Skuadrës andaluze i mjaftoi goli i Canales me 11-metërsh në pjesën e dytë për të marrë tri pikë shumë të rëndësishme ndaj një skuadre tepër të fortë, që para këtij takimi kishte pësuar vetëm një disfatë në kampionat. Atletico ishte e pafat, teksa Griezmann u ndal nga shtylla ndërsa për debutuesin Alvaro Morata nuk u akordua një penallti.

Gjithsesi, Betisi, që mban vendin e 6-të në La Liga, tregoi se nuk është rastësisht në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, ku do të përplaset me Valencian.

Ndërkoha sfida mes Villarealit dhe Espanyolit përfundoi në barazim 2-2.

Loading...