20.7 C
Skopje
Monday, March 25, 2019
Home ShowBiz Page 72

ShowBiz

Pse dështoi Shqipëria në Eurovizion? Ja çfarë thotë Stresi -Video

Kënga e Eneda Tarifës, e cila përfaqësonte këtë vit Shqipërinë në Eurovizion nuk arriti të futet në finale.  Kjo përzgjedhje, e cila si çdo vit...

Blerim Destani: ‘Pavarësisht se ku mund të jetoj, fëmijëve do t`u...

Blerim Destani në një intervistë të fundit është pyetur më shumë rreth disa çështjeve personale, siç mund të jetë martesa dhe fëmijët. Nisur nga...

Angeline Jolie ne prag te vdekjes ?Ja semundja e saj qe...

Të gjithë ata që e kanë parë Angelina Jolie-n gjat vizitës së saj të fundit në Prishtinë, janë shokuar. Ata nuk mundë të ju...

Teuta Selimin e lakmojnë edhe turqit (Foto)

Kështu një artiste unike si Teuta Selimi kanë nisur ta kenë zili edhe turqit, ndërsa kudo që ajo shkon gjithmonë ka një publik madhështor.

Shqipëria eliminohet nga Eurovisioni. Nuk arrin të marrë votat për në...

Shqipëria nuk është futur në mesin e dhjetë shteteve që kanë siguruar finalen e Eurovisionit 2016 nga gjysmëfinalja e dytë. Eneda Tarifa me “Fairytale” nuk...

Kida ndryshon look sërish (Foto)

Këngëtarja Orhidea Latifi prezanton look-un e ri. E njohur si një nga këngëtaret që ndryshon shpesh pamjen e saj, Kida këtë herë vjen ndryshe. Këtë foto...

Enca merr propozim për martesë, ja si përgjigjet këngëtarja (Foto)

Yjeve botërore ju ndodh shpesh të marrin propozime të çuditshme për martesë nga njerëz të panjohur. Kështu i ka ndodhur edhe Encës në rrjetet sociale...

Vesa Luma befason me foto, e tregon barkun rrumbullak të shtatëzanisë...

Vesa Luma po feston sot ditëlindjen. Këngëtarja kosovare shprehet se kjo ditëlindje vije në ditët e saj më të lumtura. Ajo është gati për të...

Era Istrefi kalon Rihannan dhe Dua Lipën në renditjen e Shazamit...

Duket se Era Istrefi pas paraqitjes fantastike në televizionin gjerman, Pro 7, ka bërë që të jetë edhe më tepër e kërkuar në tregun...

Si do të duket Eneda Tarifa sonte në Eurovizion (Foto)

Këngëtarja shqiptare Eneda Tarifa, sonte do të ngjitet në skenën e festivalit evropian, ku do të përfaqsoj Shqipërinë me këngën “Fairytale”. Mbrëmë Eneda, ka kryer...

Kaliopi sonte do të përfaqësoj Maqedoninë në ”Eurovision” (Video)

Sonte do të mbahet nata e dytë e edicionit të 61 të ”Evrovizionit” ku do të këndojë edhe përfaqësusja e Maqedonisë, pop-diva Kaliopi, njofton...

Flet menaxheri i Genta Ismajlit për përjashtimin nga “Top Awards” dhe...

Pak javë më parë, në muajin prill, u prezantuan detaje nga eventi më i ri muzikor, “Top Music Awards”, në një konferencë për shtyp. Pritshmëria...

Si gënjeu Geti rreth lidhjes me Elvana Gjatën! (Foto)

Getoar Selimi njihet për lidhjet e shumta, që ka pasur më fytyra të njohura publike. E fundit që është në krah të tij, është prezantuesja...

Kështu duket sot Elida Shasivari – Tota Mojë

Aktorja e humorit Elida Shasivari, njihet nga masa si Tota Mojë. Ajo është një femër e zonja, që kurrë nuk është dorëzuar. Ndonëse bashkëshorti i...

Ju kujtohet Jose Armando i Esmeraldës? Ja si duket ai sot...

Aktori meksikan Fernando Colunga para 19 viteve ishte më i preferuari i ekraneve ku shumë femra e pritnin me padurim kohën e serialit, shkruan...

Kështu po e pret Adonisi shtatzëninë e Teutës (Foto)

Me rastin e këtij zhvillimi, aktorja Teuta Krasniqi pezulloi të gjitha aktivitetet e saj. Në teatër shtyu shfaqjet për një kohë të pacaktuar, kurse...

Edhe një rap baladë nga 2Ton (Video)

Reperi i njohur nga Ferizaji, 2Ton, sot ka publikuar klipin më të ri të titulluar “Mu kujtove dje”. 2Ton i cili njihet për hitet e...

Dua Lipa në Amerikë nuk është vetëm. Ja kush e shoqëron...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, e cila origjinën e saj e ka nga Kosova, ka nisur turneun e saj muzikor në Shtetet...

E çuditshme – Halil Matoshi dhe Blerim Shala ishin në klasë...

Vera Ora të gjithë e dinë se është nëna e shqiptares më të suksesshme në botë aktualisht, Rita Ora. Mirëpo jo të gjithë e dinë...

Gold AG përkrah opozitën për protestën e 14 majit(Foto)

Reperi i njohur Gold AG i cili shpesh herë kritikon qeverinë ka treguar përmes një fotot të publikuar në rrjetin social Facebook se do...

Nicole Scherzinger e zëvendëson Ritën në “X Factor”

Pak orë pasi Rita Ora konfirmoi se më nuk do të jetë pjesë e e jurisë së X Factor, emri i parë që është...

Këtë ditëlindje Zanfina e priti ndryshe (Foto)

Me rastin e 30 vjetorit të lindjes, kjo ditë për Zanfinën ka qenë ndryshe nga të tjerat. Me rastin e humbjes së nënës, këngëtarja sot...

Skandal në Eurovizion: Përfaqësuesi i Rusisë me përformancë të vjedhur (Video)

Përfaqësuesi i Rusisë në Eurovision, Sergei Lazarev, performoi në mbrëmjen e parë të spektaklit të muzikës evropiane këngën e tij “You are the only...

Ja si duket Besa Gashi pa grim (FOTO)

Ditë më parë shënoi dhjetë vjetorin e momentit kur mori kurorën si më e bukura e Kosovës. Nga ajo kohë, Besa Gashi nuk ka ndryshuar...

Vdekja e Princit: Detektivët e marrin në pyetje doktorin

Detektivët në Minesota e kanë marrë në pyetje një doktor, i cili e ka kontrolluar këngëtarin tashmë të ndjerë Prince dy herë në javët...

Ju njohim me motrën e Dafina Zeqirit (Foto)

E cuditshme apo jo?!. Edhe pse Dafina flet jo shpesh herë për të, Besa është një modele tashmë tejet e njohur më Amerikë. Me një...

Reagon Noizy pas publikimit të këngës ‘Pa hile’

Mbrëmë në orën 20 u publikua projekti i ri i Gold AG i titulluar ‘Pa hile’. Në pak minuta nga publikimi, vërshuan spekulimet se kënga...

Kush ishte sfiduesi komunist i Eurovizionit?

Festivali më jetëgjatë i këngës në botë kulmon këtë janë në Stokholm. Herë i dashur e herë i neveritshëm, por gjithmonë i shikuar nga miliona...

E mbani mend Kanitën e vogël të X Factor 2? Është...

Edhe pse 3 vjet më parë sakrifikoi shkollën në Shkup, familjarët dhe miqtë, ia doli të ishte shumë shpejt në zemrat e publikut. E...

Këngëtarja shqiptare nuk lejohet të shkojë në Maqedoni (Foto)

Këngëtarja Aida Doçi ka qenë e ftuar në një lokal në Tetovë për të kënduar. Ajo bashkë me stafin e saj është nisur drejt Maqedonisë...

VIDEO/ Alketa Vejsiu “kunja” për Fevziun dhe Arjan Çanin

Moderatorja e spektaklit “Your Face Sound Familiar”, Alketa Vejsiu, të hënën mbrëma ka renditur “një menu”. Kështu ka ndodhur edhe mbrëmë kur ajo e ka...

VIDEO/ Ja si çfarë mendon Ornela Bregu për Adi Krastën: Ishte...

Moderatorja e programit ‘E Diell’, Ornela Bregu e ftuar në “Life Stories” ka zbuluar gjëra interesante nga jeta dhe karriera e saj. Ornela ka folur...

Kënga më e re nga Gold AG “Pa hile” (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=jsjgpUvS-P0&feature=youtu.be

Sinan Vllasaliu bëhet gjysh për herë të parë

Jo vetëm atësia është ndjenjë aq e bekuar, shumë nga gjysherit pandehin që me kalimin e kohës kur sheh tek familja rritet dhe breza...

Dua Lipa publikon datat e koncerteve në Evropë (Foto)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka publikuar datat e koncerteve që do t’i mbajë në Evropë. “Jam duke filluar turneun në Evropë. Tiketat dalin në shitje...

Zanfina Ismaili sot ka ditëlindjen, ja sa vjet i mbush (Foto)

Këngëtarja Zanfina Ismaili sot ka 30 vjetorin e lindjes. Këngëtarja këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në rrjetin social Snapchat. Kjo ditëlindje sigurisht...

Sonte nis Eurovisioni, ja favoritet për këtë vit (Video)

Festivali evropian i këngës “Eurovision” sonte do të nis rrugëtimin e tij treditor për edicionin e 61-të. Miliona shikues pritet të mblidhen në mbrmjet e...

Performim më të bukur nuk keni dëgjuar: Voglushja këndoi hitin e...

https://www.youtube.com/watch?v=QWcpoQirMoU

Ja kur nisin xhirimet e klipit Capital T dhe Dhurata Dora

Projekti i ri muzikor mes reperit Capital T dhe këngëtares Dhurata Dora pritet të realizohet së shpejti. Prej kohësh qarkullojnë zëra të një bashkëpunimi mes...

Rita Ora braktis spektaklin

Rita Ora është larguar nga X Factor. Pas një viti si anëtare e jurisë së këtij spektakli shumë të ndjekur, artistja shqiptare ka vendosur të...

Ju kujtohet “Kevini i vetëm në shtëpi”?

Kohët e fundit ka deklaruar së ai është ‘tërhequr përfundimisht” nga aktrimi. Ky është sot Macaulay Culkin, djaloshi ikonë i kinemasë së viteve ’90, me...

Këngëtarja serbe provokohet në Eurovizion: Kostumi juaj kuq e zi, a...

Sanja Vuciq, përfaqësuese e Serbisë ë në Eurovizion, u gjet para një situate të vështirë gjatë konferencës së djeshme për shtyp. Këngëtarja serbe Sanja Vuciq...

Këngëtari që “ia lyp” publikisht Luana Vjollcës (Video)

Nitti Dobraj, është këngëtari i cili tashmë ka bërë hapat e tij drejt famës në Belgjikë, ku edhe ka realizuar disa duete me këngëtar...

Era Istrefi dëgjohet në dyqanin e Apple në Nju Jork (Video)

Suksesi ndërkombëtar i yllit kosovar Era Istrefi nuk po ka të ndalur. Pas shumë sukseseve të njëpasnjëshme dhe performancës së saj në spektaklin gjerman “Schlag Den...

Blero para 10 vitesh, nuk do ta njihni (Video)

Ai e filloi karrierën e tij në festivalin "Top Fest" ku 10 vite më parë ishte shumë i suksesshëm. Blero ishte pjesë e “Top Fest”...

Deputeti Besim Beqaj, i dashuri i Iva Alikos?

Emri i Iva Alikos ka ditë që është duke u qarkulluar në titujt e shtypit rozë, kjo për faktin se ajo ka deklaruar tashmë...

Getinjo rrëzohet keq në një emision, shikoni momentin (Video)

Në emisionin Super Sfida, reperi Getinjo e ka përjetuar një moment të keq 'frike'. Duke pasur parasysh natyrën e emisionit dhe shpejtësinë në arritjen e...

Këngëtarja serbe e cila përfaqëson Serbinë në Eurovizion pyetet në veshja...

Sanja Vuciq, përfaqësuese e Serbisë në Eurovizion, u gjet para një situate të vështirë gjatë konferencës së djeshme për shtyp. Këngëtarja serbe Sanja Vuciq dhe...

Përmbaruesit i zbrazin lokalin Rovena Dilos, këngëtarja shpërthen në ulërima (VIDEO)

Përmbaruesit kanë qenë sot në lokalin e këngëtares Rovena Dilo, për të ekzekutuar vendimin e gjykatës për lirimin e biznesit në fjalë. Pavarësisht thirrjeve të...

FOTO/ Noizy dhe Dafina i japin fund armiqësisë

Duket se inatet mes Noizyt dhe koleges së tij Dafina Zeqiri kanë kaluar. Pas publikimit të bashkëpunimit të Dafina Zeqirit dhe grupit Kaos, këngës ‘Na’,...

FOTO/ Noizy dhe Dafina i japin fund armiqësisë

Duket se inatet mes Noizyt dhe koleges së tij Dafina Zeqiri kanë kaluar. Pas publikimit të bashkëpunimit të Dafina Zeqirit dhe grupit Kaos, këngës ‘Na’,...

Ronaldo merr çmim për fizikun plot muskuj (Foto)

Nuk ka dyshim që fiziku i Cristiano Ronaldos admirohet nga shumëkush. Krahas të qenit një prej futbollistëve më të mirë në botë, portugezi përflitet edhe...

Rita Ora rrëfen vuajtjet e nënës së saj pas largimit nga...

Rita Ora ka përjetuar një moment emocional në skenën e VH1 teksa ka folur për vuajtjet e nënës së saj, Vera, pas largimit nga...

Françeska Jaçe ekspozon makinën e re luksoze (VIDEO)

Ish banorja e Big Brother, Françeska Jaçe është duke bërë vërtetë një jetë përrallash. Herë pas here ajo poston foto të ndryshme në rrjete sociale...

Stiven Hasanaj duet me një bokser

Stiven Hasanaj ka prezantuar para publikut disa këngë me videoklipe, të cilat e kanë bërë tashmë të njohur. Këngëtari simpatik nuk po ndalet së punuari...

Albani publikon “Kam nevojë”, Gaçe: Gjeta veten në çdo varg (FOTO/VIDEO)

Kishte paralajmëruar se do të vinte së shpejti me një prodhim të ri muzikor, e mesa duket këngëtari Alban Skënderaj e ka mbajtur fjalën. Bashkëpunimi...

Diva kosovare Nexhmije Pagarusha mush 83 vjeçe

Në ditëlindjen e 83-të të Bilbilit të Kosovës, Nexhmije Pagarusha, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka uruar këngëtaren e shquar shqiptare. Me...

Ardit Çuni kritikon performancën e Era Istrefit në Gjermani

Performanca e këngëtares kosovare Era Istrefi në emisionin gjerman “Schlag den Star” duket se nuk është pritur mirë nga kolegë të saj në Shqipëri. Një...

Flori Mumajesi: ‘Kënga që ma bëri mishin kokërr këtë mesnatë’ (Video)

Kantatori Flori Mumajesi duket se është bërë nostalgjik sa i përket një bashkëpunimi të hershëm që ai ka patur me kantautorët Ardit Gjebrea dhe...

“Dashuria e zezë” e Sinanit (Video)

Këngëtari i popullarizuar, Sinan Vllasaliu, ka ardhur me një baladë të re për fansat e tij. “Dashni e zezë” mban titullin kënga e realizuar me...

Cozman humb një njeri të dashur! (Foto)

Është ndarë nga jeta tezja e reperit të njohur Cozman. Ai këtë gjë e ka bërë të ditur para pak çastesh, përmes një foto...

Brad Pitt u ndërtoi shtëpi 100 familjeve që humbën gjithçka

Dhjetë vite më parë, uragani më shkatërrues në historinë e SHBA-ve, Katrina, rrafshoi pothuajse tërë Nju Orllinsin. Mijëra njerëz patën humbur jetën dhe shumë familje...

Rritet shitja e limonatave. Arsyeja është albumi i ri i Byonce

Duket diçka e çuditshme, por sipas ekspertes së lëngjeve të frutave Natalie Sexton është diçka më se e vërtetë. Natalie Sexton është drejtoresha e marketingut në një kompani të...

Rrëfehen kushërirat e Rita Orës: Ja si u takuam kur ajo...

Suksesi i Rita Orës është i padiskutueshëm, por ndonëse ajo është e famshme, kurrsesi nuk ka haruar edhe një pjesë të saj të familjes...

Luana bën “tag” në Facebook Edi Ramën, ja si i përgjigjet...

Luana Vjollca është takuar me Kryeministrin Edi Rama, në premierën “Të gjithë me huqe” në Teatrin Kame në Ibë e cila ishte një rekuiem...

Geti tregon a ka qenë në lidhje me Elvana Gjatën

Pak ditë më parë, një portal publikoi një foto ku reperi i njohur, Getoar Selimi, shfaqej në shoqërinë e një vajze. Meqë bëhej fjalë...

FOTO/ Luana dhe Rama bashkë në teatër. Ajo i bën “tag”,...

Vajza e ekraneve, showbizit, instragramit, snapchat-it edhe e çdo lloj vaniteti tjetër, Luana Vjollca kësaj here ka gjetur një tjetër subjekt për të tërhequr...

A shkon Meda ende në xhami? (Foto)

Meda i hitit “Mpuq e ki”, ka punuar shumë për ta gëzuar suksesin. Ai, po ashtu njihet edhe si person që ndihmon shumë, megjithëse...

Mediat turke shkruajnë për Linda Morinën (Foto/Video)

Derisa shumë këngëtare shqiptare ëndërrojnë të dalin në mediat e huaja, Linda Morina e ka arritur tashmë. Ajo është bërë kryelajmë i mediave në Turqi...

Sa vjet mbush sot Nexhmije Pagarusha?

Bilbili i këngës shqipe për vitë të tëra dhuroi ëmbëlsinë dhe emocionin e sajë në skenën tonë në rrethana të mira dhe të vështira. Ajo...

Mediat kroate: Era Istrefi, shqiptarja që ka ngritur Serbinë në këmbë...

Era Istrefi ka tërhequr vëmendjen e portalit të kroat “Dnevnik.hr”, i cili ka shkruar një artikull kushtuar këngëtares kosovare. Artikulli është titulluar “Shqiptarja që...

Vdes miku i ngushtë Rita Ora! One Direction në zi (Foto)

Një tjetër zi mbulon shtëpinë e One Direction: vetëm pak orë më parë në fakt ka vdekurMatt Irwin, një fotograf shumë i njohur, i...

Xhesika Ndoj zbulon detaje nga takimin me Ilir Metën

Pas zhurmës mediatike që ka patur në media fotoja ku shfaqet Kryetari i Parlamentit shqiptar, Ilir Meta duke takuar një bionde misterioze në plazh,...

FOTO/ Surpriza, Xhesika Ndoj takohet në plazh me Ilir Metën

Këngëtarja shqiptare ditë më parë bëri bujë me deklaratën se me një deputet shqiptar ka pasur marrëdhënie seksuale. Megjithëse nuk e ka zbuluar emrin e...

Xhesika shkëmben numrat me Ilir Metën

Sheiku i Shqiperisë Ilir Meta shihet duke e pritur këngëtaren Xhesika Ndojen në plazh. Nuk dihet nëse Meta ka dashur t’i vardiset asaj, pasi Xhesika...

Dorëzohet Eurovisioni, pranon flamurin e Kosovës

Unioni i Transmetuesve Evropianë, EBU përmes faqes zyrtare ka bërë të ditur se ka marr vendim për lejimin e flamujve të tjerë, Përkatësisht jo...

​Ja çfarë i bënë Rita Ora babait kur ai është në...

Këngëtarja e njohur, Rita Ora, e cila u bë prapë pjesë e mediave rozë për shkak të një interviste që kishte dhënë kushërira e...

Dafina Zeqiri në krahët e Dua Lipës (Foto)

New Yorku i ka bërë bashkë dy këngëtaret kosovare. Bëhet fjalë për Dafina Zeqiri dhe Dua Lipa, të cilat po bëjnë karrierë të ndryshme...

Martohet edhe Besart Halimi (Foto)

Këngëtari Besart Halimi ka vendosur që gjatë këtij muaji të kurorëzoj dashurinë me martesë. Ai ishte fejuar në vitin 2013 me bukuroshen nga Prishtina Ilirjana...

Kjo është arsyeja pse Arbana Osmani nuk kthehet më në “Big...

U fol që ajo do ta drejtonte kete spektakel ne kete sezon. Nëse prisnit që në sezonin e ri të “Big Brother” të shikonit në...

Këtu i kalon pushimet Rita Ora sa herë e viziton Prishtinën...

Këngëtarja tashmë me famë botërore, Rita Ora është emri i cili nuk po ndalon së përmenduri për shumë të arritura. Ajo çfarë e ka veçuar...

Liberta Spahiu prezanton nënën, ja si e uron për ditëlindje (Foto)

Liberta Spahiun jemi mësuar që ta shohim para ekranit televiziv çdo të shtunë në mbrëmje. Por jo vetëm kaq. Liberta njihet edhe për fotografitë ‘hot’...

Dua Lipa sjell klipin e “Hotter Than Hell” (Video)

Dua Lipa nuk ka së ndaluri në sjelljen e projekteve të reja. “Hotter tha Hell”, titullohet videoklipi i ri i këngëtares shqiptare, i cili në...

Reagon nëna e këngëtares Rita Ora rreth intervistës së Dorotea Sahatçiut...

Dorotea Sahatçiu, u bë emër shumë i përfolur këto ditë pasi ajo ka dhënë një intervistë për të njohurën botërore “Daily Mail”, në të...

Kjo është banesa që Rita Ora e viziton kur vjen në...

Ajo çfarë e ka veçuar dhe ka bërë që Rita të jetë shumë e dashur për publikun përveç suksesit është edhe fakti se si...

Këtë këngëtare shqiptare nuk e gjeni dot kush është…

Ajo di të maskohet, trukohet e transformohet nga java në javë dhe të çudisë publikun në çdo performancë të së hënës në YFSF. Zbulimi...

Kjo është kënga e re e Majkit!

Të Shtunën në Prive iu njoftuam se më në fund, pas disa muajsh pritje është afruar koha për këngën e re të Majkit. Orët e...

Shpërthen Aurela Gaçe: Kurrë mos paça klikime

Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe gjithnjë është spikatur për stilin e saj të veçantë dhe mjaft ekspresiv. Këtë herë ajo ka shpërndarë një kujtesë në...

Godet Aurela Gaçe: Kurrë mos paça klikime, suksesi im matet ndryshe

Këngëtarja Aurela Gaçe gjithnjë është shquar për stilin e saj të veçantë dhe mjaft ekspresiv. Këtë herë ajo ka sjellë një kujtesë në profilin e...

Vazhdon të këndohet gjithandej në botë kënga “Bon Bon” (Video)

Njerëz të ndryshëm nga e gjithë bota po bëjnë ‘cover’ këngën hit të Era Istrefit. Këtë herë ‘Bonbon’ këndohet nga artistja me emrin Danelly dhe...

Nuk ndalet Linda Morina, i kushton këngë edhe presidentit turk (Video)

Pasi i ka kushtuar këngë pothuajse të gjithë politikanëve shqiptar, Linda Morina ka nisur t’i kaloj kufijtë. Tani ajo i ka kushtuar këngë presidentit turk...

Adele së shpejti me këngë rap

Adele në një paraqitje për emisionin “Carpool Karaoke”mahniti të gjithë me aftësitë e saj për të kënduar në zhanrin rap. Duket se krijuesja e hiti...

Linda zbulon këngën e re me producentin e famshëm amerikan (Video)

Linda Halimi po vazhdon përpjekjet për depërtimin në skenën muzikore amerikane. Këngëtarja shqiptare ka realizuar këngën e re me producentin e njohur amerikan “London On...

‘Lum kush është n’pushtet’ vjen nga Isuf Rashiti (Video)

Lum kush është n’pushtet’ quhet projekti muzikor i cili vjen nga këngëtari Isuf Rashiti. Duke u nisur nga titulli, kuptohet se kjo këngë është kushtuar...

Këngëtarja serbe vjedh “Bonbonin” e Era Istrefit (Video)

Portali serb B92 sot i kushtoi një shkrim faktit se si këngëtarja serbe Ana Petroviq e ka përpunuar këngën hit të këngëtares shqiptare Era...

A e keni ditur se kaq e bukur është nusja e...

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka një familje të mrekullueshme, familje kjo e cila përbëhet prej bashkëshortes se tij, dy djemve dhe një vajze. Kësaj...

VIDEO/ Mihrije Braha feston 25 vjetorin e martesës me një baladë...

Mihrija ka ardhur si gjithmonë me një këngë mjaft të bukur dhe me një pamje shumë seksi në klipin e saj më të ri...

Cilës shqiptareje i ka bërë Rihanna ‘follow’ në Instagram

Këngëtarja Rihanna nga sot është një ndjekëse në Instagram e aktores së njohur me orgjinë shqiptare, Eliza Dushkut. Ajo i ka bërë ‘follow’ aktores, duke...

Genc Prelvukaj: ‘Më në fund filloj me na pri e mara”

Këngëtari Genc Prelvukaj ka vendosur të përmendë gjithë emrat dhe sukseset që Kosova ka arritur  kohët e fundit. Emra e artistëve si Era Istrefi, Du...

Linda Morina godet, publikon këngë për liberalizimin e vizave (Video)

'Kreativiteti' i Linda Morinës 'nuk ka fund'! Linda Morina ka publikuar këngë edhe për gëzimin e sotmë për kosovarët. Ajo vjen me tekst ku ka fjali...

Reagon Xhensila pas akuzave për operacione plastike (Foto)

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj e cila është akuzuar këto kohë se ka bërë ndërhyrje estetike ka një mesazh për të gjithë “mosbesuesit”. Në Snapchat ajo ka...

Gjon Karrica xhiron gruan e tij duke lindur Video)

Gjon Karrica sot është bërë baba për herë të parë. Këngëtari që i njohur në publik është me nofkën “Lugati”, ka publikuar pamje të fëmijës...

Çfarë thotë Xhensila për shfaqjen e Besit (Foto)

Komediani Besart Kallaku, ka venë në skenë shfaqjen “Parajsa e Skifterave”. Sigurisht që në këtë premierë nuk mund të mungonte edhe e fejuara e tij,...

Ja emigrantët shqiptarë që gjetën në atdhe famën (emrat dhe historia)

Personazhet që janë larguar ose janë rikthyer në vend për karrierën artistike. Miriam Cani Miriam Cani u bë e njohur në Gjermani, pasi fitoi një talent-show...

Rita me nënën duken si shoqe (Foto)

Rita Ora pati deklaruar se nëna e saj, Vera Sahatçiu-Ora, është mbështetja më e madhe që ajo e ka në këtë botë. Nënë dhe bijë...

Ja për çfarë e lavdëron Adonisi Teutën (Foto)

Teuta Krasniqi e ftuar në një emision kuzhine ku përgatiten ushqime të ndryshme, u përkujdes të përgatiste ushqime vërtetë të shëndetshme të cilat siq...

Mediat kroate: Era Istrefi, shqiptarja që ka ngritur Serbinë në këmbë...

Mediat kroate: Era Istrefi, shqiptarja që ka ngritur Serbinë në këmbë dhe ka bërë botën për vete” Eres Istrefi ka tërhequr vëmendjen e portalit të...

Emocionohet Labi, këtë herë nga lotët e gazetarëve! (Foto)

Këngëtari i njohur kosovar nga Ferizaj, Labinot Tahiri, i cili njihet për shpirtin e tij human, është emocionuar nga lotët e gazetarëve kosovarë, të...

Sila realizon versionin turqisht të këngës së Nora Istrefit (Video)

“Afitap” mban titullin kënga e artistes turke, e cila ka nënshkruar kontratë me Florent Boshnjakun për të fituar të drejtën e publikimit të këtij...

Leonora feston ditëlindjen, ja si dukej fëmijë (Foto)

Leonora Poloska sot feston ditëlindjen e saj të 34. Këngëtarja është njëra nga këngëtaret shqiptare me të njohura në Maqedoni, ndërsa prej kohësh ajo nuk...

A do të pranonte Shota Baraliu një rol erotik?

Aktorja Shota Baraliu me të drejtë është cilësuar si një ndër aktoret e cila ka thyer tabut shqiptare përmes roleve që ajo ka luajtur...

ERA ME MAKINE TE RE

Këngëtarja Era Istrefi ka postuar në profilin e saj në Instagram, në makinë Ferrari të kuq. Nuk e dimë nëse kjo është makina e saj,...

Shkurte Gashi bllokohet 5 orë në Aeroport (Foto)

Shkurte Gashi pothuajse çdo vikend është e angazhuar me mbrëmje muzikore në diasporë. Këngëtares së suksesshme i duhet që çdo javë të ‘fluturojë’ me aeroplan...

Rita Ora ua mbyllë gojën të gjithëve, e takon live Beyoncen,...

Mbrëmja që bashkon yjet në Amerikë, “Met Gala” ka bërë bashkë Rita Orën me çiftin e famshëm, Beyonce dhe Jay Z. Të shumëpërfolur në media...

Të pjekur në moshë, por vishen bukur (Foto)

Çmendojnë dy stilistët e njohur shqiptarë, cilët mbi 40-vjeçarë vishen bukur? I kanë kaluar ka kohë të 40-at si vite në jetën e tyre, por...

Stresi tërhiqet nga muzika, ndahet me fansat me premtimin se do...

Reperi Arkimed Lushaj i njohur me emrin e artit Stresi ka marrë vendimin e beftë për të hequr dorë nga muzika. Diçka të tillë ai...

Miriam Cani publikon fotografi me vajzën

Në ditën e flamurit dhe pavarësisë së Shqipërisë, me 28 Nëntor të vitit të kaluar, Miriami ka sjellur në jetë vajzën e parë të çiftit,...

Ju kujtohet Tarkan, ja me kë është martuar ai (Foto) –

Zëdhënësit e këngëtarit kanë bërë të ditur se ceremonia e martesës është mbajtur në shtëpinë e 43-vjeçarit në Stamboll. Ngjashëm si këngëtari, edhe Dilek ka...

Rita Ora ua mbyllë gojën të gjithëve, e takon live Beyoncen

Mbrëmja që bashkon yjet në Amerikë, "Met Gala" ka bërë bashkë Rita Orën me çiftin e famshëm, Beyonce dhe Jay Z. Të shumëpërfolur në media...

Shikoni çfarë surprize merr djali i Jozefina Topallit nga e dashura...

Prezantuesja e Miss Universe, Eva Murati ka suprizuar për ditëlindje partnerin e saj, Genar Topalli. Djali i deputetes të PD-së, Jozefina Topalli ka festuar ditëlindjen...

Gili, këngëtareve shqiptare: Do t’ju vijë turp nga zhveshja

Gili është një nga këngëtaret më të njohura të skenës muzikore shqiptare. Ajo ka ndërtuar një karrierë pa skandale dhe thashetheme, duke arritur që...

Adelina Tahiri me veshje tejet transparente, kë imitoi ajo sonte?

Gjatë emisionit “Your Face Sounds Familjar”, këngëtarja Adelina Tahiri u shfaq me një veshje tepër transparente që nuk i la vend imagjinatës. Adelina Tahiri këndoi...

Ja si dukej Eli Fara para 20 vitesh (Foto)

Eli Fara në një video të vitit 1996 shihet krejt ndryshe sa i përket look-ut të saj, ajo sot përveç këngëve njihet edhe për...

Ndodh sërish ngatërresa me kurorën në përzgjedhjen e Miss-it

Përsëritet prapë skena e përzgjedhjes gabimisht të fitueses së Miss-it. Këtë herë ndodhi në Brazil në konkursin “Miss Rondonia Mundo”. Një tjetër vajzë konkurente zhgënjehet...

FOTO/ Nga kush ka frikë Aurela Gaçe?

Duket e pabesueshme, por këngëtarja e cila është një femër  aq e zonja dhe e fuqishme në skenë, ka një fobi të madhe ndaj...

Rozana dhe Adelina në të bardha (FOTO)

Janë pjesë e spektaklit ‘Your Face Sounds Familiar’. E pak orë përpara fillimit të këtij spektakli, Rozana Radi dhe Adelina Tahiri kanë postuar një fotografi...

Urimi i Arilenës për të dashurin

Këngëtarja Arilena Ara, fituesja e X Factor i ka uruar sot ditëlindjen një njeriu të veçantë për të. Sot nuk është e nevojshme sigurisht...

Alban Skenderaj së shpejti me një projekt të ri

Kantautori Alban Skënderaj, ka publikuar një foto në Instagram në të cilën shfaqet me kolegun e tij Gent Myftaraj në studion e regjistrimit Ai shkruan...

FOTO/ Eleganca, kryefjala e Angela Martinit në ‘The Dance’

The dance’, ishte eventi që mblodhi shumë bukuroshe të njohura të modelingut, mes tyre ka qënë edhe modelja me origjinë shqiptare, Angela Martini. Angela ishte...

Luana Vjollca i uron Pashkët në një mënyrë të veçantë (Foto)

Pashkët i uruan dje shumë artistë të showbizit shqiptar dhe të gjithë zgjodhën mënyra të veçanta dhe njerëz të veçantë përmes së cilëve uruan....

Shpat Kasapi feston 31 vjetorin, shikoni si dukej në fillimet e...

Këngëtari nga Tetova Shpat Kasapi lindi në vitin 1985 ndërsa me muzikë ka filluar të merret në moshë fare të re. “Axhamiu” “Pa ty s’jetoj”...

Noizy ndalohet nga policia austriake

Fakti se po udhëton me aeroplan privat nëpër Europë mund të jetë një përparësi për Noizyn mirëpo në raste të caktuara, probleme tjera po...

Vritet aktorja turke Nihan (Video)

Aktorja turke, Neslihan Atagul, e njohur për kosovarët me emrin Nihan është e dashur nga të gjithë. “Karasevda” është seriali që po shfaqet aktualisht...

EXCLUSIVE / LAJM I FUNDIT BLEONA I SHPETON VDEKJES

BLEONA I SHPETON VDEKJES Bleona Qerreti ka 'lindur me kemishe'. Avioni qe po e sillte kete te diel ne mbreme nga Meksika ne Londer rrezikoi...

Teuta Krasniqi martohet serish

Ajo me cdo postim qe ben krijon lajm. Por, sonte Teuta Krasnqi ka surprizuar me nje refleks statusi ne rrjetet sociale. Ajo ka nderruar...

Ja si duket Xhensila pas operacionit

Xhensila Myrtezaj është këngëtare shumë e dashur për publikun. Por, mesa duket ajo nuk ka qenë e kënaqur me pamjen e saj. Duke parë disa...

Gruaja e Sinan Hoxhës bëhet 21 vjeçe, ja si duket tani...

Bashkëshortja bukuroshe eSinan Hoxhës, Andrra Destani pret që për pak kohë të bëhet nënë e të sjellë në jetë fëmijën e parë të tyre,...

Kjo aktore do e zëvendësoj Gylserenin, pas shkuarjes së saj –

Aktori njohur Altan Donmez, është një actor I cili ka luajtur shumë filma turk. Ai së fundmi është duke luajtur në telenovelën “Fate të...

Përlotet miliarderi 80-vjeçar për ditëlindje (VIDEO)

Amancio Ortega, themeluesi i zinxhirit të dyqaneve të veshjeve Zara, ka festuar 80-vjetorin. Ai konsiderohet si njeriu më i pasur në planet, pas Bill Gates. Me...

Meda i kritikon koleget: Shumë keq që po e dridhni “para...

Sipas këngëtarit Meda,  tash në këtë kohë nuk është mbet askush pa e dridhë. Ai tha të gjitha po e dridhin. Po ai tha se...

Çfarë raporti ka Ledri me Rita Orën?

Teksa nuk ka pranar të flasë rreth lidhjes së tij me Adela Sollakun, Ledri Vula ka folur për raportet me një tjetër femër. I pyetur...

Kjo është vajza shqiptare që do të ngrej flamurin e Shqipërisë...

Javen e ardhshme në shtëpinë e Kulturës në Bujanoc mbahet Miss Ballkani-2016 nën Organizimin e Agjensisë “Kiki Models” të drejtuar nga Kreshnik Husaj. Në...

FOTO/ Ingridi Gjoni ‘djeg’ Divjakën

Ingridi Gjoni duket si di ta ndez publikun më performancat e saj, këtë e ka treguar edhe gjatë kësaj në një klub nate në...

Spikerja Greta Hoxha: Gjoksi vlerësohet nga ndjeshmëria dhe jo nga madhësia

Greta Hoxha është spikerja që zëvendësoi Enki Bracajn pas largimit nga televizioni ‘Zjarr’. Ndryshe nga kolegia e saj, Greta ka një gjoks mjaft të vogël,...

Shpat Kasapi feston ditëlindjen, ja sa vjet mbush sot

Shpat Kasapi Këngëtari nga Maqedonia Shpat Kasapi, sot feston ditëlindjen. Ai u bë i njohur për shqiptarët me këngën “Axhamiu” në vitin 2003, shkruan lajmi.net. Që prej...

Bleona në gjendje të “tmerrshme” (Foto)

Këngëtarja e famshme nga Shqipëria Bleona Qerreti jo gjithmonë paraqitet elegante. Në një foto të saj Bleona shihet në gjendje të çrregullt e veshur si...

FOTO/ Veshja sportive e Kendall Jenner – Më me stil se...

Kendall Jenner është njëra nga yjet e famshme që zgjedhin të udhëtojnë me veshje sportive të rehatshme… Pas mbrëmjeve me veshje provokuese dhe pothuajse e...

Tara merr dhurate te vecante

Pasi ngjalli shumë kuriozitet në publik kur aktorja Teuta Krasniqi bashkë me të bijën Tarën, në Dhjetor të 2015-tës u patën shfaqur me një...

Ja kushtet që duhet të pranojë gruaja e ardhshme e Blerim...

Aktori nga Tetova përveç se shumë i suksesshme në karrierën e tij është edhe ëndrra e shumë femrave të cilat do të bënin çmos...

Sharon Stone – 58 vjeçe dhe gjithnjë e më e bukur

Flokë të shkurtra, shumë pak truk, ‘t-shirt’ i zi, pantallona të bardha. Sharon Stone vazhdon të mahnitë me thjeshtësinë dhe bukurinë e saj të...

OPINIONE