LifeStyle

VIDEO/ Dasma kthehet në ‘luftë’, të ftuarit rrihen me njëri-tjetrin

Dasma kthehet në ‘luftë’, të ftuarit rrihen me njëri-tjetrin

Zakonisht konsiderohen si dita më e lumtur e jetës për një çift, por një dasmë në Indi ishte e kundërta.

Dita më e bukur e çiftit u kthye në një arenë përplasjesh të forta e deri në përdorimin e karrigeve dhe tavolina. Shkak u bë një ankesë për ushqimin.

Incidenti thuhet se u zhvillua në një vend dasmash në Agra, shteti i Uttar Pradesh i Indisë veriore më parë këtë muaj.

Dëshmitarët thanë se kishte një mosmarrëveshje lidhur me ushqimin që u shërbye në ceremoni, pas së cilës anëtarët e familjes nga të dyja palët dolën jashtë kontrollit.

Një video e filmuar nga një kalimtarë tregon se mysafirët luftojnë njëri-tjetrin duke përdorur sende të forta.

Një njeri shihet duke goditur një burrë të ri mbi kokë dhe duke u përpjekur ta shtyjë atë mbi një kangjella duke përdorur një stol.

Të ftuarit janë parë duke ikur nga vendi i ngjarjes, duke përfshirë gratë me veshjet e tyre të posaçme që mbajnë në krah fëmijët e tyre./a.ç

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top