-9 C
Skopje
Sunday, February 24, 2019
Home ShowBiz Page 65

ShowBiz

Çmendet Durrësi! 3 mijë euro tavolina për të parë këngëtarin që...

Reperi i famshëm amerikan i befasoi të gjithë kur në Instagramin e tij, në 14 qershor publikoi datat e ardhshme të shfaqjeve që do...

Çfarë po i bën Rita Orës, Lewis Hamilton? (Foto)

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora dhe kampioni i Formula 1 Lewis Hamilton, kanë kaluar pushimet bashkë në Ulqin. Tabloidi britanik The Sun kanë...

Këtë foto Çiljeta nuk do donte ta shihte askush (Foto)

Deri tash nuk është se e ka pranuar publikisht se ka bërë ndërhyrje. Por një foto që është publikuar në Internet, del se Çiljeta...

Faqja pornografike i ofron Kimit 25 milionë dollarë për një video...

Bosi i Vivid, Steve Hirsch ka shprehur dëshirën që të paguajë 25 milionë dollarë për një video intime mes Kim Kardashian dhe Kanye West. Steve...

Vëllai i Ermira Mehmetit prezanton të dashurën e re

Është kurorëzuar dashuria e parë multi-etnike e “Revolucionit Laraman” mes Zamir Mehmetit dhe Irena Sterijovskës, shkruan Maktel. Zamir Mehmeti është vëllai i deputetes së...

Blerim Destani hap dyert e vilës në Dubai për çiftin e...

Aktori Blerim Destani ndër vite, në vilën e tij në Dubai ka pritur e përcjellur shumë miq të tij si ‘stacion’ ku kanë kaluar...

A e dini se cili deputet i Kuvendit të Kosovës është...

Ajo po i mungon skenës muzikore tash e sa kohë dhe fansat duken se po presin që ajo të ngjitet në skenë shumë shpejt. Bëhet...

Pas aksidentit, Ermal Mamaqi publikon imazhe dhe nis shakatë

Vetëm një natë më parë makina Ermal Mamaqi pësoi një aksident me veturë në Ferizaj, por fatmirësisht shpëtoi pa u dëmtuar. Pasi këtë situatë të...

Ciara dhe Russell i japin fund beqarisë (Foto)

Këngëtarja amerikane Ciara dhe ylli i futbollit Russell Wilson i kanë dhënë fund beqariisë së tyre. Çifti të cilët kurorëzuan dashurinë e tyre në fejesë...

Bes Kallaku i ‘shpall sfidë’ Linda Morinës (Foto)

Duket se komediani Bes Kallaku këtë herë ka zgjedhur një tjetër personazh për të ‘sfiduar’. Bëhet fjalë për ‘seksbombën” kosovare Linda Morina. Përmes një postmi në...

Alma Lama arrin qëllimin, kënga e Gold Ag fshihet nga “Youtube”

Bëhet fjalë për padinë që deputetja e LDK-së Alma Lama, kishte ngritur ndaj reperit Gold Ag, pasi ajo ishte ndier e fyer nga kënga...

Rita Ora hidhet nga Ura e Bunës (Video)

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, teksa po shijon pushimet në bregdetin Ulqinit, ka vendosur të ndajë me fansat copëza të tyre. Sot, ajo...

Albani flet për gjendjen e Ermal Mamaqit pas aksidentit

Pas aksidentit mbrëmjen e djeshme ku u përfshi aktori i humorit Ermal Mamaqi, menjëherë u publikuan fotot e makinës së dëmtuar. Edhe pse makina duket...

Një imazh nostalgjik nga Sinan Vllasaliu (Foto)

Sinan Vllasaliu, i cili është ndër artistët më të pëlqyer shqiptar, numëron vite të tëra në skenën muzikore. Artisti karrierën e tij muzikore e ka...

Vip-at shqiptar zgjedhin Turqinë për pushime (Foto)

Me ardhjen e sezonit veror nis dhe planifikimi i destinacioneve më të përshtatshme për t’u “arratisur” e për të shijuar ditët me diell. Për...

Aksidentohet Ermal Mamaqi dhe Alban Skenderaj (FOTO)

Sipas mediave kosovare shkruhet se mbrëmjen e djeshme Ermal Mamaqi dhe Alban Skenderaj janë aksidentuar me makinë. Ata po ktheheshin nga Shkupi ku ishin pjesëmarrës...

Elona Leka së shpejti sjellë këngën e re (FOTO)

Këtyre ditëve këngëtarja e mirënjohur Elona Leka, pritet ta sjellë për fansat e vetë, këngën më të re. "Të gjitha aktivitetet e planifikuar janë...

Ja banesa përrallore e të dashurit miliarder të Angela Martinit (Video)

Bukuroshja shqiptare Angela Martini, e cila së fundmi ka bërë publike lidhjen e saj me miliarderin Dragos Savulescu, ka postuar sot në rrjetet sociale...

Publikohet foto e Encës në shtrat me…(Foto)

A nuk është Enca bomba e skenës shqiptare? Pavarësisht diskutimeve të pa fundme në lidhje me linjat e saj, Enca është joshëse, shkruan "Kosovarja". Prej...

FOTO/ Kristina Skura zgjidhet Miss Shqipëria 2016

Kristina Skura është vajza që do të mbaje kurorën e ‘Miss Shqipëria 2016’. Spektakli i bukurisë është mbajtur mbrëmë në Lezhë ku mes 32 bukuroshëve...

Korab Shaqiri anulon koncertin për nesër, shkaku i vdekjes së Almirit...

Këngëtari nga Kosova, Korab Shaqiri, ka marr vendim që të anuloj koncertin e parashikuar për nesër. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram,...

70-vjetori i Silvester Stalone: Rocky Balboa miku im imagjinar

“Duhet të jem realist. Rinia ka kaluar. Sot i shoh njerëzit në sy dhe i kushtoj vëmendje asaj që ata mendojnë. Jam bërë më...

Rita Ora në Ulqin me Lewis Hamilton (Foto)

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora duket se po i kalon pushimet në Ulqin, në shoqërinë e pilotit të Formula 1 Lewis Hamilton. Prej...

Nuk ndalet Çiljeta, paralajmëron tjetër projekt

Rikthimi i Çiljeta Xhilagës në skenë duket të ketë qenë i menduar mirë. Disa projekte muzikore erdhën nga ajo brenda këtij viti, e shumë...

Edi Rama ka sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka sot ditëlindjen. Ditëlindja, kreun e Qeverisë e ka gjetur në Francë, teksa merr pjesë në Samitin e Parisit, ku...

Si u shfaq Violeta Kukaj në kanagjeqin e vajzës së Shkurtes...

Pa rrjete sociale, pa publikime të këngëve të reja, dukej se këngëtaren e mirënjohur, Violetë Kukaj, ishte tërhequr nga skena. Kjo mungesë e theksuar e...

Rita Ora po rrezitet në Ulqin (Foto)

Rita Ora po kalon një pjesë të pushimeve në Ulqin. Këngëtarja me famë botërore është parë pranë motrës së saj, Elenës. Indeksonline e ka siguruar...

Pamje ekskluzive nga projekti “n’deti” i Gold Ag (Foto)

Pas pauzës gjatë muajit të Ramazanit, Gold Ag do të vijë menjëherë me projektin e tij të ri. Reperi i njohur për GazetënExpress ka zbuluar...

Ky është skeçi më i ri i Stupcave (Video)

Stupcat do të sjellin sonte projektin më të ri. Kështu së paku kanë bërë të ditur përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë personale në...

Edhe Arif Ziberi i “Elitës 5” i përkrah protestat e sotme...

Protestat e sotme në Kumanovë së fundmi i ka përkrahur edhe Arif Ziberi i grupit të mirënjohur Elita 5. Ndryshe, për protestat e sotme në...

Skivi flet për raportin me vajzën në klip (Foto)

Nuk ka shumë ditë që reperi Skivi ka lansuar këngën e tij me të re të titulluar ‘3she’. Mirëpo, menjëherë pas publikimit, kjo këngë ka...

Luana e kallë Parisin

Prezantuesja shqiptare, Luana Vjollca njihet për linjat e saj seksi. E vetëdijshme për këtë, ajo nuk heziton t’i ‘qeras’ fansat e saj me foto...

Nuk është Rikja, as Irida, kjo është Miss Euro 2016 (Foto)

Euro 2016 është edhe një vitrinë e paparë tifozesh bukuroshe nga të gjitha vendet pjesëmarrëse. Vështirë, ose më mirë të thuhet e pamundur, për të...

Era feston 22 vjetorin, ndryshimi që ka pësuar ndër vite (Foto)

Era Istrefi sot feston ditëlindjen e saj të 22.  Artistja e re për një kohë të shkurtër arriti të marr pëlqyeshmërinë e madhe të publikut...

Te Shpetim Desku vijnë Hoxhë Elvi Naçi dhe Gold AG (Video)

Mysafirë të kësaj jave n’Kosovës Show ishin Hoxhë Elvi Naçi dhe reperi Gold AG. Hoxhë Elvis Naçi foli për muajin e Ramazanin dhe për fenë...

Ish-zv/ministri i Ramës thumbon Marinën: Priti kaq vjet, u dashurua me...

Getoari feston sot ditëlindjen, ndërsa nuk ka munguar urimi i të dashurës së tij Marinës, lajm që është përhapur në të gjitha mediat. Por, reagimet...

Nuk do të besoni se sa vite diferencë ka Dua Lipa...

Dua Lipa prej kohësh është në lidhje dashurie me modelin Isaac Carew. Edhe pse me 10 vite diferencë në moshe çifti po kalojnë dhe po...

Pamje të reja nga kanagjeqi i vajzës së Shkurte Fejzës (FOTO)

Besiana Behluli apo siq njihet në publik si vajza e këngëtares Shkurte Fejza po shijon ditët e fundit të beqarisë. Besiana mbrëmë ka organizuar kanagjegjin...

“ E jona” premierë nga Butrint Imeri (VIDEO)

Burtint Imeri ka publikuar videoklipin më të ri. Kënga titullohet “E jona” dhe është punuar nga Cricket Beats.  Për videoklipin u përkujdes Valon Aziri. https://www.youtube.com/watch?v=Zx0oMcnlG84

Ja çka rrezikon Morena nëse fut edhe veç një gram botoks...

Morena Taraku mund të duket kështu nëse provon që të bëj botoks qoftë edhe pak buzët e saj. Vipat e Bllokur sjellin pamjen që...

Flet Roberti për spekulimet se është ndarë nga Nora (FOTO)

Pak minuta më parë një lajm tjetër rreth ndarjes së Robertit dhe Norës ka pushtuar mediat. Shkrimet e tilla janë bazuar vetëm në një fotografi...

Kush është ky mashkull që po shëtitet me Norën?! (FOTO)

donëse po thonë që nuk janë ndarë, Nora e Roberti ende nuk po shihen së bashku. Mirëpo është një njeri që përherë shihet edhe nën...

FOTO/ Armina Mevlani shkëlqen në mediat italiane

Armina Mevlani do të jetë këtë verë në faqet e revistës “Shot Magazine”. Mevlani po shkëlqen në këto foto, që i ka postuar në rrjetet...

Godet sërish Noizy, vjen klipi me Çiljetën (Video)

Noizy e ka publikuar bashkëpunimin e dytë brenda një dite, kësaj radhe ka sjellë duetin me Çiljeta Xhilagën. Kënga mban titullin “Me shumë se dollar”...

Aurela Gaçe më e ëmbël se kurrë, tregon barkun në muajin...

​Këngëtarja Aurela Gaçe, e cila sot ndau me miqtë dhe fansat në rrjetet sociale një lajm të mrekullueshëm, pritjen e fëmijës së dytë, duket...

FOTO/ Bekim Balaj dhe Elita Rudi, pushime në Koraci

Ndonëse janë mundura vazhdimisht ta mbajnë larg vëmendjes së publikut lidhjen e tyre, duket se fotot e fundit kanë ‘tradhëtuar’ çiftin. Bëhet fajlë për...

“Çmenden” Xhaka me Leonitën, ja çfarë bëjnë! (Foto)

Granit Xhaka është duke i shijuar në maksimum pushimet e tij me të fejuarën e tij Leonitën Xhaka e ka harruar shpejt atë penalltinë e...

Linda Morina refuzon Ermal Mamaqin, nuk i përgjigjet as sms-vë

Linda Morina, është një këngëtare amatore nga trevat e veriut të Shqipërisë, e cila është shndërruar në shumë pak kohë në një personazh i...

Madonna pajtohet me të birin dhe shkëlqen nga lumturia

Madonna nuk mundi ta ndalojë veten nga buzëqeshja e vazhdueshme pasi e ka shijuar një darkë të afërt me djalin e saj 15-vjeçar Rocco. Ikona...

Ledioni me mesazh romantik për të dashurën Sarën (Foto)

Ledion Liço njihet për sensin e madh të humorit dhe faktin se ka provokuar shumë artistët së fundmi. Ai ka qenë prezent në skenën e...

Inva Mula shpallet e pafajshme

Gjykata e Tiranës e deklaron të pafajshme sopranon me famë botërore Inva Mula në lidhje me padinë penale të ngritur ndaj saj për shkelje...

Shikoni shtëpinë luksoze të Labinot Tahirit (Foto)

Këngëtari njohur shqiptar nga Ferizaji, Labinot Tahiri, përpos si ikonë e muzikës, njihet edhe si një dorëlirë dhe vullnetdashës i së mirës dhe bamirësië. Ai...

Këngëtarja serbe pretendon se është rrahur në Prishtinë (Foto)

Këngëtarja kontraverze serbe, ka postuar në profilin e saj në Facebook disa foto ku shihet se është lënduar si pasojë e një sulmi fizik. Dunja...

Ky është hiti i Dafina Zeqirit dhe Getit që kurrë nuk...

Skena e muzikës shqiptare dhe marrëdhëniet mes artistëve evoluojnë me kohën. Kështu ka ndodhur edhe mes dy superyjeve, Dafina Zeqirit dhe Getoar Selimit. Dyshja dikur ishin...

Aktorja kosovare, “kapet” mat duke përdor “drogë” (Foto)

Bëhet fjalë për aktoren Majlinda Kasumoviç, e njohur për publikun si “Republika” në serialin vendor “Çka ka shpija”. Në një foto të postuar në Facebook...

Edhe Dhurata si Dafina? (Foto)

Dafina Zeqiri shpeshëherë ka qenë inspirim për koleget e saj sa i përket stilit. Megjithëse edhe ajo është kritikuar disa herë për jo origjinalitet, del...

Marina u shmanget pyetjeve për Getin (Video)

E mbajtën për shumë kohë larg mediave lidhjen e tyre. Por, edhe pasi gjithçka u bë publike, ani pse fotot që postojnë në rrjete sociale...

Kërcënon Linda, ja kujt do t’ia bëjë ‘shpinën më butë se...

Një faqe në Instagram që është në emër të Linda Morinës ka postuar një video me një mesazh kërcënuese. Linda e cila është imituar nga...

Të pasmet e Kim Kardashian s’janë të vërteta, kjo është dëshmia...

Kim Kardashian i ka të pasmet më të famshme në botë. Këtë titull ia ka marrë këngëtares,  Jennifer Lopezit, e cila për një dekadë e kishte...

Çmend Luana Vjollca, i shikoi penaltitë e zhveshur (Foto)

Luana Vjollca është siguruar që edhe me futboll të provokojë. Ajo në Snapchat ka postuar një foto të zhveshur të saj të këmbëve duke u...

A janë ribashkuar Rihanna dhe Drake? (Foto)

Rihanna dhe Drake rinisin thashethemet për lidhjen e tyre, përderisa kanë dalë dy natë radhazi në klube të natës në Londër. Këta dy janë parë...

Rikthehet në Shqipëri pas 25 vitesh Ema Ndoja, aktorja me portretin...

Ajo e ruan ende atë pamjen prej një vajze të trishtuar, që e bënte një portret unik, mes gjithë bashkëmoshatareve të veta. Edhe buzëqeshja e...

Shaqiri dhe Abrashi bashkë me pushime, por shikoni çfarë spektakli dhurojnë...

Futbollisti i Kombëtares kuqezi, Amir Abrashi, duket se po i bën pushimet e tij me kundërshtarin e Shqipërisë, futbollistin kosovar të Zvicrës, Xherdan Shaqiri, shkruan...

Rita Ora shtrohet në spital (Foto)

Këngëtarja Rita Ora, e angazhuar së fundmi duke realizuar reklama e sete të reja fotografish, ka pasur një problem shëndetësor. Vetë Ora ka postuar sot...

Incident i sikletshëm me fustane për gruan dhe vajzat e Obamas...

Michelle Obama bashkë me dy vajzat e saj kanë kaluar një moment të sikletshëm teksa zbrisnin nga avioni në aeroportin e Madridit. Edhe pse Zonja...

Publikohet me videoklip balada e re nga Rihanna (Video)

Rihanna me këngë për kolonën zanore të "Star Trek Beyond". Rihanna ka publikuar një videoklip “nga gjithësia”. Të paktën kështu vjen këngëtarja, si një personazh tjetër...

Në familjen e Motrave Mustafa ka festë (Foto)

Eshtë pikërisht Sahide Mustafa, ose ndryshe e njohur si njëra ndër Motrat Mustafa, ajo e cila dje ka kremtuar ditën e lindjes së vajzës...

Një çmim ndërkombëtar për Era Istrefin (Foto)

Era dhe suksesi tashmë janë një dyshe e njohur për ju. Ndërkohë që po shijonte triumfin në Top Awards Era Istrefi ka udhëtuar drejt Hollandës...

Luana Vjollca e pranon: Vdes të shëndoshet (Foto)

Ditët e fundit moderatorja Luana Vjollca është komentuar se ka shtuar në peshë, për shkak të fustanit që ka veshur në Top Awards. Por mesa...

Dhurata Dora sqaron lidhjet e përfolura me reperët shqiptarë

Emri i Dhurata Dorës kohëve të fundit në mediat rozë u lakua shumë, por jo vetëm për muzikën dhe projektet e reja. U përfol se...

Ku është sot Fatime Kosumi, femra seksi në klipin e Getit...

Të gjithëve na kujtohet kënga hit e vitit 2005 “Ai është i trent”, i cili erdhi në bashkëpunim mes Tingullit Trent dhe këngëtares Fatime...

Ky është projekti më i ri i Stupcave

Grupi humoristik ‘Stupcat’ shumë shpejtë vijnë me një projekt më të ri dhe lajmi.net sjell për ju pamjet e para. Ky është projekti i parë...

E pabesueshme – Shikoni ndryshimin e Luanës ndër vite me ndërhyrje...

Luana Vjollca konsiderohet prej femrave më seksi shqiptare. Bukuroshja seksi ka hezituar gjithmonë që të flasë për linjat e saj trupore nëse ato janë të...

Kjo është arsyeja pse Blerandi nuk e la gruan për modelen...

Ajo ditë më parë ka qenë në qendër të vemendjes tek mediat, pasi ishte spekuluar se është ndarë nga bashkëshorti i saj i cili...

S’do ta besoni se çfarë iftari gjigant ka shtruar Big Mama...

Ekziston një listë e gjatë e fytyrave publike që po agjërojnë teksa Big Mama ka bërë diferencën duke organizuar një iftar gjigand. Këngëtarja dhe prezantuesja...

2Ton publikon këngën e tij më të re (Video)

Kjo verë me shumë gjasa do të jetë shumë e nxehtë sa i përket këngëve të reja të këngëtarëve shqiptarë. Dë fundmi është 2Ton ai...

Dardani, pushime me ish të dashurën e Getoarit (Foto)

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Dardan Berisha, ka zgjedhur që të shijoi pushimet e tij pas suksesit, që pati me KB Prishtina Tani ai është duke...

Konfirmohet, Taulant Xhaka në lidhje me këtë bukuroshe (Foto)

Ishte përfolur shumë në ditët e fundit, pasi qarkulloi një video në media të ndryshme, ku dukej se në makinën e aktores së “Pa...

A është ky djali që shiti pasurinë për t’i blerë lule...

Luana Vjollca është prej personazheve më të përfolura të skenës. Ajo njihet për lidhjet e saj të fshehta dhe që nuk zbulohen, por lulet gjithmonë...

Zbulohet femra që ndau vajzën e Milaim Zekës nga Seldi (Foto)

Ditë më parë këngëtari Seldi, ka bërë të ditur se i ka dhënë fund lidhjes 5 vjeçare me të dashuren e tij Dafina Zeka. Duke...

Afrim Muçiqi para 1 viti u bë baba, tash po pret...

Ka pak kohë që këngëtari i njohur Afrim Muqiqi ka fejuar njërin djal të tij. Albioni i cili ka postuar disa foto në rrjetet sociale...

Ja kush janë VIP’at që falin namaz (Foto)

Megjithëse ekspozohen vazhdimisht në skenë, shumë nga të famshmit tanë janë shfaqur edhe duke falë namaz shkruan Magazina.al. Yjet e njohur këtë e kanë bërë...

Kur Sara Hoxha kishte më shumë kilogramë seç duhej, ja ndryshimi...

Trashëgimtaria e Top Channel, Sara Hoxha nuk ka qenë gjithnjë në formë si në daljet e saj të fundit. Shpesh publikohen foto të saj kur...

Alban Skënderaj do këndojë për një “Engjëll” – Ja përse bëhet...

Alban Skënderaj nuk po ndalet së vrapuari drejt suksesit. “Unë dhe ti”, himni i dashurisë dhe suksesi i saj, e bëri që të sillte...

Ermal Fejzullahu niset në pushime, ja destinacioni

Ermal Fejzullahu duket se i ka stopuar për pak kohë koncertet dhe është nisur me pushime. Së bashku me bashkëshorten e tij Arianën dhe tre...

Rovena Dilo me një sfidë të re, zbulojeni kë mbështet

Nesër dhe pasnesër në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit, balerinët profesionistë të këtij institucioni do të prezantojnë koreografitë e tyre në “Koreolabos”. Një ndër...

Era nuk i ndahet suksesit, performanca mahnitëse për shumë radio në...

Era Istrefi është këngëtarja shqiptare me suksesin më të madh dhe kjo gjë është duke u dëshmuar çdo ditë e më tepër. Pas performimit të...

12 vjeçari nga Kosova,që po mahnitë Gjermaninë me këngën e Adele...

Jemi mësuar të shohim performanca të shumta me këngët e Adele, por ky djalosh do ju lë pa fjalë. Ky djalosh quhet Linor Demiri, 12...

Pritet arrëstimi i Princ Valentino Corleonen

Trupi gjykues miratoi kërkesën e prokurorit që ndaj të pandehurit të lëshohet urdhër-arrest meqë edhe në seancat e kaluara ka munguar me arsyetimin se...

Shkurte Fejza marton vajzën, ky është dhëndërri i saj (Foto)

Këngëtarja Shkurte Fejza, ka bërë të ditur se ka pushuar pak nga muzika. Arsyeja e “largimit”të Shkurtës nga muzika për një kohë të shkurt duke...

E quajti veten me fat që e takoi Bregovicin, por pastaj...

Për shumëkënd, Goran Bregovic konsiderohet si simbol i inspirimit për çetnikët serbë në apetitin e tyre për spastrim etnik në Kosovë, Kroaci e Bosnje...

Ky është djali i Cimës që ndoshta nuk e keni parë...

Rasim Thaçi- Cima, është një nga humoristët më të njohur shqiptar. Përveç Cimës të gjithë e njohim vajzën e tij Adelinën e cila po ashtu...

Greta Koçi publikon këngën e radhës, këtë herë vjen me bashkëpunim...

Kënga  e re e sapo publikuar mban titullin ‘A ja vlejti’ ndërsa është në bashkëpunim me Nurteel, shkruan lajmi.net. Greta vjen shumë senzuale dhe me...

Kida pasi mori çmimin, e heshtur u largua nga skena, por...

Këngëtarja Kida duket se ka mbetur pa fjalë kur e ka marrë çmimin e parë serioz në karrierën e saj. Ajo është shpërblyer për Best...

Besoni ose jo këta këngëtarë të estradës janë edhe profesorë në...

Edhe pse nuk kanë arritur ndonjë sukses të madh në karrieren e tyre, ka nga ata të cilët ligjerojnë në Universitete e Kolegje të...

Fustanin që Eneda e vesh në Top Awards, Jonida e vesh...

Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa pak ditë më parë u shfaq në Top Awards me një fustan mjaft të bukur dhe të veçantë. Por veçantinë...

“Te ka lali shpirt” nuk njeh limite, ja rekordi i saj...

Ajo është pa diskutim kënga e vetme, e cila ka thyer ccdo rekord për sa i përket muzikës shqiptare. Sigurisht që bëhet fjalë “kryeveprën” e...

Shikoni performacën e Dua Lipës në festivalin prestigjioz botëror (Video)

Këngëtarja shqiptare ka perfomuar në festivalin prestigjioz. Dua Lipa ka kënduar në festivalin e njohur Glastonbury dhe kjo shihet si një ndër arritjet më të...

E keni parë ndonjëherë Yllka Kuqin me bikini? (Foto)

Këto ditë të nxehta është duke i shfrytëzuar edhe Yllka Kuqi për të marrë ca rreze. Këngëtarja nga Kosova ndodhet në plazhet e Shqipërisë për...

‘Pizza’ Geti (Foto)

Getoar Selimi, i njohur si Geti, duket se ka fansat që janë në gjendje të bëjnë edhe çudira për të marrë vëmendjen e reperit. I...

Ja çfarë dhurate i bëri Ermali gruas së tij Arianës! (FOTO)

Me dashurinë që nuk shterron as pas një periudhe jo të shkurtër së bashku, duket se Ermal Fejzullahu vazhdon të jetë një burrë romantik. Ai...

Vjen albumi i parë ndërkombëtar i Dafina Zeqirit, mësoni detajet (Video)

Një album i gjithi në anglisht, kështu konfirmon Dafina Zeqiri për “Life Stories nga Arjola Shehu”. Gjatë një interviste shumë komode me Arjolën, në kolltukun...

Fëmija çohet në këmbë për herë të parë nën ritmet e...

Kënga më e re e, Bebe Rexhës, duket se është e pëlqyeshme edhe nga më të vegjlit. Këtë e ka dëshmuar vetë këngëtarja shqiptare përmes...

U paraqit nudo në shtrat me Kanye West, reagon ish-presidenti Bush...

Ish-presidenti amerikan, George W Bush, është personazhi i radhës që ka reaguar pas klipit kundërthënës të Kanye West. Në videon e këngës “Famous”, reperi shfaqet...

Roberti realizon klipin e ri (Foto)

Robert Berisha i ka hyrë seriozisht muzikës. Bashkëshorti i këngëtares Nora Istrefi, pas publikimit të projektit të parë, ka nisur punë rreth këngës së tij...

Çfarë i kërkoi Leci Cimës, pak para vdekjes?

Cima ka treguar se Leci i kishte kërkuar që mos t’i shkonte më në vizitë. Dhe kështu kishte vepruar. Pavarësisht dëshirës së madhe për ta...

Detaje ekskluzive nga projekti i ri i Gold Ag

Pas pauzës gjatë muajit të Ramazanit, Gold Ag do të vijë menjëherë me projektin e tij të ri. Reperi i njohur për GazetënExpress ka zbuluar...

Xhesika Ndoj imiton Fifinë? (Video)

Këngëtarja Xhesika Ndoj ka publikuar një video në Instagram në të cilën shfaqet me një model të ri flokësh. Këtë Xhesika ka vendosur të aplikojë...

Ish e dashura e Justin Bieber martohet me një milioner 62-vjeçar...

Modelja Xenia Deli u bë e njohur në gjithë botën pas pjesëmarrjes në videoklipin e këngës “What Do You Mean?” të Justin Bieber, si...

Era e kall atmosferën në New York (Video)

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi, ka shënuar edhe një sukses tjetër në karrierën e saj. Në videon e publikuar në kanalin e saj në Youtube...

Marina Vjollca largohet nga Top-Channel?

Marrëdhëniet mes moderatores seksi Marina Vjollca dhe drejtuesve të Top Channel janë zyrtarisht në kuotat me të ulta. Biondja e “Procesit Sportiv”, sipas burimeve pranë...

Kënga e parë shqiptare që arrin 200 milionë klikime [video]

Kënga “Të ka lali shpirt” e kënduar nga Silva Gunbardhi, Mandi e Dafi ka arritur shifrën e 200 milionë klikimeve në rrjetin e shpërndarjes...

Shuhet edhe një bend legjendar (Video)

Rok grupi i megapopullarizuar, “Aerosmith”, ka paralajmëruar shpërbërjen, pas 46 vitesh ekzistimi. Bendi është themeluar në vitin 1970 në Boston të Massachusetts, ndërsa albumi i...

Këta janë beqarët e estradës shqiptare (Video)

Duke qenë të përkushtuar pas muzikës, ata ende nuk kanë vendosur se kujt do t’ia falin zemrën. Të njohur për talentin e tyre në industrinë...

“The Guardian”: Dua Lipa, performanca më e rafinuar në Glastonbury

Një ndër mediat më të fuqishme botërore, britanikja “The Guardian”, i ka kushtuar një shkrim lavdërues performancës së këngëtares shqiptaro-londineze, Dua Lipa, për paraqitjen...

Ja sa shpenzon çdo ditë Kim Kardashian për t’u dukur bukur

Duhen shumë para për tu dukur si Kim Kardashian! Shkëlqimi i saj kushton, dhe këtë ylli i reality show e ka treguar përmes një videoje...

E jashtëzakonshme – Grupi me famë botërore pëlqen këngën e re...

Reperi 2Po2 lansoi së fundmi projektin e ri “Çka ka ftyra jem” i cili u prit mjaft mirë nga publiku. Projekti arriti për 24 orë...

Foto+18/ Modelja braziliane me 1 milion fansa, në krahët e futbollistit...

Liridon Krasniqi në muajin maj i ka kaluar pushimet e tij në Singapor dhe si duket ai ka pasur pushime të paharrueshme. Më parë është...

E pabesueshme – Elvis Prisley është gjallë? (Video)

Këngëtari i famshëm botëror, Elvis Presley thuhet se ka vdekur në moshën 42 vjeçare, saktësisht më datën 16 gusht të vitit 1977. Mirëpo, tani është...

Dua Lipës i realizohet ëndrra, performon në Glastonbury

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka performuar në Festivalin e famshëm të Glastonburyt. Krijuesja e hitit “Hotter than Hell” është shprehur e lumtur për realizimin e...

Arsyeja që Geti nuk mori pjesë në Top Awards

Vitin e kaluar me ‘S’jena mo’ në bashkëpunim me Majkin, Getoar Selimi ishte një ndër emrat që dominuan verën. Më pas, me ‘Dashni’ reperi tashmë...

FOTO/ Prezantuesja seksi Einxhel Shira flet për marrëdhëniet me Bekim Balajn

  U zgjodh nga mediat e huaja si gruaja më e bukur e futbollistëve, duke e bërë bashkëshorten e Bekim Balajt. Kamerat e UEFA-s 2016...

Ja si janë dukur Teuta me Adonisin në dasmën e Bubulinës...

Aktorja Teuta Krasniqi është njëra prej femrave më të përfolura në vendin tonë, ajo ka pak kohë prej kur u martua me Adonisin burri...

VIDEO/ Lori-Ledionit: Boll për sot, e ke ekzagjeruar shumë

Orë të gjata transmetimi Live në Top Channel të edicionit të parë të “Top AWards” janë përmbyllur me një foto të stafit në skenën...

Dalja e parë e Fjolla Morinës pas aksidentit (Video)

Fjolla Morina para pak ditësh pësoi një aksident, prej të cilit pësoi disa dëmtime, por fatmirësisht shpëtoi. Ajo postoi edhe një status në ato ditë,...

Menaxheri i Kidës e rrah gazetarin kosovar pas Top Awards (Foto)

Mbrëmja e ndarjes së çmimeve për artistët më të mirë të vitit organizuar nga Top Channel, nuk ka kaluar pa probleme. Krahas sherrit skandaloz mes...

Deputeti dhuratë marramendëse Iva Alikos (Foto)

Këngëtarja Iva Aliko po feston sot ditëlindjen e saj. Përveç dhuratave dhe urimeve që po merr nga miqt e saj, si duket i dashuri i...

Reagimi i Milaim Zekës pas ndarjes së vajzës nga Seldi

Pas 4 vitesh romancë me bukuroshen Dafina Zeka, këngëtari Seldi Qalliu i ka dhënë fund lidhjes me vajzën e publicistit të njohur. “Jemi ndarë me...

Era merr çmimin e parë (Video)

Këngëtarja më me stil në Kosovë, Era Istrefi, e cila sonte lufton për cmimim e parë në Top Awards, deri më tani ka fituar...

Martohen Bubulina dhe Pëllumbi! (Video)

Siç edhe e kishim paralajmëruar javën e kaluar, Bubulina Krasniqi po kurorëzon sonte dashurinë me personin e zemrës, Pëllumbin. Pasi të Shtunën e kaluar festoi...

Enca e pa depiluar nën krahë? Zhgënjehen fansat (Foto)

Këngëtarja Enca Haxhia zakonisht shfaqet e bukur dhe provokative. Megjithatë, në një imazh të fundit që fansat kanë dërguar në redaksinë e Magazinës së Telegrafit...

Seldi i jep fund fejesës 5-vjeçare me vajzën e Milaim Zekës

Seldi Qalliu dhe e fejuara e tij Dafina Zeka, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre 5-vjeçare. Ky lajm është konfirmuar nga revista ‘Who’ pasi...

Katër mijë njerëz në klipin e ri të Shakiras (VIDEO)

Bëhuni gati të humbisni disa kilogramë me Zumbën e re të Shakira-s. Këngëtarja kolumbiane ka publikuar singëllin e saj “La Bicicleta”, bashkëpunim me artistin Carlos...

‘Zogjtë e dashuruar’ e vulosin me një puthje në darkë romatike...

Ata kanë qenë duke e shijuar romancën e tyre, e përfolur si romanca e shekullit. Taylor Swift dhe Tom Hiddelston e konfirmuan edhe njëherë se...

Flori Mumajesi pret mesazh nga Rihanna! (Foto)

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi, ka publikuar së fundmi një foto gazmore në profilin personal në rrjetin sociale, Instagram. Duket se tekstin e këngës “Me...

Del versioni zyrtar në anglisht i këngës ‘Bonbon’ (Video)

Është publikuar më në fund edhe versioni në anglisht i këngës “BonBon”, të këngëtares së njohur shqiptare, Era Istrefi. E cila tashmë është nën...

E pabesueshme, Rita Ora “bashkohet” me ish të dashurin (Foto)

Rita Ora dhe ish i dashuri i saj u ndanë më 2014, por duket se një “shkëndijë” dashurie është rikthyer sërish mes dyshes së njohur. Këngëtarja 25-vjeçarja...

2po2 bojkoton “Top Awards”, e quan të dështuar

​2po2 ka paralajmëruar mos pjesëmarrjen e tij në eventin “Top Awards”. Ky festival që synon të jetë ndër më prestigjiozët pritet të ndajë çmimet nesër...

Luana “e bën” nxehtë në veturë (Foto)

Luana Vjollca po përjeton ditë të nxehta ashtu sikurse të gjithë ne. Bukuroshja në një postim në rrjetin social Snapchat u shfaq mjaft e nervozuar...

Rita Ora paraqitet e tmerruar në gjykatë, ja dëshmia e saj

Rita Ora është paraqitur e tmerruar në gjykatën e Harrow Crown, teksa rrëfente momente të frikshme që kishte kaluar në shtëpinë e saj bashkë...

Marina Vjollca 100% “Ajo”, ja si i ka zgjimet (Foto)

Moderatorja Marina Vjollca ka publikuar një foto në profiling e saj në Instagram ku I ka treguar ndjekësve të saj se është zgjuar vonë. Moderatorja...

Ja kur publikohet “Marre” i Ronelës: “Do qeshni shumë” (Foto)

Përmes një fotoje në Instagram këngëtarja Ronela Hajati ka lajmëruar se klipi i saj më i fundit “Marre” do të publikohet gjatë ditës së...

Foto e pa parë e Teutës, ja si u duk 11...

Teuta Krasniqi është aktorja më e përfolur në Kosovë. Që prej bashkëshortësisë me Bleron, e deri te ndarja nga këngëtari, më pas martesa me Adonisin...

Luana Vjollca ka një djegie në të pasmet, nuk do ta...

Luana Vjollca nga shumë konsiderohet femra më seksi shqiptare. Ajo dallohet përveç bukurisë, edhe për trupin e sidomos të pasmet e saj. Dhe pikërisht një detaj...

Dhurata Dora do ta zhdukte këtë foto të saj nga e...

Dhurata Dora dihet se ka bërë shumë operacione plastike. Kjo vërehet nga fotot e saj të krahasuara sot me të kaluarën e saj. Dhe një prej...

A pranohet agjërimi i femrave “të lazdruara” të estradës…? Ja çka...

Shumë artistë shqiptarë janë shkëputur ose distancuar nga arti për shkak të besimit të tyre. Ngase profesionet që kanë bien ndesh me disa rregulla...

Çfarë kopjoi Luana Vjollca prej Rihannës? (Foto/Video)

Rihanna ka qenë dhe do të mbetet muzë frymëzimi për të gjitha këngëtaret shqiptare. Rastin e fundit e kemi nga këngëtarja Luana Vjollca. Kjo e fundit...

Gold Ag këndon ilahi në xhami, shikojeni! (Video)

Reperi shqiptar ka ndërprerë të gjitha aktivitet muzikore për shkak të muajit të Ramazanit. Gold Ag po ftohet nëpër xhamitë e disa qyteteve të Kosovës. I...

Motra e Rita Orës në gjykatë, kjo është arsyeja

Motra e këngëtares së famshme me orgjinë nga Kosova, Rita Orës, ka dëshmuar në gjykatë për frikën që ka ndjerë kur ka parë se...

Blero flet pas akuzave për vjedhjen e këngës së re (VIDEO)

Këngëtari Blero Muharremi, ka folur për herë të parë pas publikut të klipit “Ta ha gojën”, i cilësuar nga shumë media si këngë e...
ALKALOID

OPINIONE