Presidenti amerikan, Donald Tramp publikoi në Tuiter se nuk e njeh presidentin rus, Vlladimir Putin dhe se Rusia nuk ka kurrfarë biznesesh.

“Nuk e njoh Putinin, nuk kam biznese në Rusi, ndërsa ata të cilët më urrejnë u çmendën. Obama mund të dakordojë marrëveshje ne Iranin, numrin një të terrorizmit, dhe kjo nuk është problem”, shkroi në Tuiter Tramp.

Tramp dhe Putin para ca kohësh biseduan përmes telefonit për zhvillimin e marrëdhënieve të mira midis dy shteteve si dhe për problemet më të rëndësishme ndërkombëtare.

Loading...