Prej kohësh bukuroshja shqiptare Almeda Abazi është një brune mjaft simpatike.

Por gjatë ditës së sotme ajo i ka bërë konfuzë ndjekësit e saj në rrjete sociale. Almeda ka publikuar disa video të saj më flokë të shkurtër dhe bionde.

Por në pak kohë ajo i ka qetësuar ndjekësit e saj duke treguar se në të vërtetë kishte vendosur një paruke bionde.

Megjithatë edhe me këtë ndryshim Almeda dukej mjaft bukur. Aktualisht aktorja shqiptare, e cila jeton në Turqi është në pritje të fëmijës së saj të parë, i cili do të jetë djalë.