5 C
Skopje
Friday, February 22, 2019

Kosovë-Shqipëri

LSI-së nuk i duhen më para. Meta: Kush vjedh e bën...

Ironi apo edhe LSI ka vendosur ti thotë mjaft korrupsionit? Pas opozitës edhe PS-së edhe Ilir Meta ka vendosur ti shpallë luftë korrupsionit. Në një...

Kthehu shoku Enver, t’i kemi falur të gjitha!

Ky është një shkrim i publikuar nga e përditshmja britanike e krahut të majtë, “Morning Star”. Shkrimi mban vulën e poetit dhe këngëtarit britanik,...

Aksion policor, arrestohet një shqiptar i dyshuar si “xhihadist”

Në kuadër të masave Antiterror një shqiptar 20 vjeç u ndalua dje në Katania të Italisë, bashkë me një sirian dhe dy shtetas nga...

Në Shqipëri po hyjnë elemente radikale nga Kosova dhe Bosnja

Prej disa javësh Shërbimi Informativ Shtetëror dhe agjentët e antiterrorit në Shqipëri po vëzhgojnë një grup personash me tendenca të dyshuara terroriste. Sipas ABC NEWS...

Shpërndanin drogë nëpër gjimnaze, ja emrat e 4 të arrestuarve

Katër persona janë arrestuar mëngjesin e sotëm në Tiranë pasi dyshohet se shpërndanin droge në gjimnaze dhe lokalet e natës në kryeqytet. Ata janë: Aldo...

Plagosen tre persona për një kanal për ujitje

Në fshatin Petrovë të Shtimes, dje si pasojë e një përleshje kanë mbetur të plagosur dy veta. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ata mbetën...

Donika mund të lirohet këtë javë

Avokati i deputetes Donika Kadaj – Bujupi, Arianit Koci, ka bërë me dije se mbrojtja ka ofruar bazë të fortë juridike që Gjykata e...

Trafikantja e drogës kërkon uljen e dënimit: Jam shtatzënë

Njëra nga të arrestuarit për shpërndarjen e heroinës në Tiranë, Sonila Dinoshi 31 vjeç, paraqiti përpara trupit gjykues sot një raport mjekësor që vërtetonte...

Evakuohen 11 familje për shkak të rrezikut nga përmbytjet

Policia e Tiranës njofton se tek “Ura e Institutit Bujqësor”, në drejtim të Paskuqanit, lumi është duke dalë nga shtrati dhe rrezikon banesat. Uniformat blu...

Çfarë i bëri bashkoi në dhjetor 1990, Sali Berishën dhe Edi...

Çfarë i bashkoi Sali Berishën dhe Edi Ramën 25 vjet më parë? Kjo është pyetja më normale që shtrohet sa herë botohet kjo foto. Fotoja...

Lugina kërkon trajtim më të mirë nga Kosova, paralajmëron hapa radikalizues...

Represioni që ushtroi shteti serb detyroi që shqiptarët e Luginës së Preshevës të lënë pas gjithçka patën. Ata u vendosën në qytete të ndryshme të...

Arrestohet shqiptari, provoi të blinte drogë me mbi 30 mijë euro...

Policia Shqiptare ka kryer me sukses operacionin “Dorëzimi”, me të cilin në Korçë ka kapur në flagrancë shtetasin Gentian Oshafi, 28 vjeç, banues në...

SHISH ka emrat e terroristëve të mundshëm: Të lidhur me “shoqata...

Burimet nga Shërbimi Informativ Shqiptar dhe ato të Policisë Shqiptare tregojnë se kanë në dorë krejt emrat e terroristëve të mundshëm në Shqipëri. Tregohet se...

ISIS kërcënon me sloganin “Me plis në Paris” [FOTO]

ISIS për herë të dytë ka dërguar emaila kërcënuese në redaksitë e mediave shqiptare në Kosovë dhe Shqipëri Edhe kësaj radhe, kjo organizatë terroriste ka...

Ymeri: KFOR-i t’i kërkojë falje popullit të Kosovës për ofendimin e...

Kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka thënë se vizita e komandantit të ushtrisë serbe në Prishtinë është e papranueshme dhe është një ofendim i...

FOTOLAJM/ Edhe karvani i nuses bllokohet nga shiu

  Shirat e dendura që kanë zaptuar vendin, kanë bllokuar edhe qarkullimin e automjeteve në shumë rrugë. Fatkeqësisht edhe një karvan automjetesh që shoqëronin nusen ka...

Historianja serbe: Mjaft më me gënjeshtra, shqiptarët janë autoktonë

​Qysh në gjysmën e dytë të shekullit XIX, stereotipi negativ për shqiptarët ka qenë i shprehur në një sërë librash të autorëve serbë pa...

Përmbytet autostrada Tiranë-Durrës (Video)

Shiu i dendur gjatë natës ka shkaktuar përmbytje të një pjesë të mirë të autostradës Tiranë-Durrës. Siç mund ta shihni nga video, uji ka mbuluar...

Do blinte drogë 30 mijë me euro të falsifikuara, prangoset…

Një i ri është vënë në pranga nga policia pasi është kapur me mijëra euro të falsifikuara. Policia ka bërë të ditur se Gentian...

Histori të emigrimit të shqiptarëve në periudha të ndryshme përmes këngëve...

Në prag të përvjetorit të emigrimit ilegal të kosovarëve ju sjellim tregime përmes këngve folkolirike dhe rapsodëve, këngë të grurbetit të periudhave kohore të...

Foto e rrallë: Mbreti Zog I duke ngritur pesha (Foto)

Princi Leka ka publikuar një foto ku shfaqet Mbreti Ahmet Zogu duke ngritur një shtangë në plazhin e Durrësit. Leka shkruan se, gjyshit të tij...

Tirana nën pushtetin e shiut, Veliaj thotë se e ka gjendjen...

Orët e para të mëngjesit të së dielës në Tiranë janë shoqëruar nga shira dhe erëra të forta, të cilat kanë sjellë dhe përmbytjen...

Rrëfehet bashkëshortja e Sokol Olldashit: Koli kishte brengat e tij

Një vdekje konfuze dhe tejet tronditëse, e cila nuk la askënd indiferent. Sokoli i mëmë Kozetës, atë mbrëmje të së mërkurës, u largua për...

Novi Sad: Mbishkrime “Kosova është Republikë”

Në total 12 grafite me përmbajtje të ndryshme janë gjetur nëpër rrugët e Novi Sadit në Serbi. Në mesin e grafiteve të fshira në muret...

95 martesa të hershme vetëm në vitin 2014 në Kosovë

Martesa e hershme nën moshën madhore që dikur ishin shumë të theksuar në shoqërinë kosovare, edhe pse në numër më të vogël ende janë...

Shqipëria përmes 12 fotove interesante të fotografit nga Kalifornia (FOTO)

​Një fotograf nga Kalifornia, Nick St. Oegger, ka realizuar një set fotosh në Shqipëri në pjesë të ndryshme të territorit të saj. Konkluzioni i fotografit...

2 viktima në Shqipëri nga moti i keq, përmbytje në Jug

Shirat e nisur një ditë më parë kanë rikthyer përmbytjet në Jug të vendit. Ndërsa dy persona raportohet të kenë humbur jetën si pasojë e...

Imami i Cërrikut: Islami ka bashkëjetuar me kristianët dhe jehudët

Xhamia e Re e Cërrikut në Elbasan bën pjesë në 5 xhamitë që janë jashtë juridiksionit të Komunitetit Mysliman Shqiptar. Por imami nuk e...

Lugina e harruar

(Foto: Driton Bublaku),  Anita Kadriu Shqipëria dhe Kosova nuk po realizojnë premtimet e dhëna për të përkrahur shqiptarët e Luginës së Preshevës as në aspektin politik,...

Numri i kosovarëve në ISIS i madh, jemi në rrezik nga...

Ankthi nga terrori është ringjallur në gjithë kontinentin e vjetër e më gjerë, pas sulmeve të përgjakshme që Parisi i përjetoi fundjavën e shkuar....

Serbia zbaton planin e Millosheviçit në Luginë 

Shqiptarët në Luginën e Preshevës vazhdojnë të diskriminohen nga shteti serb edhe 15 vjet pas përfundimit të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës, Bujanocit...

Një gazetar në Shqipëri është kërcënuar nga terroristët e ISIS?

Një gazetar i njohur në Shqipëri mësohet se është në shënjestër të terroristëve të ISIS. Lajmi është bërë i ditur nga burime të shërbimeve...

33 vjeçari shqiptar martohet me 85 vjeçaren greke, dashuri e çmendur...

Dashuria nuk njeh moshë, është fiks proverni i cili i shkon për shtat të moshuarës greke dhe të riut shqiptar. Nusja 85-vjeçe, dhëndri 33 vjeç,...

DOKUMENT SEKRET: Çfarë hetoi Sava Lazareviqi, inspektor i UDB-së me mision...

Asnjë organizatë shqiptare kurrë nuk mundet të shpërthejë prej së jashtmi, por vetëm brenda saj i ka gjenet e zbulimit - thotë më 1953...

FOTOLAJM/ Ja xhihadistët që tmerruan Tiranën sot

Zbardhen fytyra e personave që ishin veshur si xhihadistë ditën e sotme dhe që sipas policisë ishin duke regjistruar një videoklip, por që nuk...

Foto shokuese nga Shqipëria/ Çfarë janë këto veshje dhe pse tani?

 Sot në rrugët e Shqipërisë ka ndodhur një nga shfaqjet më të pazakonta. Dhjetra gra të mbuluara me të zeza kanë dhënë shfaqje të...

1 milionë euro drogë të fshehura në mbajtësen e këpucëve, pranga...

Një operacion antidrogë ka dërguar  në pranga dy shqiptarë, 26 dhe 23 vjeç dhe policia ka sekuestruar një sasi kokaine me vlerë prej 1...

Opozita premton se më 28 nëntorit do të mblidhen 200 mijë...

  Foto: Bota sot (E plotesuar) Me ironi e ka nisur fjalimin e tij para militantëve të partive opozitare në Pallatin e Rinisë, kreu i AAK-së,...

Grekët sulmojnë Athinën se nuk reagon: Shqiptarët duan të na marrin...

Mediat greke vazhdojnë akoma “betejën” në lidhje me territoret shqiptare në Greqi, dhe e kundërta siç pretendojnë ata. Portali grek “Newsbomb.gr” sot ka bërë...

Lushtaku dhe Grabovci ‘shajnë me nënë’ opozitën (Video)

Ka kaluar kohë që nga skandali politik i përgjimeve. Njëra ndër këto përgjime ishte biseda në mes të shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së,...

​Haradinaj: Porosia jonë për pushtetin me 28 Nëntor

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, në fillim të fjalimit të tij para strukturave të opozitës ka përshëndetur Albin Kurtin, Donika Kadaj Bujupin dhe Dardan...

Myftiu i Tiranës: 140 shqiptarë kanë shkuar të luftojnë në Siri

Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra tha se pas zyrtarizimit të xhamisë së Mëzezit duke emëruar një imam ose hoxhë, shumë shpejt do të ketë...

‘Jam kamikaz, jam i ISIS’it’, 34-vjeçari alarmon shtëpinë e fëmijës në...

Hyri në Shtëpinë e Fëmijës në Sarandë duke përhapur panik, arrestohet një 34 vjeçar. Ngjarja u shënua mbrëmjen e së enjtes, ndërsa 34 vjecari Fatjon...

Mediat ndërkombëtare: Jeta e shqiptarit më të pasur është e mrekullueshme

Portali ndërkombëtar Boredpanda, përshkruan mënyra të jetesës, art, kultura dhe të veçanta të tjera. Por sot në këtë portal ka zënë vend një artikull për...

Tahiri nuk përjashton rrezikun e terrorizmit në Shqipëri

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri tha se Shqipëria nuk është imune nga rreziku i terrorizmit. Në një deklaratë për mediet, ai tha se është e...

Videoja intime, Sokol Balla fiton gjyqin me Bushatin dhe Shkullakun

Gazetari Sokol Balla ka fituar gjyqin me portalin Lapsi.al në lidhje me publikimin e videos intime të tij. Balla e hodhi në gjyq portalin Lapsi.al,...

Deputeti ‘kaubojs’ rrëfen historinë e tij të dashurisë dhe planet për...

​Pas marrjes së mandatit të deputetit, demokristiani Eduart Ndocaj ka lënë Milanon, për t’u vendosur në Manati të Lezhës, fshatin ku ka lindur. Për...

Shqiptarë që “serbizohen” për të gjetur punë në Zvicër

Gazeta zviceranë Beobachter.ch, ka bërë një shkrim ekskluzivisht për emigrantët nga Kosova, që për dallim nga vendet tjera të Ballkanit, akoma duhet të marrin...

Bregu në tapetin e kuq me vajzën

Ceremonia hapëse e festivalit Giffoni 2015, ka tërhequr audiencën maksimale të artdashësve, por jo vetëm. Përveçse aktorëve të njohur të kinemasë shqiptare dhe ndërkombëtare,...

Përfundon seanca për tetë protestuesit tjerë të arrestuar

Seanca përgatitore në Pallatin e Drejtësisë ndaj tetë personave të arrestuar ka përfunduar, ndërsa së shpejti pritet të merret edhe vendimi i Gjykatës. Që të...

Aktakuzë kundër 8 personave për Krim të Organizuar

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë kundër shtatë të pandehurve për Krim të...

Koalicioni qeveritar s’ka as negociata, as marrëveshje me AAK-në

Nuk ka asnjë marrëveshje ndërmjet partive të koalicionit qeveritar dhe partive opozitare. Burime të afërta me partitë qeveritare, demantojnë raportimet e sotme të mediave, se...
video

Trafikonin drogë drejt Italisë me tragetin Durrës – Ankona (Video)

Policia e Durrës ka shkatërruar një grup kriminal që merrej me trafikimin e lëdnëve narkotike drejt Italisë. Për këtë punë përdorej linja e tragetit...

​Protestojnë nxënësit e Luginës, kërkojnë abetaren shqip

Rrugët e qytetit të Preshevës sot ishin të mbushura me nxënës shqiptarë, të cilët kërkonin plotësimin e të drejtës së tyre elementare, që të...

Kjo është shqiptarja që shiste drogë

Rreth 4 vite më parë ajo po përpiqej të linte drogën, duke u trajtuar në një nga qendrat e kryeqytetit përmes terapisë mbajtëse me...

LDK-PDK dhe AAK afër arritjes së marrëveshjes

Burime të Gazetës Express, në tri kampet politike, kanë konfirmuar se tashmë marrëveshja për zhbllokimin e situatës politike – po shihet në horizont. Në...

Kërcënuesi i shkon te dera ministrit Arsim Bajrami

Kërcënuesi i ministrit të arsimit Arsim Bajrami, studenti senator Rifat Krasniqi para pak çastesh ka qëndruar para hyrjes së Ministrisë së Arsimit. Siç shihet dhe...

Reagon diplomati gjerman: Opozita ta ndalojë shantazhin ndaj popullit, Dita e...

Diplomati gjerman Ernst Reichel ka bërë deklarata të forta ndaj veprimeve të opozitës. Ai ka thënë se ata po shantazhojnë qytetarët. Duke komentuar protestën e...

Imami nga Tirana: Francezët s’janë më të mirë se Lavdrim Muhaxheri

​Imami i xhamisë së “Unazës së Re” në Tiranë, Armand Ali, ka thënë se francezët nuk janë më të mirë se Lavdrim Muhaxheri, terroristi...

Imami nga Tirana: Francezët s’janë më të mirë se Lavdrim Muhaxheri!

Imami i xhamisë së “Unazës së Re” në Tiranë, Armand Ali, ka thënë se francezët nuk janë më të mirë se Lavdrim Muhaxheri, terroristi...

Nisë gjykimi për të arrestuarit, Prokuroria kërkon masë paraburgimi

(E plotësuar) Seanca ka nisur për 9 prej 17 të arrestuarve. Prokuroria ka kërkuar ka kërkuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh për ta,...

Shqiptarët e pyesin Ramën pse nuk pati flamur shqiptar në takimin...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka takuar sot në Stamboll numrin një të Turqisë, presidentin Tayyip Erdogan. Por në setin e fotografive që vet...

Daut Haradinaj: Ky është vetëm fillimi, do ta shihni më 28...

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se përgjegjës kryesor për demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi është kryetari i Komisionit për Demarkacionin....

Policia në kërkim të Albin Kurtit, shkon edhe në shtëpinë e...

Policia e Kosovës ka kërkuar edhe sot që ta arrestoj deputetin e VV’së, Albin Kurti. Kurti, të enjten, është kërkuar në shtëpinë e prindërve të...

Njihuni me Vlorën, avokaten e vetme shqiptare në Suedi (FOTO)

Vetëm 7-vjeçare kishte qenë Vlora Regjepaj (me siguri Vlora Rexhepaj, sepse mediat kosovare nuk e dallojnë fort “gj”-në dhe “xh”-në) kur familja e saj...

​E tërheq zvarrë femrën sepse nuk donte të fliste me të

Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person në fshatin Reznik të Vushtrrisë pasi që e kishte ngacmuar një femër. Sipas raportit të Policisë bëhet...

Marsh protestues për lirimin e Donika Kadaj-Bujupi

(E plotësuar) Deputetja e AAK-së, Time Kadija, ka thënë se gratë e kryesisë së opozitës kanë kërkuar takim me presidenten e vendit, Atifete Jahjaga,...

Policia e Serbisë arreston 23 vjeçarin nga Kosova që po transportonte...

Në një autobus të linjës së rregullt Prishtinë-Beograd, policia serbe ka gjetur 16 kilogram substancë narkotike të llojit marihuanë. Marihuana është gjetur në një valixhe...

Lëvizja Vetëvendosje publikon emrat e tetë të arrestuarve

Lëvizja Vetëvendosje, ka publikuar emrat e të arrestuarve në dy ditët e fundit. Më poshtë mund ta lexoni reagimin nga Lëvizje Vetëvendosje si dhe tetë...
video

Haradinaj kërcënon Mustafën e Thaçin: Do t’ua thyejmë shtëpitë tuaja (Video)

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, sot në konferencën për media pas takimit me dy kolegët tjetër opozitarë, Visar Ymeri e Fatmir Limaj, ka kërcënuar...

Letra e fundit e Mehmet Shehut. Po vdes i pafajshëm, më...

Naten midis 17 dhe 18 nentorit 1981, Mehmet Shehu, 27 vjet kryeministër u gjet i vdekur ne dhomen e tij te gjumit. Mbi komodinë...

Shikoni si i thehet ministrit karrigia në Kuvend? (VIDEO)

Kuvendi është kthyer në një shesh beteje, ku nuk mungojnë akuzat e ndërsjellta. Por një situatë qesharake është krijuar sot në Parlament, ndërsa karrigia...

Opozita paralajmëron se sot nuk do të ketë protestë

Megjithëse është paralajmëruar se sot do të mbahet sërish protestë, burime të Telegrafit brenda opozitës bëjnë të ditur se sot nuk do të ketë...

Opozita protestën e nis pas orës 13:00, synojnë ta vazhdojnë deri...

Pas përfundimit të protestës së dhunshme të opozitës, mbrëmë janë mbledhur liderët dhe njerëzit kryesorë të opozitës. Telegrafi mëson se në mbledhjen e vonshme dje...

Azem Bejta me nuse

  Mbrojtësi i majtë i Drenicës nga Skenderaj, Azem Bejta, feston tremujorin e martesës. Ai po ndihet shumë komod, por edhe ka një përgjegjësi më...

Deputetja e AAK-së dyshohet për vepër të dënueshme deri në 10...

Proceset penale i kanë ndarë të mërkurën dy partitë opozitare – Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për Kosovën te Pallati i Drejtësisë,...

Njësia Speciale rrethon Qeverinë e Kuvendin e Kosovës (Foto)

Pjesëtarë të Njësisë Speciale dhe Policisë së Kosovës, në mëngjesin e sotëm janë vendosur në pjesë të ndryshme të oborrit të Qeverisë dhe Kuvendit...

Denoncimi i vajzave nga Kosova: Kaluam orë tmerri në Lezhë, i...

 Erdhën për të darkuar në një nga restorantet e njohura në Lezhë, por rrugës për në kthim përjetuan tmerr e panik si pasojë e...

Nora ishte nisur nga Kosova për në ISIS për t’u martuar

​Norë Zuzaku (20) kishte lënë burrin, me të cilin ishte e martuar në Zvicër, për t’u kthyer në shtëpinë e prindërve të saj, në...

Gjobëvënia: “bukuroshet merimanga” ku ngecin boss-at shqiptarë

Femrat sa vinë e bëhen më të pranishme në grupet e krimit të organizuar në Shqipëri, ndonëse ende nuk kanë role shumë kryesore në...

NISMA nuk tërheqet nga protesta e opozitës

  Nisma për Kosovën ka njoftuar se kjo parti nuk është tërhjekur nga veprimet e fundit të opozitës. Në një njoftim të Nismas, thuhet se pas...

Reagon Qeveria: S’na lëkundin protestat e një grupi ekstremistësh e banditësh!

  Qeveria e Kosovës përmes një reagimi dënon ashpër dhunën e skajshme të manifestuar sot nga opozitarë të dhunshëm nëpër rrugët e kryeqytetit, e cila...

Sonte do të bie qeveria? (Video)

Pas protestave masive në Prishtinë, sonte ka gjasa të bie qeveria e Kosovës dhe të fomohet një qeveri e re për shpëtim kombëtarë, paralajmërojnë...

Grumbullohen liderët e opozitës, nisen drejt Qeverisë

Liderët opozitarë kanë mbajtur një takim, sic e kanë quajtur, urgjent, në zyrat e AAK’së Pas përfundimit të takimit, Visar Ymeri, Shpend Ahmeti, Ramush Haradinaj,...

30 ditë paraburgim për deputeten Kadaj-Bujupi. Eskalon situata, protestuesit djegin vetura...

Protestuesit dëmtojnë përmendoren e Presidentit Rugova (E plotësuar) - Pas vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë për deputeten Donika Kadaj Bujupi, të cilës iu shqiptua...

Modeli shqiptar që braktisi karrierën për të luftuar në Siri /FOTO

Ledio Mehmeti quhet 24-vjeçari, i cili sot e kësaj dite nuk është rikthyer ende në skenë, pasi e braktisi atë në prill 2013 për...

Historia e vajzave nga Kosova që kaluan fundjavën në Shqipëri: Terrori...

Pasiguria në rrugë, neglizhenca e autoriteteve të policisë dhe grabitësit e armatosur janë tmerri i përjetuar nga disa vajza nga Kosova të cilat kishin...

Deputeti i ndjerë Sokol Olldashi i shfaqet në ëndërr Sadije Berishës:...

Sadije Berisha, ish-bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, djalit të ish-Kryeministrit Sali Berisha,ka postuar në rrjetin social një rrëfim mbi një ëndërr që ka pasur disa...

Kreu mysliman i Shqipërisë mallkon terroristët

“Nuk është mirë të mallkojmë ne myslimanët, por nëse duam të bëjmë një mallkim duhet të mallkojmë terroristët dhe mbi të gjitha ata që...

Zyrtare: Katër policë të lënduar, 13 persona të arrestuar

Policia e Kosovës bënë të ditur se janë lënduar katër policë deri më tani, janë arrestuar 13 persona dhe është konfiskuar një qante e...

Gjendet çantë e dyshimtë afër Rektoratit

Policia e Kosovës momentalisht ka hasur në një çantë të dyshimtë afër Rektoratit. Policia ka thirrur Forenzikën për të parë se çfarë ndodhet në çantë,...
video

Pamje nga eskalimi i protestës së opozitës tek Qeveria (VIDEO)

Ka eskaluar situata në protestën para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës ku po marrin pjesë edhe liderët opozitarë Visar Ymeri nga Lëvizja Vetëvendosje, Ramush...

Albin Kurti në protestë para Qeverisë, Policia po e kërkon gjithandej...

Ish kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka arritur në protestën para qeverisë ku janë mbledhur aktivistë të opozitës, raporton lajmi.net.  Atë që nga orët e...

Policia po e kërkon në Prishtinë, Faton Topalli në Zvicër

Policia e Kosovës e cila me urdhër të Gjykatës Themelore në Prishtinë ka nisur arrestimin e katër deputetëve Albin Kurtit, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj...

Milaim Zeka: Lyp q* nanë e babë gazetari që tha me...

Milaim Zeka ka goditur disa “gazetar” sharllatan dhe “kamikaz” te cilet e kane ngatteruar profesikonine  tyre, dhe sigurisht ata puojne për sherbime te ndryshme...

Dubai kërkon 1700 punëtorë shqiptarë

Ofrohen 1700 vende pune për 500 profesione të ndryshme menaxheriale Një dritë jeshile për dhjetëra të rinj, të cilët kanë kryer arsimin e lartë, në...

Vajza e Donikës: Nënën ma arrestuan si një kriminele

Doruntina 15 vjeçare, vajza e deputetes Donika Kadaj – Bujupi, ka rrëfyer momentin kur në shtëpinë e tyre janë futur pjesëtarë të Policisë së...

“Syri i Shqiponjës” i qon “selam” Hashim Thaçit

Ilaz Kadolli i cili aktualisht punon si avokat, ndërsa me herët ka qenë në struktura të UÇK-së, ka reaguar ndaj deklaratave te liderit të...

Thyhet dhe bastiset nga policia banesa e Albin Kurtit (Foto)

 (E plotësuar) - Derisa po niseshin policia nga banesa e Kurtit, dikush nga katet e larta të banesës ka gjuajtur një qese me molla...

Sulmohet policia gjatë përpjekjes për arrestimin e Albin Kurtit

Njësitet e policisë janë duke bërë përpjekje që ta arrestojnë Albin Kurtin mirëpo mësohet se ai nuk gjendet në banesën e tij. Derisa po...

Sekuestrohen 1.5 ton drogë në Itali, vinte nga Shqipëria

Sekuestrohen 1,5 tonë drogë në Itali, vinte nga Shqipëria Një tjetër sasi e madhe droge që kishte kaluar përmes portit të Durrësit u sekuestrua...

Nëse ndodh një atentat në Tiranë, si reagojnë shqiptarët? Shikoni këto...

Si reagojnë njerëzit kur janë dëshmitarë të një atentati. Ka mënyra të ndryshme. Po në Tiranë si reagojnë qytetarët? Për këtë qëllim disa të...

Aksident i rëndë në Gjilan

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Gjilan. Sipas raporteve të para, ka edhe persona të lënduar. Informacionet thonë se ndeshja ka ndodhur afër një vendbanimi...

Drogë në shkollë, ndiqen penalisht 2 nxënës

Në qytetin e Shkodrës, dy nxënës të shkollës 9-vjeçare “Ndoc Mazi” po ndiqen penalisht në gjendje të lirë, pasi u zbuluan nga personeli i...

Arrestohet një refugjat në Preshevë

Një refugjat është arrestuar në Preshevë, sepse e ka të njëjtën pasaportë sikurse terroristi që kreu sulmet në Paris, shkruan Guardian. Në pasaportë janë...

Urdhër-arresti 4 deputetëve, në mesin e tyre edhe Albin Kurti

Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar fletë arrest ndaj katër deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Fletë arresti është lëshuar për Albin Kurtin, Albulena Haxhiun,...

Momenti kur Daut Haradinaj e Lahi Brahimaj përleshen me Policinë (video)

Albin Kurti i pari kishte nisur të përleshej me Policinë, e në mbrojte të tij i dolën edhe deputetët tjerë përfshirë edhe ata të...

Gjykata e Kosovës urdhër-arrest për Kurtin dhe 3 deputetë të tjerë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lesuar urdhër arrest për katër deputetë opozitarë të Kuvendit të Kosovës, mëson lajmi.net nga burime brenda këtij institucioni të...

“Çartet” Rexhep Selimi (Video)

Deputetit të Vetëvendosjes, Rexhep Selimit i ka humbur durimi përderisa po qëndronte i bllokuar para portës që lidh hollin me shkallët që të çojnë...

Arrin në 17 numri i policëve të lënduar, dy rëndë

Policia e Kosovës, përmes një komunikate për medie, thekson se bazuar në planifikimet operacionale ka vazhduar monitorimin e situatës së krijuar nga protesta e...

Kur protestuesit ja huqin, dëmtojnë veturën luksoze të deputetit të opozitës...

  Protestuesit si duket nuk besuan që një veturë kaq e mirë mund të jetë e deputetëve të cilëve po mundohen tu dalin në krahë. Në...

Mbreti Abdullah: Jemi para Luftës së Tretë Botërore

Monarku i Jordanisë ka thënë se zhvillimet e fundit, sidomos tragjedia e Parisit, tregojnë se jemi para një lufte tjetër botërore. Mbreti i Jordanisë, Abdullah...

Ish-ushtari britanik i UÇK-së reagon për zhvillimet në Kuvend

Ish-ushtari britanik i UÇK-së, Jon Harrison, i cili ishte i angazhuar si pjesëtar i UÇK-së në Brigadën 138, ka një kërkesë për deputetët e...

Kur do fillon Lufta e Tretë Botërore? Përgjigjet mbreti jordanez

Mbreti i Jordanisë, Abdullah II bin Al-Hussein në një konferencë për media gjatë vizitës që po zhvillon në Kosovë ka thënë se është i...

Çartet Rexhep Selimi (Video)

Deputetit të Vetëvendosjes, Rexhep Selimit i ka humbur durimi përderisa po qëndronte i bllokuar para portës që lidh hollin me shkallët që të çojnë...

Albin Kurti rrahet nga policia, i ofrohet ndihmë mjekësore (VIDEO)

Një një video të postuar në Facebook nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje , Rexhep Selimi, shihet deputeti tjetër  i këtij subjekti Albin Kurti, ku...

Shpërthen Edi Rama-Për dy minuta shkarkon të gjithë drejtorët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një mbeldhje gjatë ditës së sotme, e cila nuk ka zgjatur më shumë se dy minuta,  ka shkarkuar...
video

Ramush Haradinaj ruhet nga 7 persona në rrugët e Prishtinës (Video)

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas largimit nga Kuvendi, është parë teksa ruhet nga 7 persona në rrugët e Prishtinës,...

Deputetët e pushtetit ngulfaten në tymin e gazit lotsjellës

Pamjet pas përfundimit të seancës derisa deputetët e pozitës dalin jashtë mes tymit të gazit lotsjellës

Protesta në kryqytet, plagoset një polic (Foto)

Përleshja e fortë që ndodhi në mes protestuesve dhe policisë së Kosovës përpos dëmeve materiale që u shkaktuan pati edhe të lënduar. Dy pjesëtarë të...

Ja si e plagosën protestuesit e opozitës policin (Foto)

Përleshja e fortë që ndodhi në mes protestuesve dhe policisë së Kosovës përpos dëmeve materiale që u shkaktuan pati edhe të lënduar. Dy pjesëtarë të...

Huqja e protestuesve: Ia thyejnë veturën super të shtrenjtë deputetit Haxhi...

Protestuesit si duket nuk besuan që një veturë kaq e mirë mund të jetë e deputetëve të cilëve po mundohen tu dalin në krahë. Në...

Deputetët e pozitës largohen nga Kuvendi përmes shkallëve emergjente

Deputetët e pozitës kanë  dalur përmes shkallëve emergjente nga objekti i Kuvendit të Kosovës, njofton Klan Kosova. Kjo ndodhi pas hedhjes së gazit lotsjellës nga ana...

Parlament, një deputete e alivanosur dërgohet në spital (Video)

  Reporterja e mediave ndërkombëtare, Una Hajdari, ka publikuar një video në të cilën shihet deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu derisa futej në veturë pasi...

Kurti i vërsulet Hashimit, e ndalë sigurimi (Video)

Në videon më poshtë që sjell Anadaollu Agency, mund të vëreni se si ish lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti vërsulet në drejtim të zëvendëskryeminitrit...

Eskalon situata në Kuvend, alivanoset një deputete (Video)

Përderisa brenda po mbahet mbledhja e improvizuar e seancës së Kuvendit, jashtë saj opozita ka tentuar prapë të futet brenda. Në pamundësi, ata hodhën gaz...

Ndiqni live zhvillimet në Kuvendin e Kosovës (Video)

Ndiqni drejtpërdrejtë zhvillimet në Kuvendin e Kosovës

Cili ministër u ngulfat nga gazi lotsjellës në Kuvend? (VIDEO)

Në videon e mëposhtme mund ta ndiqni momentin kur deputetët e opozitës hedhin gaz lotsjellës në sallën e Kuvendit të Kosovës në seancën e...

Kurti: Sprejin ia drejtova kryeministrit për shkak të “Zajednicës”

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se sprejin lotsjellës ia ka drejtuar kryeministrit Isa Mustafa dhe Qeverisë për shkak të “Zajednicës”. “Ia drejtova sprejin...

Tërmet toka në Tiranë

​Rreth orës 08:10 minuta të mëngjesit të së martës Tirana ka ndier serish lëkundje tërmeti. Sipas informacioneve të para epiqendra e tërmetit ka qenë në...

Prapë gaz lotsjellës në Parlamentin e Kosovës

(E plotësuar) - Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pushim. Kryekuvendari Veseli ka kërkuar pauzë dhe mbledhje të kryesisë në zyren e tij. Opozita sërish...

7 xhami në Shqipëri jashtë kontrollit të Komunitetit Musliman

Shtatë xhami ne Shqipëri nuk janë nën kontrollin e Komunitetit Musliman Shqiptar. 3 prej tyre janë në Tiranë, 1 në Librazhd, 1 në Cërrik,...

A jemi të kërcënuar nga lufta e shekullit!?

Urgjentisht të krijohet ushtria Ndërkaq, Drizan Shala, ekspert i sigurisë, vlerëson se në gjendjen aktuale politike, është i pamundur aprovimi i ligjit për FAK-un në...

A mund ta besoni? Një shqiptar thotë se ndërhyrja e NATO’s...

Megjithëse lufta e fundit në Kosovë është e freskët në kujtesën e çdo shqiptari, mund të mos e besoni por ka edhe shqiptar që...

​Rrëfimi i plotë për aksionin policor për kthimin e tre kosovarëve...

Tre të arrestuar, ka qenë bilanci i aksionit të djeshëm të Drejtorisë Kundër Terrorizmit në kuadër të Policisë së Kosovës, raporton Gazeta Express. Policia e...

389 shqiptarë nga Kosova marrin nënshtetësi austriake

Në nëntëmujorët e parë të 2015, Austria ka dhënë mbi 6093 pasaporta, që është 7,4% më shumë sesa vitin e kaluar në të njejtën...

“Burg përjetë” për vrasësin e dy turistëve çekë

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “burg përjetë”, për vrasësin e dy turistëve çekë, Sokol Mjacaj. Ai akuzohet për ngjarjen e ndodhur...

Nora tentoi t’i bashkohej ISIS-it, ndalohet nga policia turke?

Një 20 vjeçare nga Gjilani do të behej njëra nga vajzat e shumta nga Kosova që po marrin rrugën për në Siri. Gazeta Express...

Myftaraj: Meka e Medina të goditen nga bombat atomike!

Gazetari Kastriot Myftaraj, i njohur për artikujt e tij kontrovers, ka propozuar që të hidhen bomba atomike në Medinë e Mekë, për ta zgjidhur...

The Telegraph: Kosova, vend i rrezikuar nga terrorizmi (Harta)

Sulmi i fundit terrorist në Francë ka shokuar gjithë botën, kurse përveç Francës janë të kërcënuara edhe shumë vende të tjera për sulme të...

Aksident i rëndë, lëndohen 12 nxënës dhe 4 mësues

Një aksident komunikacioni ka ndodhur afër shkollës së fshatit Tërstenë të Mitrovicës, ku për pasojë janë lënduar 17 persona. Aksidenti ka ndodhur në mes të...

Në Serbi gërmohet sot edhe për 200 trupa të shqiptarëve të...

Gërmimet në varrezat e supozuara masive në Rudnicë dhe Rashkë të Serbisë, do të nisin sërish sot. Edhe pse pala serbe kishte nisur këto gërmime...

Kjo foto e Enver Hoxhes nuk u botua kurrë në komunizëm....

Kjo foto e Enver Hoxhes me serbin Dushan Mugosha nuk u botua kurre ne vitet e komunizmit. Edhe pse mendohet se eshte botuar ne...

Shkëmbim zjarri në kufirin me Greqinë, mes një grupi shqiptarësh e...

 Shkëmbim zjarri mes disa shqiptarëve dhe policisë në kufirin me Greqinë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kostur, kur policia greke kishte parë...

Kika “tradhton” Arian Çanin, “Dua të bëj seks me Hashim Thaçin”/...

 Njëri prej banorëve më të njohur në shtëpinë e Big Brother Kika ka thënë se ai do të flinte në shtrat me dikë vetëm...

Opozita në tubim protestues më 28 Nëntor

Njëra nga tri subjektet opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka konfirmuar se bashkë me dy partitë opozitare, Lëvizjen "Vetëvendosje" dhe "Nismën për Kosovën",...

Esat Pasha kishte parfum me emër të tij

Nëse keni menduar që një markë e njohur mode mund të pagëzojë me emrin e një personazhi konkret një produkt të saj, vetëm nëse...

Rrëfehet kosovari që ishte në stadiumin e Parisit gjatë eksplodimit (Foto+Video)

Alban Muhaxheri Njëri prej personave që gjendej në stadiumin e “Stade de France” në Paris ishte edhe një aktor nga Kosova.  Ridvan Mjaku, dëshmitar në...
ALKALOID

OPINIONE