18 C
Skopje
Saturday, March 23, 2019
Home Sport Page 107

Sport

“Bomba” nga Anglia, Mourinjo merr drejtimin e Manchester United/ FOTO

"DailyMail", mendon se është koha që Unitedi ta shkarkojë Van Gaalin dhe ta emërojë në vend të tij Jose Mourinhon pas shkarkimit te tij...

Në Angli po flitet: Mourinho zëvendëson Van Gaalin te Unitedi

Në Angli tashmë mendojnë se çdo gjë ka përfunduar dhe se Jose Mourinho do të jetë trajneri i ri i Manchester Unitedit Norwich City ka...

Fitore eksprese e Zhutës: Munda kundërshtar që asnjëherë s’kishte përjetuar nokaut!

Boksieri profesionist shqiptar nga Struga, që jeton në SHBA, Fatlum Zhuta ka shënuar fiore të madhe kundër Devison Ribeiro, tre herë kampion bote në...

Braziliani Rech vazhdoi kontratën me Shkëndijën

Karlinjo Rech do të vazhdojë të mbrojë ngjyrat e Shkëndijës. Në fakt qëndrimi i tij nuk ishte në dyshim, mirëpo tani edhe zyrtarisht mbrojtësi...

San Antonio i revanshohet Los Angelesit

San Antonio ka marre te premten revanshin ndaj Los Angeles Clippers (115-107), te cilet e eliminuan ne turin e pare te play off-it ne...

Hiddink udhëheq Chelsea-n deri në fund të sezonit

Chelsea ka emëruar Guus Hiddinkun në postin e menaxherit, deri në fund të këtij sezoni. Strategu i njohur holandez është pasardhës i Jose Mourinhos, i...

Ndeshja Shqipëri-Serbi, rekord shikueshmërie televizive në vitin 2015

Eshtë konsideruar si ndeshja e shekullit nga tifozëritë e të dyja skuadrave, ajo e 8 tetorit në “Elbasan Arena”. Kualifikuesja e Grupit I të...

Zbulohen lojtarët që tradhtuan Mourinhon

  Mesfushorët Eden Hazard dhe Cesc Fabregas raportohet se luajtën rol të rëndësishëm në vendimin e Roman Abramovichit për shkarkimin e Jose Mourinhos nga posti...

Lewandowski, mesazh për Realin

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski ka injoruar spekulimet rreth transferimit në Real Madrid. Reprezentuesi polak kërkohet nga “Los Blancos” për sezonin e ri. Mirëpo,...

Rashica dygolësh, mesazh për De Biasin

Milot Rashica i papërmbajtshëm. Sulmuesi i Përfaqësueses së shpresave po shkëlqen në Eredivisien Holandeze ku shënoi një dygolësh në fitoren 5-1 të skuadrës së...

Husejni vendos derbin (VIDEO)

Shkëndija ka shënuar fitore 1:0 kundër Rabotniçkit në Shkup në ndeshjen e xhiros së 7-të të Ligës së Maqedonisë për ekipet B. Në një...

Futbollistët më të mirë nga gjuajtjet e lira në edicion 2015-16...

Futbollistë të ndryshëm në Evropë kanë shënuar këtë edicion të paktën një gol nga gjuajtja e lirë, por ka të tillë që kanë shënuar...

Shkëlqen shqiptari Ramaj, i shënon dy gola Serbisë

Mesfushori i talentuar shqiptar, Dijon Ramaj, ka shkëlqyer në fitoren 5:1 kundër Serbisë në grupmoshat U-18 të Gjermanisë, në kuadër të një turneu përgatitor...

Ademi i shënoi gol Stuttgart-it, por Braunschweig-u eliminohet nga kupa gjermane

Skuadra e Orhan Ademit Braunshweig është eliminuar nga 1/16 e finalës së Kupës së Gjermanisë kundër Stuttgart me rezultat 3-2. Ndeshja në kohën e...

Arlind Ajeti mund të debutojë kundër Milanit

Mbrojtësi i Kombëtares, Arlind Ajeti, pret ende që të marrë dritën jeshile nga stafi teknik i Frosinones që të mund të debutojë kundër kuqezinjve...

Ademi merr ofertë nga skuadra e Ligës së katërt e Kroacisë

Futbollisit shqiptar i Dinamo Zagreb, Arijan Ademi, ka marrë një ofertë nga skuadra e Ligës së katërt të Kroacisë, Kustoshija, njoftojnë mediat kroate. Këta...

Tifozët e Romës si “Vendvendosje”, sulmuan autobusin e skuadrës me vezë

Roma po kalon një nga momentet më të errëta të erës Garcia dhe kjo reflektohet në rezultatet e skuadrës verdhekuqe gjatë këtij sezoni. Eliminimi...

Punë të madhe bëri Bayerni: Çfarë lojtarë, çfarë rrogash për sundim...

Katër futbollistë të Bayern Munichut kanë nënshkruar kontrata të reja me klubin. Bayern Munich ka konfirmuar arritjen e katër marrëveshjeve të mëdha. Thomas Muller,...

Perez:Vazhdojmë me Benitezin, Zidane në të ardhmen

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka konfirmuar se Zinedine Zidane do të jetë trajner i ekipit në të ardhmen. Por, ai insistoi se...

Messi nuk luan në finale, Neymar jep shpresa

Në 20 Dhjetor Barcelona do të kërkojë një tjetër trofe, atë të Botërorit të Klubeve në finalen kundër River Plate, por infermieria e klubit...

LeBron mposht Durant dhe dërgon një tifoze në spital

Në tre sfidat e vetme të luajtura gjatë natës mes të enjtes dhe së premtes në NBA-in amerikan, Cleveland Cavaliers mposhtën 104-100 Thunders, duke...

Xhaka drejt klubit të madh të Premierligës

Arsenal ka shprehur interesim për transferimin e mesfushorit të Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka. Granit Xhaka mund të transferohet në Premierligë. Mesfushori i Borussia Monchengladbach ka zgjuar...

Menaxheri i Shkëndijës, Ramadani në konkurencë me menaxherin e Ronaldos për...

Të jesh futbollistë i Shkëndijës në ditët e sotme do të thotë të kesh fat në karrierë. Globe Soccer Avards ka përshirë shqiptarin, Fali...

Në Shqipëri, tifozët i bëjnë lojtarët për spital (FOTO)

Fotot e mëposhtme janë marrë nga ndeshja Sportingu i Tiranës-Bulqiza, e vlefshme për Kategorinë e Tretë të futbollit shqiptar, ku në minutën e ’43...

Ja te cili klub mund të kthehet Mourinho

Portali Goal.com, ka bërë një intervistë me ish presidentin e Real Madridit, Ramon Calderon, menjëherë pas shkarkimit të Jose Mourinhos nga posti i trajnerit...

“Bombë” nga Ishulli: Shkarkohet Jose Mourinho

Jose Mourinho ishte në qendrën stërvitore së bashku me lojtarët kur mësoi lajmin për shkarkimin e tij, edhe përkundër se ai ishte njoftuar gjatë...

Toni Kros drejt largimit nga Reali, ja tek cila skuadër shkon...

Seria A do të jetë destinacioni i radhës për mesfushorin gjerman të Realit të Madridit, Toni Kros. Kros nuk po gjen hapërisa në formacion pas...

Në Shqipëri, tifozët i bëjnë lojtarët për spital (FOTO)

Fotot e mëposhtme janë marrë nga ndeshja Sportingu i Tiranës-Bulqiza, e vlefshme për Kategorinë e Tretë të futbollit shqiptar, ku në minutën e ’43...

20 golashënusesit më të mirë ne Evropë

Përderisa ligat evropiane janë në përfundim të stinorit vjeshtor, ju sjellim golashënuesit më të mirë deri më tani. Lista me 20 futbollistët që kanë realizuar...

Naser Aliji në ndeshje basketbolli amerikan: NBA, nuk ishte vetëm sport,...

Mbrojtësi i Baselit dhe Kombëtares shqiptare të futbollit, Naser Aliji po shijon pushimet në New York të SHBA-së. Ai pushimin e ka shfrytëzuar për...

Juventus kalon tutje në Kupën e Italisë (VIDEO)

Juventusi ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë pasi ka mposhtur me rezultat të thellë skuadrën rivale të qytetit, Torinon. Skuadra e Massimiliano Allegrit...

Kur s’është Neymar e Messi, aty është Suarezi! (VIDEO)

Këtë herë ka mjaftuar “S”-ja e “MSN”-së për t’i dhuruar suksesin e radhës Barcelonës së Luis Enrique. Katalanasit, në fakt, kanë mundur pa probleme...

Skandali në FIFA, arrestohet ish kreu i Federatës së Salvadorit

Tjetër arrestim në vazhdën cështjes së “Fifagate”, me autoritetet amerikane që ndaluan ish-presidentin e Federatës së Futbollit të Salvadorit, Reynaldo Vasquez. Arrestimi i Vasquez...

Krasniqi me 9 janar në ring, ja kush është kundërshtari (Foto)

Haxhi Krasniqi do të ndeshet me Cagri Ermis me 9 janar të vitit 2016. Boksieri shqiptar, Haxhi Robin Krasniqi me 9 janar të vitit të...

Benitez i beson Perezit

Trajneri i Real Madridit, Rafael Benitez ka besim të plotë tek fjalët e mbështetjes nga presidenti i klubit, Florentino Perez, ka bërë të ditur...

Shikojeni çfarë goli shënoi mbrojtësi i Getafes (VIDEO)

Mbrojtësi i Getafes, Santijago Vergini shënoi një nga golat më të bukur në kupën e Mbretit në këtë sezon. Argjentinasi rastësisht e paraboloi portierin...

Skandal në FIFA: Zvicra bllokon 50 milionë franga

Zvicra ka bllokuar më se 50 milionë franga zvicerane (46 milionë euro) në llogaritë bankare me kërkesë të SHBA në kuadrin e operacionit anti-korrupsion...

“Luftëtarët” dhuruan paraqitje spektakolare kundër Phoenix

“Luftëtarët” dhuruan një paraqitje spektakolare kundër Phoenix Suns duke fituar me rezultatin 128-108 në një ndeshje ku Klay Thompson regjistroi 43 pikë. Për shtatlartin...

Zyrtare: Majlinda Kelmendi transferohet në Turqi

Tri xhudistet më të mira në Kosovë, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, janë transferuar përkohësisht në Galatasaray. Në fakt, ato së bashku me...

Bayerni gjen zëvendësuesin e Pep Guardiolës, vjen një super trajner/FOTO

Bayerni i Mynihut ka gjetur zëvendësuesin e Pep Guardiolës pas largimit të tij. Tabloidi anglez Daily Mail bën të ditur se carlo nacelotti do të...

Bojku vazhdon rikuperimin në Kroaci

Derisa shumica e futbollistëve të ligës së parë po kalojnë disa ditë pushimi, Besmir Bojku po punon për tu rikuperuar në kohë. Një nga...

River Plate në finalen e Botërorit të Klubeve

Është River Plate skuadra e parë finaliste e Botërorit të klubeve. Në praninë e 15 mijë tifozëve argjentinas që kanë pushtuar Japoninë gjatë këtyre...

Barcelona para sfidës me kinezët

Kampioni në fuqi i Europës, Barcelona, është para sfidës me ekipin kinez, Guangzhou Evergrande. Barcelona synon fitore dhe të kualifikohet në finalen e Kupës...

Januzaj nuk largohet nga Dortmundi

Adnan Januzaj nuk do të largohet nga Borussia Dortmundi, kështu ka thënë agjenti i lojtarit Dirk Devries. Mesfushori shqiptar, Adnan Januzaj, nuk po kalon një...

Naser Aliji ka nis pushimet në Amerikë

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare në futboll, Naser Aliji, e ka shfrytëzuar pushimin e tij me kampionin vjeshtor, Basel, për të shkuar për pushime në...

Jose Mourinho: Më tradhtuan lojtarët e mi! (VIDEO)

Pas humbjes së të hënën ndaj Leicester City-t, Jose Mourinho akuzoi lojtarët e tij për tradhti duke lënë të kuptohej se suksesi i sezonit...

Benitez largohet, ky është trajneri i ri i Realit

Rafael Benitez do të largohet nga posti i trajnerit të Real Madridit, dhe në vend të tij do të emërohet Zinedine Zidane, kështu shkruan...

Skandal i ri te Reali: Ronaldo ia përplas derën Benitezit!

Gjatë këtij sezoni është përfolur shumë për kinse zënkë brenda Realit, sidomos mes Ronaldos dhe Benitezit, ndërsa mediat spanjolle shkruajnë edhe për një skandal...

Kosovës i shtyhet pranimi në UEFA

Kongresi i zakonshëm i UEFA-s ku do të diskutohet edhe për pranimin e Kosovës, nuk do të mbahet më 23 mars, siç ishte njoftuar...

AC Milan, gëzuar ditëlindjen e 116-të

Në ditën e sotme është themeluar njëri nga klubet më të mëdhenj në botë AC Milan, i cili sot feston 116 vjetorin. Ka qenë...

Gashi te Verona në vend të Pazzinit?

E ardhmja e Shëklzen Gashi te Baseli është vënë në pikëpyetje serioze gjatë pjesës së parë të sezonit, pasi 27-vjecari nuk është preferuar si...

Rikthehet Bryant, fitojnë Lakersat

Rikthehet te buzëqeshja te Los Angeles Lakers. Pas 6 humbjesh radhazi kalifornianët gjetën sërish rrugën e suksesit pasi mposhtën në Staples Center, Milwaukee Bucks...

Nexhipi kërkohet nga Skënderbeu, Tirana e Kukësi

Zgjidhja e çështjes financiare, me borxhet e klubit që do të shlyhen nga dy kompanitë financuese, nuk i ka dhënë fund të gjitha problemeve...

Futbollistët e Shkupit në pushim të merituar

Skuadra e Shkupit me një darkë modeste i ka lëshuar në pushim futbollistët, të cilët me përkushtim dhe seriozitet maksimal i kanë kryer detyrat...

Intervista De Biazi: Më mirë ta kishim shmangur Zvicrën, Tarashajn nuk...

Gazeta zvicerane “Blick” ka bërë një intervistë me trajnerin e kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, pas shortit të 12 dhjetorit në Paris, ku kuqezinjtë...

Kjo është “katastrofa” që Benitez ka shkaktuar tek Reali

Rafael Benitez i ka përdorur 21 formacione të ndryshme në 22 ndeshjet e Real Marid këtë sezon. Në gjashtë ndeshje të Ligës së Kampionëve, trajneri...

FFM:Gaçevski dhe Trajkovski më të mirët, Gjorgjioski as s’foli, e as...

Kryetari Federatës së futbollit të Maqedonisë (FFM), Ilco Gjorgjioski, edhe pse ishte i pranishëm, nuk është paraqitur fare në foltore për të marrë fjalën...

Sezoni vjeshtor në Maqedoni është ndjekur sa një ndeshje e Barcelonës...

Shkëndija dhe Shkupi janë skuadrat më të ndjekura nga shikuesit e futbollit. Në 90 ndeshje të sezonit vjeshtor ka pasur gjithsej 86.000 shikues (mesatarisht...

Skënderbeu bëhet me dy vëllezër?

Dy super talentët kosovarë që luajnë te skuadra e Rabotniçkit, vëllezërit Sahiti, me shumë gjasa gjatë merkatos së janarit do të ndryshojnë mjedis. Emir...

Ndeshja Shqipëri-Zvicër, ja si u prit shorti në familjen e Naser...

Familja e mbrojtësit të Kombëtares shqiptare në futboll, Naser Aliji e kanë mirëpritur shortin në grupe që para ca ditësh u tërhoq në Paris....

“El Mundo” e zgjedh golin e Shaqirit më të mirin (VIDEO)

Gazeta prestigjioze spanjolle “El Mundo Deportivo” ka bërë një listë të golave të shënuar nga korneri, ndërsa në vend të parë është gjendur goli...

Mesut Ozil me kontratë të re me këtë skuadër

Dashuria e Mesut Ozil me skuadrën e Arsenal duket se do të jetë më shumë afatgjate nga sa ishte parashikuar. Ozil po mendon q...

Ja cili refer serb mund t’i referoj Shqipërisë në Euro 2016

Komiteti i Gjyqtarëve të UEFA-s ka bërë përzgjedhjen e listës së gjyqtarëve që do të referojnë takimet në kampionatin Evropian Franca 2016. 51 takimet...

Këta janë gjyqtarët që do gjykojnë kampionatin Europian /LISTA

Pas shortit të “EURO 2016”, UEFA ka publikuar edhe gjyqtarët që do të drejtojnë ndeshjet e europianit të vitit të ardhshëm. Kjo është lista zyrtare...

Luis Figo flet për Topin e Artë: Ja kush do ta...

Ylli i Portugalisë, Luis Figo mendon se Cristiano Ronaldo është futbollisti që edhe këtë vit do të fitojë Topi e Artë. Kjo sipas tij...

Gashi premtues, Shqipëria do ta mund Zvicrën në Euro 2016

Editori i “Bota sot”, Xhevdet Mazrekaj ka biseduar me futbollistin e njohur shqiptar Shkëlzen Gashin për fatin që do ta ketë kombëtarja shqiptare në...

San Antonio dërrmon Utah Jazz

San Antonio Spurs konfirmoi momentin e mirë që po kalon duke arritur një fitore të thellë 118-81 ndaj Utah Jazz, me Kaëhi Leonard që...

Euro 2016, kërkesa marramendëse të shqiptarëve për bileta

Kërkesat për bileta e Euro 2016 nga shqiptarët pritet të jenë 30 me 1 Një lehtësim për shumë kosovarë, sidomos ata me banim në Zvicër,...

Arben Islami ka nevojë për votat tona në garën për foton...

Njëri nga entuziastët më të mëdhenj të skijimit në Kosovë, Arben Islami, në një prononcim për Telegrafin tregon se si përmes fotografive duke skijuar...

Me 20 dhjetor fillon turneu tradicional në futboll të vogël “Bashkimi...

Në Kumanovë, me 20 dhjetor do të filloj turneu i madh tradicional në futboll të vogël, “Bashkimi 2015”, i cili organizohet për cdo fundviti,...

UEFA e njeh Kosovën si pjesë të Shqipërisë në “EURO 2016”...

Kombëtarja e Kosovës mbetet ende me “fusnotë”, e panjohur nga institucionet ndërkombëtare të futbollit, por tifozët kosovarë janë njohur si shqiptarë dhe si mbështetës...

Lajmi i ditës për tifozët kosovarë, UEFA bashkon Kosovën dhe Shqipërinë...

Mund të duket e çuditshme, për disa të tjerë si “irredentiste”, por ajo që ka ndodhur këtë të hënë nuk është një vepër e...

FFM do të shpall më të mirët, ja kush janë

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM), të martën prej orës 19:00, në një manifestim solemn që do të mbahet në hapësirat e Teatrit Kombëtar...

Messi udhëtoi për Japoni me pizhame

Leo Messi ka udhëtuar për në Japoni në pizhame. Sulmuesi i Barcelonës ka vendosur të ndihet më komod gjatë udhëtimit të gjatë për në...

Nëse na bie Barça, mos hajde n’shpi

Sekretari i Arsenalit, David Miler, ka zbuluar se familja e tij i ka thënë, ‘nëse na bie shorti me Barcelonën, më mirë mos hajde...

Gazeta zvicerane: Të dashur shqiptarë e zviceranë, na dhuroni një festë...

Faqja e parë e “Blick” në numrin e djeshëm ka qenë një thirrje për një festë futbolli. “Të dashur zviceranë, të dashur shqiptarë, na...

Ja shorti i Ligës së Kampionëve

Shorti i tërhequr në Nynon të Zvicrës ka përcaktuar kundërshtarët për fazën eliminuese të Ligës së Kampionëve Këto janë çiftet e të 16-ës së finales...

Show i Westbrook dhe Durant

Në Nba është momenti i Oklahoma City Thunder. Skuadra e trajnerit Billy Donovan mundi pas kohës shtesë Utah Jazz me rezultatin 104-98 duke regjistruar...

Messi udhëtoi për Japoni me pizhame (FOTO)

Leo Messi ka udhëtuar për në Japoni në pizhame. Sulmuesi i Barcelonës ka vendosur të ndihet më komod gjatë udhëtimit të gjatë për në...

Juve festoi në derbi, i afrohet Interit

Rikuperimi i Juventusit në garën për titullin vazhdon. Skuadra e Allegrit mposhti 3-1 Fiorentinën në Juventus Stadium për tu ngjitur në vendin e katërt...

Modric fajtor për humbjen e Realit

Reali i Madridit humbi ndaj Villarealit një mundësi të artë për t’iu afruar Barcelonës në krye të La Ligës. Los Blancos jo vetëm që...

Barça mbërrin në Japoni, Neymar do trofeun e Botërorit

Barcelona ka mberritur në Japoni aty ku këtë javë do të jetë e angazhuar në Botërorin e klubeve. Pas suksesit të trefishtë në sezonin...

Cana: Kur të luajë Shqipëria, stadiumet do të jenë kuq e...

Mendimin e tij në mediat franceze lidhur me shortin e natës së shtunë, për fazën finale të “Euro 2016”, i cili ka rezervuar në...

Kaq e kishte: Shkarkohet Benitez

Real Madridi është befasuar nga Villarreal, duke u mposhtur me rezultat minimal 1:0. Trajneri Rafa Benitez është afër shkarkimit nga posti i Real Madridit. Sipas...

Çfarë shkruan “The Sun” për kombëtaren e Shqipërisë në Europian?

Ashtu sikurse shumë kishin menduar, kombëtarja shqiptare do të përballet me Zvicrën në një nga ndeshjet për grupin në Euro 2016, pikërisht më 11...

E pabesueshme: Sllovakia mundi Italinë, Maqedonia mbeti pa barazh!

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsall nuk do të luaj në ndeshje barazhi për në botërorin e vitit 2016 në Kolumbi, pasi në takimin e...

Trajnerit Ramadani i pëlqen stili i Fatih Terimit

E diela ka qenë një ditë gëzimi për trajnerin e FC Shkupi, Zekirja Ramadani. Trajneri i ri dhe me perspektiv është pajisur me UEFA...

VIDEO : Bleron Visoka , Messi i ardhshem

Supertalenti prishtinas i Liges trete Gjermane te Futbollit Bleron Visoka madje ka arritur te shenoj 10 gola per nje ndeshje cfare e ben ate...

Futsall-Shqiptarët shkruajnë historinë me Maqedoninë

Sukses të madh ka shënuar përfaqësuesja e Maqedonisë në futsall ndaj Moldavisë me rezultat 5-2, duke shënuar rezultat historik-pjesëmarrje në ndeshje të barazhit për...

“Zeka” diplomoi

Futbolli i Maqedonisë është pasuruar edhe me një trajner që tani ka dhënë provimin edhe për UEFA PRO licencën, është ky trajneri i FC...

Gazetarët sportivë analizojnë për “Lajm” shanset e Shqipërisë

Gazetarët sportiv të disa mediave në Maqedoni, Mahir Thaci (Alsat-M), Faton Zylbehari (TV Shenja), Hajrush Mani (Radio Shkupi) dhe Leart Kamberi (TV ART) kanë...

Cana mezi e pret ndeshjen me Zvicrën e shqiptarëve

Shori për Euro 2016 ka përcaktuar që Kombëtarja shqiptare të përballet me Zvicrën, pjesë e së cilës janë gjashtë lojtarë shqiptarë. Kapiteni i ekipit kuqezi,...

“Shqiptarët e Zvicrës mes dy zjarreve”

Shorti i tërhequr të shtunën në Paris, i cili vuri përball në një grup Zvicrën dhe Shqipërinë, ka thyer zemrat e shumë shqiptarëve që...

Thyhen kampionët, pas 28 fitoresh radhazi

Thyhen kampionët. Pas 28 fitoresh radhazi dhe 24 në 24 ndeshjet e para të këtij sezoni Golden State ra në transfertën e Wisconsin përballë...

Profili i kundërshtarëve të Shqipërisë

Franca, Zvicra dhe Rumania janë këto tre përfaqësueset me të cilat Shqipëria do të masë forcat në grupin A të Euro 2016. Me zbulimin...

Zbardhet shifra, sa bileta do të jenë në dispozicion të tifozëve...

Tashmë është caktuar se sa bileta do t’i kenë në dispozicion tifozët e Kombëtares për ndeshjen ndaj Zvicrës, Francës dhe Rumanisë. 11 qershor, ora...

Ja me cilën Kombëtare të madhe do të luaj Shqipëria miqësore...

Dy miqësoret e fundit ishin të tilla që trajneri eksperimentoi me ekipin, por në fakt në nivelin e ekipeve që do të jenë në...

Italianët: Ja sa shanse ka Shqipëria për tu kualufikuar në fazën...

La Gazzeta dello Sport, e përditshmja sportive italiane, ka analizuar grupet e Euro 2016 duke nxjerrë edhe përqindjen e mundësive që ka çdo skuadër...

Çfarë shkruajnë Behrami, Gashi, Shaqiri dhe Aliju për ndeshjen Zvicër-Shqipëri?

Fotoja e postuar në faqen e Facebookut të Shkëlzen Gashit. Mediat shqiptare dhe zvicerane janë fokusuar te ndeshje Shqipëri-Zvicër, që do luhet në 11 qershor,...

Ky është njeriu që parashikoi grupin e Shqipërise para shortit/FOTO

Ai ka qene nje nga mesfushoret me te mire qe ka pasur kombetarja jone deri tani. Ka luajtur ne shume klube por me shume...

Sali Berisha shpresplotë. Keqardhje për Zvricrën, e dua shumë por me...

Ish kryeministri nuk ka humbur rastin të shpreh optimizmin pas shortit për “Euro 2016”. Jacfarë shkruan ish kryeministri Berisha: “Miq, shorti u hodh. Grupi ynë...

Taulanti kërcënon Granitin (FOTO)

Shqipëria tashmë ka mësuar kundërshtaret me të cilët do të luaj në kampionatin evropian France 2016. Taulant Xhaka me Shqipërinë do të luaj ndeshjen e...

Balaj: Këto janë rezultatet që do t’i arrijmë në grup

Sulmuesi shkodran i Kombëtares së Shqipërisë, Bekim Balaj, e ka konsideruar shortin e Kampionatit Evropian si të mirë për ekipin kuqezi. “Mund të them që...

Këto janë grupet e ‘EURO 2016’ (Foto)

Kombëtarja shqiptare do ta nis Evropianin 2016 në Francë përball Zvicrës Kombëtarja shqiptare do të jetë në grupin A me Francën, Rumaninë dhe Zvicrën derisa...

Aliji i kënaqur me shortin dhe me Zvicrën: Kemi shanse të...

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare të futbollit, Naser Aliji e ka mirëpritur shortin e hedhur në Paris të Francës. Ai në një postim në facebook...

Nuk do ta besoni me kënd do të ndeshet Shqipëria në...

Kombëtarja shqiptare do të jetë në grupin A me Francën, Rumanin dhe Zvicrën derisa Evropianin 2016 do ta nis pikërisht ndaj Zvicrës së shqiptarëve. Grupi A: 1....

Shorti, UEFA: Shqiptarët na “çmendën” për bileta

Momenti erdhi, Sh qipëria do të njohë sot, në orën 18:00 tre kundërshtarët dhe grupin ku do të bëjë pjesë në fazën finale të...

24-0 për Warriors (VIDEO)

Golden State Warriors u desh të zhvillonin dy periudha të vazhdimeve për të ruajtur bilancin perfekt në sezonin e ri në NBA. Stephen Curry realizoi...

Ja sa milion pritet të përfitojë Kombëtarja në Euro 2016

Kombëtarja shqiptare pritet të përfitoj 8 milion euro nga UEFA vetë për pjesëmarrje në Euro 2016 Pak hedhjes së shortit për finalet e “Francë 2016”,...

“Francë 2016″: 24 kombëtare në “ankth”, Shqipëria në vazon e katërt

Pritjes më në fund i erdhi fundi. E gjithë vëmendja e Shqiptarëve dhe e qytetarëve europian do të jetë e fokusuar në Paris, atje...

Agushi: Jemi para një suksesi historik

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsall është para një suksesi historik për të siguruar barazhin për kualifikim në kampionatin botëror, i cili vitin e ardhshëm...

Ky është qyteti dhe hoteli ku do të qëndrojë Kombëtarja në...

Shqipëria zgjedh qytetin Canes, por jo për të marrë pjesë në festivalin e zakonshëm vjetor, por si vendi i grumbullimit dhe qëndrimit gjatë kohës...

Pa pasaportë të Shqipërisë nuk mund të blini bileta për Euro...

Tifozët e Kombëtares shqiptare mund t’i rezervojnë biletat për Euro 2016 nga e hëna. Por, kjo do të vlej për tifozët kanë nënshtetësi shqiptare....

Barbara Berlusconi ultimatum Milanit: Mos guxoni të mbeteni jashtë Ligës së...

Barbara Berlusconi bija e presidentit të klubit, Silvio Berlusconi, ka theksuar se skuadra nuk mund te rrijë edhe një tjetër sezon pa u kualifikuar...

Ronaldo promovon parfumin që mban emrin e tij

Cristiano, ka publikuar një fotografi në rrjetin social Instagram ku ka bërë të ditur se bashkëlojtarët e tij ia kanë dhuruar atij një parfum...

Vjollca, e bronztë në Ballkaniadën e Dubrovnikut

Në ditën e parë të edicionit të 16-të kampionati Ballkanik i karatesë për kadet junior dhe U-21 që sot filloi në Dubrovnik të Kroacisë...

Shkëndija shkoi në pushim të merituar

Pas ndeshjes me FC Shkupin në kuadër të xhiros së 18-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë më të cilën edhe u...

Agim Ibraimi vazhdon me Mariborin

Agim Ibraimi nuk do të largohet nga kampionati slloven. Futbollisti shqiptar sot edhe zyrtarisht nënshkroi kontratë me kampionin slloven Maribor deri në vitin 2019....

Renova, familje e madhe, shtroi darkë për futbollistët

Sot në mbrëmje futbollistët e Renovës kanë qënë të gjithë së bashku në një darkë të shtruar nga klubi i Renovës. Kjo darkë ka...

“Francë 2016”, Duka: Nuk shkojmë në Francë për shëtitje, do të...

France's Karim Benzema (L) fights for the ball with Albania's Elseid Hysaj during their international friendly soccer match at the Route de Lorient stadium...

Taulant Xhaka zgjidhet mes 11 më të mirëve të Europa Ligue...

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare Taulant Xhaka, është zgjedhur në 11-en më të mirë të fazës së parë në Europa Ligue. Lojtari i Bazelit është përzgjedhur mes më...

Sejdini:Maqedoni-Shqipëri, do të luhet aty ku ka kushte

Intervistoi:Shaban Sinani/Tv Art-Tetovë Zotëri  Sejdini, futbolli i Maqedonisë në vitin 2015 është në një pozitë mjaftë të vështirë. Në listën e fundit të publikuar nga...

Durant e Westbrook dhurojnë spektakël, fluturon Oklahoma

Oklahoma City Thunder fluturon me treshen Kevin Durant-Serge Ibaka-Rusell Westbrook. Skuadra e trajnerit Billy Donovan regjistroi fitoren e tretë radhazi pasi kaloi lehtësisht në...

Të shtunën shorti, Shqipëria në pritje të kundërshtarëve të “Euro 2016”

Ka filluar “countdoën”-i final për mbërritjen në ceremoninë e shortit të gjashtë grupeve të “Euro 2016”, të fazës finale, kompeticion që do të zhvillohet...

MPB: Polici sulmohet nga “Komitët” në stadiumin e Velesit

Polici në detyrë zyrtare, është sulmuar fizikisht rreth orës 13:30 në Stadiumin e Velesit, nga ana e një tifozi që ishte pjese e një...

Lavdrimi e “lavdëroi” gjyqtarin: Ia mbante anën Bregallnicës!

Skuadra shqiptare, Renova nga Xhepçishti i Tetovës, ka qenë shumë afër një pike në Shtip, por pak të pafat, pak të dëmtuar nga gjyqtari...

Ja golat nga ndeshja Shkëndija-Shkupi 4-1 (VIDEO)

Ibraimi 5' dhe 34', Alimi 54' dhe Asani 76' (Shkëndija), ndërsa Bajrami 77' (Shkupi)

A do luajë për Barcelonën? Ja deklarata e Ronaldos

Cristiano Ronaldo tha pas fitores së Real Madrid me Malmon, ne Champions League, se do të vazhdojë karrierën me "Los Blancos", por në një...

Tronditet futbolli, vritet kapiteni i kombëtares së Hondurasit

Kapiteni i kombëtares së Hondurasit, Arnold Peralta 26 vjeç është vrarë me armë zjarri në parkingun e një qendre tregtare në qytetin La Ceiba. Policia...

Dhunë në futbollin e femrave, futbollistja qëllon me grusht arbitrin

Një futbolliste ka goditur me grushte gjyqtarin anësor të takimit gjatë ndeshjes Tirana AS-­The Door, e vlefshme për javën e 6­-të të kampionatit, takim...

Trimi i Arsenalit

Het-trik i futbollistit Oliver Giroud vulosi kualifikimin e Arsenalit në të tetën e finales së Champions League. Giroud ishte trim i mbrëmjes, i cili...

Shkëndija fitoi derbin shqiptar, humb Renova

Shkëndijës së Tetovës i ka takuar derbi shqiptar kundër Shkupit i zhvilluar në Kërçovë, kuqezinjtë triumfuan me rezultat 4-1, duke mbullur kështu sezonin vjeshtor...

Messi frikëson Barcelonën

Barcelona ka frikë të madhe në lidhje me Lionel Messin. Sulmuesi është ankuar në dhimbje të gjurit të majtë, pas përfundimit të ndeshjes kundër Bayer...

Ronaldo nuk është “Penaldo”

Cristiano Ronaldo thotë se emri “Penaldo” i përdorur nga kritikët e tij është i padrejtë dhe ka theksuar se do të shënojë qindra gola...

Ronaldo poshtëron 21 ekipe në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo është kthyer në versionin më të mirë, pas një fillimi problematik të sezonit. Portugezi tregoi pjesën më të mirë të repertorit të tij,...

Çfarë thotë Mourinho për Barcelonën, Realin dhe Bayernin?

Jose Mourinho është sikur në qiellin e shtatë, sepse deri në xhiron e fundit nuk e kishte të sigurt kualifikimin për në të tetën...

Austria lutet t’i bjerë Shqipëria në grup për Euro 2016

Tabloidi austriak, “krone.at”, ka bërë një shkrim për shortin e finaleve të “Euro 2016”, që do të hidhet më 12 dhjetor në Paris. Natyrisht,...

Harden dhuron spektakël

James Harden dhuron spektakël në mbrëmjen e NBA ku Houston Rockets kaloi Washington Wizards 109-103. Shtatlarti i skuadrës teksane realizoi 42 pikë në sfidën...

Arsenali festoi golat e Girourd, Gent në fazën e nokautit, Valencia...

Arsenal, Chelsea, Dinamo Kiev, Gent dhe Roma janë skuadrat e fundit që u kualifikuan në e 1/8 të Uefa Champions League. Verdhekuqtë me vetëm 6...

Derbi shqiptar në Kërçovë, Renova mysafire e Bregallnicës

Të enjten, do të zhvillohen ndeshjet e javës së 18-të (e fundit për sezonin vjeshtor) në të cilën derbi shqiptar mes Shkëndijës dhe Shkupit...

Sportistët që përdorën drogë, por tifozët ende i duan (Foto)

Disa sportistë kanë fshehur për një kohë të gjatë me sukses përdorimin e drogave të forta. Këta sportistë edhe pasi janë zbuluar që kanë qenë...

Liga e Kampioneve: Këto janë 16 ekipet e kualifikuara, 8 shkojnë...

Ndeshjet e fundit të grupeve në Champions League përcaktuan 16 ekipet që kualifikohen më tej, si dhe tetë ekipet që do të vazhdojnë aventurën...

Rummenigge ka një përgjigje për Realin e Madridit

Rummenigge ka shuar te gjithe zerat qe flsinin se Levandovski mund te transferohet tek Reali i Madridit. Sipas legjendez Bavareze, sulmuesi polat nuk leviz nga...

Mundi Klischkon, por boksierit Furyt i merret titulli

U bë lajmi kryesorë në botë, pasi arriti të mposhtë Vladimir Klischkon, por boksieri Fury nuk mundi ti gëzohet shumë titullit të fituar, pasi...

Golden State, ecuri fenomenale me 23 fitore radhazi

Deri sa do të zgjasë kjo ecuri fantastike?. Është kjo pyetja që mbizotëron në kokën e të gjithëve kur bëhet fjalë për Golden State...

Ronaldo thellon diferencën me Messin, drejt një rekordi të pathyeshëm

Cristiano Ronaldo ka shënuar sonte 4 gola në ndeshjen ndaj Malmos në kuadër të Ligës së Kampionëve. Me këto 4 gola portugezi vetëm  ka thelluar...

Mbyllen të gjitha ndeshjet, ja rezultatet përfundimtare/FOTO

Keto jane rezultatet perfundimtare te ndeshjeve qe u luajten sot ne Champions League.

Çmenduria, ja si Mike Tyson shpërdoroi 500 milionë dollarë

Boksieri amerikan, Mike Tyson , që njihet si një nga boksierët më të mirë në historinë e boksit botëror duket se nuk ka të...

Roma dhe Lazio në kërkim të tifozëve

Roma dhe Lazio në kërkim të tifozëve. Dy prej skuadrave me tifozerinë më të zjarrtë në Itali po kalojnë një krizë të vërtetë edhe...

Kampion bote me 53 goditje në 85 sekonda

Daniel Jacobs mbrojti me sukses titullin në versionin WBA. Me 53 goditje në harkun e 85 sekondave, kampioni i peshave të mesme në boks...

OPINIONE