Bayern_Munich

Bayern Munich në finalen e Audi Cup. Bavarezët i bashkohen Realit të Madridit në këtë edicion të 4-t. Ekipi i Guardiolës fitoi 3-0 ndaj Milanit, i cili nuk u shfaq në lartësinë e duhur.

Golat për Kampionët e Gjermanisë u realizuan nga Bernat 24′, Goetze 74′ dhe Lewandowski 85′. Pavarësisht rezultatin, Bayern shpërdëroi shumë raste.