Bologna e Blerim Xhemailit është kualifikuar për raundin e ardhshëm të kupës së Italisë, pas triumfit ndaj Padovës me rezultat 2-0. Golin e parë në këtë ndeshje e ka realizuar shqiptari Blerim Xhemaili në minutën e 70-t nga penalltia. Ai është edhe kapiten i skuadrës.

Ky gol u prit me ovacione nga publiku vendës. Nuk ka vomuar shumë dhe Bologna shënoi edhe golin e dytë dhe të fundit të takimit me autor Dijks./lajm