Maqedoni

VMRO-DPMNE:Zaev, dorëhiqu

Në konferencën për shtyp të mbajtur nga OBRM-PDUKM-ja, Timço Mucinski kërkoi nga Zaevi që ta përmbushë premtimin e tij se do të jep dorëheqje nëse LSDM-ja i humbë zgjedhjet.

Sipas tij, kjo udhëheqësi e LSDM-së e ka humbur besueshmërinë te qytetarët, ndërkaq shtoi se shumica e qytetarëve vendosi të thotë stop për rënimin e shtetit dhe krijimin e krizave nga ana e LSDM-së.

Mucinski tha se nuk ka rast në botë kur lideri i opozitës kapet duke marrë 200 mijë euro ryshfet dhe të falet, të jepë tendera përfirma të të afërmve të tij, prandaj sipas tij, Zaevi duhet të dorëhiqet.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top