Kronikë

Vetëvritet një 56-vjeçar në Tetovë

Një 56-vjeçar nga Tetova, me inicialet Xh.D., të dielën pasdite është vetëvrarë në shtëpinë e tij me plumb në kokë, njoftoi policia e Tetovës.

“Vetëvrasja ka ndodhur në hapësirat e katit, ndërsa me shenja jete e kanë gjetur të afërmit dhe e kanë dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës. Megjithatë i njëjti nuk u ka mbijetuar plagëve”, informoi SPB Tetovë.

Prokurori publik dhe ekipi i SPB Tetovë kanë kryer ekspertizën në vendin e ngjarjes, ku është gjetur revolja “C3-M57”, kalibër 7.62 mm, me të cilën supozohet se i ndjeri e ka gjuajtur vetveten. Me urdhër të prokurorit publik trupi i Xh.D. është dërguar për autopsi.

Nga SPB Tetovë informojnë se po punohet për zbardhjen e rrethanave, motivit dhe ngjarjeve tjera lidhur me këtë rast.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top