Xherdan Shaqiri ka folur për herë të parë si lojtar i Liverpoolit.

26 vjeçari nga Zhegra e Gjilanit, ka lënë Stoke Cityn për t’u transferuar te Liverpooli, shkruan lajmi.net.

Në deklaratën e parë si lojtar i Liverpoolit, Shaqiri është shprehur krenar që do të jetë pjesë e skuadrës nga ‘Anfield Road’.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu”, ka thënë fillimisht Shaqiri.

“Është një klub i madh me histori të madhe, lojtarë të mëdhenj dhe një trajner fantastik. Kështu që jam më të vërtetë i lumtur që jam këtu”.

“Si lojtar gjithmonë dëshironi të jeni në fazën e lartë të futbollit. Disa vite më parë kam kërkuar të vijë këtu, por nuk ndodhi. Jam shumë i lumtur tani që jam këtu”.

“Unë dua të përmirësojë veten time, dua të bëhem më i miri dhe të fitoj tituj. Kjo është arsyeja pse jam këtu”./Lajmi.net/