NGLI – Forcat zjarrfikëse po luftojnë me një flakët e llahtarshme që kanë përfshirë hotelin luksoz Mandarin Oriental në qendër të Londrës këtë pasdite.

Shtëllunga të mëdha tymi shihen në qiellin e kryeqytetit anglez që dali nga hoteli në rrugën Uilliam Street, Knightbridge, ku nata arrin çmimin 600 paund.

Brigadat e Zjarrit të Londrës thanë se rreth 20 zjarrfikëse dhe 120 trupa janë grumbulluar në vendngjarje për të luftuar me flakët.

Hoteli nuk kishte shumë kohë që kishte përfunduar zgjerimin dhe rikonstruktimin e fundit në historinë e tij 115 vjeçare.

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar apo se cili ishte shkaku i zjarrit.

Loading...