FIFA e ka publikuar listën e ngushtë të kandidatëve për çmimin Lojtari më i Mirë i FIFA-s 2018, i cili do të ndahet në shtator.

Njoftimi i organit qeverisës së futbollit botëror vjen menjëherë pas Kupës së Botës 2018 në Rusi, e cila ishte spektakolare dhe ku më të mirët e futbollit i shfaqen aftësitë e tyre dhe pasionin e madh në garë për t’u shpallur më të mirët, transmeton Gazeta Express.

Çmimi Lojtari më i Mirë i FIFA-s 2018 do të ndahet në Londër më 24 shtator.

Këta janë kandidatët për Lojtarin më të Mirë të FIFA-s:

Cristiano Ronaldo (Portugali/Real Madrid CF/Juventus FC); Kevin De Bryune (Belgjikë,/Manchester City FC); Antoine Griezmann (Franceë/ Atlético Madrid); Eden Hazard (Belgjikë/Chelsea FC); Harry Kane (Angli/Tottenham Hotspur FC); Kylian Mbappé (Francë/Paris Saint-Germain FC); Lionel Messi (Argjentinë/FC Barcelona); Luca Modrić (Kroaci/Real Madrid CF); Mohammed Salah (Egjipt/Liverpool FC); Raphaël Varane (Francë/Real Madrid CF)./Gazeta Express/

 

Loading...