Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të qëndrojë sot në Preshevë.

Ai në pikën kufitare me Tabanovcin e Maqedonisë, do të takohet me kryeministrin maqedon, Zoran Zaev, ka njoftuar Presidenca e Serbisë.

Vuçiq dhe Zaev do të diskutojnë për implementimin e projektit “One Stop Shop” për menaxhimin e integruar të kufirit.

Loading...