Lucas Vaskes lojtari që fitoi penalltinë kundër Juventusit dhe i dhuroi kualifikimin e Realit, ka reaguar pas ndeshjes.

Ai beson se arbitri ka dhënë një vendim të drejtë, pasi Benatia e ka rrëzuar.

15234816727083

“Kur shkova për të goditur topin, qendrova mbrapa dhe më rrëzuan. Është normale që lojtarët e Juventusit protestuan, ishte minuta e fundit. Duke folur për ndeshjen në tërësi, lotari shpreson se Los Blancos mund të mësojnë prej saj. Ajo që ndodhi sot duhet të jetë një mësim për ne”, deklaroi ai.

Loading...