Së fundmi, ‘Babastars’ kanë qenë në qendër të vëmendjes nga mediat rozë. Reperi i njohur, Cozman ishte ai që pak ditë më parë deklaroi largimin e më pas edhe Skivi konfirmoi se ishte larguar gjithashtu.

Ndërkohë që edhe për Agon Amigën u përfol se ishte larguar nga ‘Babastars’dhe u tha se me këngën e tij “O bir” thumbonte Getoarin.

Reperi ka postuar një video në ‘instastori’, ku hedh poshtë të gjitha dyshimet ndarjes nga grupi, duke treguar se shumë shpejt do të vijë me një këngë të re nën logon e ‘Babastars’.