Sport

Trepça ‘89 me fat në short, ja kundërshtari në Champions

19145979_845417938939264_506239325482774430_n

Kampioni i Kosovës në futboll, Trepça ‘89, ka mësuar kundërshtarin e parë në rrugën drejt kualifikimit për garën më të madhe për klube në Evropë, Ligën e Kampionëve.

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka vendosur përballë klubit nga Mitrovica ekipin Vikingur i Ishujve Faroe.

Ndeshjet zhvillohen më 27 ose 28 qershor dhe 4 ose 5 korrik.

Kjo është hera e parë që klubet kosovare garojnë në garat e UEFA-s.

To Top