Qeveria Botërore e Futbollit (FIFA) i ka bërë zyrtare kandidaturat për çmimin “Trajneri i Vitit”. Në këtë listë është padiskutim Didier Deshamp i cili arriti të ngrinte Kupën e Botës me ekipin e tij Francën, por gjithashtu ndodhet edhe Zidan me Simeone të cilët fituan respektivisht, “Ligën e Kampionëve” dhe “Ligën e Europës”.

Por edhe Zlatko Daliç i cili bëri një punë të shkëlqyer me Kroacinë duke e çuar deri në finale është pjesë e listës. Ndërkohë më poshtë mund të ndiqni kandidaturat që kan nxjerrë FIFA për këtë çmim.

 

Masimiliano Alegri

 

Stanislav Çerçesov

 

Zllatko Daliç

 

Didier Deshamp

 

Pep Guardiola

 

Jurgen Klop

 

Roberto Martinez

 

Diego Simeone

 

Geret Southgejt

 

Ernesto Valverde

 

Zinedin Zidan

Loading...