2 C
Skopje
Saturday, March 23, 2019
Home Sport Page 110

Sport

Kosovë-Shqipëri, 2-2

GOL: 74′ Barazon Shqipëria. Naser Aliji harkon nga e majta në zonë. Mbrojtësi Amir Rrahmani e përmirëson gabimin te goli i dytë i Kosovës,...

Angelovski e liroi Ibraimin, i duhet Mariborit për derbin me Olimpija

Reprezentuesi i Maqedonisë, Agim Ibraimi është liruar nga ekipi përfaqësues pas fitores prej 4-1 ndaj Malit të Zi. Pas kërkesës së klubit të tij...

Maqedonia fitoi, por s’pati kush të gëzohet!

Përfaqësesja e Maqedonisë në futboll e ka mposhtur përfaqësuesen e Malit të Zi me rezultat bindës 4-1, në ndeshjen miqqësore të zhvilluar në stadiumin...

FIFA shpall kandidaturat, Platini mbetet jashtë

Komiteti elektoral Ad Hoc i Fifas ka pranuar 5 kandidaturat e para që do të garojnë për postin e presidentit në kongresin e jashtëzakonshëm...

Fitorja e 8-të sezonale për Atlanta Hawks (VIDEO)

Fitorja e 8-të sezonale për Atlanta Hawks në Nba. Në Georgia skuadra e drejtuar nga trajneri Mike Budenholzer thelloi krizën e New Orleans Pelicans...

Reali do ta shkarkoj Benitezin, ja kush e zëvendëson

Një trajner kampion Bote për klubin më të madh në Botë. Për momentin Rafael Benitez nuk është në pikëpyetje pas rezultateve pozitive që ka...

Ja formacioni i De Biasit kundër Kosovës

Në ndeshjen miqësore ndaj Kosovës, Shqipëria pritet të zbresë në fushën e lojës me këtë formacion: Etrit Berisah, Lorik Cana, Naser Alij, Berat Gjimshiti, Arlind...

Bota në shok, vdes futbollisti i njohur në moshë 21 vjeçare (Foto)

    Pas një sëmundje të rëndë, në moshë 21 vjeçare ka vdekur ish futbollisti i ekipit të juniorëve të Kuins Park Renxehersit, Tomazo Trani. Ai ka...

Adnan Januzaj refuzon ftesën e Belgjikës

Adnan Januzaj ka vendosur të refuzoj ftesën e përfaqësueses belge, përshkak se nuk po ftohet rregullishtë, përcjell gazeta Lajm. “Kjo që po bën Januzaj nuk...

Beqiraj: Shqipëria s’më ka ftuar asnjëherë, është herët të flas për...

Intervistoi: Reshat Ibrahimi Përfaqësuesja e Malit të Zi në futboll të mërkurën pasdite kishte mbërritur në Shkup dhe ishin vendosur në hotelin Aleksandar Palace. Në përbërjen...

Mourinho para shkarkimit

Jose Mourinho ka një problem të madh. Ai gjatë këtij sezoni ka përqindjen më të ultë të fitoreve, nga të gjithë menaxherët paraprakë, të...

Ardian Koznikut i mbetët hatri që FFK-ja s’e ftoi në dasmën...

Njërit nga emrat më të njohur të futbollit shqiptar që jeton dhe vepron në Kroaci, Ardian Kozniku i ka mbetur shumë hatri që federata...

‘Kush nuk flet shqip, largohet nga ekipi Kombëtar’

Përzgjedhësi i Kombëtares U19, Arjan Bellai ka thënë se futbollistët e tij duhet të flasin vetëm shqip, në të kundërtën do t’i largojë nga...

Arlind Ajeti: Kuq e Zi në Prishtinë, ëndërr e bërë realitet

Arind Ajeti shpreh emocionet e tij për ndeshjen Kosovë – Shqipëri. Mbrojtësi nga Podujeva që do të luajë me Kombëtaren thekson se është ëndërr...

A do t’i dënoj Shkëndija lojtarët, ja çfarë thotë menaxheri Ramadani

Dy barazimet e fundit me Turnovën (2-2) dhe Mlladost CD (1-1), drejtuesit e Shkëndijës i konsiderojnë si mossukses i madh, pasi kanë humbur pikë...

Agushi dhe Ismaili: Nuk do të thyhemi lehtë!

Kampioni i Maqedonisë në futsall, Zhelezarec sot e nis aventurën e tij në elitën e më të mirëve në futsallin europian. Kundërshtar i parë...

Agolli: Ndeshja me Kosovën, sfidë festive

Në konferencën e sotme për shtyp, për sfidat e ardhshme miqësore të Kombëtares Kuqezi, lojtarët që folën ishin Elseid Hysaj dhe Ansi Agolli. Të dy...

Amerika heq goditjen me kokë nga futbolli

Goditja me kokë në futboll do të jetë e ndaluar në Amerikë për fëmijët nën moshën 10 vjeç për të parandaluar dëmtimet që mund...

Messi s’është “njeri”, ja çfarë bën me portokall (Video)

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi edhe një herë ka dëshmuar se është jashtëtokësor. Argjentinasi ka zhangëllojë me portokall, sikurse të ishte top futbolli. Shikojeni...

Ja cili trajner i Premierligës brengoset për Ademin

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka shprehur brengosjen e tij në lidhje me dopingun në futboll. Wenger ka reaguar pas akuzave të rënda mbi Rusinë...

Blatter shtrohet në spital

Sepp Blatter është shtruar në një spital të mërkurën dhe me gjasë do të mbes aty për disa ditë. BBC raporton se presidenti i suspenduar...

Januzaj sulmohet

Adnan Januzaj merr kritikën e radhës nga Belgjika. Super talenti kosovar me pasaportë belge vazhdon të jetë i kritikuar nga trajneri i grupmoshave U21...

Rafa Benitez ka probleme me lojtarët e tij

Trajneri i Real Madridit, Rafa Benitez, po ka probleme me lojtarët e tij te klubi mbretëror. Rafa Benitez besohet se po ka probleme me lojtarët...

Zhuta: Do të mundohemi ta fitojmë Malin e Zi

Mbrojtësi shqiptar i reprezentacionit të Maqedonisë, Leonard Zhuta ka deklaruar se janë të përgatitur mirë për ndeshjen miqësore kundër Malit të Zi, të enjtën,...

Shqipëria gjithnjë ka fituar ndaj Kosovës (Video)

Nëse mendoni se Kosova dhe Shqipëria do të luajnë miqësoren e dytë mes tyre, e keni shumë gabim pasi në fakt është e katërta...

Boksierët e Maqedonisë të gatshëm për “Gongun e Artë” (FOTO)

Me 13 dhe 14 nëntor në Shkup do të zhvillohet turneu i 45 ndërkombetar në boks “Gongu i artë”. Maqedonia do të marrë pjesë...

Guardiola largohet nga Bayerni?

Pep Guardiola mund të largohet nga Bayern Munich pas skadimit të kontratës së tij në postin e trajnerit në verën e vitit të ardhshëm,...

Kosovë – Shqipëri, veç himni kombëtar

Në miqësoren e së premtes ndërmjet Kosovës e Shqipërisë në stadiumin e Prishtinës do të dëgjohet himni kombëtar shqiptar, por jo edhe ai shtetëror...

Mayweather i rrethuar nga femrat, vazhdon jetën e çmendur (Video +18)

Ish boksieri i famshëm amerikan, Floyd Mayweather si duket po e shijon jetën në maksimum pas pensionimit nga boksi. Ai ka publikuar një video i...

Balotelli drejt operacionit, rikthehet në 2016-n

Edhe pse po mungon prej më shumë se një muaji për Mario Balotellin nuk parashikohet një rikthim i shpejtë në fushë. Problemet në ijë...

Kombëtarja nis stërvitjen

Kombëtarja rikthehet sërish në qëndrën stërvitore të Durrësit, grumbullimi i parë për kuqezinjtë pas kualifikimit në Euro 2016. Të besuarit e trajnerit Gianni De...
video

Tjetër humbje për Los Angeles Lakers

Tjetër humbje për Los Angeles Lakers në Nba, e dyta radhazi dhe e 6-ta sezonale. Në Florida kalifornianët u dorëzuan përballë Miami Heat që...

Tifoza Kuq e Zi: Nuk vemi në stadium kundër Kosovës

Grupimi i “Tifozave Kuq e Zi” kanë konfirmuar mospjesëmarrjen e tyre në ndeshjen miqësore ndërmjet Kosovës dhe Shqipërsië që do të luhet më datë...

Ibra paralajmëron CR7: Te PSG, unë jam “shefi”!

Ditëve të fundit në mediat e huaja qarkulluan lajme se Cristiano Ronaldo nga edicioni i ri, mund t’i bashkohet skuadrës PSG. Por me një kalim...

Tifozët serb theren në Shkup, pas ndeshjes me MZT

Tifozë të Crvena Zvezdës nga Beogradi, të hënën në mbrëmje, pas ndeshjes së basketbollit mes MZT dhe skuadrës serbe në kuadër të ABA Ligës,...

A do të luhet ndeshja e kupës Shkëndija-Vardar në Tetovë, ja...

Ndeshja e parë çerekfinale e kupës së Maqedonisë mes Shkëndijës dhe Vardarit po afrohet, por ende nuk është qartësuar se në cilin stadium do...

Messi do të jetë në El Clasico?

Lionel Messi dëshiron të jetë në El Clasico dhe do të tentojë gjithcka për të luajtur në atë ndeshje. Prania e yllit argjentinas në...

Çfarë po ndodh me Cristiano Ronaldon?

Cfarë po ndodh me Cristiano Ronaldon? është kjo pyetja që shtrohet në shtëpinë e Realit të Madridit. Në humbjen me shifrat 3-2 që pësuan...

Kush është ish-lojtari i Manchesterit, që De Biasi ka thirrur në...

Giani De Biasi nuk resht së provuari elementë të rinj për Kombëtaren. Kjo është vënë re edhe në listën me 25 të grumbulluar që...

Peng i politikës

Delegacioni i FFK-së, Fadil Vokrri, kryetar, Bekim Haxhiu nënkryetar dhe Eroll Salihu sekretar i përgjithshëm, janë pritur në selinë e Federatës së Futbollit të...

Në premierën e Ronaldos nuk mungojnë thirrjet ‘Messi Messi’ (Video)

Premiera e filmit të Cristiano Ronaldos nuk ka kaluar ashtu siç ka pritur portugezi. Fajet për këtë i ka ‘hija’ e Lionel Messit që e...

Pse ka refuzuar De Biasi foton me zëdhënësen Jona Dervishi?

Veç ironive të ndryshme, nervozizmit të De Biasit dje gjatë konferencës për shtyp, në përfundim të saj ka pasur shumë prapaskena. Në fillim teksa...

Skiatori rrëzohet nga 487 metra lartësi dhe … (Video)

Skiatori profesionist, Ian McIntosh, i ka mbijetuar mrekullisht rënies nga pothuajse 500 metër lartësi në malet me borë të Alaskës. Pamjet tregojnë momentin kur...

Rooney godet me shuplakë Barrettin (video)

Një spektakël interesant është organizuar dhe aty shihet edhe ylli i futbollit anglez, Wayne Rooney, anëtar i Manchester Utd, kur godet me shuplakë mundësin...

Ronaldo prezanton filmin e tij

Nga Londra ku ndodhej për prezantimin e filmit të tij, Cristiano Ronaldo foli për shumë gjëra. Fillimisht portugezi u ndal te Reali i Madridit...

De Biasi shpall listën për miqësoren me Kosovën

Gianni De Biasi e ka publikuar listën për miqësoret e këtij muaji, përfshirë këtu edhe atë me Kosovën, që do të zhvillohet këtë të...
video

Ronaldo këndon këngën e Rihannës

Ja dhe Cristiano Ronaldo si nuk e keni parë kurrë më parë.Ylli i Realit të Madridit është filmuar duke kënduar këngën e Rihannës “Stay”...

Lorenzo e fiton titullin e kampionit në MotoGP

Jorge Lorenzo e ka fituar titullin e tretë të kampionit të botës në MotoGP, pasi triumfoi në garën e fundit sezonale në Valencia të...

Rama: Vitin tjetër nisim ndërtimin e Arenës Kombëtare në Tiranë

Kryeministri Edi Rama inspektoi në Korçë, terrenet sportive të sapopërfunduara të shkollës “Raqi Qirinxhi”. Ky është një nga 44 terrenet e reja, të ndërtuara...
video

Spektakël i Harden: 46 pikë dhe Clippers në tapet

Houston Rockets fitojnë supersfidën përballë Los Angeles Clippers me rezultatin 109-105 në NBA-in amerikan. Suksesi erdhi falë paraqitjes së shkëlqyer të James Harden. Mjekra mbetet...
video

Neymar shënon gola që ta ndalin frymën

Barcelona është treguar e fuqishme për Villarrealin, të cilin e mposhti 3:0, shkruan Zëri. Gjiganti katalunas e shfaqi fuqinë e tij sidomos në pjesën e...

Osmani: Urime Shkupit, rezultati është pak i lartë!

Renova ka përjetuar humbje të thellë në Çair nga Shkupi me rezultat 3-0. Trajneri i skuadrës tetovare, Qatip Osmani i uron fitoren ekipit vendas,...

Besir Alili i pari në “Gemlik 2015″

Një nga shpresat më të mëdha të klubit të mundjes Liria, Besir Alili, i ka mbyllur paraqitjet e tija me arritje të shkëlqyeshme në...

Kush nuk dëshiron ta sheh Shqipërinë në ‘Euro 2016’?!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, edhe një herë i ka hedhur poshtë spekulimet për montimin e ndeshjes kundër Armenisë. Pas fitores që...

Shqipëria etnike edhe në Camp Nou

Banderola e famshme me Shqipërisë etnike e njohur me emrin 'AUTOCHTHONOUS', është shfaqur edhe 'Camp Nou'. Katër tifozë nga Shkupi kishin shkuar për ta ndjekur...

Shqiptari me Didier Drogban iu gëzohen fitores

Dilaver (Dilly) Duka së bashku me sulmuesin nga Bregu i Fildishtë, po shkëlqejnë në Ligën e futbollit amerikan (MSL), në Konferencën e Lindjes. Duka u...
video

Koreani Boemgeun ia solli fitoren Shkupit (VIDEO)

Skuadrae Shkupit edhe një herë ka marrë fitore në një duel që ka luajtur në transfertë. Kësaj radhe viktimë e Shkupit ka qenë ekipi...

Derbi pa gola!

Derbi i madh i xhiros së 11-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës ka përfunduar me rrjeta të...

Ronaldo do të shënojë më shumë

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, ka gjetur kohë ta lavdërojë Cristiano Ronaldon për arritjet e tij dhe beson se ylli i Real Madridit...

Shpenzon mijëra euro për tu dukur sikur Ronaldo

Një i ri 17 vjeçar nga Danimarka, Shanta ka thënë se ka shpenzuar mijëra euro vetëm që të duket sikur idolli i tij, Cristiano...

KE për kadetë: Sejfullau do të luftoj për medalje të bronztë

Mundësi më shpresëdhënës i Maqedonisë, Elmedin Sejfullau ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian për kadetë, i cili po mbahet në Suboticë të Serbisë. Mundësi i...

Valoni do të “valoj” te Xamaxi

Zvicra vërtet është vendi ku shqiptarët dëshmojnë talentin e tyre në sportet e ndryshme në veçanti atë të futbollit. Këtë...

“Shvercerat”, thirrje “Komitëve”: Bojkotone ndeshjen nëse nuk lejohet prezenca e tifozëve...

Pasi kanë mësuar se derbi Vardar-Shkupi është vendosur të luhet pa prani të tifozëve mysafir, grupi i tifozëve “Shvercerat”, ka reaguar përmes një komunikate....

Vardar-Shkupi në orët e mbrëmjes dhe pa tifozë

Fundjavën e ardhshme edhe zyrtarisht fillon sezoni i ri në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll, e cila sipas kualitetit të ekipeve, duhet...

Januzaj po shkon ku më së paku pritej!!!

Skuadra angleze Sunderland është në bisedime me Manchester United për të marrë shërbimet e futbollistit të talentuar shqiptar, Adnan Januzaj, raporton Sunderland Echo. Futbollisti...

Shqipëria në histori, në vendin e 22-të të FIFA-së

Dita e nesërme mund të jetë ditë historike për Shqipërinë. Për herë të parë kombëtarja jonë do të jetë në vendin e 22-të të...

Ja numrat që zgjodhën lojtarët e Barcelonës

Ekip i parë i Barcelonës i ka zgjedhur numrat me të cilët do të prezantohet sezonin e ardhshëm. Dani Alves e ka lënë numrin 22,...

Shkëndija, me Mlladostin në Çair, ndaj Vardarit në Kumanovë

Shkëndija sezonin e ri garues 2015/2016 do ta nisë në Çair të Shkupit, ku në cilësi të vendasit do të presë anëtarin e ri...

Kamera e fshehtë e Ronaldos, maskohet si lypës në rrugët e...

Pasi i dhuroi një ishull grek prej 4 milionë eurosh, agjentit të tij të sapomartuar, Cristian Ronaldo ka publikuar të martën, videon e plotë...

FOTO+VIDEO:Zilbeari, talenti i ri kumanovar në futbollin austriak

Reshat Ibrahimi Almedin Zilbeari (21 gusht 2006) i lindur në një familje kumanovare në St.Polten të Austrisë ka filluar të shkëlqejë në futbollin austriak, duke...

Bayerni shkeli Milanin, me Realin në finale të “Audi Cup”

Bayern Munich në finalen e Audi Cup. Bavarezët i bashkohen Realit të Madridit në këtë edicion të 4-t. Ekipi i Guardiolës fitoi 3-0 ndaj...

A do të luajë Shaqiri kundër Bayernit?

Futbollisti Xherdan Shaqiri është shumë afër që të kalojë te skuadra e Schalkes 04, kështu raportojnë mediumet e huaja. Nesër në orën 14.00 Interi...

Prof. Dr. Abdylmenaf Bexheti president i ri i KF Shkëndisë

KF Shkëndija vazhdon përforcimet drejt ngritjes të nivelit të klubit në suaza sa më profesionale. Nëse periudhën e kaluar ekipi ishte aktiv në prurjen...

Pak shqiptar e pak zviceran

Granit Xhaka po i shijon momentet më të mira të jetës, jo vetëm në futboll, por edhe jashtë tij. Mesfushori kosovar po kalon nëpër...

“Fortuna 2009″e fitoi vendin e parë, mysafirët i priti me bakllavë

Të dielën në Hasanbeg, nën patronatin e Komunës së Gazi Babës dhe orgazinimin teknik të Klubit të futbollit “Fortuna 2009” nga Hasanbegu është zhvilluar...

Ejupi-Balaj 2-1 me gola, por derbi mbyllet 3-3

Rijeka dhe Slaven Belupo, një derbi shqiptarësh në kampionatin e Kroacisë është ndarë në barazim 3-3. Në këtë ndeshje ka shkëlqyer sulmuesi Muzafer Ejupi...

Samir Ujkani prezantohet te Genoa

Samir Ujkani u prezantua zyrtarisht te skuadra e Genoas. Ish-portieri kombëtares shqiptare, që aktualisht luan për përfaqësuesen kosovare ju bashkua menjëherë skuadrës në grumbullim...

Ronaldinho prezantohet te Fluminense

Ronaldinho u prezantua përpara 45 mijë tifozëve në “Maracana” me fanellën e skaudrës së tij të re, Fluminense. Fituesi i “Topit të Artë” në...

Bekim Balaj shënon, Amir Rrahmani 90 minuta

Sulmuesi i kombëtares, Bekim Balaj e gjeti golin në javën e dytë të kampionatit kroat. Në ndeshjen që skuadra e tij e Rijekës barazoi...

Bale, ende në radar të Manchester Unitedit

Manchester United duket se nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga Gareth Bale. Mister 100-milionëshi mbetet ende në radar të “Djajve të Kuq”,...

Llorente drejt Real Madrid

Me blerjet e fundit të klubit të Juventusit, Fernando Llorente duket se nuk do të ketë vendin e duhur te kjo skuadër. Zaza, Mandzukic...

Ibra, i bashkohet Milanit pas Superkupës?

  Zlatan Ibrahimovic do të lirohet nga obligimet ndaj Paris Saint-Germainit pas Superkupës së Francës – raportojnë mediat e atjeshme. Milani është i interesuar që ta...

Agjenti Marquez: Ronaldo do të largohet nga Reali

Agjenti i Iker Casillasit, Santos Marquez është i bindur se Cristiano Ronaldo të largohet nga Real Madridi. Marquez ka thënë se Roanldo i ka shitur...

Talenti kumanovar që jeton në Kanada në pritje te ftesës nga...

Reshat Ibrahimi Gjiganti i madh i futbollit botëror Barcelona si duket ka zbuluar një talent të ri të futbollit në kampin që e organizoi në...

Kështu e hodhi në tokë, Keta rusin (video)

  Boksieri shqiptar, Mike Keta, boksoi me mençuri dhe në rundin e tretë e hodhi në tokë rusin, Aliklych Kanbolatov. Keta mbrojti me sukses titullin...

Van Persie tregon pse u largua nga United

  Mua as që mu dha mundësia për të luftuar që ta rikthej vendin tim”. Robin van Persie ka thënë se arsyeja përse u largua nga...

Xhaka: E fejuara më ka ndryshuar, ndihem më i pjekur

Granit Xhaka tregon se, prej se është fejuar, është bërë tjetër person. Mesfushori kosovar megjithatë shton se nuk po mendon ende për martesë, shkruan...

Sejfullau i bronztë në “Rusenski legend”, Ismaili trajner më i mirë...

https://flic.kr/p/vXE9uq Në Ruse të Bullgarisë, është mbyllur gjatë ditës së sotme, turneu i fuqishëm në mundje për kadetë, “Rusenski legendi” apo “Legjendat e Ruses”, turnir...

KAS-i na dogji vazon e dytë për 24 orë

  https://flic.kr/p/vXCyU1 Data 10 korrik 2015 do të mbahet mend gjatë si një ditë ku drejtësia triumfoi. Si një fitore e madhe e kuqezinjve ndaj UEFA-s apo Serbisë. Gjykata e Arbitrazhit...

Keta mbrojti titullin, nokautoi rusin Kanbolatov

https://flic.kr/p/wfEVD4 Gjetan Keta mbrojti me sukses titullin Euroaziatik dhe të Paqësorit në peshën e mesme të versionit WBC duke zhvilluar një ndeshje të jashtëzakonshme në...

OPINIONE