-4 C
Skopje
Sunday, February 24, 2019
Home ShowBiz Page 67

ShowBiz

Martohet aktorja turke Hyrem (Foto)

Merjem Uzerli, aktorja turke me prejardhje gjermane pas dramës jetësore më në fund gjeti dashurinë e jetës së saj, biznesmenin Allp Ozkan, i cili...

Ja sa milionë euro ka ofruar Princi saudit për të kaluar...

Një princ saudit i ka ofruar 10 milionë dollarë Kanye Westit që të kalojë një natë me gruan e tij, Kim Kardashian. Mediat amerikan raportojnë...

Pse vetëm ylli i Muhamed Ali është në mur e jo...

Më 2002 Muhamed Ali u nderua me një yll në Hollywood, në atë që quhet “Shëtitorja e Famës” (Walk of Fame) – por ylli...

Ardit Gjebrea feston sot ditëlindjen, ja nga kush e mori urimin...

Një nga personazhet më të dashur të ekranit shqiptar sot ka ditëlindjen. Moderatori dhe kantautori Ardit Gjebrea sot feston 52 vjetorin e lindjes së tij. Gëzimin...

Ky është rrëfimi i rrallë i Artës, ish gruas së Genc...

Arta Arifi dikur ishte emër i njohur si një nga femrat më të bukura në Kosovë. Vajza nga Gjilani ishte përzgjedhur si “Miss Gjilani” në...

“Pritna Nanë Shqipni”, kënga më e re e Shaqir Cërvadikut (Video)

Këngëtari i mirënjohur Shaqir Cërvadiku ka sjell këngën e tij më të re, në bashkëpunim me Haki Godancin. Kënga e titulluar “Pritna Nanë Shqipni”, është...

Ja çfarë thotë Era Istrefi për takimit me David Guetta

David Guetta është një nga Dj-të më famshëm në botë, i njohur për këngët e tij fantastike dhe për milionat e ndjekësve në rrjetet...

Ja si e uron Xhensila Pere muajin e Ramazanit (Foto)

Ish-banorja e Big Brother Xhensila Pere ka publikuar një foto në Instagram në të cilën ka treguar se ndodhet në Abu Dabi. Gjithashtu në foto...

Ja kush është më i bukuri i Shkupit sipas Afërdita Dreshaj

Afërdita Dreshaj cilëson Adrian Gaxhen si më të mirin në Shkup Bukuroshja Dreshaj ka postuar një foto në Instagram ku shihet se është simpatizuese e...

Luana dhe Adrian Gaxha, ja sa shumë kanë ndryshuar që nga...

Megjithëse ka kaluar shumë kohë që nga ndarja e Adrian Gaxhës dhe Luana Vjollcës, emrat e tyre vazhdojnë të jenë të lidhen me njëri-tjetrin. Kështu...

Publikohet ëndrra e një të dehuri në Ramazan nga Gold Ag...

“Pa namaz” është titulli i këngës, që reperi ia dedikoi muajit të Ramazanit. Ky është projekti i fundit deri pas muajit të Ramazanit, pasi reperi...

Marina e mbuluar uron Ramazanin (Foto)

Nuk jemi mësuar ta shohim Marina Vjollcën me veshje të këtillë. Prezantuesja e famshme e ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, në të cilën...

Shpati flet për statusin e tij, befason me të madhe!!

Shpat Kasapi kaherë e sidomos pas ndarjes nga lidhja e gjatë që pati, është përfolur për femra të ndryshme në krah. Bukuroshe të ndryshme janë...

Ja si e uron Xhihani për martesë Dilarën (Video)

E njohur si Dilara, aktorja turke Ebru Ozkan, ka kurorëzuar dashurinë e saj disa vjeçare me aktorin e njohur shqiptar Ertan Shabani. Në një ceremoni...

Shkodran Mustafi me një urim special për Ramazan (FOTO)

Edhe futbollisti tjetër shqiptar, Shkodran Mustafi, ka uruar muajin e Ramazanit. Reprezentuesi i Gjermanisë, urimit ia ka bashkuar një foto të bukur. “Ju uroj një Ramazan...

Linda Morina ngatërron Muhamed Alinë me Mike Tysonin (Foto)

E kush nuk u mërzit për ndarjen e Muhammad Ali nga jeta? E tillë është edhe këngëtarja Linda Morina, por me një ndryshim të...

Kush do ta trashëgojë pasurinë 80 milionëshe të Muhammad Ali?

Nëntë fëmijë të Muhammad Ali me katër gra të ndryshme, do të luftojnë për të trashëguar pasurinë e tij prej 80 milionë dollarësh. Në momentin...

Këta janë VIP’at që do ta agjërojnë këtë Ramazan (Foto)

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por...

Era mbrëmë ngriti në këmbë Shkupin (Video)

Këngëtarja Era Istrefi mbrëmë e ka krijuar një atmosferë të mahnitshme në qytetin e Shkupit. Me performancën e saj, këngëtarja shqiptare e cila është duke...

Cima flet për fëmijërinë: Veç në gjumë nuk kam bërë sherre...

Sherret i ka pas specialitet. Bile të tilla ka pas aq shumë, sa që i urtë thotë se ka qenë vetëm në gjumë. Rasim...

Ja si dukej Era Istrefi në mbrëmjen e maturës. Çfarë ndryshimi...

La çdo gjë nga agjenda dhe nuk mungoi për të qenë përkrahë vëllait në ditën e rëndësishme të semi maturës. Por, megjithëse ka arritur majat...

Mimoza Shkodra sjell këngën “Fllad veror” (Video)

Këngëtarja Mimoza Shkodra ka publikuar më në fund këngën e saj më të re. Ajo mban titullin “Fllad veror” dhe e ka shoqëruar atë me...

Adrian Gaxha ft Lindoni, sjellin këngën “Money” (Video)

Këngëatri i njohur nga shqiptarët e Maqedonisë, Adrian Gaxha, ka hedhur më në fund në treg këngën e tij më të re me titull...

Gold Ag: Njerëzit e mëdhenj i përulen vetëm Allahut

Vdekja e legjendës së boksit, Muhammad Ali, i ka mërzitur shumë njerëz. Rrjetet sociale u vërshuan nga fotografi të ndryshme të tij si dhe fjalë...

Shikoni sa është fryrë stomaku i Teutës, xhirime nga “Kafeneja Jonë”...

Që prej bërjes publike së lajmit që aktorja Teuta Krasniqi është shtatzënë, kjo e fundit i ka reduktuar në maksimum paraqitjet publike. Mes tjerash, ajo...

Missi që e detyroi stilistin serb t’i qepë fustanin kuq e...

Është njëra ndër bukuroshet shqiptare që ka arritur suksese me rëndësi në botën e modës në Shqipëri dhe jashtë saj, por që te ne...

FOTO/ Fundjava ndryshe e Alketa Vejsiut

Alketa Vejsiu ka vëndosur të kalojë një fundjavë larg Tiranës, prezantuesja ndodhet në Capri nga ku vazhdimisht poston foto nga pika kyçe dhe shumë...

Kallashi ‘kapet’ me Robertin, ja si reagon ky i fundit (Video)

Kënga debutuese e Robert Berishës në muzikë 'MIA' duket se i ka pëlqyer shumë Kallashit. Kjo e fundit, siç bën shpesh kryesisht me projekte të...

Reagon Afërdita Dreshaj: Agon Amiga një ….

Vetëm pak minuta më parë Agon Amiga ka pranuar tradhtinë e shumëpërfolur me këngëtaren/modele, duke e quajtur Afërditën shkaktare të ndarjes së tij nga...

Rrëfehet Agon Amiga: Afërdita më shkatërroi martesën (Foto/Video)

Gjendja e reperit Agon Amiga tashmë ka filluar të stabilizohet, dhe ai ta marrë veten pas ndarjes nga bashkëshortja. Mirëpo nuk e la pa folur...

Fotot më të fundit të Teuta Krasniqit. Ja sa ka shtuar...

Që prej bërjes publike së lajmit që aktorja Teuta Krasniqi është shtatzënë, kjo e fundit i ka reduktuar në maksimum paraqitjet publike. Mes tjerash, ajo...

Cilën fjalë e futi në fjalorin shqip 2po2? (Foto)

Reperi 2po2 është duke punuar intensivisht në albumin e tij ‘#2020’ i cili pritet të publikohet shumë shpejt. Deri më tash, ai ka lansuar duetin...

Dilara e ‘Fate të kryqëzuara’ martohet me shqiptarin! (Foto)

Pak kohë pasi u bë publike lidhja e aktores Ebru Okzan me shqiptarin Ertan Shabani, duket se çifti kanë hedhur hapin e rradhës mjaft...

Arian Çanit i ikën edhe ‘Sofia’ e re, ja përse

Fillimisht iku Romina dhe tanimë edhe “Sofia” e re ka marrë të njëjtin vendim. Modelja Andonia Dobi ka vendosur të largohet nga Shqipëria! Revista Who...

DJ Blunt dhe Real publikojnë këngën “Rambo” (Video)

Reperët e njohur kosovarë, DJ Blunt dhe Real, kanë sjell një këngën më të re të tyre për fansat. Titulli i saj është “Rambo” në...

Ja si e uron Era Istrefi të dashurin për ditëlindje (Foto)

Këngëtarja e talentuar shqiptare, Era Istrefi, e cila po përflitet për një lidhje me menaxherin kosovar, Faton Shoshi, e ka uruar këtë të fundit...

Ja politikani kosovar pas të cilit çmendet Xhesika Ndoja

Personazhi me i përfoluar i showbizit shqiptar Xhesika Ndoja e pyetur nga Gazeta Blic, se cilët janë dy politikanët favorit te saj në skenën...

Yllka Kuqi mahnitëse në të kuqe (FOTO)

Këngëtarja Yllka Kuqi është njëra nga këngëtarët tona qe ka një zë të mrekullusheëm, ajo kohëve të fundit është edhe aktive në rrjetet socialë,...

Fejohet Soni Malaj, ky është i fejuari disa vite më i...

Vetëm pak kohë pasi u zbulua lidhja e saj e re e dashurisë, mësohet se Soni Malaj tashmë është fejuar. Këngëtarja e famshme ka nisur...

Duda humb një anëtar të familjes (FOTO)

Sot është një ditë e trishtë për reperin Duda. Gjyshi i artistit nga Gjilani ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Lajmin e ka bërë të ditur...

Piu 20 kanaçe Red Bull në ditë, ja rezultati (Foto)

Mary Allwood për katër vite rresht kishte konsumuar pijen energjike “Red Bull”, në masën e barabartë me 17 çokollata “Mars” dhe 16 filxhanë të...

Shikoni çfarë gjesti bënë sot në mes të Beogradit këta dy...

Xhevdet Jashari dhe Astrit Kabashi po qëndrojnë së bashku në kryeqytetin serb të Beogradit. Dhe “trimat” duket se nuk kanë dashur, që vizita e tyre...

Format bombastike të dashurës së Shpat Kasapit

Shpat Kasapi po përflitet për një lidhje të dashurisë pë herë të parë që nga ndarja me Afërdita Dreshajn. Qëndresa Dulaj quhet vajza, e cila...

Arian Çani braktis Tv Klan për një ekran kosovar?

Më shumë se një lajm i vërtetë, spoti që ka nisur të qarkullojë sot në internet ku Çani shfaqet duke prezantuar, duket të jetë...

Çfarë gjesti bënë sot midis Beogradit ‘Arifhikmeti’ dhe ‘Bekimi’! (Foto)

E ‘trimat’, duket se nuk kanë dashur që vizita e tyre të kalojë pa ndonjë fotografi epike. Xhevdeti, i njohur më mirë si “Arifhikmeti” i...

VIP-at që do ta agjërojnë Ramazanin

Të agjërosh do të thotë të mos konsumosh ushqim, ujë dhe as marrëdhënieve seksuale prej lindjes deri në perëndimin e diellit. Këto janë rregullat...

Shikojeni si duket Genta pa grim

Ajo po shijon suksesin e këngës ‘Shake It’ të cilën e realizoi në bashkëpunim me Etno Engjujt, transmeton parrotlla.net Sot Genta është një femër shumë...

Bën xhiron e botës 13-vjeçarja, që la pa fjalë jurinë në...

Anëtarët e jusrisë së “America’s Got Talent” janë mahnitur nga këngëtarja 13-vjeçare. Laura Bretan nga Çikago mbrëmë ka marrë pjesë në spektaklin më të madh...

Labi humb shokun e tij të ngushtë, këto janë fjalët e...

Këngëtari, Labinot Tahiri ka humbur shokun e tij më të ngushtë në një aksident trafiku. Labi i ka shprehu ngushëllime familjes të së ndjerit...

Brenda shtëpisë luksoze të Ermal Fejzullahut (FOTO)

Vitin e kaluar këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu bleu një shtëpi të shtrenjtë dhe përrallore në vlerë prej 300 mijë euro. Deri të vendimi për...

Tuna zbulon mënyrën e duhur për të qenë beqare (FOTO)

Tuna e ka kaluar mbrëmjen duke parë një nga filmat komik, “How to be single”, i cili i jep nje mesazh femrave beqare, se...

Modelja Albana Mexhuani që po shkëlqen në botën e modes në...

Albana Mexhuni është femër e bukur, e fortë dhe tejet punëtore. Është nga ato vajza që bënë përshtypje për tiparet e veçanta, që e...

Rita Ora në versionin Mia Gray

Rita Ora duket se po i shijon xhirimet e filmit “Fifty Shades Darker” (50 hijet më të errëta), prodhimit kinematografik që pritet të bëjë...

Gold AG, me këngë të re për Ramazan

E ky projekt muzikor, pritet të lansohet këtë të hënë me 6 qershor, në ditën e parë të muajit të shenjtë të Ramazanit. Këtë gjë...

De Biazi trondit prezantuesen e njohur! Ja si reagon ajo (Foto)

Kombëtarja e Shqipërisë po  përgatitet të marrë pjesë në kampionatin Europian, Francë 2016, por vetëm pak orë më parë trajneri i përfaqësues kuqezi, Xhani...

Nëna padit në gjykatë këngëtaren e njohur shqiptare: Më dhunon

Këngëtarja e njohur Eda Zari është paditur në Gjykatën e Tiranës për dhunë ndaj mamasë, e cila ka kërkuar edhe lëshimin e urdhrit të...

A e keni ditur se Rexhep Selimi ka këtë talent? (Video)

Deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi, është një adhurues i madh i muzikës, në veçanti asaj folklorike. Në një bised për Magazina.al, Rexhep Selimi ka treguar...

Bebe Rexha për “Bild”: Ndjehem shqiptare, kërkojë burrë shqiptar (Foto)

Ajo ka qëndruar e kënduar së bashku me Iggy Azalea dhe Nicki Minaj, ka kënduar për David Guetta dhe Fall Out Boy. Tani Bebe Rexha...

Kjo është reja e Afrim Muçiqit (Foto)

Këngëtari i muzikës popullore Afrim Muçiqi po bëhet vjehërr, ai së shpejti do ta fejojë djalin. Djali i tij Albioni mrenda kësaj jave kurorzon dashurinë...

I riu nga Gjilani publikisht e lutë Era Istrefin!

Një 16 vjeçar nga Gjilani, me emrin Shpëtim Bunjaku, pëmrs një letre të hapur dërguar në “Lajm” i bën apel këngëtares Era Istrefi që...

“Miss Universe Albania” shpall më të bukurën më 2 qershor, ja...

Spektakli i bukurisë “Miss Universe Albania” mbërrin në mbrëmjen e tij finale, e cila do të zhvillohet në datën 2 qershor. Finalja e “Miss Universe...

Dua Lipa udhëheq listën e këngëve Pop të Buzfeed (Video)

Ditët e nxehta të verës kanë filluar, ndërsa muzika është pjesë e pandashme e argëtimit veror. Disa prej yjeve botërore kanë publikuar këngët që priten...

Anita Latifi futet në sherr me Edonën

Të dyja njihen mjaft mirë nga opinioni në Gjermani. Megjithëse jo për ndonjë arritje të caktuar apo talent, Edona James dhe Anita Latifi për veçoritë...

Edhe një sukses i Era Istrefit në mediat franceze (Video)

Era Istrefi po vazhdon të shënoj suksese në Evropë. Këngëtarja si duket ka projekte afatgjate në shtetin francez pasi që përformoi live në emisionet më...

Foto: Kjo është vila 9.9 mln dollarëshe e Adele

Ajo raportohet se është gati të nënshkruajë një kontratë marramendëse prej 130 milionë dollarësh dhe duket se Adele ka filluar të mendojë që tani...

Zbulohet sekreti tronditës i Amber Heard

Dokumentat e reja të zbuluara tregojnë se aktorja Amber Heard ka qenë e martuar më parë me ish-të dashurën e saj, Tasya Van Ree,...

Sabri Fejzullahut me një protagonist të veçantë në klipin e tij...

Së shpejti do të publikohet kënga më e re e Sabri Fejzullahut së bashku me videoklip. Lajmi është bërë i ditur nga Ariana Fejzullahut gruas...

Fjalët e Brad Pitt për Angelina Jolie-n, që bënë miliona njerëz...

Ka sekrete të mëdha që fshihen në një trup jashtëzakonisht të dobët si ai i aktores Angelina Jolie, sekrete që i di vetëm bashkëshorti...

“Cristiano Ronaldo”, ja fotot që e kanë “tronditur” internetin sot (Foto...

Adhuruesja e zjarrtë e Cristiano Ronaldos, modelja Mirtha Sosa nuk e ka fshehur gëzimin për Real Madridit, ekip i cili të premten arriti që...

Fatmir Limaj e “kall” dasmen, ja si vallëzon para tupanave (Foto)

E shtuna e kaluar ka qenë ditë e veçantë për liderin e “Nismës” Fatmir Limaj. Limaj ka qenë mysafirë në dasmen e stërnipit të tij,...

Publikohet foto e Ritës në shrat me Chris Brown? (Foto+18)

Këngëtari Chris Brown ka postuar një fotografi kontraverse, që ka hapur shumë polemika në rrjetet sociale. Në Instagramin e tij ai ka postuar pozën, ku...

Grimieri i familjes Kardashian feston diltëlindjen në Tiranë, ja detajet e...

Grimieri i familjes Kardashian-Jenner ka festuar dje ditëlindjen e 21-të. Kjo ditëlindje për herë të parë e ka gjetur atë në Tiranë, duke festuar me...

Besa Kokëdhima befasohet nga dhurata speciale e Elvana Gjatës (Foto)

Maji duket të jetë muaji i ditëlindjeve të personazheve të njohur shqiptar. Një prej tyre këngëtarja Besa Kokëdhima ka festuar gjatë ditës së djeshme...

Sa vjet mbushi sot Miriam Cani

Këngëtarja simpatike Miriam Cani sot feston 31 vjetorin e lindjes. Kjo ditëlindje është më e veçantë për të pasi përveç se pranë vetes ka dashurinë...

Ditëlindja e veçantë e Miriam Canit (Foto)

Aktualisht është një nga këngëtaret më të pëlqyera ndonëse prej disa kohësh është tërhequr nga muzika për t’iu dedikuar vogëlushes së saj Emeli. Por sot...

Edhe një pamje shokuese: Fansat besojnë se Michael Jackon është gjallë!...

Mediat botërore po botojnë njëra pas tjetër disa fotografi dhe video të një personi që, sipas tyre, bëhet fjalë për Mbretin e muzikës pop,...

Adele ia ndalon fanses të incizojë në koncert (VIDEO)

Në një nga turnetë e saj Adele ka ndaluar një fanses së saj të ndalojë incizimin e shout të saj përderisa ajo ishte duke...

Ky është vëllai i këngëtares Adelina Tahiri

Të jesh person i famshëm nënkupton që nga syri i medieve të mos shpëtojnë as personat më të afërt siç janë familjarët E tani kur...

Kaq shumë ka pasur në shtratin e Tunës

Për një kohë Tuna u bë këngëtarja më e kërkuar e më e paguar ne tregun muzikor shqiptar, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja e hitit “Fenix”, tani...

Gjithçka për para? Gruaja e Depp dëshiron të përfitojë 300 milionë...

Hamshori hollivudian, Johnny Depp, i ka hedhur poshtë pretendimet e gruas se tij, Amber Heard, që e ka përshkruar si një tiran dhe e...

Ja sa paguhet për një natë Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri është prej këngëtareve më të paguara. Plot 4 mijë euro paguhet këngëtarja Dafina Zeqiri, për perfomancat e saj në klubet e natës. Artistja kontraverse...

Era Istrefi me David Guetta në Shkup. Ja kur do të...

Këngëtarja shqiptare nga Kosova, Era Istrefi, me shumë gjasa do të japë një koncert në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, për përkrah yjeve më të...

I droguar ka rrahur gruan!

Një gjykatës e ka miratuar kërkesën e aktores që Johnny mos t’i afrohet, pasi ajo ishte paraqitur në gjykatë me njolla të zeza në...

Për këtë skuadër bënë tifo mbrëmë Marina dhe Geti, kush fitoi?

Marina Vjollca gjithnjë sigurohet që të ketë vëmendjen e duhur. Ajo pa dyshim se si prezantuese e emisionit “Procesi Sportiv” ka lidhje shumë me sportin. Dhe...

Publikohet balada e ‘dhimbshme’ e Medes (VIDEO)

Këngëtari Mehedin Përgjegjaj-Meda, sapo ka publikuar baladën e tij më të re me videoklip të titulluar “N’dashuri”. Kënga e Medes flet për një dashuri të...

Ja në cilin ishull po pushon djali i kryeministrit të Kosovës...

Ditë më parë ishte edhe ditëlindja e Kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa e njëashtu edhe në po këtë ditë në familjen e tyre kishte...

Përdorimi i telefonave të mençur shkakton kancer

Një studim kanë sugjeruar se ekziston një lidhje që tregon që përdorimi i telefonave të mençur shkakton kancer. Ky studim është kryer nga Programi Kombëtar...

Qumili ka 10 vjet që nuk flet me motrën të cilën...

Sevdai Radogoshi i njohur si Qumili ka dhënë versionin e tij për arsyen e shoqërimit në polici dhe lajmit se rrahu të motrën. Qumili tha...

Shtëpia e re e Jennifer Lopez-it do t’ju lë pa fjalë...

Jennifer Lopez sapo ka blerë një shtëpi të re në Los Anxhelos. Mediat ndërkombëtare raportojnë se shtëpia e saj është një nga banesat më mahnitëse...

Teuta dhe Blero, bëhen bashkë sërish (Foto)

Tara i ka bërë bashkë sërish Teuta Krasniqin dhe Blero Muharremin. Ditë më parë ata u panë në datëlindjen e saj, ndërkohë tani në...

Andrra dhe Sinani publikojnë foton e parë të djalit, Ansit (FOTO)

Pa mbushur ende një javë nga ardhja e tij në jetë, Ansi i vogël, djali i këngëtarit Sinan Hoxha dhe i Andrra Destanit duket...

Qumili tregon prej sa vjetësh s’flet me motrën (Video)

Sevdai Radogoshi i njohur si Qumili ka dhënë versionin e tij për arsyen e shoqërimit në polici dhe lajmit se rrahu të motrën. Qumili tha...

Vetëm nga një gjë nuk heq dorë Linda Halimi (Video)

Këngëtarja Linda Halimi është shquar për linjat e saj fizike, e sidomos vitet e fundit. Megjithatë duket se ajo sërish nuk heq dorë nga palestra....

Le të qeshim së bashku – Iva Aliko refuzon të këndojë...

Modelja provokative e cila thotë se është edhe këngëtare, Iva Aliko, është shndërruar së fundmi në objekt i talljeve. Iva e cila thotë se është...

Fillojnë xhirimet e ‘Kafeneja jonë’, ky është emocioni i Teutës! (VIDEO)

Seriali ‘Kafeneja jonë’ ndër më të pëlqyerit e të ndjekurit në historinë televizive kosovare po rikthehet në një variant unik. Si prodhim i CMB dhe...

Lorik Cana nuk e lë rehat Enca Haxhiun (Foto)

Këngëtarja Enca Haxhia është një përdoruese e rregullt e programit SnapChat. Këtë herë ajo ka publikuar një video në të cilën është duke bërë shaka...

Ja si i tmerron Ellen DeGeneres të ftuarit (Video)

Do t'ju dukej e paedukatë nëse do ta trembnit të ftuarin në shtëpinë tuaj? Epo Ellen DeGeneres nuk mendon kështu. Madje i duket zbavitëse të...

FOTO/ Modeli shqiptar: Ja cila shqiptare shkëlqeu në Kanë

Festivai i 69-të i Kanës mblodhi shumë yje të kinematografisë botërore dhe jo vetëm në jug të Francës. Jo pak vëmendje tërhoqen edhe të...

Ja pse Arian Çani është kaq i urtë me Dhurata Dorën

E ftuara e parë Arian Çanit në emisionin “Zonë e Lirë” ishte këngëtaren Dhurata Dora, e cila ndër të tjera kishte ardhur për të...

Dua Lipa kapet në çaste intime me të dashurin (Foto)

Dua Lipa, këngëtarja nga Kosova e cila po pushton tregun ndërkombëtar muzikor, së fundmi ka postuar një foto në rrjetin social ‘Instagram’. Kësaj radhë këngëtarja...

Pas katër vitesh takohet Tuna me Arilenën (Foto)

Ishin një skuadër në X Factor Albania disa vite më parë. Tuna si mentore dhe Arilena si garuese, ia dolën që të triumfojnë në edicionin...

Shikoni cila është e dashura e Mërgim Mavrajt (Foto)

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare në futboll, Mërgim Mavraj, pa dyshim se është një prej emrave më të përfolur të kohës. Fakti që Mavraj refuzoi që...

Depp ndahet nga gruaja e tij

Ylli i filmave Johnny Depp dhe gruaja e tij aktore Amber Heard kanë bërë kërkesë për shkurorëzim. Heard, 30-vjeçare, ka bërë kërkesën për shkurorëzim në...

Ronaldo ndjek Rita Orën në Instagram

Rita Ora ka një ndjekës të ri në Instagram, ai është Cristiano Ronaldo Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i cili është sportisti me më...

‘Arrin kulmi’, ja çfarë thotë Cozman (Foto)

“You can`t keep what`s mine”, që do të thotë: “Ti s`mund të mbash çfarë është e imja”. Ka qënë kjo fjalia që reperi i...

Kjo është modelja braziliane me një milion fansa në krahët e...

Liridon Krasniqi po kalon pushimet e tij në Singapor dhe si duket ai ka pasur pushime të paharrueshme. Pasi më parë kemi publikuar lajmin se...

Shpërthen 2po2, i quan injorantë stafin e Top Awards

Lista e të nominuarve në Top Awards ka lënë jashtë disa nga këngët më të ndëgjuara dhe këngëtarët më të pëlqyer. Por kjo nuk është...

Enca humb një njeri të afërt (Foto)

Enca Haxhia ka shprehur dhimbjen për humbjen e dikujt shumë të dashur për të. Ajo nuk ka treguar se për kë bëhet fjalë. 20 vjeçarja...

Befason Johnny Depp: Puthje franceze moderatorit të emisionit! (Video)

Pink ishte e ftuar në emisionin Jimmy Kemmel me rastin paraqitjes në filmin “Alice Through the Looking Glass” të Tim Burtonit. Aktori Johnny Depp në...

Gold AG kështu e përkrah Mërgim Mavrajn (Foto)

Këngëtari i cili është praktikues i fesë islame, Gold AG, i ka dalë në mbrojtje lojtarit të Kombëtares, Mergim Mavrajt. Ai e ka mbështetur Mavrajn...

Era Isterfi nuk di tabelën e shumëzimit! (Video)

Këngëtarja e njohur kosovare, Era Istrefi pos muzikës, duket se në fushat tjera s’ka shumë lidhje. E sidomos me matematikën duket se është shumë...

Bebe Rexha konfirmon pjesëmarrjen në “FMMFestival (Foto)

Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha do të jetë pjesë e festivalit “Fashion Meets Music Festival”, i cili do të mbahet në Columbus, Ohaio. Në festivalin dy...

Horror në koncertin e T.I, vritet një fans, plagosen 3 të...

Koncerti i reperit të njohur amerikan T.I, është kthyer në një masakër të vërtetë pasi një person ka mbetur i vrarë dhe tre të...

Nëna e Rita Orës në Prishtinë, ja çka po bën ajo...

Nëna e këngëtares së njohur shqiptare, Rita Orës, po qëndron në Prishtinë. Nëna e Ritës, Vera Orës, teksa po qëndron në Prishtinë me të afërmit...

Me mëngjes provokon pornostarja shqiptare (Video)

Pornostarja shqiptare me famë botërore, Alba Rydes e ka profesionin të provokojë. Kështu pozimet nga shtrati në të brendshme janë normale dhe të natyrshme për...

Gold AG: Pesë pare si jap për padinë e Alma Lamës...

Reperi i njohur shqiptar, Arian Agushi i njohur si “Gold AG”, është shprehur në mënyrë teje direkte kur është pyetur se si do të...

Këngët hit sipas vitit tuaj të lindjes!

Kurdo që ju keni lindur, është një këngë që nga e cila ju nuk mund të largoheni dot! Ne nuk mendojmë për të aq shumë...

Ja si duket motra e Skivit në mbrëmjen e semi-maturës (Foto)

Për ata që nuk e dinë, Visar Shala apo Skivi nuk është fëmija i vetëm në familje. Ai ka edhe një vëlla dhe një...

Robert Berisha publikon një pjesë të klipit

Robert Berisha ka vendosur të hyjë në botën e muzikës. Bashkëshorti i këngëtares së njohur Nora Istrefi ka realizuar projektin e tij të parë muzikor...

Shkumbin Ismaili publikon këngën e re (Video)

Këngëtari i njohur sapo ka publikuar projektin më të ri, duke qenë besnik në stilin që kultivon tash e sa vite, shkruan lajmi.net. Kënga titullohet...

Era Istrefi çmend francezët, performon “live” në televizion (Video)

Era Istrefi ka performuar së fundmi në shumë televizione evropiane. Por performanca më e fundit e saj e siguruar nga Telegrafi vjen nga Franca. Eshte emisioni...

Këto janë dhuratat e para për djalin e Sinan Hoxhës (Foto)

Sinan Hoxha dhe bashkëshortja e tij Andrra dje janë bërë prindër të një djali të cilin e kanë quajtur Ansi, kombinim i emrit të...

Ndahet nga jeta nëna e Jennifer Aniston

Nëna e aktores, Jennifer Aniston u nda nga jeta në moshën 79 vjeçare, Aktorja në një deklaratë tha se “nëna ka vdekur pas një...

PREMIERE| ‘Me ty’ vjen nga Ilir Etemi (VIDEO)

Ilir Etemi këngëtari i cili jeton në Gjermani, sapo ka lansuar projektin e tij më të ri “Me Ty”, projekt ky i zhanrit muzikor...

Kënga ‘BonBon’ në formën e një poezie të qetë (VIDEO)

Hiti nga Era Istrefi siç nuk e keni dëgjuar asnjherë më parë. Kemi dëgjuar në shumë versione këngën hit të Era Istrefit, ‘Bonbon’, si nga...

Robbie Williams nuk e di si duket kastraveci!

Robbie Williams nuk e di se si duket një kastravec. Kështu të paktën ka thënë bashkëshortja e tij, Ayda Field e cila ka treguar këtë...

Shpallet fajtor hakeri që vodhi fotot e femrave të famshme (Foto,...

Një burrë nga Penssylvania është shpallur fajtor për vjedhjen e të dhënave private të Jennifer Lawrence dhe të famshmeve tjerë. Attorney Office ka dënuar 36-vjeçarin...

Andra dhe Sinani u bekuan me ardhjen e djalit të tyre...

Andra dhe Sinani ishin prej kohësh në pritjen e ëmbël. Kemi kënaqësinë t`ju njoftojmë të parët se princi i tyre sapo lindi! Andra e solli...

Pink vihet në siklet nga Johnny Depp (VIDEO)

Këngëtarja e njohur Pink është vënë në siklet kur ka takuar simpatinë e saj në emisionin e njohur të Jimmy Kimmel. Ajo ka pranuar se...

Dizajneri i Coverit të Eminem, dizajnon coverin “Rapsodët n’rap t’sotit”

Për të përgatitur këtë cover dizajnerit Bunjaku, i është dashur që së pari t’i dëgjoj disa këngë të albumit që të inspirohet për punën...

Çili dhe Enca kthehen në “qenushe”

Çiljeta Xhilaga dhe Enca Haxhia, janë dy princeshat e bukuroshe të labelit “OTR”, të cilat ndër të tjera po vazhdojnë të kenë një karrierë...

VIP-at që do ta pastrojnë nesër Kosovën (Foto)

Shumë qytetar pritet që nesër t’i bashkohen aksionit për pastrimin e ambientit nga mbeturinat. Iniciativa “Ta Pastrojmë Kosovën” tashmë ka bërë të gjitha përgatitjet për...

Gazetari francez i propozon martesë Era Istrefit gjatë intervistës (Video)

Këngëtarja kosovare pas përformancës në Francë, ka dhënë një intervistë në radion franceze “C’Cauet sur NRJ” ku ishte e ftuar. Gazetari i njohur francez Sébastien...

Skandal në Hollywood! Aktori drogoi dhe përdhunoi vajza adoleshente (Foto)

Për një nga skandalet më të mëdha të seksit hollivudian po vazhdojnë të rrjedhin informacione. Bill Cosby ka pranuar se ka pasur aferë seksuale me...

Këngëtarja serbe Dragana Mirkoviç, koncert me motive shqiptare (FOTO)

Këngëtarja serbe Dragana Mirkoviç, ka qenë emër i njohur edhe për shqiptarët gjatë viteve 90-ta. Gjeneratat e reja edhe mund të mos e njohin, por...

Ëmbëlsira “Raffaello” përdorë këngën e Dua Lipës për reklamë (Foto-Video)

Padyshim që shumëkush prej nesh ka shijuar ëmbëlsirat me kokos, Raffaello. Tani e tutje kemi edhe një arsye më shumë për t’i blerë e pëlqyer. E...

Flet ish burri i Cheryl: Ndarja ka qenë shumë e rëndë

Ish burri i artistes Cheryl Bernard Fernandez Versini, Jean, e ka pranuar se përfundimi i martesës së tyre ishte një gjë shumë e vështirë. Këngëtarja...

Angela Martini i bëhet një befasi përrallore (Foto)

Jeta private e bukuroshes super seksi, Angela Martini është qendra e vëmendjes e mediave rozë. Përveç bukurisë dhe linjave trupore që secila femër do t’i...

FOTO/ Shikoni çfarë ndodh në prapaskenat e YFSF

Çfarë po ndodh në prapaskenë… Fotot ju tregojnë më shumë për personazhet nates së mbrëmshme, emocionet, punën e mjeshtrave të grimit dhe kostumeve dhe...

VIDEO/ Këngëtarja përjeton turpin më të madh në karrierë para 90...

Këngëtarja e re britanike, Karen Harding, e cila u bë e famshme si pjesëmarrëse e X-Factor, kishte nderin të këndojë himnin kombëtar para 90...

Gold AG këngë për Ramazanin

Gold Ag kohë më parë ka paralajmëruar se gjatë muajit të Ramazanit do të vijë me një projekt muzikor. Kënga është në bashkëpunim me këngëtarin Duli...

Ja cila është femra që i ka rrëmbyer zemrën Xhihanit (FOTO)

Ai është padyshim një nga figurat mashkullore më të dashura e ndoshta shumë femra do të kishin dëshirë të ishin pranë tij.  Por Erkan Petekkaya,...

“Bon bon” e kall atmosferën në Kranj të Sllovenisë (Video)

Të shtunën pjesë e repertuarit të digjejit më të njohur në Ballkan, Mile Kitic, ka qenë edhe kënga e Era Istrefit. Në koncertin e tij...

Era Istrefi merr një letër nga Sony Music (Foto)

Pasi qëndroi në Gjermani ku edhe xhiroi një performancë që do transmetohet në shtetet gjermano-folëse, Era ka marrë rrugë drejt Parisit. Me gjasë punët intenzive...

8 vjet nga vdekja e Tanit të Topit, e bija e...

8 vjet nga ndarja e tij në jetë në mënyrë tragjike, themeluesi i Top Channel Dritan Hoxha është kujtuar nga vajza e tij Lori...

Këta ishin artistët që dominuan në Billboard Music Awards 2016

Billboard Music Awards është një ndër eventet më të rëndësishme të showbizit. Natën e kaluar u ndanë shumë çmime, dhe janë realizuar shumë performanca të...

Digjet makina e këngëtarit të Etno Engjujt (Foto)

Dita e sotme duket se ka qenë problematike për këngëtarin e Etno Engjujt, Genc Prelvukaj. Ai është fotografuar në Rrugën e Kombit, pranë Kukësit ndërkohë...

Linda Morina kritkon ashpër “Stupcat”: Po lypni stupc (Foto)

Talentja e muzikës Linda Morina, këtë herë profilin e saj në facebook nuk e ka përdorur për të publikuar ndonjë këngë të re. Ajo ka...

Lori publikon për herë të parë videon e babait të saj:...

Sot bëhen 8 vjet që kur humbi jetën themeluesi i Top Channel, Dritan Hoxha. Ka qënë pikërisht vajza e tij e madhe, Lori Hoxha,...

Vrasja e reperit shqiptar pasi arriti famën (Foto/Video)

Reperi i lindur dhe rritur në Milot të Shqipërisë, Fabian Nikaj, u bë i njohur për publikun në vitin 2007. Ishte pikërisht festivali “Top Fest”...
ALKALOID

OPINIONE