Vendimi i Ramës për mbështetur SHBA dhe për të larguar diplomatwt rusë nga Shqipëria pas rastit të helmimit të ish-spiunit rus në Britani ka marrë dhenë kudo në media.

Dy diplomatët rusë, njëri sekretari i parë i ambasadës Ruse dhe tjetri atasheh ushtarak.

Dy zyrtarët janë V.Filipi, dhe Balashov. Vendimi u mor nga Ministria e Jashtme.

Ishte Bushati që në një takim kokë më kokë njohu me vendimin ambasadën ruse. /albeu.com/

Loading...