Vdekja e Angela Meçanit e cila u dhunua dhe më pas u hodh barbarisht nga makina ka mbetur ende e shoqëruar me mister.

20 vjeçarja ndërroi jetë në spital në Itali ditën e shtunë si shkak i plagëve të marra kur është hedhur nga makina dhe plagëve të dhunës të gjetura mbi trupin e saj.

Eshte zbuluar një bisedë telefonike që është bërë e mes tezes së 20 vjeçares Meçani dhe djalit që familja e saj pretendojnë se ka ikur me të në Itali.

Tezja e Angela Meçanit i kërkon llogari djalit me të cilin thuhet se ka ikur 20 vjeçarja duke i thënë që është ai i vetmi që mund ta dijë të vërtetën e asaj çfarë ka ndodhur.

Biseda

Tezja: Unë s’di asgjë. Mua më thoshte Anxhela që ne… Anxhela me kë kishte kërkesë, se nuk e vranë për një sufllaqe, e hoqën nga faqja e dheut dhe e hodhën si një qen në rrugë. Ti që ke një vit e gjysmë e di shumë mirë se kush e vrau Anxhelën.
Djali: Dëgjo, kërcënime s’ka pasur as ajo as unë. Se imagjinoj dhe se kuptoj dot se kush ka qenë..

Tezja: Nuk e imagjinon dot ti ehhh.
Djali: Jo se imagjinoj dot. Se do ti thoja policisë dhe do shkoja ta kapja atë njeri, le të vdisja dhe unë.

Tezja: Stë ka bërë ankesë për asnjë lloj gjëje. Kjo ishte ‘bam bam’?
Djali: Jo s’më ka bërë asnjë ankesë. Biles këtë gjera që të thashë ty, ia kam thënë edhe policisë.

Tezja: Është logjike që do mbash këtë linjë dhe s’do thuash një gjë tjetër tek unë.
Djali: Kjo është e vërtetë. Skam ça mbaj të fshehtë. Unë skam ndenjur…tani ti më thotë këto gjëra. Po më fut mua të mendoj keq.

Tezja: Kush unë po të fus?!
Djali: Jo tani më bën keq edhe mua.

Tezja: Dëgjo për shpirt të dy fëmijëve, ndoshta të ka llafosur, unë Anxhelën e kam si fëmijën time. Mua s’më vete mendja tek asnjë tjetër gjallë në botë. Vetëm t’i je ai që e njeh dhe tek ty do drejtohem. Do gjykohesh vetëm ti…nuk e di. Zoti…
Djali: Më dëgjon…unë të thash. Unë se di…jam shumë keq. Thash të më vrisnin mua sesa atë. Është një gjë që unë se prisja kurrë këtë.

Tezja: Anxhela punonte?
Tezja: Anxhela ka dalë në rrugë? Ka punuar si prostitutë?
Djali: Jo.

Tezja: Anxhela ka dalë natën ka punuar si prostitutë? Ma thuaj nuk më trazon kjo gjë?
Djali: Nuk është e vërtetë. Shkruhen budallallëqe ne internet dhe gazeta.

Tezja: Këto i shkruajnë gazetarët italianë…
Djali: E di sepse i kam lexuar vet ato.

Tezja: Ashtu de…Çupa bëri celebrim me ty apo me italianin që ishte 100 vjeç?
Djali: Bëri celebrim me italian për dokumente..

Tezja: Jo me ty?

Djali: Jo jo me mua…pse stë tha ty?
Tezja: Se di ça të tha ty, mua më tha se kishte bërë celebrim…

Loading...