20.7 C
Skopje
Monday, March 25, 2019
Home Sport Page 103

Sport

FOTO I rrezikshëm për futbollistët shqiptarë

Xherdan Shaqiri kishte përvojë të keqe me Pep Guardiolën. Pasi e pati marr drejtimin e Bayern Munichut, ish trajneri i Barcelonës assesi nuk ia...

Shqipëria ia hap dyert Celinës

Bersant Celina është larguar nga Përfaqësuesja U-21 e Norvegjisë dhe ka vendosur përfundimisht për të luajtur me Përfaqësuesen e Kosovës në vazhdim të karrierës...

Juventus-Napoli, si Real-Barcelona

Njëri nga dy ekipet do të ndalet, ndoshta mund të ndalen të dy. Dhe ky është një lajm në vetvete. I mirë, për ndjekësit,...

Ronaldo: Ja kur do të largohem nga Reali

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, në një intervistë për mediat spanjolle, pas marrjes së çmimit si golashënuesi më i mirë për vitin që...

Messi nuk ka stërvitur me Barcelonën

Barcelona ka mbajtur seancë stërvitore pas fitores ndaj Levantes me rezultat 0:2.  Risi në këtë stërvitje ishte mungesa e Lionel Messi. Sipas Mundo Deportivos, ylli...

Leicesteri, klubi që po mahnit Evropën

Ekipi modest i Ranierit po lufton përballë milionave të Manchester Cityt, Tottenhamit apo Arsenalit. Vendi i parë kulmon me një sukses të merituar në...

Golden State vazhdon serinë e fitoreve në shtëpi

Në një arenë të stërmbushur, me shumë persona të famshëm në mesin e tifozëve dhe me dy ekipe pretendente për titull në parket, atmosfera...

Cikalleshi, presidenti më tha:Shqiptari nuk dorëzohet kurrë

Basaksehir ka barazuar 3:3 në transfer të me Bursasporin, ku protagonist kryesor është bërë Sokol Cikalleshi, i aktivizuar në minutën e 46-të të takimit. Sulmuesi...

FOTO Kampioni mbetët kampion:Tërstenën e respektuan si yll në Turqi

Kampioni ynë olimpik, Shaban Tërstena ishte në qendër të vëmendjes në turneun e 44-të ndërkombëtar të mundjes “Jashar Dogu”, i cili gjatë fundjavës u...

FOTO Idrizi pritet si kampion:Jam shumë i lumtur, këtu nuk ndalem

Abdurrahim Idrizi është kthyer nga kampionati europian për kadetë, junior dh U21 që u mbajt në Limasol të Qipros. Ai mbrëmë është pritur si kampion...

Menaxheri i Lewandowskit zhgënjen Realin

Ylli i Bayern Munichut, Robert Lewandowski nuk është në bisedime me Real Madridin. Këtë e ka konfirmuar menaxheri i polakut, Cezary Kucharski. Ky i fundi...

Sadiku pas dy golëshit me Vaduz: Trajneri më tha s’ke nevojë...

Debuton me Vaduzin duke shënuar dy herë dhe duke asistuar po aq në fitoren 2-5 që kjo skuadër arriti në transfertë me Luganon. Sulmuesi elbasanas...

VIDEO Zidane ka një porosi për Modricin

Real Madrid fitoi ndaj Granadas, me rezultat 1:2, fal supergolit të realizuar nga mesfushori kroat, Luca Modric. Pas ndeshjes, Zinedine Zidane ka kërkuar nga kroati...

VIDEO+FOTO Akrapovic: Shkëndija në pranverë do të jetë më eksplozive

Shefi i stafit teknik i KF Shkëndija, Bruno Akrapoviç shprehet i kënaqur me punën që ka bërë ekipi deri tani, ndërsa beson se vazhdimi...

Gol në vetëm 9 sekonda, ndodh në Portugali (VIDEO)

Në takimin mes Portos dhe Aroukas në javën e 21-të të ligës së parë portugeze është shënuar një ndër golat më të shpejtë në...

First Wienna angazhon Kurtishin, për tu kthyer në Bundesligë!

First Wienna FC 1894 ka njoftuar se ka transferuar në skuadër sulmuesin e njohur shqiptar, Mensur Kurtishi. Klubi në fjalë është i kënaqur që...

Skënderbeu i rikthehet kreut, mposht Kukësin pa tifozë

Me zhvillimin e tre ndeshjeve kampionati i Superligës shqipatre janë mbyllur ndeshjet e javës së 20 –të. Skuadra e Skëndërbeut ka mposhtur skuadrën e...

Sa-mir e nisi me gol dhe me fitore

Futbollisti shqiptar, Samir Ramizi e ka nisur me gol sezonin pranveror në Challenge League ose Liga e dytë e Zvicrës. Sulmuesi shqiptar nga Lugina...

VIDEO De Gea ia shpëtoi “jetën” Unitedit në “Stamforde Bridge”

Derbi i xhiros së 25’të në Premierligë në mes të Chelseat e Manchester Unitedi, ka përfunduar pa fitues, ku dyja skuadrat dhuruan spektakël në...

Juve dhe Napoli vazhdojnë luftën për titull

Golat për Juventusin e shënuan Juan Cuadrado dhe Dybala. Skuadra e Arlind Ajetit u mbajt shumë mirë deri në minutën e 74’tër kur Cuadrado...

Shkupi me fitore kthehet nga Ohri

Skuadra e Shkupit ka luajtur të dielën miqësoren e fundit kontrolluese në Ohër, ku për kundërshtarë kishte skuadrën e Ligës së Tretë, Novaci. Në...

VIDEO Barcelona marshon drejtë titullit

Barcelona e ka mposhtur Levanten me rezultat minimal 0:2, në kuadër të xhiros së njëzetetre të La Ligas. Ekipi katalunas ka mare tre pikë fal...

VIDEO Verona ndal Interin

Skuadra e Roberto Mancinit e nisi shumë mirë ndeshjen duke shënuar golin e epërsisë në minutën e tetë të takimit, përmes qendërmbrojtësit, Jeison Murillo. Por,...

Vonn, fantastike

Skiatorja amerikane, Lindsey Vonn, ka qenë fantastike në disiplinën e lëshimit në Kupën e Botës, e zhvilluar në Garmisch-Partenkirchen të Gjermanisë. Ajo ishte më...

VIDEO Shikojeni njërin nga golat më të bukur në historinë e...

Ky gol me fjalë nuk përshkruhet, për këtë arsye edhe nuk po tentojmë ta bëjmë atë! Mjeshtëri e rrallë. Kush tjetër pos Rikardinjos!Kënaquni!Kjo është...

VIDEO Torres 100 gola me Atleticon

Ish sulmuesi i Chelseat dhe Liverpoolit, Fernando Torres, ka kapur shifrën e 100 golave me skuadrën madrilene në 295 paraqitje për këtë klub. 31 vjeçari,...

Befason City, gjen pasardhësin e Guardiolas (Foto)

Drejtuesit e Manchester Unitedit qysh tash kanë nisur të mendojnë se kush mund ta zëvendësoj Pep Guardiolas pasi ta perëndoj kontratën. Sipas Sunday Express, Ferran...

Lewandowski në verë te Real

Ylli i Bayern Munichut, Robert Lewandowskit mund t’i bashkohet Real Madridit pas përfundimit të këtij sezoni. Një gjë të tillë nuk e përjashton as...

Simbole çetnike mbi hartën e Kosovës në ndeshjen Serbi-Portugali

Në ndeshjen mes përfaqësueses së Serbisë dhe asaj të Portugalisë në Kampionatin Evropian të Futsalit të zhvilluar në Beograd tifozët serbë vazhduan me nacionalizmin...

NBA, Golden State super, fitojnë San Antonio e Cleveland

Kampionët në fuqi të Nba nuk bënë dhurata as në sfidën përballë Oklahoma City Thunder duke triumfuar me shifrat 116-108. Kjo ishte fitorja e...

Akgun:Shkupi, familje e madhe

Skuadra e FC Shkupi  nga dita në ditë po arrin të bëhet skuadër edhe më e fortë, së fundi ka bërë edhe disa prurje...

Ja çfarë fshehin pantallonat e grisura të Ronaldos/FOTO

Ronaldo  ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet së bashku me shokët e tij. Ajo që ra në sy ishin pantallonat e...

VIDEO+FOTO Ja çfarë thotë Celina pas debutimit me asist në Premierligë

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, është shprehur i lumtur me ndeshjen e tij të parë me Cityn në Premierligë, në të cilën...

VIDEO Sadiku shpërtheu me dy gola në fitoren e Vaduzit

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Amando Sadiku, shënoi golin e dytë dhe të tretë në fitoren prej 5:2 të skuadrës së tij ndaj Luganos. Golin e...

VIDEO Cikalleshi i shënoi dy gola, e shpëtoi nga humbja skuadrën...

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka shkëlqyer në ndeshjen e fundit mes skuadrës së tij Istanbul Basaksehir ndaj Bursaspor. Në fushën e Bursasporit, Bashkashehiri...

Flamurtari me 10 lojtarë i rrëmbeu pikë Partizanit!

Nga Tirana : Nderim GOCI Me dy ndeshjet që u zhvilluan të shtunën pasdite, kampionati i superligës shqiptare hapi ndeshjet e javës së 20-të. Të...

Aspirinët i vënë në gjumë lojtarët e Bayernit

Pas dështimit të Borussia Dortmundit, ku nuk arritën të marrin më shumë se një pikë si mysafirë të Herthas, edhe Bayern Munichu është ndalur...

Emocionuese: Majlinda përlotet pas triumfit në Paris

Majlinda Kelmendi ka arritur sërish të shkruaj historinë duke fituar medaljen e artë në “Grand Slamin”, i cili është mbajtur në Paris. Pas marrjes së...

Majlinda Kelmendi mbulohet me ar në Paris/FOTO

Xhudistja më e mirë kosovare, Majlinda Kelmendi, e ka fituar edhe një tjetër medalje të artë. Ajo ka triumfuar në turneun e Parisit, ndërsa në...

“The Sun”: Murinjo e refuzoi dy herë Realin

Hoze Murinjo ka refuzuar në dy raste “Realin” e Madridit, bën me dije e përditshmja britanike “The Sun”. Presidenti i “Los Blancos”, Florentino Perez,...

FOTO/ Një shqiptar në krah të kampionit të botës në boks

Kampioni i botës në boks, Floyd Mayweather ka edhe një shqiptar në krah kudo që shkon. Ai është Sokol Dauti, i cili jeton prej...

Kukësi heshtje shtypi para ndeshjes me Skënderbeun

Nga Tirana: Nderim GOCI Kampionati i Superligës së Shqipërisë rikthehet sot në ndeshjet e javës së 20-të. Pa mohuar rëndësinë e ndeshjeve të kësaj dite,...

FOTO Idrizi: Medaljen ia dedikoj nënës sime për ditëlindje

Misionin për të cilin kishte shkuar e kreu me sukses dhe tash është i qetë. Një ditë pasi fitoi medaljen e argjendtë në kampionatin...

Në Super Ligën Zvicerane të futbollit lufta për mbijetesë ...

Sot  në të ashtuquajturën Super Ligë të futbollit zviceran nis pjesa e dytë e këtij  kampionati. FC Basel 1893  kryesues i tabelës së klasifikimit është...

Ronaldo mbush 31-vjeç

Ditëlindja e 31-të e ka gjetur Cristiano Ronaldon me një rënie të konsiderueshme në futboll. Sipas “Sport.es”, shkaktar për këtë janë angazhimi i madh i...

FOTO Idrizi shpallet nënkampion Europe në Qipro

Abdurrahim Idrizi ka shënuar sukses historik. Reprezentuesi i Maqedonisë është shpallur nënkampion i Europës, në kampionatin europian për kadet, junior dhe U21, i cili...

UEFA e FIFA ftesë FFK-së

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) po bën të gjitha përpjekjet që sa më parë të jetë pjesë e mekanizmave ndërkombëtarë. Ky vit vlerësohet...

News.at: “Klubi i refugjatëve” është testi më i rëndësishëm për Austrinë

Magazina nga Austria, javorja News.at, ka shkruar një reportazhë për kombëtaren shqiptare, që Bota sot ua sjell të plotë në vijim. Donis Avdija duhet...

Top 10 futbollistët më të paguar në botë

Lionel Messi vazhdon të jetë futbollisti më i paguar në botë. Sulmuesi i Barcelonës përfiton 16 milionë funte në vit tek gjiganti katalan. Kurse, ai është...

KM Tefejuz udhëtoi për në Stamboll, do të jenë mysafirë special...

Klubi i mundjes Tefejuz nga Shkupi ka udhëtuar drejt Stambollit, ku do të jenë mysafirë special në turneun ndërkombëtar të mundjes për senior, në...

Morata kthehet te Reali

Real Madrid ka vendosur të shfrytëzojë opsionin për transferimin e sulmuesit të Juventusit, Alvaro Morata. “Los Blancos” do të paguajnë 32 milionë eurot e caktuara...

Zyrtarizohet rezidenca e Kombëtares në Francë

Federata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar “shtëpinë” e përkohshme të Kombëtares në Francë, vend ku do të qëndrojë përgjatë finaleve të Europianit të këtij...

Napoli kërkon Rashicën

Milot Rashica mund të transferohet në Napoli. Mesfushori i Vitesse ka zgjuar interesim nga klubi i madh nga Serie A, ka bërë të ditur e...

VIDEO Bryant, një tjetër paraqitje fantastike

Kobe Bryant bëri një tjetër paraqitje fantastike duke realizuar 27 pikë dhe 12 kërcime në fitoren e Los Angeles Lakers ndaj New Orleans Pelicans me...

VIDEO Rastet nga ndeshja Shkëndija-NK Split 0-0 dhe deklarata e Cuculit

Shkëndija ka barazuar 0:0 me ekipin kroat RNK Split në ndeshjen e 5-të kontrolluese në fazën dimërore të përgatitjeve. Pjesa e parë solli një...

Seferi:Do t’ju kthehemi fitoreve

Pas disfatës të pafat ndaj Zhelezarecit, lojtarët e klubit të futsallit Shkupi po përgatiten me shumë seriozitet për ndeshjen e radhës kundër SEEU Tetovës....

FOTO Shkëndijës i mungoi vetëm goli kundër NK Split

Skuadra ‘kuqezi’ është ndalur me barazim pa gola në ndeshjen e pestë kontrolluese në këto përgatitje, ndërsa e treta në Antalia. Në një përballje...

Shkupi, dy miqësore në fundjavë

Fundjava për FC Shkupi do të jetë shumë e ngjeshur, përveqse skuadra do të zhvillojë seanca të rregullta stërvitore, do të luajë edhe dy...

Idrizi shkruan historinë, plasohet në finale të europianit në Qipro

Abdurrahim Idrizi ka shënuar sukses historik. Reprezentuesi i Maqedonisë është plasuar në finale të kampionatit europian për kadet, junior dhe U21, i cili po...

Zviceranët nuk i duan shqiptarët si kapiten të skuadrës

Lojtarët kosovarë të Zvicrës, Valon Berhami, Granit Xhaka dhe Xhardin Shaqiri, nuk janë në mesin e të dëshiruarve të tifozëve për kapiten të kombëtares.Në...

Shkëndija do të fitoj rreth 40 mijë euro nga FIFA për...

Shkëndija  e Tetovës do të fitoj rreth 40 mijë euro nga FIFA, respektivisht nga një kompani sigurimesh e cila punon për shtëpinë e futbollit...

FOTO Shaqiri e harron Shqipërinë, por jo edhe Kosovën

Xherdan Shaqiri ka prezantuar patikat e reja sportive të NIKE’s. Futbollisti i kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka prezantuar patikat e reja sportive të NIKE’s,...

Ja cili lojtar shqiptar lë Norvegjinë për Kosovën

Babai i Bersabt Celinës, Eduar ka thënë se djali i tij nuk ka se çfarë të zgjedhë në mes të Norvegjisë dhe Kosovës, pasi...

Schumacher, ndodh më e keqja

Ish presidenti i Ferrarit, Luca Cordero di Montezemolo ka bërë të ditur se Michael Schumacher është në gjendje të rëndë shëndetësore. Luca Cordero di Montezemolo...

Allegri në Chelsea, punë e kryer

Massimiliano Allegri pritet ta marrë drejtimin e Chelseas pas përfundimit të këtij sezonit Chelsea është  vendosur që trajner të ri të ekipit ta emëroj strategun...

Rafa Benitez në Valenci

Rafa Benitez nuk do të mbetet gjatë pa punë, pas shkarkimit nga Real Madrid. Sipas mediave spanjolle, ish trajneri i Liverpoolit, Chelseas, Napolit e...

Schumacher në gjendje të rëndë shëndetësore

Ish presidenti i Ferrarit, Luca Cordero di Montezemolo ka bërë të ditur se Michael Schumacher është në gjendje të rëndë shëndetësore. Luca Cordero di Montezemolo...

Ja sa gola i ka shënuar Messi

Lionel Messi e konfirmoi efikasitetin e tij. Me golin e dytë nga gjithsejtë tre sa realizoi në fitoren e Barcelonës ndaj Valencias me rezultat...

FIFA përjashton Spanjën nga Euro 2016

FIFA ka kërcënuar Spanjën se do të përjashtohet nga Euro 2016, në rast se nuk i tejkalon problemet me të cilat është duke u...

VIDEO Ja si fyhet skuadra e Valencisë nga tifozët e tyre

Tifozët e Valencisë janë të zhgënjyer me lojtarët dhe trajnerin pas turpërimit nga Barcelona Barcelona e ka dërmuar Valencinë, të cilën e mposhtën me rezultat...

Fury: Më parë pensionohem se që përballem prapë me Klitschkon

Kampioni i botës në katergorinë e rënd në boks në WBA, IBO dhe WBO, Tyson Fury ka deklaruar se më parë do të largohej...

Faji i Januzajt

Trajneri i Borussia Dortmundit, Thomas Tuchel ka akuzuar Adnan Januzajn se nuk ka arritur të lë gjurmë në skuadrën nga Bundesliga, pasi nuk ishte...

Renditja e FIFA-s/Maqedonia e 138-ta, Shqipëria e 36-ta

Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll ka mbetur në vendin e 138 me 257 pikë në renditjen më të re të FIFA-s. Kundërshtarët tjerë të Maqedonisë...

Ronaldo bën pazar me Trump për këtë super vilë (Foto)

Cristiano Ronaldo është në bisedime me kompaninë e DonalTrump, “Trump Tower” për ta blerë një banesë super luksoze. Ylli portugez i ka vënë syrin banesës luksoze në ndërtesën e famshme...

Nga sezoni i ardhshëm Mourinho do të jetë trajner i Unitedit

Sipas gjitha gjasave nga sezoni i ardhshëm Jose Mourinho do të jetë trajner i Manchester Unitedit. Sipas Sky Sport Italia, Mourinho është shumë afër të...

Tifozët e Valencisë kërcënojnë Nevillen dhe lojtarët

Barcelona e ka dërmuar Valencinë, të cilën e mposhtën me rezultat të thellë 7:0 në kuadër të gjysmëfinales së Copa del Rey. Kjo humbje i...

VIDEO Curry mostruoz, 51 pikë në fitoren e GS

Stephen Curry vazhdon të jetë vasketbollisti i momentit në NBA. Ylli i Golden State realizoi plot 51 pikë në fitoren 121 – 134 ndaj...

Vaterpolistët e Serbisë do ta festojnë titullin në Kosovë

Vaterpolistët e Përfaqësueses së Serbisë, nga 21 deri më 25 mars, do të realizojnë, atë që Federata e këtij vendi fqinj, e ka quajtur...

Ronaldo tradhton Realin dhe Perezin

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka sfiduar presidentin e klubit, Florentino Pereznin. Sipas Fichajes.net, ylli portugez ka udhëtuar në Marko, edhe pse një...

VIDEO Neymar turpëron lojtarin e Valencisë

Barcelona e mundi Valencië me rezultat 7:0 në kuadër të gjysmëfinale së Copa del Rey. Kurse, gjatë këtij takimi Neymar e ka turpëruar një...

Ja çka deklaron Mustafi pas shpartallimit nga Barcelona

Shkodran Mustafi u ka kërkuar falje mbështetësve të Valencisë pas humbjes turpëruese nga Barcelona Barcelona e ka tronditur Valencinë, të cilën e mposhti me rezultat...

VIDEO Napoli dhe Juventus të pandalshëm

Napoli ka mposhtu Lazion në udhëtim, ndërsa Juventus ka shënuar fitoren e 13’të më radhë në Serie A. Napoli ka vazhduar me fitore në Serie...

Chelsea barazoi pa gola me Watfordin në udhëtim

Skuadra e Chelseat nuk ka arritur më shumë se sa një barazim pa gola 0:0 me Watfordin, në kuadër të Premierligës angleze. Ndeshja ka qenë...

VIDEO Barcelona perfekte, Messi e Suarez, 7 gola Valencia-s

Barcelona po thuajse është në finale të Copa del Rey. Barcelona ka deklasuar Valencian me rezultat 7:0, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Copa del...

VIDEO +FOTO Shkëndija gati për miqësoren e tretë në Antalia

Përfaqësimi i denjë, qoftë edhe një ndeshje kontrolluese me karakter ndërkombëtar bën që ekipi të fitojë respekt dhe reputacion. Fitorja e të dielës 2:1...

Serbët me fat, Shkupi huqi penalltinë në fund të ndeshjes

Skuadra e FC Shkupi ka zhvilluar edhe ndeshjen e dytë kontrolluese, ndërsa të parën në kuadër të fazës përgatitore që po zhvillon në qytetin...

VIDEO Ronaldo turpërohet në reklamën e re

Cristiano Ronaldo ka realizuar një reklamë të re për një kompani të televizorëve HF dhe në të ai dështon të flirtojë me një femër...

VIDEO Shikojeni çmendurinë totale: Portieri shënon në minutën e 94-të!

Nuk ndodh shpesh që portieri të shënoj gol. Mirëpo, kur kjo ndodh do të thotë se goli i tij ka luajtur një rol në...

A do ta pranojë një ftesë eventuale të Shqipërisë, Arbër Zeneli?

Babai i Zeneli, babai i futbollistit shqiptar Arbër Zeneli, që luan te Heerenveen, në elitën e futbollit të Holandës, ka thënë se në rast...

FOTO Bravo, a je normal

Portieri i Barcelonës, Claudio Bravo ka bërë një gjeste të jashtëzakonshëm para ndeshjes me Atletico Madridin Derisa po përgatitej për ndeshjen mes Barcelonës dhe Atletico...

FOTO A është kjo tiketa e zënë më e fortë në...

Të gjithë dëshirojnë të fitojnë bastore. Por ajo që ka bërë një anglez shumë pak njerëz mund ta bëjnë. Anglezi në fjalë ka pasur në...

Edhe kjo ndodh: Futbollisti mungon në prezantimin e tij te Bayerni!

Transferimi më i mirë i Bayern Munich, Serdar Tasci ka munguar në ditën e prezantimit të tij si lojtar i ekipit bavarez. Klubi bavarez ka...

VIDEO Ja sa dënohet Luis pas ndërhyrjes ndaj Messit

Mbrojtësi i Atletico Madridit, Filipe Luis është dënuar me tre ndeshje moslojë nga Komisioni Disiplinor i Federatës së Spanjës. Braziliani është dënuar pas ndërhyrjes së...

VIDEO Shikojeni njërën nga rrahjet më brutale në historinë e futbollit

Shtatë ditë pas kaosit në ndeshjen River Plate dhe Boca Juniors, edhe një ndeshje futbolli në Argjentinë ka përfunduar me rrahje masive. Dhe, rrahja...

Ademi nuk guxon të luaj futboll as në ligën e katër

Reprezentuesi i Maqedonisë në futboll, Arijan Ademi para disa kohësh deklaroi se seriozisht mendon për ndërprerje të karrierës pasi UEFA e suspendoi për katër...

Austri-Shqipëri luhet në Wienë

Austria, do të jetë miqësorja e radhës për Shqipërinë. Kombëtarja e Shqipërisë, finaliste në Kampionatin Europian “Francë 2016”, do të luajë ndeshjen miqësore të...

Nuhiu në formë, asistoi në barazim

Futbollisti shqiptar, Atdhe Nuhiu, është në formë të mirë dhe asistoi në barazimin e skuadrës së tij, Sheffield Wed. Ata në konak të vetin...

Përurohet qendra sportive “Liria” në Çair

Në shkollën fillore “Liria” në Çair, të martën pasdite, është lëshuar në përdorim fusha e futbollit të vogël, e cila do të menaxhohet nga...

Karateistët me optimizëm udhëtuan në Qipro

Reprezentacioni i Maqedonisë në karate në kategorinë e kadetëve, juniorëve dhe U-21 vjec nga sot (e mërkurë) e deri te të premtën do të...

FOTO/Emini: Me Kukësin do të marrin kupën e Shqipërisë

Nga Tirana: Nderim GOCI Me dy gola e shënuar në ndeshjen e parë me fanellën e Kukësit  ndaj Byisit së Ballshit, sulmuesi tetovar, Izair Emini...

Kjo është atletja e parë amerikane me mbulesë islame në Olimpiadë

Para se të merr një pikë, ajo do të bëjë histori këtë verë në Rio de Janeiro. Ajo do të jetë atletja e parë...

ZDF reportazh për kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2016

Televizioni i mirënjohur gjerman, ZDF, i kushtoi një reportazh Kombëtares kuqezi, në arritjen historike drejt Europianit 2016. Shqipëria arriti të bënte realitet një ëndërr, për...

VIDEO Bryant kthehet si dikur, 38 pikë ndaj Minnesota

Ndoshta iu nevojit pak kohë, megjithatë Kobe Bryant tregoi se në sezonin e fundit në NBA-in amerikan nuk po udhëton nëpër Shtetet e Bashkuara...

Bilalli përforcon sulmin e Sileksit

Futbollisti nga Gostivari, Lutfi Bilalli edhe zyrtarisht është pjesë e klubit të futbollit Sileksi nga Kratova. Sulmuesi 23-vjeçar e konfirmon kalimin te klubi i...

Ja çfarë mendojnë gjermanët për kombëtaren e Shqipërisë

Televizioni i mirënjohur gjerman, ZDF, i kushtoi një reportazh Kombëtares kuqezi, në arritjen historike drejt Europianit 2016. Shqipëria arriti të bënte realitet një ëndërr, për...

VIDEO/Ronaldo tundohet pas komshies seksi, e lë me këmishë në dorë

Në një reklamë të një kompanie ku Ronaldo është aktori kryesor, atij i ka ndohhur supriza. Duke dal në bakllon shikon komshijen e tij...

Deklarata zyrtare, mashtrim ndaj Neymarit dhe Barcelonës?

“Mundo Deportivo” ka shkruar që përfaqësuesi i Santosit, Fatima Cristina Bonassa, ka ngjallur dyshime me deklaratat e tij. Sipas shkrimit nga e përditshmja katalunase, Santosi...

FOTO Alioski zgjedhët në ekipin ideal në Zvicër

Mbrojtësi shqiptar, Ezgjan Alioski është zgjedhur në formacionin më të mirë të vitit në Challenge League (liga e dytë e Zvicrës). Alioski luan në...

Guardiola tremb Realin, do Lewandowskin te M.City

Me shumë gjasa Robert Lewandowski do të largohet nga Bayern Munich sezonin e ardhshëm, por tashmë përvec Realit të Madridit dhe Paris Saint Germain,...

Ofertat e “çmendura” me para nuk e bindin Mayweatherin të rikthehet...

Kampioni i botës në boks Floyd Mayweather, dhe një nga sportistët më të pasur në botë ka thënë se nuk do të rikthehet përsëri...

Vettel: Duam të fitojmë Botërorin

Piloti i Ferrarit, Sebastian Vettel, bën të qarta ambiciet për edicionin e ri në Formula 1. Ai objektiv ka titullin e kampionit. “Duam të...

Guardiola po i punon pas shpinës Barcelonës

Nga sezoni i ri, Pep Guardiola do ta drejtoj Manchester Cityn. Strategu spanjoll, edhe pse aktualisht drejton Bayern Munichun, ka filluar të bëjë plane...

Bota e futbollit është në zi, vdes Ernesto Bronzetti

Bota e futbollit është në zi pas vdekjes së Ernesto Bronzettit. Pas një sëmundje të gjatë, ish ndërmjetësuesi i transferimeve është ndarë nga jeta në...

Akrapoviç: Ja pse e zëvendësova Nexhipin

Shkëndija ka vazhduar me fitore në kuadër të fazës përgatitore në Antali, duke mundur me rezultat 2-1 në miqësoren e dytë një kundërshtar tejet...

Shqiptarët kanë blerë 29 mijë bileta për në europian

UEFA ka mbyllur sot (e hënë) përfundimisht procedurën e shitjeve të biletave për Kampionatin Europian. Kualifikimi i parë në histori i Shqipërisë për në...

Novak Xhokoviç president i Serbisë?

Fituesi i Grand Slam dhe Australi Open, Novak Gjokoviq, 28, po kërkohet të merr udhëheqjen e shtetit të tij, Serbisë. Mediat serbe kanë festuar...

Shkupi, miqësore me serbët në Ohër

Skuadra e FC Shkupi tani më pesë ditë është në kampin stërvitor të qytetit të Ohrit, ku po zhvillon fazën kryesore të përgatitjeve për...

Karate/Idrizi:Nga Qipro shpresoj të kthehem me medalje

Prej 5 e deri më 7 shkurt të këtij viti në Qipro do të zhvillohet kampionati europian në karate për kadet, junior dhe U21....

FOTO/Mundje-Tefejuz me kryesi të re, pritet stabiliteti

Klubi i mundjes Tefejuz nga Shkupi është bërë me kryesi të re. Të shtunën në Kuvendin themelues të këtij klubi është emëruar kryesia e...

Gashi në MLS, firmos për 4 vjet me Colorado Rapids

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare ka surprizuar të gjithë duke vazhduar karrierën e tij jo në kontinentin e vjetër, por përtej Atlantikut, në SH.B.A. Futbollisti...

Argjentina përjashton Mesin nga kombëtarja

Lionel Messi e ka marrë një lajm të papritur sot nga Përfaqësuesja e Argjentinës. Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, nuk është ftuar në Lojërat...

Thyhet rekordi i çmimit të Xherdan Shaqirit

Mesfushori shqiptar i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, ka marr një lajmë jo të mirë gjatë ditës së sotme. Stoke City është afër marrëveshjes me Porton,...

FOTO Astrit Iseni doktoroi në fakultetin e arsimit fizik në Shkup

Profesori i Edukatës fizike nga Kumanova, Astrit Iseni më 29 janar të këtij viti doktori në Fakultetin e arsimit fizik, sportit dhe shëndetit pranë...

Mundje-Adili fitoi medalje bronzi në Paris

Adil Adili, mundësi shqiptar nga Shkupi që jeton dhe vepron në Francë, ka fituar medaljen e bronztë në turneun ndërkombëtar Grand Prix Paris 2016....

Tenis, Kerber renditet e dyta në WTA

Suksesi i Novak Djokovic në Slemin e parë të vitit nuk i ndryshon shumë gjërat në klasifikimin e përgjithshëm ATP dhe 28-vjecari serb regjistron...

Fund:Guardiola, trajner i ri i City-t

Tashmë është zyrtare, nuk ka më vend për aludime. Do të jetë Manchester City. Pep Guardiola firmosi një kontratë 3-vjecare me klubin e Citizens...

Kështu fle drejtori shqiptar i skuadrës italiane

Igli Tare është gjendur i befasuar nga kamerat e “Sky Sports”, ndërsa ishte pushimi i ndeshjes së luajtur në “Friuli”. Dhe komentet ironike në...

VIDEO Ndeshja ishte miqësore, por përfundoi me boksa, karate e Kung...

Ndeshja miqësore e zhvilluar mbrëmë në Argjentinë në mes të Gimnasias dhe Estudiantes përfundoi në mënyrë armiqësore. Një ndërhyrje në fushë bëri që loja të...

Ndeshja miqësore e futbollit përfundon në boks, karate dhe kung fu...

Ndeshja miqësore e zhvilluar mbrëmë në Argjentinë mes Gimnasias dhe Estudiantes përfundoi në mënyrë armiqësore. Një ndërhyrje në fushë bëri që loja të marrë...

“Bunja” flet për përgatitjet e Renovës: Do të dëshmojmë se jemi...

Renova është në vlugun më të madh të përgatitjeve për sezonin pranveror që do të filloj me 21 shkurt. Bardhekaltrit përveç seancave stërvitore po...

Ramadani për “Lajm”: Fitorja ndaj Teutës na bën me krah, ndaj...

Menjëherë pas ndeshjes Flamurtari –Teuta , e fituar nga skuadra vlonjate me rezultatin minimal 1-0, me golat të shënuar nga Greca në të 63’,...

Zidane, Barcelonës: La Liga ende e hapur

Real Madridi deklasoi në Santiago Bernabeu Espanyolin duke e mposhtur me rezultat të thellë 6:0, në një ndeshje ku shkëlqeu Cristiano Ronaldo. Tekniku francez pas...

FOTO Në derbin mes Milanit dhe Interit: “Kosova është Shqipëri”

Pas atij veprimi të tifozëve serb ku hapën një banderolë në ndeshjen mes Interit dhe Carpit, ku shkruante ‘Kosova është Serbi” ka ardhur kundërpërgjigjja...

VIDEO “Super Milan 2016” theu Interin

Skuadra e Sinisa Mihajlovic, ka rrëmbyer tri pikët e plota ndaj skuadrës së Roberto Mancinit, që e mposhti me rezultat të pastër 3:0. Ishte me...

VIDEO Makineria e Zidanit sërish bluan, Ronaldo i shënoi tre gola!

Real Madridi e ka shkatërruar Espanyolin në Santiago Bernabeu, duke e mposhtur me rezultat të thellë 6:0, për t’i marr tri pikë shumë të...

Ronaldo bën mrekullinë, shënon një supergol /VIDEO

Reali Madritit është duke fituar 4-0 përballë Espanjolit. CR7 edhe në këtë sfidë ka vënë firmën e vet, duke shënuar deri tani dy gola. Goli...

VIDEO Ja golat nga ndeshja Shkëndija-Bate 2-1 dhe deklarata e Armend...

Skuadra ka shënuar fitore 2:1 në takimin kontrollues me BATE Borisovin e Bjellorusisë, kampion i shumfishtë i vendit dhe pjesëmarrës disa herë në grupet...

Shkupi humbi, por e meritoi barazimin

7 gola të shënuar, lojë e shkëlqyeshme, atmosferë impozante dhe shumë profesionalizëm. Kështu mund të përshkruhet derbi ndeshja e javës së 12-të në elitën...

Ramadani e “ngriti” flamurin në Vlorë

Me ndeshjen që u zhvillua sot pasdite në qytetin e Vlorës mes Flamurtarit – Teutës, e fituar nga skuadra e vlonjate, e drejtuar nga...

Shkëndija e “ngrinë” Bate Borisovin

Vazhdon seria pozitive e Shkëdijës në ndeshjet kontrolluese, pasi sot ka shënuar fitore 2:1 përballë kampiones së Bjellorusisë, BATE Borisov. Ekipi në testin më...

Kroacia e mundi Norvegjinë dhe fitoi medaljen e bronztë në europian!

Hendbollistët e Kroacisë në Krakoë mposhtë Norvegjinë me rezultat 31-24 (15-11) dhe për herë të tretë e fituan medaljen e bronztë në kampionatet europiane,...

Emini çmend Kukësin, dy gola në debutim: E kisha ëndërr

Kukësi e ka mposhtur sot Bylisin me rezultat 3-0 në fushë të vetën, ndërsa Izair Emini ka qenë protagonist kryesor i ndeshjes. Një gol...

Kuqezinjtë arrijnë shifra rekorde

Kur mbeten edhe katër muaj nga fillimi i Kampionatit Europian të Futbollit “Francë 2016”, i pari i këtij lloji në të cilin merr pjesë...

Sa kushtojnë lojtarët e Kombëtares?

Mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj është futbollisti më i shtrenjtë i Kombëtares shqiptare dhe vlera e tij vetëm sa është rritur prej transferimit të...

Milan–Inter, situata në “San Siro” në prag të supersfidës

“Derby della Madonnina” është ndeshja e fundit e javës së 22-të të Seria A. Pas një starti shumë të mirë në kampionat, forma e...

FOTO/ Pato vesh bluzën me shqiponjën Kuq e Zi, ja arsyeja...

Veshjet të cilat mbajnë simbolin shqiptar – shqiponjën dykrenore, janë bërë të famshme në Brazil. Këto rroba kanë filluar të pëlqehen edhe nga personalitetet e...

Rebensburg dominoi në sllallomin e madh

Skiatorja gjermane, Viktoria Rebensburg, ka qenë e jashtëzakonshme në disiplinën e sllallomit të madh, që u mbajt në Maribor. Ajo triumfoi me kohë të...

Fitorja e parë e skiatorit Kilde

Norvegjezi Aleksander Aamodt Kilde shkëlqeu në disiplinën e lëshimit në Kupën e Botës, e cila u mbajt në Qendrën e Skive në Garmisch-Partenkirchen të...

VIDEO Chievo i dorëzoi lehtë armët para Juventusit

Kampionët e Italisë, Juventus ka shënuar edh fitoren e 12 më radhë në Serie A, duke mposhtur Chievon në udhëtim me rezultat të thellë...

Xhokovic e fitoi titullin e gjashtë në AO

Titulli i 11 grand slam në karrierë dhe i gjashti në Australian Open. Novak Djokovic kaloi me lehtësi në finalen e parë të madhe...

OPINIONE