Ditën e djeshme futbolli shqiptar ka marrë një lajm të tmerrshëm. Lojtari shqiptar Labinot Harbuzi ka ndërruar jetë pas një ataku në zemër. Lajmi është konfirmuar nga familja e futbollistit të cilët i dhanë edhe ndihmën e parë.

labinot-harbuzi-83dad087-ef12-47c0-a0ac-a65d01b153f-resize-750

Ndërkohë babai i tij ka folur së fundmi shkurtimisht për gazetën suedeze GP ku u shpreh: “Nuk e di se çfarë ndodhi. Unë dhe gruaja ime i dhamë ndihmën e parë derisa erdhi ambulanca”. – tha Ismet Harbuzi.