1.1 C
Skopje
Friday, March 22, 2019
Home ShowBiz Page 77

ShowBiz

Gold AG përkrah Rexhep Selimin, deputetin e vetëvendosjes në Parlamentin e...

Sot pas arrestimit të Rexhep Selimit ka reaguar reperi, Gold AG i cili ka dalur në mbrojtë të tij. Ai ka postuar një fotografi në...

FOTO: Blerim Destani ndryshon pamje

Blerim Destani është padyshim ndër aktorët më të bukur shqiptar.Ai  gjithmonë ka pikasur me stilin e tij unik. Kështu Blerimi shfaqet edhe postimin e tij...

Pas fotove nudo të Teutës, Blero konfirmon këngën e re për...

Blero Muharremi do të vijë me projektin e tij më të ri muzikor. Pas hitit “Pse” që e solli së bashku me Alex, një tjetër...

Dëshmia e shqiptarit: Brad Pitt jeton i vetëm në hotelin ku...

Zërave se Brad Pitt është ndarë nga Angelia Jolie, iu bashkohet dhe një shqiptar, rezident në Londër. E.M konfirmon për BalkanWeb se Brad Pitt...

Pamje të reja të Teuta Krasniqi krejtësisht nudo (Foto +16)

Filmi ku paraqitet Teuta Krasniqi lakuriq, tashmë është shfaqur në kinemanë KINO ABC. Por, një fotografi e marrë nga filmi tashmë ka nisur të shpërndahet...

A e gjeni se kush është kjo këngëtare?

Këngëtarja në fotografi është Adele. Ajo është britanike, dhe fama e saj është gjithnjë e në rritje. Emri i plotë i saj është Adele Laurie...

Andrra tregon barkun e fryrë (Foto)

Ka qenë vetë këngëtari, Sinan Hoxha ai që njoftoi se do të bëhej baba. Por nga ana tjetër bashkëshortja e këngëtarit ka publikuar disa foto...

Kida dhe Ermali realizojnë videoklipin e bashkëpunimit të tyre (Foto)

Shumë shpejtë do të kemi këngën e Ermal Fejzullahut dhe Kidës. Kida dhe Ermal Fejzullahu kanë realizuar videoklipin për këngën e tyre të përbashkët. Megjithëse titulli...

Linda Halimi këndon himnin amerikan në NBA

Pas pjesëmarrjes në fazën përzgjedhëse të talent show-t “American Idol”, duket se i janë hapur rrugët e karrierës në Amerikë. Linda Halimi ka bërë të...

FOTO: Majk me një femër në krah? Ja cila është ajo

Reperi Majk ka publikuar një foto nga shtrati ku mund të supozohet se është me një femër Majk nuk është më single. Ai ka postuar një...

Policia në shtëpinë e Xhesika Ndojës, kap biznesmenin në dollap

Këngëtarja Xhesika Ndoja vihet sërish në qendër të vëmendjes, kësaj here pasi në apartamentin e saj është gjetën një biznesmen të fshehur në dollap. Një...

Ndryshon mënyra e votimit në Eurovision pas 41 vitesh

Këtë vit do të shohim një votim ndryshe për të zgjedhur fituesin në natën finale të Eurovisionit. Votimi i cili po bëhet që nga viti...

Mark Zuckerberg i kthen përgjigje Kanye West

“E di që e do hip hop dhe që e do artin. Unë jam artisti yt i preferuar, por më shiko, mezi po mbaj...

Dua bënë shqiponjën në videoklip e saj më të ri (Foto/Video)

Prishtinasja që suksesshëm po ecën drejt karrierës ndërkombëtare sapo ka publikuar projektin e saj më të ri. Dua Lipa duket e mahnitshme në klipin e...

Paditet për mashtrim Eni Çobani

Avokatja Eni Cobani, e njohur në publik për emisionin “Shihemi në Gjyq” , është paditur rreth një javë më parë në prokurorinë e Korçës...

Burgosen Stupcat (Foto)

Humoristët Stupcat kanë rënë prapa grilave. Këtë e dëshmon një fotografi e publikuar nga aktori Vedat Bajrami. Ky sigurisht ësht ëndonjë skeq tjetër i Stupcave...

Vannesa Hudgens nën hetime

Aktorja Vannesa Hudgens dhe i dashuri i saj janë nën hetime nga ana e policisë amerikane, pasi dyshohet se kanë dëmtuar thesare të çmuar...

Lorik Cana uron Kosovën

Shumë personazhe të njohur kanë shprehur urime për Kosovën sot, në 8-vjetorin e pavarësisë. Nuk mund të mungonte urimi i ndjerë i kapitenit të ekipit...

Beyonce dhe Mariah Carey bashkëpunojnë për këngë të re

Dy divat e muzikës ndërkombëtare, Beyonce dhe Mariah Carey, do t’i bashkojnë forcat për ta sjellë së shpejti një këngë të re. Kështu janë dakorduar...

FOTO: Genta dhe Dafina urojnë Pavarësinë e Kosovës

Të shumtë janë artistët që kanë vërshuar me urimet e tyre në rrjetet sociale me rastin e tetë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, mes...

Dua Lipa nuk harron Kosovën, uron për Pavarësi (Foto)

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, që vepron në Londër, Dua Lipa nuk ka harruar të urojë shqiptarët në këtë përvjetor të pavarësisë së Kosovës. Dua ka...

Vip-at urojnë tetë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës (Foto)

Artistët shqiptarë kanë uruar përmes postimeve në rrjetet sociale gjithë shqiptarët në 8 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në këtë ditë të të veçantë personazhet...

Goldi dhe Shyhreti sjellin këng të re kushtuar dashurisë së nënës

Gold AG ka njoftuar se shumë shpejt do të sjellë këngën e re në bashkëpunim me këngëtaren e njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli....

FOTO/ Zaimina Vasjari, çmend me fotot pa sutjena

Zaimmina Vasjari është një ndër bukuroshet e muzikës shqiptare, e cila ndër të tjera shquhet edhe për një trup thuajse perfekt. Javët e fundit ajo...

FOTO: 7 miliarderët, që bëjnë jetë fare të thjeshtë

Kursimi është një shprehje subjektive. Një qytetar i zakonshëm konsiderohet kursimtar kur ai ushqehet në shtëpi, rezervon bileta të lira të aeroplanit, udhëton shpeshherë...

Jennifer Lopez më e bukur se kurrë (Foto)

Është një nga netët më të mëdha të vitit në industrinë e muzikës, por Jennifer Lopez ka vendosur që të kaloj në Grammy bashkë...

FOTO: Leonora tradhëton Valdrin Sahitin

Leonora Jakupi sapo ka publikuar projektin e saj më të ri në bashkëpunim me reperin Gold Ag. Këngëtarja e njohur duket bukur si gjithmonë por...

Kur ‘gjakovari’ blen veturë 50 mijë euro (Foto)

Një personazh nga Gjakova i serialit “O Sa Mirë”, Ylber Bardhi kërkon që t’ia bëjnë përhajr veturën në vlerë prej 50 mijë euro. Kjo është...

Këngëtari shqiptar feston ditëlindjen me Selena Gomezin! (Foto)

Këngëtari shqiptar, i cili po bën karrierë në Amerikë, ka festuar ditëlindjen në krahët e Selena Gomezit. Albert Stanaj përmes një fotografie të publikuar në...

Jennifer Lawrence dhuron 2 milionë dollarë për bamirësi

Fituesja e çmimit Oscar, Jennifer Lawrence ka dhuruar 2 milionë dollarë një spitali fëmijësh. Lawrence ka treguar se paratë do të shkojnë për krijimin e...

Shikoni si çmenden fansat pas Sinan Hoxhës! (Video)

Sinan Hoxha është padiskutim një ndër këngëtarët shqiptarë më popullorë të viteve të fundit. Ja tek shohim në koncertet e tij në Selanik të Greqisë,...

Vajza në foto është shumë e famshme sot (Foto)

Angelina Jolie është padyshim një prej aktoreve më të famshme hollivudiane.Këto ditë ylli amerikan ka kujtuar fëmijërinë e saj duke publikuar një fotografi kur...

Blero ultimatum Dafinës: Ke afat deri në mbrëmje, ndryshe…

Këngetari i njohur Blero i ka dhënë ultimatum Dafina Dautit që nëse deri në mbrëmje nuk e tregon se ku e ka bërë orkestrimin...

Kanye West i kërkon 1 miliardë dollarë Mark Zuckerberg

Reperi i njohur Kanye West i ka kërkuar themeluesit të Facebook Marck Zuckerberg 1 miliardë dollarë. Bashkëshorti i Kim Kardashian ka bërë të ditur përmes...

EKSKLUZIVE: Ndahet Nora dhe Roberti!?

Çifti më simpatik i showbizit shqiptar, këngëtarja Nora Istrefi dhe muzikanti Robert Berisha, ka pothuajse tri javë që nuk jetojnë bashkë. Mgazina.al, merr vesh nga...

Fejohet Shkodran Mustafi? Kjo është bukuroshja që ia ka rrëmbyer zemrën...

Dita e të dashuruarve ka qenë e rëndësishme edhe në jetën romantike të futbollistit të famshëm shqiptar, Shkodran Mustafi. Siç raporton Prive, lojtari që përfaqëson...

Dhurata e veçantë që mori Gjyste Vulaj për Shën Valentin (Foto)

Këngëtarja nga Mali i Zi, Gjyste Vulaj ka vite që pret Shën Valentinin me bashkëshortin e saj Sokoli. Ajo në këtë ditë të të dashuruave...

Blero nxit spekulime, i thotë Adrianit: Martohu se e ke gjetur...

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Blero Muharremi ka nxitur spekulime se kolegu i tij, Adrian Gaxha, është në një lidhje. “Hajde krejt 1,2,3, Prygo,...

Genta rrëzohet në skenë në New York (Video)

Këngëtarja Genta Ismajli, gjatë një performance në New York, është rrëzuar në një cep të skenës derisa po këndonte dhe po provonte të tregonte...

Si e uron Rita Ora Shën Valentinin (Foto)

Këngëtarja e njohur Rita Ora nuk ka harruar që të urojë festën e të dashuruarve. Ajo në një postim të saj në llogarinë e saj...

Shokon Shkenda Dubova: Jam biseksuale (Video)

Shkenda Dubova dhe Albatros Rexhaj janë dy mysafirët e Shpëtim Deskut n’Kosovë Show. Shkenda Dubova deklaroi se është biseksuale, në pytjen e parashtruar nga Shpetim...

Emina Çunmulaj e rrethuar me lule e dashuri (FOTO)

Modelja e njohur Emina Çunmulaj ka treguar dhuratat që ka marrë për 14 Shkurtin që njihet si Festa e Shën Valentinit ose Dita e...

Sonte, Bafta Awards me plot befasi

Nata do të moderohet nga Stephen Fry. Sonte mbahet në Royal Opera House në Londër edicionin i 69-të i çmimeve filmike Bafta Awards. Duke qenë se...

Mendoi se do merrte dhuratën e Shën Valentinit, i doli krejt...

Kur i dashuri i telefonoi për një takim romantik në shtëpinë e tij, Anna Miller nuk u mendua dy herë. Një ditë para Shën Valentinit,...

Urimi i çuditshëm i Florit për Shën Valentin (Foto)

Flori Mumajesi është kantautori më i suksesshëm në trojet shqiptare. Flori sot për Shën Valentin ka publikuar pa paralajmërim këngën e tij më të re...

Ja dhurata e Luana Vjollcës pë Shën Valentin (Foto)

Prezantuesja dhe këngëtarja seksi Luana Vjollca dihet se i ka shumë në qejf lulet. Luana për këtë Shën Valentin ka postuar një fotografi në Instagram...

Ja çfarë i dhuroi Ramush Haradinaj bashkëshortes së tij për Shën...

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, shpeshherë ka treguar se di të jetë mjaft romantik. Haradinaj për këtë Shën Valentin ka befasuar...

Beatrix Ramosaj prezanton të dashurin (Foto)

Këngëtaren shqiptare Beatrix Ramosaj ky Shën Valentin e gjen në lidhje. Beatrix përmes një postimi në llogarinë e saj në Instagram ka prezantuar të dashurin...

Dhurata e Nora Istrefit për Shën Valentin (Foto)

Ata janë një ndër çiftet më të famshme në trojet shqiptare. Këngëtarja Nora Istrefi prej vitesh feston Shën Valentinin me bashkëshortin e saj Robertin. Sot më...

Rozana Radi: Nuk e festoj Shën Valentinin në këtë vend pa...

Këngëtarja Rozana Radi ka postuar në orët e para të mëngjesit këtë mesazh ku thotë se nuk del dot për të gëzuar Shën Valentinin,...

Femrat shqiptare duke u rrahur në Rinora 4 (VIDEO)

Një video e ngritur në youtube e shtunë (13.02.2016) në koncertin e Ledri Vula një këngëtar shqiptarë në zhanrin REP, femrat shqiptare janë zënë para një...

Binjaket 104-vjeçare (FOTO)

Kur ato lindën më 30 janar të vitit 1912, doktorët thanë se Paulette dhe Simone kanë shumë pak shpresa për të jetuar. Por 104...

Yllka Gashi, kur ishte në shkollë të mesme! (Foto)

Aktorja e njohur shqiptare Yllka Gashi, e cila vlerësohet si njëra ndër aktoret më të mira në Kosovë, ka marrë pjesë në projekte të...

Teuta thyen tabutë, shfaqet nudo në filmin e ri? (Foto /Video)

Teuta Krasniqi është protagonistja kryesore e filmit “Distant Angels”, në të cilin ka punuar qe një kohë. Aktorja mjaft e përfolur në vitet e fundit,...

Ekskluzive: Flet solisti i TNT, Ferki Shala: Më rehat me ilahi...

Dekada më parë të gjithë u dashuruam pas këngëve që solli grupi TNT me soli Ferki Shala. Këngët e tyre mbeten në arkivën e...

Ekskluzive: Leonora Jakupi ka një mesazh për shqiptarët

Këngëtarja Leonora Jakupi, pritet që në ditën e pavarësisë të sjell projektin e saj të ri, me të cilin do të rikthehet pas një...

Vildane Zeneli e quan veten ‘lavire’

Super modelja Vildane Zeneli me çdo lëvizje të saj di të krijoj lajm. Një foto e saj, video apo set fotografik ku shfaq linjat...

Ja çfarë thotë Gulseren për largimin e saj nga seriali “Fate...

Aktorja më e famshmë turke Nurgul Yesilçay, e cila tek në nihet më rolin Gulseren në serialin ‘Fate të Kryqëzuara’ , ka vendosur të...

Sadije Berisha: Martesa e dhimbshme me Shkëlzenin

Ajo është në qendër të vëmendjes sa herë publikon diçka të re në rrjetet sociale që përdor. Këtë herë ka prezantuar të dashurin e...

FOTO/ Mbulohet Floriana Garo

A i kishit parë ndonjëherë këto tre bukuroshe me shami?! As ne si kishim pare, por duken shumë bukur edhe kështu. Por çfarë i shtyhu...

Vëllai i Stresit aksidentohet rëndë. Këngëtari: “lutemi për ty vëlla” (FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në familjen Lushaj. Vëllai i këngëtarit Stresi është aksidentuar rëndë dhe po lufton me jetën. Lajmin e ka bërë...

Dua Lipa sonte performon në “Swiss Music Awards” (Foto)

Duket se fama e këngëtares shqiptare gjithnjë e më tepër po rritet në botë. Së fundi, Dua Lipa ka pohuar se është ftuar të performon...

Gold Ag me Leonora Jakupin “godasin” me 17 shkurt

Reperi Gold AG ka paralajmëruar këngën e re në bashkëpunim me Leonora Jakupin. Burime të parrotlla.net kanë konfirmuar se kënga është punuar nga Don Arbas...

Martin Shkreli provokon Kanye West dhe Kim Kardashian (Foto)

Njëri prej figurave më kontroverse në botë, për momentin, Martin Shkreli sapo ka bërë një postim të Twitter i cili pritet të ngjallë debat...

Unikkatili konfirmon: Të hënën kënga e re

Reperi shqiptar, Unikkatili ka konfirmiar se kur do e lansojë këngën e re. Ai në faqen e tij në Facebook ka konfirmuar se të hënën...

Gwen Stefani publikon këngë të re (Audio)

Gwen Stefani e ka publikuar këngën e saj më të re “Make Me Like You”, të cilën mund ta dëgjoni më poshtë. Kënga do të...

Kallashi: Nuk e kam festuar kurrë Shën Valentinin

“Se kam festuar kurrë Shën Valentinin, veç zërin ia kam dëgju”, kështu ka thënë personazhi shumë i njohur i Show-Bizit, Donjeta Kosumi, e njohur...

Ja bukuroshja shqiptare që i ka rrëmbyer zemrën eurodeputetit gjerman (Foto)

Ajo quhet Elinda Sulejmani, e cila ka publikuar së fundmi fotot e një takimi “kokë më kokë” me përfaqësuesin europian, Knut Fleckenstein, gjatë vizitës...

Violeta: “Jo nuk e kisha pranuar dhuratën e shtrenjtë”

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Violeta Kajtazi ka treguar për gazetën tonë në lidhje se a do të pranonte ndonjë dhuratë nga person...

Këngëtari Labinot Tahiri i shkruan mesazh të dhimbshëm Majlindës

Majlinda Kelmendi (52 kg), kampionia e dyfishtë e botës, fundjavën e kaluar fitoi medaljen e artë në Grand Slam në xhudo, që u mbajt...

Gylsereni do të vritet në ditën e dasmës (VIDEO)

Aktorja turke Nurgül Yeşilçay, e njohur me emrin Gylseren në serialin "Paramparca" i njohur si "Fate të lidhura" në ditën e dasmës së saj vdes,...

Dubai e pret Ritën me flamur të Kosovës (Foto)

Rita Ora nuk po ndalet në asnjë moment. Ajo së fundmi po qëndron në Dubai, për të promovuar koleksionin e ri të kompanisë Adidas, imazh...

Pamje ekskluzive nga fëmijëria e Milotit të “Etnon” (Foto)

Milot Hasanxhekaj është ndër artistët e parë që sollën repin në Kosovë. Ai së bashku me anëtarin tjetër të grupit “Etnon”, Genc Prelvukaj funskionojnë së...

Godet sërish Xhesika Ndoj: Biznesmeni nga Tetova thjeshtë një fans i...

Pas deklaratës të një biznesmeni tetovar, se Xhesika Ndoj ka qenë e dashura e tij, ka ardhur edhe reagimi i këngëtares. “Biznesmeni nga Tetova është...

Tuna dhe Cozman për Shën Valentin në Tiranë

Do t’i gjejë në Tiranë data e 14 Shkurtit një nga çiftet më të përfolur të show-bizit shqiptar. E kemi fjalën për Tunën dhe Cozman,...

Rita Ora do të performojë në festivalin më të madh të...

Është rikthyer festivali më i madh i muzikës në Dubai. Festivali RedFex DXB është dyditor dhe këtë vit është rikthyer me një tjetër formacion. Këngëtarja...

Këta janë 30-vjeçarët më të famshëm shqiptarë (Foto)

Jeni mësuar që t’i shihni çdo ditë në Facebook dhe Instagram, ndoshta edhe i keni uruar për ditëlindje, por me siguri nuk e keni...

Fjolla në Stamboll me shoqe, jo me të dashur

Ajo ka lënë të kuptohet se dikën e ka në krah si të dashur, por ka preferuar që në Turqi të udhëtojë me shoqe. E...

Era me “BonBon” edhe në “Ellen Tv Show” (Video)

Era Istrefi me projektin e saj të fundit të titulluar “Bonbon” arriti të marrë vëmendjen edhe jashtë kufijve shqiptar. Pas revistës “V” dhe aktores së...

Rikthehet Mr. WorldWide: Pitbull sërish mes vajzave të bukura dhe me...

Vetëm pak orë më parë është bërë publike premiera e këngës më të re të Pitbull, “Freedom”. Reperi me origjinë kubane e ka shkëputur këtë...

Nexhmije Hoxha mbush 95 vjeç, Rezarta Shkurta: Vitalitet pa kufij (Foto)

Në valën e debatit të post-intervistës që e veja e diktatorit dha për Rudina Xhungën, në skenë është shfaqur edhe gruaja e nipit të...

I dashuri i Afërdita Dreshaj feston ditëlindjen, ja urimi i saj...

Lojtari i hokeit, Jakub Kindl i cili është edhe i dashuri i këngëtares dhe modeles, Afërdita Dreshaj feston sot ditëlindjen. Modelja, me anë të një...

Nëse e bëni këtë, Dafina Zeqiri u’a jep 500 euro (FOTO)

Ka hapur një ‘konkurs’. Dafina Zeqiri ka postuar një fotografi në Instagram ku ka lënë një shkrim interesant, transmeton parrotlla.net Ajo ka thënë se nëse dikush...

Nisin xhirimet e sezonit të ri të “O sa mirë”, pamje...

Seriali më i ndjekur vendor i momentit “O sa mirë” ka filluar me realizimin e sezonit të ri. Pas thuajse dy muaj pushim aktorët dhe...

Catherine Zeta Jones dhe Michael Douglas pas 15 vjet martesë

Michael Douglas dhe Catherine Zeta Jones, në nëntorin e vitit të kaluar i kanë bërë 15 vjet martesë, por edhe pas tërë kësaj kohe...

FOTO: Jonida Maliqi: Nuk kam kënduar kurrë në diskoteka, nuk më...

Këngëtarja e njohur shkodrane Jonida Maliqi, prej kohesh i ka munguar tregut muzikor me projekte të reja. Por këngëtarja ka ditur të qëndrojë pranë...

Dafina Zeqiri uron Dua Lipën për këngën e re (Foto)

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka uruar këngëtaren me famë botërore Dua Lipa për këngën e saj më të re. “Edhe njëherë ia vure kapakun! Dua Lipa...

BBC: Dua Lipa, ylli më i ri i muzikës Pop

E lindur në Londër me prindërit nga Kosova, Dua Lipa cilësohet nga BBC si “ylli i popit në pritje”. Përveç që është rritur me tingujt...

Rihanna zbulon prapaskenat e këngës “Work” (Video)

Rihanna ka publikuar një video, në të cilën zbulon prapaskenat e këngës “Work”. “Work”, që është në bashkëpunim me këngëtarin Drake, është pjesë e albumit...

Ja si është dukur dikur Zajmina Vajsari (Foto)

Kjo është Zaimina Vasjari, e cila sapo ka publikuar edhe videoklipin e ri. Zaimina prej vitesh merret me muzikë dhe për ti shitur sa më...

Zyrtare! Sanda e Aleku së shpejti në Shqipëri (Foto)

Është zyrtare! Sara Khan dhe Angad Hasija, ose siç njihen në rolet e tyre në super serialin “Bidaai”, Sadna dhe Alek, do të vizitojnë...

FOTO/ Ky është ishulli privat i Leonardo Di Caprios

Para dhjetë vitesh, Leonardo Di Caprio ka blerë një ishull në Belize, me qëllim që ta shndërrojë në vendpushimin e parë ekologjik që do...

Vajza që po fiton famë falë ngjashmërisë me Kim (Foto)

Si një nga fytyrat më të njohura në showbizin botëror, është e natyrshme që fansat e Kim Kardashian të pëlqejnë të duken si ajo. Por,...

Liberta flet për lidhjen me Getoarin: Ishte thjesht një aksident

Moderatorja e “Prive” në Klan Kosova, Liberta Spahiu ka rrëfyer për revistën “Story” me ish të dashurin e saj, reperin Getoar Selimi. “Ishte më shumë...

Beyonce flet pas skenës së Super Bowl: Doja që njerëzit të...

Beyonce ka shkëlqyer gjatë performancës së saj në Super Bowl 2016 të zhvilluar në stadiumin Levi në Santa Clara, Kaliforni. Këngëtarja 34 vjeçare i tha...

Naomi Campbell e kënaqur me sukseset e saj për ”Yamamay”(Foto)

Ajo është padiskutueshëm një mbretëreshë gjatë ecjes së saj para publikut dhe asnjëherë nuk dështon që sytë e të tjerëve të mos i ndahen...

Agnesa Vuthaj sot feston ditëlindjen, foto mes vitesh (Foto)

Agnesa Vuthaj sot feston ditëlindjen e saj të 30-të. Bukuroshja nga Istogu, e cila në vitin 2003 u shpall Miss Kosova, është ndër misset më...

Kjo është vjehrra e Sinan Hoxhës (Foto)

Sinan Hoxha dhe Andrra Destani janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Çifti janë shumë të lumtur përkrah njëri tjetrit, dhe këtë e...

Dua Lipa : Kam dëgjuar krahasimet që më bëjnë me Lana...

Këgëtarja e Be the One, tregon rrugëtimin e karrierës së saj për 20min.ch Dua Lipa është këngëtare nga Kosova që po merr famë në tregun...

Një bashkëpunim i ri nga Kida dhe Ermal Fejzullahu (Foto)

Dyshja e famshme Kida dhe Ermal Fejzullahu do të vijnë me një bashkëpunim. Megjithëse projekti ende nuk është konfirmuar nga artistët duke mos dhënë asnjë...

Vedati i Stupcave në pritje të fëmisë së parë

Aktori i famshëm kosovar, Vedat Bajrami, pret të bëhet baba. Bashkëshortja e tij Allmira Mullabazi është shtatzënë./lajmi.net/ Ky do të jetë fëmija i parë i çiftit,...

FOTO: Luana Vjollca në superformë, më seksi se kurrë

Prezantuesja, Luana Vjollca ka postuar një fotografi në rrjetin e saj social Instagram, duke i njoftuar gjithë ndjekësit e saj se si po duke...

Bertan Asllani pjesë e serialit më të ndjekur turk (Video)

Në trojet tona u bë këngëtar e me këtë eksperiencë u nis drejt Turqisë. Por atje nuk u hap dera e industrisë muzikore por...

Kur Tuna punonte frizere të Armendi

Altuna Sejdiu – Tuna është njëra prej këngëtarëve më të famshme sot por më parë ajo ka pasur edhe një profesion tjetërKy profesion tjetër...

FOTO/ Shqiptarët nuk tërhiqen nga Sadna. Ja mesazhet që i kanë...

Nuk e dinim që 7 shkurti ishte “Dita e Trëndafilave”, derisa e mësuam e këtë gjë nga profili i aktores indiane, Sarah Khan ose...

FOTO/ 10 vjeçarja më e bukur në botë nënshkruan kontratën e...

10-vjeçarja, e cilësuar si ‘vajza më e bukur në botë’, ka fituar një kontratë fitimprurëse modelingu në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo është modelja,...

Labi: Kosovë, pse na erdhi kështu dita?

Labinot Tahiri tashmë i ka bërë të përditshme shkrimet e tij në rrjetin social Facebook. Përveç humanizmit që bën, ai shkruan shpesh herë edhe shkrime...

Gili vjen me këngën “Allahile c’kemi” (VIDEO)

Këngëtarja e mirënjohur, Gili lansoi video klipin më të ri “Allahile ç’kemi”. Ky është video klipi i parë nga albumi i ri i realizuar me...

Çiljeta zbulon dhuratë që i bëri burri për ditëlindje (FOTO)

Çiljeta Xhilaga ka festuar këtë ditëlindje larg bashkëshortit të saj, i cili nuk ndodhej në Shqipëri për arsye pune. Por në një intervistë për ‘Bluetooth’,...

Jovan Tafa, modeli shqiptar që po çmend kinezët (FOTO)

Edhe pse aspiron që të ketë një karrierë në SHBA, modeli shqiptar Jovan Tafa po korr sukses kryesisht në kontinentin aziatik, duke qenë një...

Premierë: 2Ton dhe “Pikë” (Video)

“Pikë” quhet projekti më i ri i 2Ton që ka ardhur me videoklip. Vet reperi në bashkëpunim me Binin e kanë realizuar muzikën e kësaj...

Seriali “Shades of Blue” ku luan Jennifer Lopez, më i miri...

Seriali “Shades of Blue” me aktore kryesore Jennifer Lopez, tashmë ka marrë “dritën jeshile” nga televizioni amerikan NBC për sezonin e tij të dytë. Drama...

VIDEO/ Çelësi i suksesit të këngëtarëve qëndron tek menaxhimi i mirë

Pas një karriere të suksesshme të një këngëtari pa dyshim se fshihet një menaxhment i tërë. Të paktën, këtë kemi mundësi ta shohim në...

FOTO/ Modelja kosovare e gjitha nudo për revistën “Playboy”

Modelja me origjinë nga Kosova e cila jeton prej vitesh në Austri, Iris Shala, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve në çdo paraqitje të...

FOTO/ Kendall Jenner poza të nxehta për revistën “LOVE”

Modelja e ‘Victoria’s secret”, Kendall Jenner, ka realizuar një set mjaft seksi për revistën “LOVE” Supermodelja është pjesë e kampanjës së radhës të kësaj reviste,...

Xhesika: Më ofruan para për emrin e deputetit nga kryeministria

Këngëtarja Xhesika Ndoji me sa duket ka vendosur të jetë në qendër të vëmendjes për deklaratën e saj se një deputet i ofroi para...

Presidenti i Milan Fashion Week arrin në Kosovë

Njeri prej presidentëve më të njohur në Botë në fushën e modës, Presidenti i Milan Fashion Week Carlo Capasa, ka arritur në Kosovë AI do...

FOTO:Taulant Xhaka imazhi më i ri publicitar i “HUGO BOSS”

Futbollisti i Kombëtares Shqipëtare, Taulant Xhaka, së fundi ka qënë pjesë e një reklame për shtëpinë e famshmë të modës “HUGO BOSS”. Gjatë ditës së...

Adriana mahnitëse në koleksionin e ri (Foto)

Modelja e ‘Victoria Secret’, Adriana Lima, është padyshim ndër modelet më seksi në botë. Linjat dhe format e saj perfekte bëjnë që ajo të...

Beyonce shkarkon të gjithë ekipin e punës

Beyonce thuhet të ketë larguar të gjithë ekipin e saj, me të cilët ka punuar deri më tani. Sipas Page Six, e gjithë skuadra e...

Sot është ditë e veçantë për Bleron, ja pse

Kështu së paku pohon vetë këngëtari, i cili përmes një mesazhi në llogarinë personale në Instagram ka zbuluar edhe domethënien e kësaj dite të...

E bija e Cindy Crawford, adoleshentja më e bukur në botë...

Të gjitha shtëpitë e modës dhe bukurisë po tentojnë të bëjnë për vete 14 vjeçare, Kaia Gerber, të bijën e supermodeles Cindy Crawford. “Vogue” është...

“Arifhikmeti” fjalë të mëdha për Adem Jasharin

Xhevdet Jashari i njohur së fundmi me rolin e “Arifhikmetit” në serialin “O sa mirë” ka dhënë një intervistë ndryshe. Aktori i njohur është përgjigjur...

Steven Seagal fjeti me serben e famshme në Beograd

Aktori i famshëm amerikan, Steven Seagal si duket e ka marrë me interes nënshtetësinë serbe. Mediat serbe zbulojnë se Seagal ka fjetur me femra...

Lindita i jep fund rrugëtimit të saj në “American Idol”

Këngëtarja Linda Halimi apo siç është njohur së fundmi në eksperiencën e saj në “American Idol” si trajnerja personale me një zë mahnitës, mbrëmë...

Amerikanët: Era Istrefi vajza e Rihannës

Era Istrefi po pëlqehet shumë , jo vetëm brenda territoreve shqiptare por edhe në kontinentine elargët. Fansat e Rihannës në Amerikë po çmenden nga...

Sadna i shkruan Ardit Gjebreas: Dua të vij t’ju takoj

Në janar producenti Ardit Gjebrea postoi një foto në “Instagram” ku ishte i veshur si personazhet e seririt indian “Bidai”. Dhjetë ditë më vonë aktorja...

Rikthehen Real 1 e Blunt

Dyshja e famshme kosovare, Real 1 dhe Blunt kanë njoftuar se shumë shpejt do ta lansojnë projektin e ri. Nëpërmjet rrjeteve sociale ata kanë njoftuar...

Albanian Fashion Week në fund të marsit në Nju Jork

Albanian Fashion Week është një projekt që do të prezantohet në fund të muajit mars në Nju Jork, sipas Mrika Krasniqi, organizatorja e këtij...

Çiljeta heq sutjenat live në emision, i nxjerr në shitje (Video)

E ftuara e radhës në emisionin “6 Ditë pa Ermalin” ka qënë seksmomba e skenës shqiptare Çiljeta Xhilaga. Ku edhe këtë herë Çili e...

Deputeti i PD-së ofroi të më mbante si “gocë sheiku”

Ajo është këngëtare, por deputeti që i ka kërkuar të kalonte një natë me të ka pandehur se, Xhesika Ndoja është modele. “Do të...

Gouldingut i del punë me shqiptarin më të urryer në botë

Këngëtarja britanike Ellie Goulding nuk është fanse e shqiptarit famëkeq Martin Shkreli dhe së fundmi ajo e ka kërcënuar se do ta “heq qafe”. Shqiptari...

Stili dhe përmasat trupore të yjeve të Showbizit (Foto)

Askush nuk është perfekt, ashtu edhe këto të famshme. Në vijim po ju paraqesim peshën dhe gjatësinë e disa më të famshmeve në botë të...

Rikthehet Kallashi, ofron shërbime në lokacion të ri (Video)

Vallëtarja Donjeta Kosumi e njohur si Kallashi pas fatkeqësisë së djegies së lokalit të saj, ka hapur lokalin e ri. Kallashi përmes një postimi në...

Kur Ledina Çelo dhe Ornela Bregu ishin shoqe klase (Foto)

Miqësia e këngëtares Ledina Çelo dhe moderatores Ornela Bregu duket se ka nisur që në adoleshencën e tyre. Shumë vite më parë, kur ishin ende...

Geti dhe Marina ende mundohen të fshehin lidhjen e tyre (FOTO)

Marrëdhënia e tyre tashmë ka kohë që është bërë publike, por si duket vetë çifti e kanë ende të veshtirë ta pranojne përpara publikut...

Si dukej Sinan Hoxha para 13 vitesh (Foto)

Këngëtari Sinan Hoxha ka vite që është pjesë e skenës muzikore shqiptare. Ndër vite Sinani ka sjellë këngë hite të zhanreve të ndryshme. Me kalimin...

Linda Halimi njëra ndër 48 garueset më të mira (Foto)

Këngëtarja nga Kosova, Lindita Halimi është shumë afër finales së talent showt amerikan, American Idol. Ajo mbrëmë ka kënduar “My kind of love” nga...

I dashuri muskuloz. Sadija në një lidhje me ish-mister Suedinë? /FOTO

Sadije Berisha duke tse është në një lidhje të re. Të paktën kështu ka lënë të kuptohet nga një fotografi e postuar në profilin...

Xhesika: Deputeti socialist që më ofroi shumë marramendëse për tu lidhur...

Një deputet i parlamentit të Shqipërisë i ka ofruar shuma marramendëse këngëtares seksi Xhesika Ndoja që ajo të jetë në krahët e tij. Deputeti shqiptar...

Një tjetër talente shqiptare në “The Voice” që po çmend Evropën...

Gara e talenteve të muzikës, “The Voice”, ka nxjerrë gjithmonë talentë shqiptarë nëpër botë. E fundit është Belinda Iberhysaj nga Deçani i Kosovës, që garon...

Pas Elsa Lilës, ja një tjetër shqiptar në Sanremo (AUDIO-VIDEO)

Pas Elsa Lilës me këngën “Valeria” në Sanremon e vitit 2003, një tjetër shqiptar do të ngjitet në skenën e festivalit më të rëndësishëm...

Irina dhe Bradley dorë për dore në Manhatan (Foto)

Bradley Cooper dhe Irina Shayk e kanë marrë lidhjen shumë seriozisht. Çifti i famshëm e shumë i përfolur, u pa duke shëtitur dorë për dore...

Farush profesori ka ikur në Maqedoni i maskuar si femër (Video)

Në skeçet e “Stupcve” vazhdimisht është prezent humori që ka të bëjë me malverzimet e bëra në emër të UÇK-së. në skeçin që mund...

13 beqaret më të kërkuara të 2016-ës (Foto)

Shumë çifte historike të televizionit u divorcuan në vitin që lamë pas, duke bërë kështu që shumë beqare të famshme të jenë më të...

VIDEO-INTERVISTA: Si i pëlqen Bekim Balaj femrat, bionde apo brune? Futbollisti...

Futbollisti Bekim Balaj po përflitet shumë kohët e fundit për historitë me femrat e shoëbiz-it. Në një reportazh për Super Sport, pyetjes së gazetares Ilda...

Kënga e Bleros dhe e Shkurtës e vjedhur komplet (Video)

Blero është kopjues. Ai ka vjedhur këngën “5 minuta” kryekëput nga nga këngëtari izraleit Dudu Aharon. https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=2x_G8MGd7rw https://www.youtube.com/watch?v=2f8BdHwPGgM  

Supermodelja e viteve 80-90 nuk ka ndërmend të lërë modelingun (Foto)

Supermodelja Cindy Crawford ka mohuar raportimet se ajo ka planifikuar të të shkëputet nga modelimi këtë muaj, duke thënë se ajo ende nuk e...

Dua Lipa kryeson top listën “Shazam” në Gjermani

Hiti i këngëtares shqiptare Dua Lipa “Be The One” ka arritur edhe një sukses tjetër në arenën ndërkombëtare. “Be The One” kryeson në top listën...

Revista ”Forbes” i kushton një artikull Bleona Qeretit

Revista prestigjioze amerikane Forbes ka bërë një artikull për pop yllin shqiptarë Bleona Qereti. Në të mes tjerave shkruan se si këngëtarja me forcat...

OPINIONE