Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani, të shtunën, ishte në Austri, ku ka ndjekur nga afër ndeshjen kampionale mes Matersburg dhe Red Bull Salzburg, e fituar nga këta të fundit 2-0.

Osmani ka pasur mundësinë të shohë në vepër se me cfarë kualiteti disponon skuadra kampioni i Austrisë.

Kujtojmë se, të mërkurën kampioni ynë udhëton për në Salzburg në kuadrin e ndeshjes së parë të turit të tretë në Ligën e kampionëve.