6.8 C
Skopje
Tuesday, March 26, 2019
Home Sport

Sport

Challandes: Rezultati nuk më kënaq, por paraqitja ishte pozitive!

I kënaqur përgjysmë Bernard Challandes pas barazimit që Kosova e tij regjistroi në ndeshjen ndaj Bullgarisë. Trajneri zviceran Bernard Challandes në prononcimin e tij...

NBA/Blazersat fitojnë pas kohës shtesë

U luajtën vetëm 4 sfida në NBA e pa dyshim më entuziazmuesja ishte ajo e “Moda Center” të Portlandit mes Blazers dhe Nets, që...

Shqipëria gjen fitoren dhe qetësinë!

Pa Christian Panuccin, Shqipëria funksionon. Me Ervin Bulkun dhe Sulejman Memën në stol kuqezinjtë morën fitoren e parë në këto eliminatore pasi triumfuan 0-3...

Perla e Zenelit nuk majftoi për të thyer Bullgarinë

Kosova ngec tek më e bukura. Një supergol i Arbër Zenelit nuk i mjaftoi skuadrës së Bernard Challandes që i nisi kualifikueset e kampionatin...

Vëllai i Xherdan Shaqirit në Prishtinë, ndërmjetëson për kalimin e Hadërgjonajt...

Erdin Shaqiri, vëllai i futbollistit të famshëm shqiptar të Zvicrës, Xherdan Shaqirit, ka mbërritur në Prishtinë për ta, siç raportohet, ndërmjetësuar kalimin e Florent...

Vardari nga Forina drejtë realizmit të ëndrrës disavjeçare

Shkruan:Reshat Ibrahimi Klubi i futbollit Vardari nga Forina me hapa të sigurt po hapëron drejt Ligës së dytë-perëndim. Forinasit në ndeshjen e fundjavës së kaluar...

Pritet revolucion në formacion, ja si rreshtohet Shqipëria ndaj Andorrës

Me Bekim Balajn dhe Armando Sadikun nga minuta e parë, apo vetëm me një sulmues në majë dhe dy lojtarë të shpejtë nga krahët?...

Ja si e kanë festuar në dhomat e zhveshjes futbollistët e...

https://www.facebook.com/FudbalskaReprezentacija/videos/381303335792963/

Duka i “çmend” lojtarët e kombëtares shqiptare, 150 mijë për çdo...

Kombëtarja sh qiptare do të ketë në dispozicion një shumë prej 150 mijë eurosh, për çdo fitore që do të arrijë këtë edicion në...

Ekskluzive, Legjenda firmosi për klubin legjendar në SHBA

Ishkapiteni i kombëtares shqiptare në futboll, Ansi Agolli, ka nënshkruar kontratë 1 vjecare me skuadrën e madhe nga SHBA, Cosmos, për të cilën në...

Shikojeni golin e Bardhit që solli barazimin kundër Sllovenisë (Video)

Enis Bardhi e ka shpëtuar Maqedoninë nga humbja në kualifikimet për “Euro 2020”. Talenti shqiptar i Levantes shënoi golin e barazimit për 1-1 ndaj Sllovenisë...

Ja kush do të jenë mysafirët special në ndeshjen Kosova-Bullgaria

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka zbuluar mysafirët special që do të jenë nesër në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë. Ademi...

Kosova sot debuton në kualifikime për Kampionat Evropian, si nikoqire e...

Kosova do të debutojë sot në kualifikime për Kampionat Evropian, si nikoqire e Bullgarisë në kryeqytet në ndeshjes e saj hapëse në Grupin A...

Safet Susic, kandidatë i mundshëm për të zëvendësuar Panuccin te Shqipëria

Safet Susic është duke u përmendur si kandidatë i mundshëm për të zëvendësuar Christian Panuccin te Shqipëria. Ish-futbollisti më i mirë i të gjitha kohëve...

Jose Mourinho: Zidane e meriton pozitën e trajnerit në Real Madrid

Jose Mourinho këmbëngul se Zinedine Zidane e meriton pozitën e trajnerit në Real Madridit, edhe pse u përfol shumë se portugezi do të kthehej...

Shqipëria kundër Andorrës për t’i shëruar “plagët” e humbjes nga Turqia

Ende pa u shëruar “plagët” e asaj humbjeje me pasoja në “Loro Boriçi” ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për t’u lënë pas për ëndrrën...

Kosovë – Bullgari, këtë skuadër e favorizojnë bastoret

Sipas kompanive të basteve më të njohura botërore, Kosova është favorite sonte në duel me Bullgarinë Kosova do ta nisë sonte kampanjën kualifikuese të Kampionatit...

Spurs fitojnë ndaj Boston Celtics

San Antonio Spurs mori një fitore shumë të rëndësishme 96-115 në parketin e Boston Celtics, duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në...

Ky është koshi i pabesueshëm për tre pikë i Jeremy Lamb...

Ky është koshi i pabesueshëm për tre pikë i Jeremy Lamb në sekondën e fundit, që i dha fitoren 114-115 Charlotte Hornets në parketin...

Tifozët maqedonas i gëzohen golit të shqiptarit, Enis Bardhi

Goli i Enis Bardhit mbrëmë kundër Sllovenisë, ku barazoi rezultatin në 1-1, në minutën e 47-të ka ngritur në ekstazë tifozët maqedonas që ishin...

Presidenti i FFMV-së, Sejdini sërish do t’i shpërblejë futbollistët

Pas fillimit të mbarë në dy ndeshjet e para eliminatore ku kanë grumbulluar katër pikë (fitore me Letoninë dhe barazim me Slloveninë), presidenti i...

Angellovski:Më vjen keq që nuk fituam

Maqedonia Veriore barazoi 1-1 me Slloveninë, megjithatë seleksionuesit Igor Angellovski i vjen keq që nuk dolën me fitore. “Para dy ndeshjeve të para deklarova se...

Bardhi: Po ecim vetëm përpara

Autori i golit të fitores për Maqedonisë, Enis Bardhi, deklaroi se ka pritur një ndeshje të vështirë. “E dinim se do të jetë vështirë,...

Maqedonia Veriore me barazim të madh kthehet nga Sllovenia

Përfaqësuesja e Maqedonisë Veruiore në futboll luajti 1-1 kundër Sllovenisë në ndeshen e javës së 2-të kualifikuese për Euro 2020. Në takimin e zhvlluar në...

Hasani e shënoi golin e fitores që jep shpresë për mbijetes

  Skuadra e Goblenit ka mposhtur Genc Kalemler me rezultat 1-0, në kuadrin e javës së 17-të në LDFM-Perëndim. Golin e triumfit e shënoi Hasani...

Hasani e shënoi golin e fitores që jep shpresë për mbijetesë

Skuadra e Goblenit ka mposhtur Genc Kalemler me rezultat 1-0, në kuadrin e javës së 17-të në LDFM-Perëndim. Golin e triumfit e shënoi Hasani...

Xherdan Shaqiri ishte në Gjilan rregulloi frizurën dhe u kthye në...

Gazeta Lajm shkruan se ylli shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka shfrytëzuar pushimin në Premierligë për një vizitë katërditëshe në vendlindjen e tij në...

Infantino dhe Çeferin urojnë Muamed Sejdinin: Çdo herë do ta keni...

Me rastin e zgjedhjes president i ri i FFMV-së, Muamed Sejdini, ka marrë urime të shumta mes të cilëve edhe nga kryetari i FIFA-së,...

Lama në Pejë nuk pati kundërshtarë, e provoi vetën në rolin...

Dje (e shtunë) në qytetin e bukur të Pejës u zhvillua edicioni shtatë ndërkombëtarë në boks Epopeja e Dukagjinit, në organizim të KB Peja. Edhe...

Faton Salihu nderohet me mirënjohje të veçantë dhe dhuron kupën boksierit...

Gazeta Lajm shkruan se në turneun e shtatë ndërkombëtarë në boks Epopeja e Dukagjinit që të shtunën u zhvillua në palestrën e sporteve “Karagac”...

NBA/Warriors “shëtitin” ndaj Pacers, Nuggets mposhtin Wizards, “ok” Pistons

Përballja më e rëndësishme e mbrëmjes në NBA ishte ajo mes Golden State Warriors dhe Indiana Pacers, por skuadra e drejtuar nga Steve Kerr...

Reportazh/ Shkodra kuqezi, priten 1 mijë turq në “Loro Boriçi”. Mbetet...

Kombëtarja pritet të ketë mbështetjen e tifozëve shqiptarë, edhe pse dje Shkodra ka qenë e akullt në festime. Një ditë para ndeshjes Shqipëri-Turqi, që...

Delegacioni i UEFA-s vizitoi komunën e Çairit: Morëm vesh se këtu...

Përfaqësuesi i lartë i UEFAsë, Tjeri Favre, udhëheqës për programin “Het-trik” në UEFA së bashku me kryetarin e FFMV-së, Muhamed Sejdini dhe sekretarin e...

Hasani mungon kundër Sllovenisë

Reprezentacioni i Maqedonisë Veriore do të jetë pa Ferhan Hasanin në ndeshjen kualifikuese kundër Sllovenisë në Lublanë. Hasani lëndua në ndeshjen ndaj Letonisë dhe...

Intervista/Trajneri Xhengis Rexhepi për Lajm TV: Ja e vërteta e shkarkimit...

Trajneri i mirënjohur, Xhengis Rexhepi, ka reaguar ndaj tashmë ishklubit të tij, Llapi nga Podujeva, të cilët ditën e mërkurë përmes një komunikate njoftuan...

Fitore ndaj Letonisë për fillim të mirë të kualifikimeve

Përfaqësuesja e Maqedonisë Veriore me sukses i ka nisur eliminatorët për KE 2020, pasi të enjtën në mbrëmje në stadiumin “Filiopi i Dytë” në...

Agim Ibraimi ia uron jubileun Goran Pandevit: Ja fjalët që ka...

Futbollisti i madh Agim Ibraimi ka zgjedhur fjalët më të mira për Goran Pandevin, kapitenin e Maqedonisë Veriore. Ai nuk ka harruar t’ia urojë...

Jakupi dhe Osmani gati për në europian

Karateisti i mirënjohur, Berat Jakupi  ka njoftuar se ai dhe Doan Osmani janë të përgatitur maksimalisht për në kampionatin europian për senior, i cili...

Gjermania i jep përkrahje Kosovës pak para ndeshjes me Danimarkën

Gjermania vazhdon të mbështes Federatën e Futbollit të Kosovës me një ekspert gjerman të futbollit. Ambasada Gjermane ka njoftuar se Gjermania do të vazhdojë të...

Shutova pret Strumicën, synon t’ia shkaktojë humbjen e parë liderit

Një përballje fantastike pritet të jetë ndeshja e kësaj jave në mes Shutovës dhe Strumicës. Shutova do të orvatet të vazhdojë serinë e fitoreve...

Anketa e madhe: Këto janë katër dëshirat e mëdha të tifozëve...

Gazeta sportive spanjolle Marca ka bërë një anketë të madhe me tifozët e Realit, se cilët lojtar i dëshirojnë ti shohin sezonin e ardhshëm...

Flet i biri i Schumacherit, jep premtime të mëdha

Mick Schumacher ndihet i nderuar dhe krenar që njerëzit kanë nisur ta krahasojnë me babanë e tij, legjendën e Formula 1, Michael Schumacher. Mick Schumacher...

Kosova i shet 13.000 bileta në miqësore, Shqipëria vetëm 9.000 në...

Kombëtarja e Shqipërisë do të nisë fushatën eliminatore për “Euro2020” kundër ekipit të Turqisë. Skuadra shqiptare do të kërkojë të ripërsërisë veten me fitoren...

Renova festoi në miqësore kundër Rabotniçkit

Në ndeshjen miqësore Renova me rezultat 2-0 ka mposhtur Rabotnickin. Golashënues për “gjipspunuesit” ishin Bilali dhe Kadriu. Ndeshja është luajtur në stadiumin e Aluminës në...

Mediumi anglez e paralajmëron Anglinë: Kujdes nga ky futbollist i Kosovës

Mediumi i njohur sportiv, “Whoscored.com”, ka shkruar se përfaqësuesja angleze duhet t’i frikësohet më së shumti Kosovës në grupin A të kualifikimeve për Kampionatin...

Bardhi beson në fitore

Futbollisti Enis Bardhi është i bindur se ekipi përfaqësues mund të vij deri te fitorja kundër Letonisë.   “Sukseset e reprezentacionit varen nga forma momentale e...

Foto lajm: Befasi për Goran Pandevin

Përfaqësuesja e Maqedonisë nesër hap cikël të ri kualifikues për KE. Ndeshja me Letoninë do të jetë e 100-ta jubilare në fanellën e ekipit...

Ja formacioni i mundshëm i Maqedonisë Veriore kundër Letonisë

Reprezentacioni i Maqedonisë Veriore në futboll do të përballet me Letoninë në ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2020. Seleksionuesi Angelovski pritet të luaj me...

Real Madridi, PSG-ja dhe Bayerni përgatitin oferta marramendëse për transferime gjatë...

Afati kalimtar i verës, i cili hapet në fund të këtij sezoni, pritet të jetë shumë i rëndësishëm për disa klube dhe Bayern Munichu...

Juventusi e anulon turneun në SHBA, sepse Ronaldo rrezikon të arrestohet

Raportohet se Juventusi do luajë edicionin e kësaj vere të International Champions Cup në Azi në mënyrë që Cristiano Ronaldo të shmangë arrestimin nga...

Forbes: Kosova do t’i tronditë Kombëtaret e mëdha, Bullgaria është në...

Revista e njohur amerikane Forbes vlerëson se Kosova mund t’i tronditë Kombëtaret e mëdha në kualifikime për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Kosova do të...

Madhështore:Legjendat falënderojnë Maestron

Tifozët e KF Llapi nga Podujeva, “Legjendat”, kanë falënderuar trajnerin Xhengis Rexhepi për dhënien e maksimumit në skuadrën e tyre të zemrës. Në një postim...

Reagon trajneri Rexhepi: Nuk më dhemb shkarkimi, por gënjeshtrat e plasuara...

Trajneri i mirënjohur, Xhengis Rexhepi, ka reaguar pas lajmit nga KF Llapi se klubi dhe ai janë marrë vesh për ndërprerje të bashkëpunimit. Përmes këtij...

Amir Rrahmani: Ta përfaqësosh Kosovën ndjenjë shumë e veçantë, Danimarka shumë...

Amir Rrahmani beson se çdo fëmijë që fillon ta shkelmojë topin me këmbë ëndërron të luajë për ekipin kombëtar, prandaj e sheh si të...

Kthehet mesfusha e De Biazit, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria...

Ekipi ynë kombëtar po vijon përgatitjet me intensitet të lartë në kuadër të dy sfidave me Turqinë dhe Andorrën. Pasi është njohur me formën...

Ismajli: Kemi shumë shanse të kualifikohemi, Turqia është dobët në mbrojtje

Mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli, ishte i pranishëm ditën e sotme në konferencën e zakonshme për shtyp, ku foli për sfidën e ditës së...

Angellovski: Pres të jemi në nivel të ndeshjeve të kaluara

Përfaqësuesja e Maqedonisë Veriore në futboll, të enjtën në mbrëmje, kundër Letonisë do ti fillojë kualifikimet për Euro 2020, e ku dëshira është që...

Pandev:Jubileun ta festojë me fitore

Goran Pandev, kapiteni i Maqedonisë Veriore, do të luaj ndeshjen e 100 jubilare kundër Letonisë. Ai dëshiron që ky jubile të festohet me fitore. “Jam...

KF Llapi ndërpreu bashkëpunimin me trajnerin Rexhepi

Klubi futbollistik “Llapi” njofton për përfundimin e bashkëpunimit me trajnerin Xhengis Rexhepi.   Si pasojë e mungesës së pikëve të parapara në xhirot e luajtura, drejtuesit...

NBA/Reagojnë Warriors, Harden udhëheq Rockets, Bucks “fundosin” Lakers

Golden State Warriors iu përgjigjën menjëherë Denver Nuggets (fituan një ditë më parë në parketin e Bostonit), duke triumfuar 117-107 ndaj Minnesota Timberwolves. I...

Wilder i hapur për meçin e shumëpritur kundër Joshuas

Deontay Wilder e ka ripërsëritur dëshirën për t’u përballur me Anthony Joshuan dhe ka pohuar se bashkëpunimi është kyç në arritjen e marrëveshjes për...

Chelsea në shitje

Pronari i Chelseat, Roman Abramovich, raportohet të jetë gati t’ia shesë klubin miliarderit britanik, Sir Jim Ratcliffe, i cili ka shfaqur interes për të...

Ky do të jetë gjyqtari i ndeshjes Shqipëri – Turqi

Gjyqtari gjerman Tobias Shtiler do të jetë ai që do të gjykojë ndeshjen e ardhshme të Shqipërisë në eliminatoret e Europianit të futbollit 2020. Kuqezinjtë...

Kosova do të luajë të enjten me ish-kampionin evropian

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me Danimarkën në miqësoren e 21 marsit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë...

Gazeta daneze: Në Kosovë, lojtarët përballen me lopë në fushat e...

Lojtarët e ekipit kombëtar të Danimarkës do ta vizitojnë Kosovën këtë javë, për ndeshjen miqësore me “Dardanët”, e cila do të zhvillohet të enjten,...

Shkëlqen Ibrahim Useini

Fundjavën e kaluar filloi turneu në futboll për veteranë i njohur me emrin “International Friendly Match”, në të cilin po marrin pjesë numër i...

Ristemi nga ARS: Prania ime në kuvendin e FFM-së ishte zyrtare

Zëvendës drejtori i Agjencionit për Rini dhe Sport, Gazmend Ristemi në një prononcim ekskluziv për InfOSport ka folur në lidhje me pretendimet e mediave...

Hasani:Jubileu i Pandevit, motiv për ne

Ferhan Hasani deklaroi se jubileu i Pandevit do të kontribuojë për një motiv më të madh tek ne lojtarët që të japin maksimumin që...

Angelovski:Jemi favoritë kundër Letonisë, por duhet ta dëshmojmë në terren

Në grumbullimin e sotëm Igor Angelovski edhe njëheër ka pranuar rolin e favoritit, duke deklaruar të njëjtën duhet të dëshmojnë në terren. “E dimë mjaftë...

Sejdini:Është nder të jesh në krye të FFM-së

Menjëherë pas zgjedhjes kryetar i ri i FFM-së, Muhamed Sejdini ka falënderuar delegatët e pranishëm dhe UEFA-n e FIFA-n për besimin dhe mbështetjen. "Falënderoj...

Abdulla:Nga Ohri presim të kthehemi me tre pikë

Skuadra e Renovës, të shtunën, do të përballet me Pobedën si mysafir në Ohër. Mbrojtësi Xhelil Abdullai deklaron megjithë respektin për kundërhtarin, ata udhëtojnë...

Musliu: Nëse e japim maksimumin do të dalim fitues

Shkëndija e Tetovë e pret Rabotnickin, të shtunën, në stadiumin e qytetit në Tetovë, në kuadrin e javës 23-të në LPFM. Mbrojtësi Visar Musliu...

Derbi shqiptar në Evropë, Hysaj kundër Xhakës e Mustafit

Ylli i kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj me Napolin do të takohen me Arsenalin e Shkodran Mustafit dhe Granit Xhakës. Ky është derbi shqiptar...

Në gjysmëfinale na pret një superndeshje e mundshme, Barcelonë – Liverpool

Barcelona dhe Liverpool mund të përballën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nëse të dyja e kalojnë faqen çerekfinale. Fituesi i duelit të parë çerekfinale...

Ja çiftet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës, me Barcelona vs Manchester United si ndeshja kryesore. Ajaxi do të...

NBA, përmbysje fantastike të Nuggets dhe Celtics, Toronto mposht Lakers!

Denver Nuggets nuk heq dorë nga objektivi për ta mbyllur sezonin e rregullt në vendin e parë të Konferencës së Perëndimit dhe vazhdon të...

Trajnerët e Korabit dhe Struga Trim Lum flasin para derbit të...

Korabi dhe Struga Trim Lum do të takohen të dielën në stadiumin e qytetit në Dibër me fillim prej orës 14:30 minuta, në derbin...

Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!

Asnjë surprizë  në 3 sfidat e para. Chelsea kalon me goleadë, Napoli vuan por kualifikohet në çerekfinale ndërsa surpriza e vërtetë e ndeshjeve të...

Ribery nuk tërhiqet, gati firma me…!

Franck Ribery së shpejti do të luajë ndeshjen e lamtumirës me Bayern Munich por nuk ka ndërmend të tërhiqet. 35-vjeçari i cili pas pak...

Mercedes e nis aty ku e la, dominon provat e lira...

Sezoni i ri nis sërish nën shenjën e Mercedes, me Lewis Hamilton që dominoi dy sesionet e provave të lira të Çmimit të Madh...

Interi i jep lamtumirën Europës, Arsenali përmbys “murin” francez, ikën edhe...

Edhe sezoni 2018-2019 mbyllet pa asnjë trofe për Interin që u eliminua nga Eintracht i Frankfurtit në raundin e 1/8-ave të Europa League. Ky...

UEFA, FIFA, ARSM dhe KOM në Kuvendin e Rregullt të FFM

Muhamed Sejdini është kandidati i vetëm i paraqitur për postin e presidentit të FFM-së dhe plotëson gjithë kushtet për kandidaturë. Për pozitën e presidentit...

Cristiano Panuçi shpall listën e Kombëtares shqiptare

Trajneri i kombëtares, Kristan Panuçi ka shpallur listën e futbollistëve që do të grumbullojë për 2 ndeshjet kualifikuese për Euro 2020, përkatësisht ndaj Turqisë...

Kosova publikon listën për ndeshjet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21...

Korabi pa Celeskin dhe Lleshin në derbin kundër Struga Trim Lum

Skuadra e Korabit nga Dibra do të jetë pa sulmuesin Aleksandar Celeski dhe mbrojtësin Lleshi në derbin e fundjavës kundër Struga Trim Lum. Celeski do...

Karikatura e Ditës: Messi e lë nën hije Ronaldon

Protagonistë për Karikaturën e Ditës, të punuar nga Omar Momani për uebsajtin Goal.com, janë dy pesë-herë fituesit e Topit të Artë, Lionel Messi dhe...

Klopp hakmerret ndaj Bayernit, Barça me “5 yje” ndaj Lyonit

Jurgen Klopp shijoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz Stadium”, duke nxjerrë gjermanët jashtë Ligës...

Dhuna në stadiumet e Shqipërisë, Rama: 3 vjet burg kush shkel...

Kush hynë në stadiume do të dënohet me 3 vjet burg dhe do të përjashtohet përjetë nga stadiumet. Këtë propozim e ka bërë kryeministri...

Ronaldo beson ende: Kualifikohemi në Champions

Humbja 2-0 në Madrid përballë Atleticos, e ka nxjerrë Juventusin me një këmbë jashtë Ligës së Kampionëve, por bardhezinjtë duket se besojnë te kualifikimi...

Warriors në krizë, mposhten edhe nga Phoenix Suns

Një disfatë e pa pritur për kampionët në fuqi të NBA. Golden State Warriors pësojnë humbjen e gjashtë në dhjetë ndeshjet e fundit në...

Bajrami:Fitoren ia dedikojmë ‘Shvercerave’

Skuadra e Shkupit ka fituar ndeshjen e tretë radhazi, ndërsa përballë bardhekaltërve në Çair u dorëzua edhe kampioni dhe lideri aktual Shkëndija. Autor i golit...

Osmani:Tani duhet të reagojmë si kampion

Disfata 1:0 në transfertën me Shkupin ka lënë të pakënaqur stafin teknik të Shkëndijës që besojnë se ekipit i mungoi koncentrimi në fazën e...

Xhaka shënoi, Arsenali fitoi Unitedin

Merr fund pas plot 12 javësh efekti “Solskjaer” për Manchester United, që sot u mposht me rezultatin 2-0 nga Arsenali, në transfertën e “Emirates...

Në Valladolid ndodh gjithçka, Reali rikthehet te fitorja

Pas një jave të tmerrshme, ku u përballën me eliminimin nga Champions dhe Kupa e Mbretit, por edhe daljen nga lufta për titullin kampion,...

Taravari nga Gostivari do të jetë asistent i Markoskit në derbin...

Derbi shqiptar ndërmjet FCShkupi – Shkëndija, që do të luhet të dielën (ora 14:00) në stadiumin Cairit i është besuar referit të njohur Marjan...

Sulmuesi i FC Shkupi, Besar Iseni:Ju rrëfejë të veçantën e derbit...

Sulmuesi i FC Shkupi, Besar Iseni, është shprehur shumë i lumtur që shpejt e sanoi lëndimin dhe po rikthehet në skuadër në momentin e...

Fatiu me meritë në gjysmëfinale të europianit U23 në mundje

Historia po shkruhet sot në Novi Sad. Në kampionatin europian të mundjes U23, në kategorine deri me 65 kg, Fati Vejseli vazhdoi me paraqitje...

Amir Bilali flet në prag të derbit të madh shqiptar, Shkupi-Shkëndija,...

FC Shkupi të dielën në stadiumin e Cairit me fillim prej orës 14:00 në kuadrin e javës së 22-të në LPFM do të masë...

Imeri flet para derbit në Çair: Kam respekt për Shkupin dhe...

Futbollisti i Shkëndijës, Omar Imeri, do të përjetojë edhe një derbi kundër ish-skuadrës së tij FC Shkupi, këtë të diele (ora 14:00), në stadiumin...

Mbreti i rrjetëve sociale! Ronaldon në Instagram e ndjekin 150 miliion...

Njëri prej futbollistëve më të mirë më botë, portugezi Cristiano Ronaldo, bindshëm është personi më i popullarizuar në rrjetin social në Instagram. Profilin e...

Fansat e Leeds çmenden pas Alioskit, i kushtojnë këngë speciale, ja...

“Oh you Gjanni Alioski” është titulli i këngës kushtuar përfaqësuesit të Republikës së Maqedonisë së Veriut- Ezgjan Alioski, raporton gazeta Lajm.   Ky dedikim argumenton faktin...

Perez dhe Ramos përplasen në dhomat e zhveshjes

Përshkallëzohet situata te Reali i Madridit. Sikur të mos mjaftonte eliminimi i turpshëm i kampionëve në fuqi nga Ajaksi i Amsterdamit në Champions League,...

Mourinho drejt rikthimit te Reali, por lojtarët nuk e duan!

E hëna mund të jetë dita e rikthimit të madh të Jose Mourinhos në stolin e Realit të Madridit. Florentino Perez po këmbëngul dhe...

Volejboll/Shutova me një këmbë në gjysmëfinale të kupës

Është zhvilluar sonte ndeshja e parë e 14 e finales për Kupën e FVM-së midis Shutovës dhe Probishtipit, e cila mbaroi me fitore të...

Ndalet futbolli në Shqipëri, arbitrat bojkotojnë kampionatin!

Arbitrat bojkotojnë kampionatin. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Shoqata  Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar njofton se ka vendosur të bojkotojë ndeshjet e futbollit...

​Zidane e refuzon ofertën e Real Madridit

Real Madridi raportohet se ka kërkuar ndihmë nga Zinedine Zidane, për ta përmirësuar situatën në të cilën e gjen veten klubi madrilen. Mirëpo, ish-trajner...

Ndalet futbolli në Shqipëri, arbitrat bojkotojnë kampionatin!

Arbitrat bojkotojnë kampionatin. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Shoqata  Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar njofton se ka vendosur të bojkotojë ndeshjet e futbollit...

Spurs të pandalshëm, LeBron James parakalon legjendën Jordan, por s’mjafton për...

Një mbrëmje e pasur me plot 10 ndeshje në NBA, ku spikatën veçanërisht fitorja e katërt radhazi e San Anonito Spurs, por edhe humbja...

“Djajtë” pushtojnë “Parkun e Princave” të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë...

Manchester United ka bërë mrekullinë në “Parc des Princes”, duke skualifikuar nga Champions League PSG, pas një fitoreje 1-3. Edhe pse francezët fituan ndeshjen e...

Jeton Beqiri:Na pret pranverë e nxehtë sportive, Strugën e shoh...

Trajneri i mirënjohur i Struga Trim Lum, Jeton Beqiri, ka deklaruar se në stinorin e dytë të kampionatit në LDFM-grupi i perëndimit të gjitha...

Goblen-Korabi, të dielën në Kumanovë

Fundjavën që vjen fillon sezoni pranveror në ligën e dytë të Maqedonisë Veriore në futboll, në të dyja ligat. Gobleni dhe Korabi ndeshjen e tyre...

Biroll Topçiu:Genc Kalemler është ‘hazër’ për sezonin pranveror

Genc Kalemler është gati për fillimin e sezonit pranveror në ligën e dytë të Maqedonisë në futboll. Kështu deklaroi trajneri Biroll Topciu gjatë një...

Florim Ymeri:Synojmë mbetjen në ligë

Trajneri i Goblenit nga Kumanova, Florim Ymeri, në një intervistë për gazetën “Lajm” ka deklaruar se synimet e skuadrës së tyre janë mbetja në...

Erxhan Menga:Gostivari gati për sezonin pranveror

Trajneri i Gostivarit, Erxhan Menga, ka folur për përgatitjet, përforcimet dhe ambiciet e skuadrës së tij në Ligën e dytë të Maqedonisë në futboll-grupi...

Mehmeti:KV Shutova synon kupën, nesër presim fitore

Volejbollistët e Shutovës nga Kërçova e kanë nisur mjaftë mirë sezonin e dytë të kampionatit të Maqedonisë në volejboll për meshkuj. Në tre ndeshjet...

Trajneri i Vëllazërimit, Bujar Islami, flet për planet në sezonin pranveror

Në një intervistë për Lajm, trajneri i Vëllazërimit nga Kërcova, Bujar Islami, flet për përgatitjet, përforcimet, synimet e tyre në ligën e dytë-grupi i...

​Suarez feston eliminimin e Real Madridit

Ajaxi e siguroi një vend në çerekfinalet e këtij sezoni të Ligës së Kampionëve, përmes fitores me rezultat 4:1 kundër Real Madridit, në stadiumin...

Ajax spektakolar, Reali i Madridit eliminohet me turp, Tottenham fiton sërish!

Ajaxi i Amsterdamit kthehet ai i kohëve të arta. Harkëtarët pushtuan Santiago Bernabeun duke dhuruar spektakël dhe duke fituar me rezultatin e thellë 1-4...

Nga Zidane, Conte e deri te Guardiola, emrat për të pasuar...

Ëndrra e Juventusit për të fituar këtë sezon Championsin dhe e ardhmja e Massimiliano Allegrit varen nga Atletico e Madridit. Gjithçka do të qartësohet...

LeBron James humb derbin me Clippers, Bucks pësojnë disfatën e dytë...

Derbi i Los Angelesit mes Lakers dhe Clippers, ishte kryefjala e mbrëmjes në NBA. LeBron James më shokë pësuan humbjen e tretë radhazi 105-113,...

“Eldi Kan” i kënaqur nga rezultatet, të mahnitur nga mikpritja në...

Gjatë fundjavës në Zenicë të BeH u zhvillua turneu ndërkombëtar në karate, i zhvilluar nën organizim të klubit të karatesë “Rei nha”, nën ombrellën...

James Harden vijon të magjepsë, Thunder “thyejnë” Celtics

U luajtën 8 ndeshje në NBA, ku pa dyshim me interesantja ishte ajo e “TD Garden” mes Boston Celtics dhe Houston Rockets. E kush...

Barcelona sërish festoi në Madrid

Barcelona e ka fituar ndeshjen e dytë brenda katër ditësh kundër Real Madridit, në stadiumin Santiago Bernabeu. Këtë herë, skuadra e Ernesto Valverdes siguroi...

Gjorgjievski: Gjatë punës time në FFM nuk ka pasur krim

“Lidhur me faktin se janë ngritur akuza kundër meje për evazion fiskal, mendoj se duhet t’ju informoj se në punën time si kryetar i...

Ismaili: Ndaj Akademija Pandev për rezultat pozitiv

Në kuadrin e javës së 21-të në LPFM do të zhvillohen disa takime mjaftë interesante, kurse njëra prej tyre është ajo në Sttrumicë mes...

Useini: Do ta kemi vështirë në Kratovë, por shkojmë për fitore

Skuadrën e Renovës e pret një udhëtim i vështirë kundër Sileksit, të dielën në Kratovë, megjithatë nëse lojtarët e trajnerit Nikola Ilievski Xhixhi përsërisin...

Murati:S’e kemi lehtë kundër Bellasicës, pikët i fitojmë nëse japim maksimumin

Të dielën, në kuadrin e javës së 21-të në LPFM, skuadre e Shkëndijës e pret Bellasicën në Tetovë. Mbrojtësi Mevlan Murati thotë se gjatë...

Padi penale kundër Ilco Gjorgjioskit, për fshehje tatimi

Drejtoria e Policisë Financiare deri tek Prokutoria Themelore ka ngritur padi penale kundër ish-kryetarit të Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), Ilço Gjorgjioski, për...

NBA/Harden “jashtëtokësor”, Warriors “bien” ndaj Magic, humbin edhe City Thunder

Një tjetër mbrëmje emocionuese por edhe me surpriza në NBA, ku u luajtën 6 ndeshjet e radhës. Kopertinën e spektaklit dhe performancës jashtë normales...

​Messi e ka një prioritet për El Clasico, ta shkatërrojë Real...

Lionel Messi është i lodhur për shkak të agjendës së ngjeshur, mirëpo ai dëshiron t’i kthehet formës së mirë për ndeshjen e së shtunës,...

Barcelona do të përballet me Valencian në finale të Copa del...

Do jetë Barcelona-Valencia finalja e Kupës së Mbretit që do të zhvillohet në 25 maj në stadiumin Benito Villamarin në Sevilla. Real Betis humbi...

Zyrtare: Muhamed Sejdini kandidat i vetëm për kryetar të FFM-së

Muhamed Sejdini, u.d.president aktual i Federatës së futbollit edhe zyrtarisht është kandidati i vetëm për kryetar të FFM-së në prag të Kuvendit Zgjedhor të...

Ndërrohet gjyqtari, ja kush do ta drejtojë “El Clasico”-n

Undiamo Majenko do të jetë arbitri i ”El Clasico”-s së të shtunës, që do luhet për llogari të La Ligas. Federata Spanjolle e futbollit...

Milevski sërish seleksionues i U21 të Maqedonisë

Bllagoja Milevski është kthyer sërish në postin e seleksionuesit të U21 të Maqedonisë, pasi FFM-ja e emëroi sot në mbledhjen e Këshilli Drejtues. Ai...

​Tifozët e Liverpoolit e kritikojnë Kloppin: Pse e transferuam Shaqirin?

Vendimi i Jurgen Kloppit për ta lënë Xherdan Shaqirin në stol, për ndeshjen e mbrëmshme kundër Watfordit, nuk u pëlqeu shumë tifozëve të Liverpoolit,...

Varane tregon dëmtimin e rëndë në gju pas autogolit në El...

RAPHAEL VARANE pati një mbrëmje të paharrueshme së bashku me pjesën tjetër të skuadrës, pasi në “Santiago Bernabeu” Barcelona festoi kundër Realit 3:0 dhe...

Chelsea theu Tottenhamin, vazhdon forma e lartë e Unitedit, Liverpooli, “shuplakë”...

  Të gjithë favoritët kanë fituar në Premierligë, me Liverpoolin që ruan kreun e tabelës dhe Chelsean që e fitoi derbin ndaj Tottenhamit. Liverpooli, për të...

E vështirë ta kuptosh: Reali mposhtet nga Barcelona, kurse Vinicius pati...

Katër raste erdhën dhe shkuan për Vinicius Juniorin gjatë pjesës së parë të ndeshjes gjysmëfinale në Kupën e Mbretit mes Real Madridit dhe Barcelonës...

Gola dhe spektakël mes Fiorentinës dhe Atalantës, por finalisti vendoset në...

Ka përfunduar pa fitues edhe gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Italisë, ajo e zhvilluar në “Artemio Franchi” mes Fiorentinës dhe Atalantës, por ndryshe nga...

Doping edhe në ski, kontrolle dhe arrestime në Botërorin e Austrisë

Dopingu mbetet një problem shumë i madh, që kërkon angazhim po kaq serioz nga strukturat përkatëse. Përdorimi i substancave të ndaluara në shumë disiplina...

Suarez “vret” Realin, Barcelona kualifikohet në finale

Reali i Madridit dhe Barcelona zhvilluan përballjen e parë, nga dy të tilla të programuara këtë javë, ndërsa në “Santiago Bernabeu” ishte Barcelona që...

Georgina me fjalë të mëdha për Ronaldon

Georgina dhe Ronaldo, sapo kanë hedhur një hap drejt hapjes së një biznesi të ri në Madrid për mbjelljen e flokëve. Goergina e ka postuar...

Drejtori i ARS-së, Darko Kaevski: Deklarata ime është parafrazuar, së shpejti...

Drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport (ARS), Darko Kaevski, për gazetën “Lajm” ka sqaruar deklaratën e tij të para disa ditëve, e cila...

Reprezentuesi i Maqedonisë do të luaj në Rumani me pasaportë bullgare!?

Reprezentuesi i Maqedonisë, Mite Cikarski, ka nënshkruar kontratë me Gaz Metan, shkruajnë mediat rumune, dhe tani pritet vetëm promovimi në klubin e ri, shkruajnë...

Chelsea-Tottenham, një derbi që premton spektakël, pasi barazimi nuk vlen!

Një derbi që mund të vendosë shumë. Sot në mbrëmje në Stamford Bridge, Chelsea pret Tottenham në një nga derbit e shumtë londinez por...

Mbella:Kënaqësi t’i shënosh gol Vardarit, tani mendojmë për Sileksin

E shënoi golin debutues për Renovën. Emanneul Mbella flet për Lajm pas golit të shënuar në fitoren e thellë të Renovës në derbin kundër...

Valverde: Të detyruar të sulmojmë, kualifikimi i hapur

“Do të më pëlqente të festoja në fund me kualifikimin në finale”. Kështu shprehet trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, në prag të El Clasicos së...

Gobleni festoi ditëlindjen e trajnerit të portierëve, Afrim Latifi

Skuadra e ligës së dytë-perëndim, FC Goblen nga Kumanova, ka festuar ditëlindjen e trajnerit të portierëve, Afrim Latifi, i cili sot mbush 54 vjet. Skuadra...

Imeri e nis frikshëm Shkëndijën, dy gola katër pikë

  Omar Imeri e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin pranveror te Shkëndija e Tetovës. Në dy ndeshje të sezonit pranveror Shkëndija fitoi katër...

​Interi me fanellë të veçantë për derbin e Milanos

Derbi i Milanos, i cili do të zhvillohet më 17 mars do ta jetë edhe më i veçantë se zakonisht, pasi që futbollistët e...

OPINIONE