5 C
Skopje
Friday, February 22, 2019

Kuriozitete

Babagjyshët “pushtojnë” Madridin

Më shumë se 10 mijë babagjyshë “pushtuan” Madridin mëngjesin e së shtunës. Rreth stadiumit “Santiago Bernabeu” të zinte syri vetëm njerëz me kostume të kuqe,...

Japonezi bën thikën më të mprehtë në botë! Librin e numrave...

Një japonez ka bërë një thikë të posaçme, e cila librin e numrave të telefonit, e pret sikur të ishte gjalpë, transmeton Zeri.info. E...

Samsung Galaxy S7 do ta kopjojë iPhone 6s

Javën e kaluar Samsung i pagoi Apple shumën prej 548 milionë dollarëve në emër të dëmeve të shkaktuara në shkeljet e bëra në patenta....

Gruaja jeton në kafazin e ndërtuar nga burri i saj (FOTO)

Një grua në Kinë është detyruar të jetojë për një vit në kafazin prej druri të ndërtuar nga burri i saj. Li Jinci nga Foshan,...

KUJDES: Hakerat po bëhen gati të sulmojnë iPhone-t tuaj

Ekspertët e sigurisë paralajmërojnë se hakerët vitin e ardhshëm mund të drejtojë sulmet ndaj pajisjeve të Apple. Një avantazh i madh i përdoruesve të Mac...

Vret kobrën me duar, hakmerret për djalin që ia vrau (Video)

Videoja shokuese shfaqë momentin kur një baba në Indi e vrau një kobër shumë helmuese me duart e tij. Burri mund të shihet duket e...

11 kuriozitete për gjenialitetin

Gjenialitet është aftësia e një personi ne gjendje te tregoje kapacitet intelektual mbi norme, kreativitet dhe origjinalitet ne një fushe te caktuar apo ne...

Brenda avionit më luksoz në botë (VIDEO)

Mjafton të shikosh kabinën e avionit e ta kuptosh se për çfarë luksi bëhet fjalë. Për rehatinë e pasagjerëve kujdesen karriget e rehatshme të...

10 femrat që shënuan vitin 2015, një ndër to nga Maqedonia

Mediumi Amerikan BuzzFeed ka bërë një listë të femrave më trime që shënuan 2015. Në mesin e tyre është gjetur edhe një aktiviste për...

Kjo është zgjidhja japoneze për problemet e parkimit (Video)

Një në pesë drejtues automjetesh në zonat urbane në që mëngjes është në gjueti të një vendi parkimi. Si rezultat disa nisma tentojnë të...

Ky fëmijë sot është ndër këngëtaret më të bukura të skenës...

Dëshira dhe nostalgjia për t’iu kthyer fëmijërisë është e pranishme te shumë personazhe të njohur, jo vetëm në Shqipëri, por kudo në botë. Një...

Mësuesja shpëton nxënësen me dializë, i dhuron veshkën

Prej 4 vjetësh, 18-vjeçarja A’Ja Booth, braktiste shkollën tre ditë në javë për të bërë dializën. Ditët e saj, ndjenjat dhe mendimet i shkruante në...

Ia hapi derën luanit dhe ndodhi ajo që askush s’e priste!...

Kur ky njeri që do ta shihni në këtë video iu afrua rrethojës, nga ana tjetër u shfaq luani i cili dukej se mezi...

Shihni si kjo vajzë rreh punonjësin e policisë/VIDEO

 Deri më sot kemi akuzuar policinë për ushtrim dhune ndaj qytetarëve, por kur shh një grua që shtrin përtokë policing askuj nuk I vjen...

Çeki, përplasje spektakolare mes trenit dhe maunes/VIDEO

Një aksident spektakolar në një nënkalim në qytezën e Frydek Mistek, në Republikën Çeke. Në fakt, pasi injoroi ndalimin, një maune u përplas fuqishëm dhe...

Gjashtëvjeçari diagnostikohet me tumorin më të rrallë në botë

Një djalosh gjashtëvjeçar nga Britania e Madhe është diagnostifikuar me tumorin më të rrallë në botë. George McIntosh vuan nga tumori i njohur si...

Burgu me 5 yje i Putinit: Askush nuk mund të ik...

Krestov-2 është një burg luksoz me 5 yje i cili gjendet në vendlindjen e presidentit rus Vladimir Putin, në Sankt Peterburg. Ky objekt është pajisur me...

Rrëfimi i tmerrshëm i vajzës që u përdhunua 43.200 herë (Foto)

Një grua e cila ishte viktimë e trafikimit me njerëz nga organizatat kriminale në Meksikë ka rrëfyer tmerret që ka përjetuar. Karla Jacinto beson se...

Macja e verbër që ngjitet maleve (FOTO)

Macja Honey Bee, ëshë e verbër po që e adhuron ngjitjen në male pavarësisht që nuk mund t’i shijojë bukurinë e ecjeve të gjata. Pronari...

Donald Trump sulmohet nga shqiponja (VIDEO)

Donald Trump, kandidatit për president të SHBA-ve nga republikanët, nuk i shkoi gjithçka në rregull gjatë fotosesionit të revistës TIME. Kur Trump mendoi se do...

Restoranti më i dekoruar në botë (FOTO)

Festat e fundvitit mezi priten nga shumë njerëz. Krishtlindjet e Viti i Ri kanë shumë shpirt, pikërisht për shkak te dekorimeve të vendeve të...

Nga moskthimi i kusurit, kompanitë kanë përfituar 50 milionë euro në...

Rreth 50 milionë euro në vit është vlera nga moskthimi i kusurit në monedha të imëta prej 1 cent e më shumë, thonë përfaqësues...

Zelanda e Re zgjedh paraprakisht flamurin e ri!

  Zelanda e Re ka zgjedhur një dizajn blu dhe të zezë me fije argjendi si fituesja paraprak në një referendum mbi flamurin e mundshëm...

Fotoja e maces për Krishtlindje që po bën “bum” në Internet

Kemi parë shumë shpesh kafshë që ‘bombardojnë’ fotot tona, por ky është rasti kur interneti është çmendur. Një mace ndërhyri në kohën kur një familje...

Këta gjyshër nuk duan të ja dinë për moshën /FOTO

 Këta gjyshër sfidojnë çdokënd me formën e tyre perfekte.  Ata e kanë harruar se çfarë është mosha. Edhe nipërit e tyre i kanë zili…

Fëmija me varësi nga droga sepse nëna e konsumonte gjatë shtatzënisë

Një video e publikuar ka prekur zemrat e shumë njerëz në botë. Ka të bëjë me një fëmijë i cili ka lindur nga varësia...

Facebook ju lejon tani të komentoni tek postimet edhe kur nuk...

Facebook ka shtuar disa veçori të reja tek aplikacionet e saj për pajisjet mobile që mundësojnë përdorimin e rrjetit social edhe kur interneti është...

Sheiku e rrah gjyqtarin (VIDEO)

Një ngjarje shokuese është parë në Kuvajt. Në ndeshjen e Kupës së Kuvajtit e zhvilluar në mes të Al Hajra dhe Al Khaitan, një sheik...

7 milionë njerëz e shikuan video: Ja 10 vendet që mund...

Në një video virale në internet thuhet se Britania dhe Amerika mund të pushojnë së ekzistuari si vende brenda 20 viteve të ardhshme për...

Kjo plakë kishte parashikuar pushtimin e Europës nga ISIS më 2016

Një plakë e verbër që kishte parashikuar sulmet terroriste të 11 shtatori dhe cunamin në 2004’tën, ajo kishte paralajmëruar edhe rritjen e Grupit Islamik,...

10 vrasësit më të famshëm të historisë

Si e ndryshuan botën këto vrasje, si u realizuan dhe kush ishin viktimat. Quhen vrasës të famshëm, jo sepse shifrat e viktimave që kanë lënë...

Rusët luajnë shah në liqenin e ngrirë (Video)

Loja e shahut është një nga lojërat që më së shumti kërkon koncentrim nëse dëshironi që të mposhtni kundërshtarin, por të luash në një...

Vajzës së vogël i lënë të vozis kamionin, ajo shkatërron gjithçka...

Për të pasur një prezantim sa më të mirë të qëndrueshmërisë së kamionëve të saj, kompania e njohur suedeze Volvo, ka angazhuar një vajzë...

Heroi nga supermarketi: shikojeni momentin dramatik të shpëtimit të një vajze...

Vajza e cila ishte alivanosur në një supermarket dhe nuk po merrte frymë, kishte fat që aty gjendej një person i cili dinte si...

Përleshje mes një njeriu dhe një majmuni, diçka që nuk e...

Një përleshje e pazakontë ka filluar në mes të një majmuni dhe një personi. E gjitha filloi kur një majmun në Tajlandë, ishte ulur...

Kulla Eiffel: Të fshehtat që nuk i dinit

Është për t’u befasuar se sa pak dimë për monumentin më të njohur në Francë, dhe në botë.  Kulla e Eiffel është plot detaje të...

Dy motra binjake me fëmijë binjak, mjekët: Ky fenomen i...

Dy motra binjake nuk mund ta mendonin se edhe fëmijët e tyre do të lindin sërish binjakë. Michelle Cooke sapo është bërë nënë dhe ka...
video

Kjo është vetura e cila nuk ka nevojë për goma dimri...

Nissan GT-R shkrinë borën me anë të sistemit të shkarkimit të gazrave (auspuh). Kur keni në dispozicion një parking të zbrazët, shumë borë dhe një...

Si ta qetësoni foshnjën kur qan (VIDEO)

Pediatri Robert Hamilton apo siç njihet nga miqtë e tij Dr.Bob, kujdeset për të sapolindurit pothuajse për mbi 30 vite. Megjithatë ai tashmë ka postuar...
video

VIDEO: E pabesueshme: Kaprolli goditet fuqishëm nga vetura, por mrekullisht vrapon...

Një polic nga qyteti kalifornian Vassel, ishte duke udhëtuar në autostradë me veturën e tij zyrtare, kur ka goditur me shpejtësi një kaproll i...

Avioni me pasagjerë ulet për herë të parë në pistën e...

Megjithëse avionë ushtarakë janë ulur shumë herë në këtë pistë të akullt të Antarktidës, Boeing 757 është avioni i parë me pasagjere që zbret...

Tmerruese: Fëmija bie nga vetura që ishte në lëvizje (Video)

Një moment shokues ka ndodhur në Rusi, kur fëmija bie nga vetura e cila ishte në lëvizje. Siç shkruan TheMirror, pamjet janë filmuar nga kamera...

Horoskopi për ditën e sotme, 28 Nëntor 2015

Dashi Ditë e qetë dhe pa asnjë problem do të jetë për ata që janë në një lidhje. Gjithçka do ecë ashtu si e...

Çfarë lajmesh po jep kjo spikere?! (VIDEO)

Greta Hoxha, spikerja e zjarr për 28 Nëntor ka vendosur një veshje që të kujton Shpalljen e Pavarësisë, por nuk ka harruar edhe detajin...

Kamioni pa shofer në autostradat europiane

Kamioni i parë i automatizuar filloi rrugëtimin e parë më 2 tetor në një autostradë evropiane. Kamioni i prodhuar nga Daimler, i quajtur “Actro”...

Statuja e Lirisë fillimisht ishte projektuar si statujë e myslimanes së...

Statuja e Lirisë (Statue of Liberty) një nga simbolet më mbresëlënëse të Nju Jorkut, e cila u ndërtua duke u bazuar në idenë fillestare...

Kampionati i plakave në “click-clack” (Video)

Edhe ksaj pune i thojne loje e jo mahi  Nese video nuk hapet direkt në smartfonin tuaj, mund ta percillni ne këtë link: https://www.facebook.com/MesazhiPortal/videos/547808045370562/

Vogëlushi 19 muajsh që di të lexojë

Zakonisht, fëmijët mësojnë të lexojnë në moshën 5-vjeçare apo kur fillojnë klasën e parë. Por, ky vogëlush, që është 19 muajsh, jo vetëm që...

Zvicra hedh në qarkullim autobusë pa shofer

Njihet si një prej vendeve me nivelin më të lartë të jetesës, por shpesh sjell risi në teknologji. Bëhet fjalë për Zvicrën që pranverën e...

A po i vjen botës fundi? Ja çfarë thonë parashikimet e...

Pas sulmeve të fundit në Pars portale të ndryshme janë duke shfaqur disa profeci mbi shkatërrimin e Parisit dhe të Romës. Ja cilat janë...
video

Myslimani i drejtohet ISIS-it: Në djall shkofshi, Islami nuk na mëson...

Një mysliman i frustruar me veprimet e të ashtuquajturit Shteti Islamik (ISIS), të cilët ne emër të islamit bëjnë veprime makabre, iu ka drejtuar...

Konspiracion apo e vërtetë? E njëjta “viktimë” në të gjitha masakrat...

​Mediat e ndryshme nëpër botë kanë kapur imazhin e një femre, e cila sipas analistëve duket të jetë një prej viktimave të masakrës së...
video

Skandal/ Polici “mbush duart” tek të pasmet e vajzës që shoqëron...

Një video skandaloze është publikuar këtë të hënë. Qytetarët janë tmerruar nga dhuna e përdorur për të shoqëruar një zonjushë nga forcat blu, brenda...

Kush janë 13 familjet që komandojnë botën?

Ata janë jo vetëm të pasur, të pushtetshëm, por kanë një emër shumë të mirë në shoqëri. Por këto familje të pasura komandojnë botën...

Profecia e Nostradamusit:  Pas sulmit në Francë, do të fillojë luftë...

“Lufta e madhe do të fillojë në Francë dhe më pas gjithë Europa do të goditet. Ajo do të jetë e tmerrshme dhe e...

Ka lindur foshnja me dy koka (Foto)

Një foshnje me dy koka sapo ka lindur në Bangladesh. Fëmija, i cili aktualisht është dy motra binjake por që e kanë një trup të...

Myslimanja dhuron 1 dollar për çdo mesazh urrejtjeje që merr në...

Akademikja myslimane nga Australia, Susan Carland, është zotuar që do të dhurojë një dollar australian për organizatën bamirëse UNICEF për çdo mesazh urrejtjeje që...

Njihuni me “shefat e shefave” në Facebook (Foto)

Ne të gjithë e dijmë për CEO-n Facebookut, Mark Zuckerbergun dhe leitnantin e tij kryesor, Sheryl Sandberg. Por shumica e zyrtarëve të rëndësishëm të Facebookut...

Horoskopi për ditën e sotme, 12 Nëntor 2015

Dashi Dite goxha premtuese do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do kaloni çaste fantastike me atë qe keni ne...

Xhelozi shqiptare në rrjet: Ma hiq burrin nga Facebook-u jot! /FOTO

Facebook është kthyer tashmë në një nga mjetet më të domosdoshme të komunikimit të shumë njerëzve, por gjithashtu është shëndrruar në një nga shkakatarët...

Shqiptari që mahniti Italinë, shikoni si lyen vijat e bardha të...

Indrit Mema, titullar i një firme që lyen vijat e bardha të rrugës në Cosio Valtellino të Italisë, me një video të postuar në...

I krishteri nga Jordani ëndërron profetin Muhamed dhe pranon Islamin

Kjo është histori e vërtetë për djaloshin 16 vjeçar jordanez, Kastro Mazin Nimri i cili e ka pranuar islamin pasi që ka ëndërruar Muhamedin...

Me këtë metodë foshnja flen për një minutë (Video)

Me siguri që shumë prindër provojnë gjëra të ndryshme me anë të të cilëve i vënë të vegjëlit e tyre në gjumë. Një çift...
video

7 dënimet më të tmerrshme me vdekje

Në vitin 1964, Gwynne Evans dhe Peter Allen ishin njerëzit e fundit të cilët ishin ekzekutuar me varje. Dënimet me vdekje kanë qenë nga më...

Familja më e madhe në botë, burri ka 39 gra e...

Ziona Chana, 67 vjeç, që predikon poligaminë, ka krijuar familjen më të madhe në botë. Ai ka 39 gra, 94 fëmijë, 33 nipër dhe...

Njeriu kafshon qenin, dënohet me 1 vit burg

“Kur një qen kafshon një njeri nuk përbën lajm, sepse ndodh shpesh. Por nëse një njeri kafshin një qen, ky po që është lajm”,...

Më në fund vijnë tabletat “Anti-Selfie”

Më në fund, për të gjithë ata që nuk mund të kalojnë një ditë pa bërë ndonjë foto selfie, vjen një zgjidhje e mirë....

Skype publikoi një buton shpërndarjeje të përmbajtjeve në ueb

Shpërndarja e përmbajtjeve në ueb përmes Skype tani e tutje do të jetë vetëm një klikim larg. Platforma e komunikimit në pronësi të Microsoft...

Pësoi sulm në zemër gjatë vozitjes dhe humbi kontrollin mbi veturën

Në aeroportin Heathrow të Londrës, një shofer taksie nuk ka mundur të kontrolloi veturën, pasi ka pësuar sulm në zemër. Burri në të 60-at, që...
video

E çuditshme: Dy të rinjtë palestinezë i martojnë familjet pas vdekjes

Dy palestinezë të cilët ishin vrarë nga forcat e sigurisë në Izrael “u fejuan dhe u martuan në parajsë. 17-vjeçarja Dania Arshid ishte qëlluar për...

Kinë-Tajvan: Takim historik mes dy presidentëve mbas 66 vitesh

Presidenti kinez Xi Jinping dhe presidenti i Tajvanit, Ma Ying-jeou do të takohen për herë të parë mbas 66 vitesh.Takimi historik do të mbahet...

Rrëfehet 12 vjeçarja: Babai ma vrau nënën dhe e futi në...

Dënohet me burg të përjetshëm, burri i cili mbyti gruan dhe e hodhi në mbeturina Një vajzë adoleshente zemërthyer rrëfen se si jeta e saj...
Margaret Thome Bekema

Plaka 97 vjeçare më në fund përfundon shkollën e mesme

Margaret Thome Bekema e kishte lënë shkollën që të kujdesej për nënën e saj të sëmurë. Megjithatë, plaka 97 vjeçare nuk u dorëzuar asnjëherë, dhe...

Një detyrë si „Ali Hoxha, Hoxh` Alia“

Testi nga matematika i një nxënësi amerikan të klasës së tretë, për momentin është bërë hit në internet. Arsyeja për këtë është debati lidhur...
video

Pamjet e rralla të avionit “fantazmë” të SHBA-ve

Kjo video është ndër pamjet e rralla të avionit B-2 Spirit të SHBA-ve. I ashtuquajturi “stealth” është i padukshëm ndaj radarëve dhe është përdorur nga...

Facebook mundëson kërkimin e mbi 2 trilionë postimeve!

Në përpjekje për të garuar me rivalët e saj direkt sikurse Twitter dhe Google për kërkimet e lajmeve në kohë reale, Facebook këtë fundjavë...

Gjendet Bibla 1 mijë vjeçare në Turqi

Policia ka konfiskuar një Bibël që vlerësohet të jetë 1,000 vjet e vjetër në qytetin qendror turk të Tokatit, raporton ‘The DailySabah’ Policia arrestoi tre...

Hakeret minorene qe kane gjunjezuar gjigandet e internetit

Informatika nuk ka moshe. Dhe kur flet per sipermarres te rinj ne kete fushe, model mbeten gjithnje Steve Jobs dhe Bill Gates. Por jo...
video

Ky djalë arrin të këndojë në 23 zëra të këngëtarëve të...

Roomie është ndër talentet i cili përmes rrjeteve sociale ka shfaqur aftësitë e tija në këndim. E veçanta e zërit të Roomie është që...

Luan lotari me numrat e gjobës dhe fiton 705 euro

Të gjithëve iu ndodh që të marrin ndonjë gjobë, për parkim të gabuar, për mosvënien e rripit të sigurimit. Ndonjëherë gjoba të vjen aq pa...

Artisti që çdo ditë krijon një miniaturë

Dizajneri japonez, Tatsuya Tanaka, ka që prej vitit 2011 pothuajse çdo ditë bën miniatura shumë kreative. “Kur fëmijët e lënë imagjinatën e tyre të lirë,...

Ky postim i universitetit i bën prindërit të qajnë

Dhe vjen një ditë… Është pikërisht koha kur prindërit e kuptojnë se fëmija e tyre është rritur dhe duhet të nisë jetën si i pavarur. Natyrisht...

I bie iPhone 6 nga 2800 m lartësi, e pabesueshme ku...

Të gjithë përdoruesit e iPhone mendojnë se telefoni i tyre është më i miri dhe ndoshta kanë të drejtë. Këtë e vërteton edhe kjo ngjarje...

Paditë gruan për mashtrim në momentin kur e sheh pa grim

Të gjithë e dinë që disa gra duken shumë më bukur me grim, pra nuk është ndonjë sekret e gjithë ky muhabet. Mirëpo si duket,...

Qyteti ylber i Meksikës

Qeveria meksikane u ka bërë ftesë të gjithë artistëve të rrugës, që të pikturojnë një mural të madh, në mënyrë që të reduktohet dhuna,...

Qyteti më i hulumtuar në Google

Falë galerive të veta të artit, skenës teatrore dhe me dizajn inovativ, Londra është shpallur qyteti më i kërkuar në hulumtuesin e Google, transmeton...

5 vjeçarja nën petkun e personazheve të animuar

Lidia Capaldi, është nënë e një vajze pesë vjeçare. Vajza saj është e apasionuar pas princeshave të Disney, por edhe pas heronjëve, transmeton Klan Kosova. Kështu...

Vajza që vuante nga djersitja e tepruar

Një drejtuese në një kompani të marrëdhënieve me publikun në Britani u detyrua që të marrë gjashtë muaj leje pasi kishte një problem me...

Foto: Rrëzohet Jennifer Lopez

Këngëtarja dhe aktorja e njohur, Jennifer Lopez, është rrëzuar nga shkallët. Megjithëse nga pamjet duket e tmerrshme, J-Lo është shëndoshë e mirë, pasi skenat e...

VIDEO: Motoçikleta që ecë në ujë

Dicka si kjo mund të jetë gjëja më e bukur që keni mundur të shihni deri tani. Një video e tillë, me protagonist sportistin ekstrem...

VIDEO: Krevat me alarmin që me siguri ju zgjon

Shumë persona kanë probleme me gjumin dhe zgjimin e hershëm. E këtij problemi si duket i’a ka gjetur zgjidhjen inxhinieri, Colin Furze i cili ka...

VIDEO: Për një “fije floku” shpëton nga treni

Kamarat kanë regjistruar momentin kur një person i shpëton për një “fije floku” trenit, falë ndihmës së një polici. Në video shihet se si një...

Kamera e fshehur më e tmerrshme që keni parë ndonjëherë, dhe...

  Kjo definitivisht mund të llogaritet si një ndër kamerat e fshehura më të tmerrshme që keni parë. Me një maskë në fytyrë dhe i mbuluar...

Kur “vlojnë” flokët në kokë

Vapë e madhe po mbretëron gjithandej në Ballkan, por edhe në disa vende perëndimore. Gazeta çeka Pravda, transmeton Koha.net, në temperaturën e jashtme 38...

Gruaja 100-vjeçare merr letër nga spitali: Je shtatzënë

Është stërgjyshe dhe është afër të 100-tave dhe në një fletë analize të spitalit thuhet se është shtatzënë. Doris Ayling kishte bërë një vizitë...

Aeroporti i 1 miliardë eurove shitet vetëm për 10 mijë euro

Një "aeroport fantazmë" në Spanjë që vlera e tij sillet rreth 1 miliardë euro, është shitur për vetëm 10 mijë euro. Ciudad Real la...

Mënyrat e çuditshme për të fituar para

  Në ditët e sotme gjithkush do të donte t’ia dilte me një ide për sa i përket anës financiare. Sekreti është pikërisht të menduarit...

Shtypet nga treni, por shpëton nga lëndimet

Policia e Shtetit thotë se një njeri i shpëtoi lëndimit pasi është shtypur nga një tren mallrash, sepse e kishte zënë gjumi  në mes...

Hedh Coca Cola mbi flokët e tij dhe se çfarë ndodh...

Keni provuar ndonjehërë të hedhni Coca Cola në flokë,është e habitshme se çfarë ndodh nëse perdorim Coca Cola. https://www.youtube.com/watch?v=oZ64cvQ53us

Programi që zbulon telefonatat me numër të fshehtë

Merr fund kënaqësia për ata që bëjnë telefonata anonime në celular. Vjen tashmë shërbimi me anë të të cilit mund të zbuloni ngacmuesit apo...

Ja si të mbroni karikuesin e iPhone-t tuaj (FOTO LAJM)

iPhone është një ndër modelet më të preferuar i telefonit nga të rinjtë, për funksionet e shumta që ai ofron dhe mbi të gjitha...

Telefonët shumë shpejt pa SIM kartelë

  Kompanitë e mëdha si Samsung dhe Apple janë duke punuar që të sjellin telefonat pa SIM kartelë. Financial Times shkruan që të dyja janë duke...

Çfarë thonë këmbët tuaja për shëndetin?

Pjesë të ndryshme të trupit tonë identifikojnë rreziqe shwndetsore që kanë të bëjnë drejtpërdrejt me organizmin. Këmbët janë një ndër pjesët kryesore të trupit...

Fëmija i parë është më inteligjent

Sipas një hulumtimi në Universitetin e Hutson ka dalë që fëmija i parë i çdo çifti ka koeficient më të madh të inteligjencës së...

“Google Street View” e qet në rrenë para gruas [foto]

Një duhan pirës, i cili i kishte thënë gruas së tij se kishte lënë cigaren, “zihet” duke tymosur nga kamerat e “Google Street View”. Donny...

Chevrolet sjell kondicionerin për smartphone

Telefonat janë bërë pjesë e pandashme për njerëzit ditëve të sotme. Ata përdoren kudo, në shtëpi, jashtë, madje edhe në veturë. Ndonjëherë nga përdorimi për...

Magjistarë të tillë nuk keni parë (Video)

  Shin Lin nuk do prezantim. Për të flet vepra e tij. Për çka bëhet fjalë shikojeni këtë video ku Lin ka arritur që të...
ALKALOID

OPINIONE