrestuar, ku kryhej veprimtaria e paligjshme e tregtimit të marijuanës.

Në dyqan gjatë aksionit u sekuestrua 750 gramë marijuanë dhe 1.7 kg hashash.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top