Këngëtari i njohur, Blero ka bërë një dedikim dashurie për të dashurën e tij, Afrona Dikën.

Në një postim që ka bërë së fundi ai ka publikuar një fotografi të Afronës dhe fotografit shqiptar në Amerikë, Fadil Berishën.

“Çfarë fotografie, dy njerëz qe janë te jashtzakonshem Afrona dika dhe Fadil Berisha. Njëri është shembull për shqiptari kurse tjetra eshte shembull ne dashni dhe respekt. Perveç asaj eshte shembull i edukatës dhe zemren ma te paç qe e ka, une une skam mbrri me njoft njeri me shpirt ma te pact se ty” ka shkruar Blero përkrah imazhit./Indeksonline