Maqedoni

Zaev takon Erdoganin, merr mbështetje për zgjidhjen e çështjes së emrit

zaev-erdogan-1

Kryeministri Zoran Zaev pasdite është takuar me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan.

Në takim është konstatuar se nevojitet avancim i bashkëpunimit ekonomik midis dy vendeve, ndërkaq presidenti turk ka mbështetur politiat e Maqedonisë për fqinjësi të mirë si dhe procesin e zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë dhe vlerësoi se kjo është mirë për Ballkanin si dhe perspektivat euroatlantike të Maqedonisë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top