Ky është momenti kur Policia ka hyrë në selinë qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje, për ta arrestuar Albin Kurtin

Albin Kurti po kërkohej nga Policia për shkak të përdorimit të gazit lotsjellës në Kuvend.

Ai sot është paraqitur në tubimin e opozitës kundër Asociacionit dhe Demarkacionit dhe i është drejtuar turmës. Menjëherë pasi ka shkuar në selinë e partisë së tij, Kurti është arrestuar nga policia.

https://dailymotion.com/video/x3g0mph

Loading...