18 C
Skopje
Saturday, March 23, 2019
Home ShowBiz Page 2

ShowBiz

Xhensila Myrtezaj i reagon ashpër komentueses që i tha vajza e...

Këngëtarja e njohur Xhensila Myrtezaj dhe bashkëshorti i saj Bes Kallaku, prej gati një viti janë prindër të një vajze të pagëzuar me emrin...

Reperi shqiptar: Do e kaloja një natë me Encën

Reperi i njohur shqiptar, Nushi në rubrikën “Kë Zgjedh”, ka zgjedhur në mes emrave të njohur të estradës, shkruan lajmi.net. I pyetur se me kë...

Pse për Fatlume Popovcin Ledri i veçantë. Ç’ka të re?

Nuk ka mbetur kush pa postuar e pa ndenjur me të të paktën një herë. Reperi i njohur, Ledri Vula, duket mirë të menaxhojë “epitetin”...

Nga performanca e Rita Orës në Tokyo, nuk duhet harruar këtë...

Atje po realizon turneun e saj të koncerteve, në kuadër të promovimit të albumit më të ri “Phoenix”, shkruan lajmi.net. Ajo po ashtu vazhdon të...

Kalon shumë kohë në palestër, Kida sjell rezultatin fantastik

Artistja shqiptare, Orhidea Latifi apo siç njihet për publikun Kida ka arritur rezultate mjaft të mira sa i përket linjave trupore, shkruan lajmi.net. Fotografia e...

“Xhbanja” vjen me dy për vete e një me fëmijët

Për një kohë të shkurtër u pëlqye dhe mori emrin e së famshmes menjëherë. Është kjo Arjola Demiri, ndër fytyrat më të dashura dhe më...

Ingrit Gjoni kur ishte fëmijë, ngjashmëri të ‘frikshme’ me të mbesën

Këngëtarja Ingrit Gjoni ka publikuar në profilin e saj në Instagram një foto të vjetër, ku me siguri askush nuk e ka njohur në...

Ledri Vula relaksohet në vendin e tij të preferuar

Reperi shqiptar të shumtën e kohës e kalon atje dhe këtë e dëshmon edhe me imazhet e fundit, shkruan lajmi.net. Ledri ka publikuar një sërë...

Blero konfirmon martesën

Këngëtari Blerim Muharremaj, i njohur si Blero ka konfirmuar për Gazetën Express se do të martohet në muajin shtator me modelen Afrona Dika Pas pothuajse...

Bleona në sherr me fansa: Na turpërove Shqipërinë

Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti ka pasur përvojë edhe më parë në seriale, kurse tani pritet që të shfaqet në serialin “Paper Empire” që pritet...

‘Sinani’ dhe ‘Exhe’ ishin të dashur

Afra Saracoglu dhe Furkan Andic janë dy prej aktorëve më të njohur të kinematografisë turke. Ata morën rolet kryesore në çdo serial që morën pjesë. Me...

Tuna paska shumë arsye për ta falënderuar Yll Limanin

Këngëtarja e famshme kosovare Tuna Sejdiu, solli albumin e saj të ri “Fortuna” ndërsa në këtë album, ajo mysafir pati këngëtarin Yll Limani. Dhe sic...

Xhemi Shehu shfaqet pa pikë grimi, na mahniti të gjithëve

Xhemi Shehu njihet si një ndër femrat më të bukura të ekranit shqiptar. Ajo gjithnjë shfaqet e kuruar dhe mosha duket se nuk ka ndikuar...

Iu ndalua hyrja në SHBA? Ja çfarë thotë Shkëlzen Jetishi

Lajmi se Shkëlzen Jetishit, këngëtarit të mirënjohur kosovar i është ndaluar Hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bëri shumë bujë. Jetishi që kishte aplikuar...

Shikoni çfarë dhurate të shtrenjtë ka marrë Sahidja

Motrat Mustafa janë këngëtaret që i dhanë muzikës popullore shqiptare vetëm hite që u dëgjuan për vite me radhë. Ato përveç me këngë të reja...

Lady Gaga flet rreth lajmeve për shtatzëninë

“Po, jam shtatzënë…” Këngëtarja e njohur me famë botërore, Lady Gaga mohoi thashethemet që po qarkullojnë se ajo është shtatzënë. Gaga deklaroi që është shtatzënë vetëm...

Vildane Zeneli i ka zili të pasmet e Erës, ky është...

Edhe Vildane Zeneli është fanse e trupit që ka bërë Era Istrefi. Këngëtarja Era Istrefi ka publikuar një fotografi ku shihet trupi i saj në...

Greta sjell këngën e re ‘E kuqe’

Është publikuar kënga më e re e Greta Koçit. “E kuqe” titullohet projekti i ri i realizuar nga United Records dhe Jimmy, me tekst nga...

Ende pa u bërë prinder, ja çfarë ka ndodhur me djalin...

Fahriye Evcen dhe Burak Ozcivit do bëhen prindër për herë të parë rreth 2 muaj më vonë. Gjithë periudha e shtatzënisë ka qenë me ulje...

Ndjekësi ia bën 8 me 2 Adelina Tahirit, nuk do ta...

Këngëtarja Adelina Tahiri ka publikuar një foto të re. Në llogarinë e saj ‘Instagram‘, ajo ndan imazhe të shumta me fansat.Së fundi, ka ndarë me...

Paris Hilton shkëlqen në fustanin lejla, tregon gjoksin (FOTO)

Ajo është ndarë nga i fejuari i saj, por po vazhdon jetën mjaft mirë. Dhe Paris Hilton dukej në humor të mirë, derisa mori pjesë...

Sërish bashkëpunim? Këngëtarja e njohur shkon në studion e Flori Mumajesit...

Së shpejti mund të ndodhë të kemi edhe një bashkëpunim të tretë mes Flori Mumajesit dhe Shkurte Gashit. Këtë gjë e ka lënë si pikëpyetje...

Kështu dukej Shkurte Fejza para 22 viteve

Gresa Behluli ka publikuar një foto të rrallë të Shkurte Fejzës. Këngëtarja, Gresa Behluli ka sjell një imazh të vjetër të nënës së saj, artistes...

DiCaprio nuk ka pasur asnjëherë të dashur mbi 25-vjeçare

Leondardo di Caprio ka qenë prej kohësh një prej beqarëve të Holliwudit, shkruan DailyMail. Sipas një analizë të bërë nga ‘DailyMail,‘ ai ka për qef me...

2po2 dhe Capital T me një tjetër bashkëpunim, këto janë detajet

Reperët shqiptarë, Besniku apo siç njihet me emrin artistik 2po2 dhe Capital T po sjellin duetin e radhës, shkruan lajmi.net. Kjo u bë e ditur...

Në prag të ditëlindjes së 24, Demi Rose tregon shumë në...

Demi Rose ka ekspozuar më shumë seç duhet gjoksin në fotografinë e fundit. Demi Rose ka postuar një fotografi në Instagram, në të cilën shfaqet...

Enca do të performojë në Kurdistan

Këngëtarja Enca Haxhia është shumë e pëlqyer për këngët e saj. “A pot pëlqen” ishte projekti që i dha asaj suksesin më të madh në...

Ku po shkon kështu Engjëllusha Salihu?

Engjëllusha Salihu është këngëtarja më aktive e muzikës popullore. Ndonëse u bë e njohur si vajza e Shyhrete Behlulit, ajo famën e madhe po e...

Miriam Cani uron Ditën e Verës me këto imazhe

Sot, kremtohet Dita e Verës në Shqipëri. E në këtë ditë, këngëtarja e njohur shqiptare, Miriam Cani ka ndërruar stilin e flokëve. Ajo është kthyer në...

Angelina Jolie është fejuar? Pritet dasmë me milarderin britanik

Pas divorcit të bujshëm dhe gjendjes së rënduar shëndetësore, kanë filluar të përfliten thashetheme se aktorja Hollywoodiane është në një romancë të re. Në thuajse...

Kjo është shtëpia luksoze e Remzie Osmanit

Deri më tani keni pasur mundësi të shihni mënyrën se si jetojnë shumë yje të njohura të estradës. Shtëpi e vetura të bukura. Së fundmi...

Ndahen Ronela dhe Young Zerka…!

Dy këngëtarët shqiptarë Ronela Hajati dhe Young Zerka i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Ata janë përfolur për vite me rradhë për dashurinë...

Sellma ‘çmend’ shqiptarët, e komplementon vajzën e kriminelit serb, Arkan

“Lepotica!”, që në shqip do të thotë ‘bukuroshe’, është fjala që Sellma i ka lënë koment në rrjetin social Instagram vajzës së kriminelit serb,...

Floktaret e transformojnë “Xhbanen”, shikoni sa bukur duket

Arjola Demiri, e njohur si Xhbanja në serialin ‘O sa mirë’, ka bërë bujë të madhe si aktore e po ashtu si një nënë...

Era Istrefi zbulon dukjen e saj në klipin e ri

E në këtë projekt, Era vjen në bashkëpunim me motrën e saj, Norën, të cilat kanë bashkuar forcat për herë të parë, shkruan lajmi.net. Për...

“Ti je një luledielli”, fushata e Albana Osmanit fiton çmimin e...

“Ti je një luledielli”, mban emrin fushata sensibilizuese e cila dhuroi dritë dhe mijëra buzëqeshje për fëmijët në nevojë, shkruan lajmi.net. Kjo kauzë ka për...

Në këngën e re të Taynës “A ban me fol” ,...

E për këtë, Tayna dje ka bërë një postim teksa shfaqet me njërin prej protagonistëve të videos që bëri bujë në mediat shqiptare duke...

Vesa Luma bashkëpunon me artistin e njohur në këngën e re

Këngëtarja shqiptare, Vesa Luma pas një kohe të gjatë është duke punuar në këngën e re të saj, shkruan lajmi.net. E këtë herë ajo vjen...

E keni parë të dashurën e Stresit në bikini? Do befasoheni

E dashura e Stresit, Keisi po vazhdon të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve. Keisi tashmë për publikun është bërë e njohur në sajë të reperit...

Remzie Osmani marton djalin, zbulon detaje nga dasma

Këngëtarja e mirënjohur, Remzie Osmani së fundmi ka qenë pjesë e emisionit “Mirage”. Në emisionin “Mirage”, që është prodhim i lajmi.net, ajo ka folur për...

Dafina Zeqiri bën dedikimin special për këtë person: Çfarë do bëja...

Dafina Zeqiri nuk ngurron që në rrjetet sociale t’i shfaqë njerëzit e afërm të saj. Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri ka hedhur një fotografi...

Engji vishet si nuse, e gjithë vëmendja shkon te dhurata që...

Engji vishet si nuse, e gjithë vëmendja shkon te dhurata që ka marrë Engjëllusha Salihu është këngëtarja më aktive e muzikës popullore. Ndonëse u bë e...

Tayna publikon këngën e re, përfshinë shprehjen “A bon me fol”

Kënga titullohet “Kce” Rep-artistja e njohur shqiptare, Tayna ka publikuar projektin më të ri muzikor. Kënga titullohet “Kce” dhe është shoqëruar edhe me videoklip. Tekstin e...

Mimoza nuk po plaket, a thua cili është sekreti i saj?

Këngetarja e mirënjohur Mimoza Mustafa është njëra ndër këngëtaret më të kërkuara ne mbrëmjet muzikore. Ajo përpos zërit mbreslënës që ka, posedon edhe një bukuri...

Kaq shumë ka ndryshuar ‘Selin’, nuk do ta njihni

Ecem Baltaci është një prej aktoreve më të njohura turke. Ajo u bë shumë e suksesshmë sidomos me rolin e saj të ‘Selinit’ në serialin,...

Dua Lipa fotografohet me këtë veshje të çuditshme

Dua Lipa, është njëra nga artistet më të suksesshme shqiptare. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa edhe pse është vetëm 23 vjeçe deri më...

Kaq shumë i shkon kjo ngjyrë Rita Orës

Rita Ora është duke kaluar kohë në Japoni bashkë me prindërit Besnikun dhe Verën. Artistja shqiptare, sot dot mbajë edhe koncert po në këtë vend. Bukuroshja,...

Oriola Marashi shfaq linjat trupore nga ky vend

Se është një nga femrat më të bukura shqiptare, këtë e ka dëshmuar. Fjala është për modelen, Oriola Marashi e cila mahnitë ndjekësit sa herë...

Elita Rudi sjell imazhin e ëmbël të Zërit

Elita Rudi, para një muaji u bë nënë për herë të parë. Prezantuesja shqiptare, Elita Rudi dhe reperi, Gjiko në shkurt u bënë prindër për...

Në pritje të ëmbël, Almeda pozon me barkun e rrumbullakosur

Aktorja Almeda Abazi shumë shpejt do të sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, i cili do të jetë një djalë. Teksa i kanë...

Gena më kurrë s’mund të shkojë në SHBA, si tentoi të...

Këngëtari i njohur nga Shqipëria, Briken Lito i njohur si Gena, ka shënuar disa suksese në karrierën e tij. Mirëpo, kohëve të fundit siç...

Azet në zi, i ndërron jetë babai

Ka ndërruar jetë babai i reperit Azet.Lajmin e ka bërë të ditur vetë Azet përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ku...

Adelina zbulon më shumë se që duhet

Adelina Tahiri është ndër këngëtaret më të dashura dhe më të përfolura. Ajo tashmë është bërë nënë dhe po del të jetë shumë e përfolur. Adelina...

Geti një pyetje: Pse me Luanën del i buzëqeshur , e...

Marina dhe Luana Vjollca nuk e kanë ndërmend të lëshojnë frontin e femrave më të komentuara në mediat rozë, shkruan Kosovarja. Emrat e tyre janë...

Më në fund kuptohet e vërteta rreth ndarjes së Violetë Kukaj

Violetë Kukaj është këngëtarja e famshme kosovare që ka ngritur karrierë të suksesshme muzikore, me këngë, paraqitje dhe duk dhuruar shumë dashuri tek publiku...

“Hajdutja e Top Channel!”, Ish-konkurrenti i Big Brother ofendon Arbanën

Ish-konkurrenti i Big Brother, Klodian Çelaj ka ofenduar moderatoren Arbana Osmani. I njohur nga të gjithë si Klodi i Big Brother 3, ish-konkurrenti ka lënë...

Reja e Shkurte Fejzës mbulohet me shami, shfaqet nga xhamia

Erza Dana është reja e hasretit e këngëtares sonë të madhe Shkurte Fejza Erza dhe Arbëri janë duke kaluar pushimet e tyre nëpër vende të...

Pas shumë kohësh, Nysreti dhe Merita vijnë me duet

Nysret Muçiqi dhe Merita Halili po sjellin një bashkëpunim. Nysret Muçiqin dhe Merita Halilin së shpejti mund ta kemi rastin t’i shohim në një duet. Lajmin...

Reperi i njohur shqiptar po bëhet baba për herë të parë

Jetën private e ka mbajtur goxha të fshehtë megjithatë dihet tash e një kohë që reperi Blasta është i martuar. E nga kjo martesë, ka...

Momenti kur Meda shpëton një vajzë në një koncert në Zvicër

Një koncert që u mbaj në Zvicër për shënimin e Ditës së Gruas, mblodhi shumë femra në Zvicër. Në një prej diskotekave më të mëdha...

E lindur për të qenë yll, Rita thjeshtë po shkëlqen

Rita Ora pa dyshim është një nga emrat që bëri popullin shqiptar të ndjehet krenar. Ylli që po vazhdon suksesshëm karrierën muzikore krahas emrave më...

Fifi e quan “therrë e ëmbël” reperin e njohur shqiptar

Fifi teksa dëgjonte këngën e reperit shqiptar shkroi “je një therrë e ëmbël”. Fifi derisa gjendej në veturë, po dëgjonte këngët e disa prej artistëve...

Engji shfaqet në krahët e këngëtarit të njohur

Vajza e Shyhrete Behlulit, njashtu edhe këngëtare e njohur në estradën shqiptare, Engjëllushe Salihu po bën bujë me postimet e saja në Instagram. Ajo ka...

‘Çmendet’ Albërija, poston foto ekstremisht provokuese nga shtrati

Albërije Hadërgjonaj këtë herë vjen më provokuese se asnjëherë. Këngëtarja njihet për dukjen e saj të mahnitshme dhe jo rrallëherë tregon se ndihet krenare për...

Kaq e bukur po duket sot Tuna

Tuna është një ndër këngëtaret më të përfolura në publik që në daljen e saj të parë në skenë. Përveç me muzikën e saj ajo...

Befason Adelina Tahiri thotë se nuk kam ndërhyrje kirurgjike

Këngëtarja Adelina Tahiri së fundi iu ka kërkuar fansave që t’i bëjnë pyetje në llogarinë e saj ‘Instagram‘. Kishte shumë pyetje nga ndjekësit njëkohësisht edhe...

Blero zbulon detaje nga kënga e re me Teutën (FOTO)

Javën e kaluar, Prive ju njoftoi që Blero dhe Teuta janë bërë për herë të parë bashkë për një këngë. Dyshja, të cilët kanë vite...

Sabri Fejzullahu i dhuron gruas Iphone për 8 mars, ky ishte...

Gratë shqiptare për 8 Mars kanë pranuar dhurata nga më të ndryshmet, por Sabri Fejzullahu ka vendosur t’i bëjë një dhuratë special gruas se...

Flori Mumajesi: Gëzuar çdo femre bekuar nga Zoti

Para disa viteve, Flori Mumajesi publikoi një këngë “Dedikuar nënës”. Kantautori shqiptar, Flori Mumajesi para disa viteve lansoi projektin muzikor “Dedikuar nënës”, në duet me...

Prokuroria merr vendimin për të dashurin e Elvana Gjatës

Prokuroria e Tiranës ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës që vendosi ta lë të lirë biznesmenin Ervin Mata. Ervin Mata u dorëzua disa ditë...

Lolës po i mungon nëna për 8 mars, bën veprimin prekës...

Lola Haradinaj, gruaja e deputetit të AAK-së Daut Haradinaj, është njëra ndër personat më të frekuentuara në Instagram. Duket se ajo sot është duke i’a...

Pas shtatzënisë, Elita Rudi shkëlqen nga bukuria!

Moderatorja e njohur, Elita Rudi pak kohë më parë është bërë nënë. Ajo dhe bashkëshorti i saj reperi, Gjiko mirëpriten fëmijën e tyre të parë...

Cima e ndërron gjininë ia urojnë 8 marsin

Edhe ditët e rëndësishme aktori i njohur, Cima po i shëndrron në humor, shkruan “Kosovarja”. Ai ashtu si edhe shumë artistë të tjerë është tejetaktiv...

Egzona pranon dhuratë romantike për 8 mars

Egzona Muqiqi është një ndër nuset më të përfolura në media dhe në publikun shqiptar. Ajo u bë e njohur për publikun që nga lidhja...

Burri dhe fëmijët i bëjnë Edonës befasi për 8 mars, mahnitet...

Këngëtarja e njohur Edona Llalloshi është njëra ndër figurat më të dashura për publikun shqiptarë. E më e dashur është edhe pëe familjen e saj,...

Azet dhe Zuna vijnë me këngën e re “KAMEHAMEHA”

Këngëtari që bën karrierë në shtetin gjerman, i njohur si Azet, sërish vjen me këngë të re. “KAMEHAMEHA”, titullohet kënga më e re e këngëtarit,...

Me këtë video, Shyhrete Behluli uron nënën

Shyhrete Behluli, me anë të një videoje ka uruar nënën për 8 Marsin. Këngëtarja e mirënjohur, Shyhrete Behluli është në përgatitje të këngës së re,...

Bes Kallaku uron gratë e jetës për Ditën Ndërkombëtare të Gruas

Bes Kallaku uron gratë e jetës për festën e 8 Marsit, nanën, gjyshen, gruan dhe motrën e tij. Aktori dhe këngëtari shqiptar, Bes Kallaku ka...

Sa kilogram ka mbetur Kaltrina Selimi?

Këngëtarja Kaltrina Selimi po kthehet me projekte të reja muzikore. Pas një pauze në sjelljen e këngëve dhe videoklipeve, Kaltrina po vjen fuqishëm, shkruan...

Menduam se ishte për pushime, zbulohet arsyeja e vërtetë pse Luana...

Me udhëtimet e shpeshta dhe fotot nga vendet të ndryshme, Luana na jep përshtypjen e pushimeve, por mesa duket moderatorja qenka për punë në...

Pas festës në familje, Gresa Behluli ka për të thënë diçka

Vajza e tij Gresa e ka uruar babain nëpërmjet postimit të disa fotografive në Instagram pranë të cilave i ka shkruar edhe disa fjalë,...

Dafina Zeqiri me urim të veçantë për 8 Mars

Dafina Zeqiri e ka uruar në mënyrë të veçantë, Ditën Ndërkombëtare të Gruas. Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri zgjedh fjalë të veçanta për të...

Djali i Afrim Muçiqit sjell foton më të ëmbël me nënën...

Sot për Ditën Ndërkombëtare të gruas nuk ka munguar as urimi nga i biri i këngëtarit të njohur, Afrim Muqiqit, shkruan “Kosovarja”. Albioni përmes një...

Drita uron nënën për 8 mars, gjyshja e Leartës është një...

Drita Jakupi është nëna e Leartës, e cila tashmë është shumë e njohur për ju. Nënë e bijë janë shumë të ngjajshme. Drita është shumë aktive...

Mihrije Braha uron 8 Marsin

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas. 8 Marsi, ndryshe njihet edhe si Dita Ndërkombëtare e Gruas ku në këtë ditë jepet respekt, vlerësim dhe dashuri...

Blero dedikim dashurie për Afronën, thotë këto fjalë!

Këngëtari i njohur, Blero ka bërë një dedikim dashurie për të dashurën e tij, Afrona Dikën. Në një postim që ka bërë së fundi ai...

Lulja përveç që uroi nënën për 8 Mars, zgjodhi edhe një...

Emri i saj është i njohur që nga martesa me këngëtarin e njohur, Medën, shkruan “Kosovarja”. Postimet nga jeta e saj private nuk mungojnë asnëjherë...

Kështu uron Ariana princeshat e saj për 8 mars

Pasi që sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas, 8 Marsi, në këtë ditë nuk mungoi urimi i Ariana Fejzullahut, shkruan “Kosovarja”. Përmes një imazhi që...

Labi takon të riun “Urime Drenicë, Drenas, Malishevë”, i ofron mbështetje

Deputeti i Kosovës, Labinot Tahiri, është takuar me të riun, Besim Hajra nga Skenderaj, i cili u bë i njohur me shprehjen "Urime Drenicë,...

Engji publikon foto me djalin e Leartës, por diçka në pamjen...

Engjëllusha Salihu është ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore. Së pari ajo u njoh si vajza e Shyhrete Behlulit, po tanimë njihet si...

Tayna: Po ku mos me kesh hajt

Vazhdon të jetë emrit më i komentuar në mediat rozë. Reperja e njohur Tayna përpos suksesit që pati menjëherë në muzikë, ajo anash nuk po...

Qëndresa më në fund bënë këtë veprim

Muaj më parë solli vajzën në jetë dhe për herë të parë fitoi epitetin Nënë. Është fjala për bashkëshorten e Labinot Gashit, Qëndresa Bajramin, emri...

Shyhrete Behluli me këngë për nënën

Shyhretja zbulon pak nga videoklipi, 8 marsi po vjen… Zëri i ëmbël i muzikës popullore, Shyhrete Behluli përmes këngës ka trajtuar tema nga të...

Majk ndalohet në rrugë nga policia, i kontrollohet vetura

Policët e trafikut e kanë ndalur sërish reperin Majk. Majk nuk po mund t'i kalojë koha pa bërë probleme me një nga veturat e tij. Këtë...

‘Pajtesa’ pozon me fustan përrallor

Aktorja e mirënjohur Fiona Gllavica e njohur si Pajtesa në serialin Cka ka shpija, ditëve ka marrë vëmendjen e ndjekësve të saj. Në një set...

Photoshopi e shëmton Zajmina Vasjarin

Zaimina Vasjari është një nga femrat më të komentuara në rrjetet sociale. Këngëtarja që shquhet për format trupore, viteve të fundit më shumë është e...

Djali i Shkurtes ka ditëlindjen, Gresa publikon foton më të bukur...

Gresa Behluli është një ndër këngëtaret më aktive të muzikës shqiptare. Ajo u bë e njohur si vajza e këngëtares së mirënjohur, Shkurte Fejzës, dhe...

A do falje për hir të dashurisë? Rozana Radi jep përgjigjen...

Rozana Radi është mjaft aktive në rrjetet sociale. E në atë Instagram, së fundmi i është përgjigjur ndjekësve të saj në gjërat që dëshirojnë t’i...

Sa shumë do iu rrëmbejë zemrat kjo thënie e Mozzikut

Mozzik është një nga reperët më të dëgjuar dhe më të komentuar të momentit. Ai shpesh ka treguar se për të arritur këtu, atij iu...

Emina Çunmulaj i reagon shqiptarit që e ofendoi për martesën me...

Modelja shqiptare, Emina Çunmulaj shpesh është kritikuar për martesën me biznesmenin izraelit Sam Nazarian. Megjithatë ajo ka treguar se është një femër e fortë dhe...

A e keni parë Ritën me këto flokë?

Rita Ora vjen ndryshe në videoklipin e ri. Rita Ora ka publikuar këngën e re me videoklip. Ajo ka zgjedhur t’i realizojë videoklip këngës ‘Only want...

Patrisi poston për Tunën si një fans i saj

Edhe bashkëshorti i Tunës menzi po e pret publikimin e albumit të saj. Tuna po sjell album pas shumë kohësh. Këngëtarja ka vendosur që ta...

Kaq shumë është rritur djali i Leartës

Sa u kuptua lajmi për të, emri i tij u kthye ndër më të përmendurit në vend, ku plotësoi familjen e Shyhretes në të...

Edona Llalloshi ‘takon’ Dua Lipën, pasi pret me orë në radhë...

Edona Llalloshi ka takuar Dua Lipën në muzeun ‘Madame Tussauds’ në Londër. Pak ditë më parë, në muzeun më të madh në botë të figurave...

Ç’thotë Xheri, nëna e Ledrit për Dafina Zeqirin

Edhe pse Ledri dhe Dafina kanë kohë që janë ndarë nga njëri-tjetri dhe kanë krijuar histori të tjera dashurie, sërish vëmendja e publikut mbetet...

Më në fund Edita Tahiri zbulon përse nuk u martua

Edita Tahiri për herë të parë ka treguar pse nuk është martuar asnjëherë. Ish-ministrja e integrimeve, Edita Tahiri për herë të parë për publikun shqiptar...

Kim Kardashian mahnitë e veshur si ‘leopard’

Është një mace e re femër në qytet dhe emri i saj është Kim Kardashian West. Të mërkurën, Kardashian West, 38 vjeçe ktheu kokat e...

Ky gabim që bëri sot Mihrija, ia shuan të gjitha vitet...

Është ndër këngëtaret më të ëmbla dhe më të dashura për publikun. Mihrije Braha, ndër vite ka qenë një person karizmatik, dhe mjaft e vetëdijshme...

Dafina falënderon fansat me foto komplet e zhveshur

Dafina Zeqiri i ka dedikuar një postim fansave të saj. Këngëtarja Dafina Zeqiri ka publikuar një imazh nga videoklipi i projektit të fundit. Ajo fotos i...

Diçka e mrekullueshme sapo i ndodhi Alban Mehmetit

Këngëtarit Alban Mehmeti i ka ndodhur diçka shumë emocionuese. Këngëtari Alban Mehmeti dhe bashkëshortja e tij Fjolla Svirca Mehmeti janë prindër të dy fëmijëve, djem. Albani...

Arsyeja e vërtetë përse Arbana Osmani deshi të largohej nga “Top...

​Largimi i Arbana Osmanit nga “Top Channel” është përfolur shumë nga dje pasdite, kur lajmi se do të braktisë emisionin “Dua të të bëj...

Nuk poston fotografi me fëmijët e saj, Alketa zbulon arsyen!

Alketa Vejsiu është një ndër moderatoret më të famshme shqiptare e poashtu më të dashurat. Ajo është shpesh në kontakt me fansat përmes profilit të...

Çika e Nysretit dhe Meritës tërheqëse në fotografinë e fundit

Bukuroshja e familjes Muçiqi Albiona Muçiqi, vajza e dy këngëtarëve të mirënjohur, Nystret Muçiqit dhe Merita Spahiut, ani pse nuk është pjesë e skenës...

Vesa Luma mbulohet me një pëlhurë

Vesa Luma është këngëtarja nga Kosova që për shumë vite ka qenë pjesë e pandashme e skenës muzikore. Ajo tani, është larguar nga muzika për...

Nuset e Haradinajve i këndojnë Adem Jasharit. Dëgjoni

Përveç bukurisë natyrale nuset e Hardinajve njihen edhe për elegancën dhe sharmin që kanë, shkruan “Kosovarja”. Sa herë që publikojnë fotografi në rrjetet sociale ato...

Ermal Fejzullahu ka disa fjalë për Adem Jasharin

5, 6 dhe 7 Marsi do të mbeten përherë datat më heroike në historinë e popullit shqiptar. 21 vjet më parë, serbët gjatë luftës në...

Gjira Kajtazi ndan momentin më emocional

Reperja Gjira Kajtazi e ka ndarë momentin më emocionues me ndjekësit. Reperja Gjira Kajtazi është në pritje të fëmijës së saj të parë. Këtë e ka...

Teuta Krasniqi tregon një moment shumë të ndjeshëm me të bijën...

Aktorja Teuta Kransiqi sërish u vu në fokus të mediave për shkak të serialit “iStar” që po shfaqet në televizionin publik të Kosovës, shkruan...

Sinani në krahët e Albërie Hadërgjonajt

Albërie Hadërgjonaj është nga këngëtaret me të komentuara në mediat rozë në viset shqiptarre, transmeton Gazeta Metro. E bukura Albërie nuk po di të plaket,...

Bleona thotë se është “brutalisht e thyer”

Bleona Qerreti duket se nuk është ndier mirë në orët e vona të natës së sotme Këngëtarja ka postuar një foto ku shihet shumë seksi...

Elvana, “e nxehtë” në fotot e fundit (FOTO)

Këngëtarja Elvana Gjata pas lansimit të këngës së fundit “Tavolina e mërzisë” nuk po ndalet se postuar fotografi të reja Kështu këngëtarja, e cila ka...

Sabri Fejzullahu shfaqet i qeshur në krahë të nënës së Rita...

Këngëtari po kalon disa ditë në Londër. Këngëtari i mirënjohur, Sabri Fejzullahu po qëndron në Londër. Fejzullahu është takuar me emra të njohur, e një fotografi...

Edona Llalloshi në dasmë, emocionon familjen Jashari e Lushtaku!

Dy vite më parë, në një dasëm të familjes Lushtaku, mori pjesë këngëtarja kosovare, Edona Llalloshi e cila ngriti në këmbë të gjithë pjesëmarrësit. Aty...

Duhet ta shihni çfarë bënë Milot Llalloshi me të birin

Milot Llalloshi u bë i njohur për publikun shumë vite më parë, atëherë kur nisi të këndonte përkrah të motrës, Edones, shkruan “Kosovarja”. Miloti nuk...

Në këtë gjendje ka përfunduar Kaltrina pas lindjes së vajzës

Moderatorja e njohur Kaltrina Mikushnica tashmë është bërë nënë e dy vajzave, shkruan “Kosovarja”. Para pak dite, ajo lindi vajzën e saj të dytë, Marën. Sigurisht...

A e ka menduar nëna e Shyhrete Behlulit që do ta...

Këngëtarja Shyhrete Behlulit është tejet e plotësuar në çdo aspekt. E talentuar, e popullaruar, e përmbushur, shkruan “Kosovarja”. Shyhretja e jetoj suksesin në rini e...

Adrian Gaxha ja jep një detyrë të rëndë nënës së tij

Adrian Gaxha për shumë vite ka qenë në listën e ngushtë të këngëtarëve më të pëlqyer shqiptar. Që nga dalja e parë në skenë...

Paralajmërohet këngë e re nga Unikkatili, ja kush e dha sinjalin...

Së shpejti mund të publikohet një projekt i ri nga Unikkatili. Këtë lajm e konfirmoi bashkëpunëtori i tij i kamotshëm, Klepto, i cili postoi një...

Cila kolege e fotografoj kështu Mimoza Mustafen?

Mimoza Mustafa sa kthehet në qendër të vëmendjes, e sa zhduket. Kështu ka ndodhur tradicionalisht me këngëtaren e hitit “Terri më kafshon”, shkruan “Kosovarja”. Vitet...

Yll Limani është “yll” por a ia patë vëllain?

Këngëtari Yll Limani, na e ka fituar zemrën të gjithëve me ëmbëlsinë e tij e edhe muzikalisht. Limani është shumë i lezetshëm e simpatik, dhe...

Adelina Tahiri e lumtur pranë bashkëshortit milioner, ja çfarë ka postuar

Adelina Tahiri dhe Serjozha Markov, momentalisht janë një nga çiftet më “IN” shqiptare. Edhe pse martesa e tyre bëri bujë në shtypin mediatik, çifti e...

Ermal Fejzullahu i rrethuar me femra në Londër

Ermal Fejzullahun e kanë rrethuar gjinia e bukur në Londër. Këngëtari Ermal Fejzullahu së fundmi ka shkuar në qytetin e Londrës për të performuar dhe...

Rita Ora sërish single, i jep fund lidhjes!

Rita Ora dhe Andrew Garfield duket se i kanë dhënë fund romancës. Lidhja e tyre nisi në fillimin e këtij viti, ndërsa lajmi u përhap...

Arbana Osmani drejt largimit prej Top Channel?

Ditët e fundit u përfol në media për një lajm se moderatorja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, është larguar nga televizioni Top Channel, duke...

Kështu duket përbrenda vetura super luksoze që sapo e ka blerë...

Albatrit Muqiqi para pak ditësh e ka blerë një veturë të re superluksoze. Këngëtari Albatrit Muqiqi e ka publikuar para pak ditësh një veturë në...

Nga ky personI mirënjohuri, Ilir Shaqiri, i cili nga fillimi i karrierës së tij vlerësohet këngëtar i madh, si me zë, por edhe me...

Kourtney Kardashian “trondit” rrjetin, shfaqet nudo (Foto)

Përveç Kim Kardashian, edhe motra e saj, Kourtney shpesh mahnit ndjekësit në Instagram. Ajo ka hedhur një fotografi në të cilën shfaqet komplet lakuriq teksa...

Era Istrefit i bëhet një pritje e veçantë në Prishtinë

Këngëtarja Era Istrefi është kthyer në Prishtinë. Këngëtarja Era Istrefi e cila shumicën e kohës po qëndron jashtë vendit, është kthyer në Prishtinë për t’i...

Olti Curri habit me fjalët për Dafina Zeqirin

Olti Curri i ka thënë disa fjalë për Dafina Zeqirin dhe i ka habitur të gjithë. Olti Curri njihet për kritikat e shumta në adresë...

Do të habiteni si e thërret Remzia vëllain e saj Nexhatin

Remzie Osmani është ndër ato këngëtare që lënë gjurmë me këngët e saj. Ajo, sapo është kthyer me një baladë, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja e mirënjohur...

Bes Kallaku: Qyteti nuk ka lezet pa një katundar

Bes Kallaku i është përgjigjur pyetjes se çfarë kanë katundarët që i do aq shumë publiku. Aktori i humorit, Bes Kallaku, ishte i ftuar mbrëmjen...

Gresa Pallaska vishet e gjitha në të bardhë

Aktorja e mirënjohur Gresa Pallaska, është njëra ndër figurat me te dashura në estradën shqiptare. Ajo u bë edhe me e njohur me rolin e...

Elvis Naçi dhe Lorik Cana kanë filluar diçka bashkë! (VIDEO)

Elvis Naçi dhe Lorik Cana gëzojnë fëmijët që jetojnë në kushte jo të mira! Ka kohë që e kemi kuptuar që Elvis Naçi dhe...

Meda e Yllka “Kur Kosovë ta ktheva shpinën”. Dëgjojeni

“Kush je ti”, ishte dueti që i bëri bashkë për herë të parë Medën dhe Yllka Kuqin. Ky bashkëpunim shënoi një sukses të padiskutueshëm për...

Ky detaj i ka kushtuar shumë Xhensilës!

Këngëtarja e famshme shqiptare, Xhensila Myrtezaj ditët që lamë pas publikoi këngën e saj të titulluar ‘Sekreti Im’ në bashkëpunim me këngëtarin dhe kompozitorin...

Orinda Huta bëhet pjesë e këtij seriali të njohur turk?

Moderatorja shumë e dashur për publikun Orinda Huta që prej fillimit të këtij sezoni ka nisur aventurën e saj të re në emisionin “Jo...

Real1 tegon se me kë nuk do të bashkëpunonte kurrë

Real1 nuk e pati problem të tregoj se me kë nuk do të bashkëpunonte kurrë Së fundmi Real1 dhe Dj Blunt ishin mysafir në emisionin...

Çfarë po ndodh mes Taynas dhe Samanta Karavellës?

Samanta Karavella dhe Tayna duket se janë bërë mikesha mjaft të mirë dhe ne nuk e paskemi ditur! Këngëtarja shqiptare Samanta Karavella ka publikuar një...

Fifi anulon koncertin në Londër

Filloreta Raçi është dashur të jetë para fansave në kryeqytetin britanik të Londrës, me rastin Ditën Ndërkombëtare të Gruas. Por, këngëtarja nuk do të jetë...

Ermal Mamaqi bëhet romantik në ditëlindjen e gruas

Ermal Mamaqin të tillë se kishim parë. Komediani dhe moderatori Ermal Mamaqi sot ka një arsye më shumë për të festuar. Kjo për faktin se bashkëshortja...

OPINIONE