Modelja me origjinë shqiptare që po bën bujë në Londër dhe Amerikë,Arbenita Ismajli,përkrahë bukurisë po shquhet edhe për linjat e saj trupore.

Së fundmi ka postuar një fotografi në llogarinë e saj në “Instagram” ku shihet në të brendshmë të zeza më një xhaketë të trashë dhe shumë provokuese.

Përkrahë shumë bashkëpunimeve me revista dhe brende të ndryshme Arbenita u përfol shumë në media për lidhjen e saj me Feron.