Real Madridi dhe Barcelona do të përballen në Kupën e Mbretit këtë sezon për të 35-n dhe 36-n herë. Që të dy klubet i kanë fituar nga 10 përballje në të kaluarën.

El Clasico e parë në këtë garë, që atëherë njihej me emrin Coronation Cup, u zhvillua në vitin 1902. Barcelona e fitoi atë ndeshje me rezultat 3:1 dhe të dy skuadrat u takuan përsëri pas 14 vjetëve, kur katalonasit e braktisën ndeshjes, në protestë ndaj vendimeve të gjyqtarit, transmeton Gazeta Express.

 

Këta janë rezultatet e të gjitha ndeshjeve mes Real Madridit dhe Barcelonës:

 

 1. Gjysmëfinale. Barcelona 3-1 Real Madrid
 2. Gjysmëfinale. Barcelona 2-1 Real Madrid. Real Madrid 4-1 Barcelona. Real Madrid 6-6 Barcelona. Real Madrid 4-2 Barcelona
 3. Çerekfinale: Real Madrid 1-5 Barcelona. Barcelona 3-0 Real Madrid.
 4. Finale. Real Madrid 2-1 Barcelona.
 5. Gjysmëfinale: Barcelona 3-0 Real Madrid. Real Madrid 11-1 Barcelona.
 6. Gjysmëfinale. Real Madrid 1-0 Barcelona. Barcelona 3-1 Real Madrid
 7. Çerekfinale. Real Madrid 2-2 Barcelona. Barcelona 6-1 Real Madrid
 8. Gjysmëfinale. Real Madrid 2-4 Barcelona. Barcelona 3-1 Real Madrid.
 9. Çerekfinale. Real Madrid 0-1 Barcelona. Barcelona 1-3 Real Madrid.
 10. Finale. Barcelona 1-0 Real Madrid
 11. Çerekfinale. Real Madrid 2-0 Barcelona. Barcelona 1-1 Real Madrid
 12. Finale. Real Madrid 4-0 Barcelona
 13. Finale. Barcelona 2-1 Real Madrid
 14. Finale. Barcelona 2-0 Real Madrid
 15. Gjysmëfinale. Real Madrid 1-1 Barcelona. Barcelona 1-2 Real Madrid.
 16. 1/8 e finales. Barcelona 3-2 Real Madrid. Real Madrid 1-1 Barcelona
 17. Finale. Real Madrid 1-0 Barcelona.
 18. Çerekfinale. Real Madrid 1-2 Barcelona. Barcelona 1-1 Real Madrid
 19. Gjysmëfinale. Real Madrid 1-1 Barcelona. Barcelona 1-3 Real Madrid
 20. Finale. Real Madrid 2-1 Barcelona.
Loading...