during the UEFA Champions League Quarter Final First Leg match between VfL Wolfsburg and Real Madrid at Volkswagen Arena on April 6, 2016 in Wolfsburg, Germany.

Skuadra gjermane Wolfsburg ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke mposhtur 2:0 Real Madridin.

Vendësit ndeshjen e kryen në 25 minutat e para, kur shënuan dy gola me anë të Ricardo Rodriguezit nga pika e bardhë dhe Arnold.

Reali deri në fund u mundua që të shënonte të paktën një gol, por pa sukses edhe pse kishin disa raste të mira.

Ndeshja e kthimit zhvillohet të martën e ardhshme në Santiago Bernabeu, atje ku Reali pret të përmbys rezultatin. /Express
https://www.youtube.com/watch?v=J_w7RoRA-MU
Loading...