18 C
Skopje
Saturday, March 23, 2019
Home Sport Page 2

Sport

Trajnerët Ramadani dhe Rexhepi iu përgjigjen këtyre 10 pyetjeve në prag...

Të dielën do të jetë një festë futbolli në Kosovë. Në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas do të luhet një prej derbive më të...

Hasani do të kthehet te Shkëndija, ja kur!

Një mega-bombë në Tetovë. Ferhan Hasani sipas të gjitha gjasave do të kthehet te Shkëndija, megjithatë në qershor, shkruan spormedia.mk, transmeton gazeta Lajm. Hasanit i...

Sejdini: Do të punojë në shërbim të futbollit të Maqedonisë

Ushtruesi i detyrës kryetar i federatës së futbollit të Maqedonisë (FFM), Muhamed Sejdini është shprehur i lumtur pasi mori besimin nga Lidhja futbollistike komunale...

Seferi jep një deklaratë të fortë:Jam shqiptar dhe dua të luaj...

7 gola dhe 3 asiste deri më tani, e bindën Young Boysin të rinovonte kontratën me talentin e kombëtares shqiptare, Taulant Seferi. Qendërsulmuesi kuqezi...

Pandev paralajmëron Kosovën

Legjenda e futbollit maqedonas synon ta kualifikojë vendin e tij në Kampionatin Evropian 2020 Goran Pandev i ka idetë e qarta, shkruan Gazeta Express. Legjenda e...

Abdulla: Ndaj Vardarit na pret ndeshje e vështirë, fitojmë nëse japim...

Skuadra e Renovës sërish do të përballet me një skuadër nga Shkupi, në kuadrin  e javës së dytë të sezonit pranveror. Pas pikës së...

Abdulla: Ndaj Vardarit na pret ndeshje e vështirë, fitojmë nëse japim...

Skuadra e Renovës sërish do të përballet me një skuadër nga Shkupi, në kuadrin  e javës së dytë të sezonit pranveror. Pas pikës së...

Musliu: Ndaj Makedonija GJP do të luftojmë për tre pikë

Lideri aktual, Shkëndija e Tetovës, të dielën (ora 14:00), do të zhvillojë ndeshje të rëndësishme në kuadrin e javës së dytë të sezonit pranveror....

Modriç në Madrid do ta përfundojë karrierën!

Lluka Modric do të vazhdojë karrierën me Realin deri në qershor të vitit 2021 dhe do të mbetet mbret i klubit mbretëror! Reali e...

Rikthehen emocionet e NBA, ja rezultatet e gjashtë ndeshjeve

Pas pauzës së shkurtër për All Star Game, janë rikthyer ndeshjet emocionuese të NBA. Tashmë ka nisur faza kyçe e sezonit të rregullt, e...

Sejdini tani për tani kandidat i vetëm për kryetar të FFM-së

LFK Kërçovë me vendim unanim në mbledhjen e ditës së enjte kandidoi Muhamed Sejdinin për kryetar të FFM-së, shkruan gazeta Lajm. Afati i kandidaturave është...

E tradhtoi me modelen franceze, Martial i kërkon falje publike të...

Martial i ka kërkuar falje publike të fejuarës, Melanie da Cruz. Ylli i Manchester United, Anthony Martial, e ka pranuar haptazi se ka fjetur me...

A ju kujtohet Mendieta?, sot punon si di-xhej!

A ju kujtohet Gaiska Mendieta, reprezentuesi spanjoll, lider i Valencias të cilën e udhëhoqi në dy finale të Ligës së kampionëve? Mendiata në kohën...

Goditje e madhe, karateja nuk do të jetë në Olimpiadën e...

Komiteti Ndërkombëtar Olimpik ka sjell vendim që karateja si disiplinë të ketë afat të shkurtër të statusit olimpik,  respektivisht vetëm në LOD në Tokio...

Ja si po jeton Schumacheri

”Kjo është mënyra se si ish-kampioni i Formula 1, Michael Schumacher jeton sot”, ishte titulli i gazetës gjermane ”Bild”, që rindez shpresat e lexuesve...

Seferi i lumtur pas golit të shënuar në fitoren e Winterthur

Taulant Seferi është futbollisti që ia ka sigururar fitoren skuadrës së tij Winterthur kundër Rapperswil, në kampionatin e ligës së dytë të Zvicrës. Winterthur shënoi...

Struga Trim Lum dhe Vëllazërimi u ndanë pa fitues në miqësore

Struga Trim Lum dhe Vëllazërimi kanë luajtur baras, 1-1, në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Biljanini Izvori” në Ohër. Lideri i Ligës së dytë-perëndim...

Ish-futbollisti  i Renovës, Fatjon Jusufi (23), mesfushor ofensiv, do ta vazhdojë karrierën në Armeni, te skuadra e Shirak. Jusufi në afatin kalimtar të janarit kishte...

Alegri nuk i humb shpresat: E kthejmë në Torino sepse…

Para ndeshjes kishte deklaruar se donte të kthehej nga Madridi me dy gola, por ndeshja e parë nuk shkoi aspak siç Masimiliano Alegri e...

Talenti kosovar rinovon me Barçën, përfshihet një klauzolë “marramendëse”

Sulmuesi kosovar Labinot Kabashi ka rinovuar edhe për dy vite të tjera kontratën me Barcelonën, teksa aktivizohet me të rinjtë e “La Masia”-s. Prej...

Sevilla tregon “dhëmbët” në Europa League, eliminohet Lazio!

Sevilla fiton edhe ndeshjen e kthimit ndaj Lazios dhe kualifikohet në raundin e 1/8-ave të Europa League. Skuadra e trajnerit Machin tregoi të gjithë...

Kush do të pasojë Sarrin te Chelsea? Në garë edhe Blanc!

E ardhmja e Maurizio Sarrit mund të vendoset pas finales së Carabao Cup që do të zhvillohet të dielën. Në rast të një tjetër...

Simeone shpjegohet për gjestin e tij: Thjesht tregova se kam topa

Diego Simeone është shpjeguar për gjestin e tij pas golit të parë të Jose Maria Gimenez kundër Juventusit në Champions. Duke e festuar golin e...

Vendos mbrojtja, Simeone i jep leksion Allegrit, përmbysje e madhe e...

Atletico Madrid bën për ujë të ftohtë Juventusin dhe pakëson ndjeshëm shanset e bardhezinjëve për të triumfuar në këtë edicion të Champions League. 5...

Shaqiri tregon se te cili klub dëshiron të pensionohet

Në një intervistë për të përditshmen gjermane, Sport1, përfaqësuesi i Zvicrës zbuloi se ai dëshiron të kthehet te klubi i tij i fëmijërisë, Basel,...

Ibraimi: Goli i Vardarit, i pastër, më vjen keq që referët...

Agim Ibraimi ka komentuar momentin diskutabil në derbin Shkëndija – Vardar, transmeton gazeta Lajm. “Të jemi real, ishte gol i pastër. Më vjen keq që...

Ter Stegen “Airlines” (Video)

Skuadra e Barcelonës me barazim pa gola u kthye në shtëpi, pasi në ndeshjen e parë të tetës së finales në LK kundër francezëve...

​Liga e Kampionëve: Juventusi e nis misionin sonte kundër Atleticos, Schalke...

Sonte, në orën 21:00, do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës e...

​Joshua tallet me Millerin: Ti je k*rvë dhe grushton sikur të...

Dje u mbajt konferenca e parë për shtyp mes Anthony Joshuas dhe Jarrell Millerit, dhe britaniku u shpreh se ai nuk është aspak i...

Ibraimi s’është i lënduar, ka marrë dy ditë të lira, gati...

Agim Ibraimi bëri një paraqitje shumë të mirë në derbin kundër Vardarit, të dielën e kaluar. Megjithatë, ai ishte futbollisti që pësoi më shumë...

Lirim Zendeli, shqiptari që firmosi me skuderinë “Sauber”

Ndryshe nga rutina e lajmeve me futbollistët shqiptarë, këtë herë kemi të bëjmë me një pilot shqiptar të garave të shpejta. Është pikërisht piloti...

Shkëndija dhe Shkupi jepen në komision disiplinor

Shkëndija dhe Shkupi janë dorëzuar në komision disiplinor, pasi më herët kundër tyree ishte ngritur procedurë nga Komisioni Garues, shkruan Lajm. Arsyeja është se tifozët...

Gobleni, sot miqësore me Shkëndijën

Gobleni i Kumanovës, në vazhdën e përgatitjeve për sezonin pranveror në Ligën e dytë-perëndim, do të vazhdojë me ndeshje miqësore. Drejtuesit e klubit kanë arritur...

Fiton “frika”, Liverpool-Bayern dhe Lyon-Barça mbyllen pa gola!

2 barazime pa gola dhe asnjë fitues në dy sfidat e para të raundit të 1/8-ave të Champions League që u zhvilluan këtë të...

Alioski:Bielsa më ka bërë futbollist më të mirë në çdo segment

Ezgjan Alioski e ka pranuar se nën drejtimin e trajnerit të tij te Leeds United, Marcelo Bielsa, ka pëparuar i futbollist në këto shtatë...

Video/ VAR-i ndëshkon futbollistin dy herë me karton të kuq

VAR-i po fiton gjithnjë e më shumë rëndësi në fushat e futbollit, pasi përtej problematikave të evidentuara, në jo pak raste ka ndihmuar arbitrat...

Akademia e futbollit shqiptarë në Zvicër dhuroi 2700 franga zvicerane për...

Ditë më parë në Gjenevë të Zvicrës me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Kosovës është organizuar një event i veçantë, në të cilin...

Marcelo i pakënaqur me stolin, i kërkon largimin Realit

Marcelo i “ngre zërin” Realit të Madridit. Lojtari brazilian i krahut të majtë ka patur një takim që zgjati rreth një orë me José...

Genc Kalemler caktoi dy miqësore në Antali, ja kundërshtarët

Përveç stërvitjeve të zakonshme, skuadra e Genc Kalemler nga Gostivari, që garon në ligën e dytë të Maqedonisë në futboll-grupi i perëndimit, gjatë kësaj...

Themelohet Shoqata e klubeve të Ligës së parë

Sot në ambientet e FFM-së përfaqësues të kubeve të Ligë së parë kanë mbajtur mbledhje me drejtuesit e FFM-së në krye me kryetarin Muhamed...

Shkëndija dhe Rabotnicki mes 1000 klubeve më të mira në botë!!!

Në listën më të re të “CLUBËORLDRANKING”, faqe e specializuar për sukseset e klubeve në skenën ndërkombëtare, Maqedonia mes 1000 klubeve më të mira...

Përcaktohen çiftet çerekfinaliste të FA Cup, United përballë Wolves

Në përfundim të sfidës së “Stamford Bridge” mes Chelsea-t dhe Manchester United, e fituar 0-2 nga “Djajtë e Kuq”, u hodh shorti për fazën...

​Fury e sfidon Wilderin e Joshuan

Tyson Fury ka arritur marrëveshje në vlerë prej 90 milionë eurosh me televizion e famshëm sportiv, ESPN. Kjo marrëveshje mund t’ia fitojë atij titullin...

Barcelona dëshiron përsëritjen e vitit 2009 dhe kualifikimin në çerekfinale të...

Barcelona sonte kundër Lyonit dëshiron të vazhdojë ndeshjet e saj në Ligën e kampionëve. Katalanasit janë favorit të mëdhenj për kualifikim në çerekfinale.   Ernesto Valverde...

Shaqiri: Bayernin e kam në zemër, një ditë mund të kthehem…

Në “Anfield Road” luhet sot akti i parë i një përplasjeje të madhe të Champions League mes Liverpoolit dhe Bayernit të Mynihut. Një sfidë...

Trajneri i Dritës, Nuhiu, pas triumfit në derbin e qytetit: Fitore...

Ardian Nuhiu ka debutuar me fitore të madhe në pankinën e Dritës në derbin kundër Gjilanit me rezultat 3-1, në derbin e qytetit të...

Portieri i FC Shkupi, Aleksovski, operohet me sukses:Ndjehem shumë mirë

Portieri i FC Shkupi, Igor Aleksovski, është operuar gjatë ditës së hënë (sot), duke kryer me sukses ndërhyrjen kirurgjike në gjurin e tij, bën...

Ylli i Bundesligas fut në luftë Barcën dhe Chelsean

Ylli i Bundesligas fut në luftë Barcën dhe Chelsean Reprezentuesi serb i cili luan me Frankfurt, Luka Jovic, ka futur në luftë dy gjigantët evropianë...

Tifozët turq: Serbia është Kosovë

Tifozët turq: Serbia është Kosovë Tifozët turq kanë dal haptazi kundër Serbisë në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Nëse vazhdimisht jemi mësuar t’i...

Migjen Basha i kërkon falje futbollistit serb

  Migjen Basha i ka kërkuar falje futbollistit serb Novica Maksimovicit, për ndërhyrjen e ashpër ndaj tij në barazimin e Arisit kundër Panioniosit të dielën,...

Me sukses përfundoi turneu mbarëkombëtar në shah “Përvjetori i Pavarësisë”…ja risit...

Për nderë të përvjetorit të Pavarësisë së shtetit të Kosovës, të shtunën, në Prishtinë, për herë të parë Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe...

http://lajmpress.org/2019/02/16/koordinatori-ne-mkrs-rexhep-hoti-tuboi-shahistet-e-trevave-shqiptate-ne-pervjetorin-e-pavaresise-se-kosoves/

Për nderë të përvjetorit të Pavarësisë së shtetit të Kosovës, për herë të parë Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, z. Rexhep Hoti...

Trajneri Ardian Nuhiu flet para derbi të madh kosovar, Drita-Gjilani

Trajneri Ardian Nuhiu, ka dhënë një intervistë për “Lajm”në prag të ndeshjes mes dy rivalëve të qytetit të Gjilanit, Drita dhe Gjilani, që konsiderohet...

Turne shahu në Prishtinë me rastin e përvjetorit të Pavarësisë

Përfaqësuesja e shqiptarëve të Maqedonisë në shah gjatë fundjavës do të marrë pjesë në turneun mbarëkombëtar në shah, i cili organizohet nga Federata e...

Broja:Jemi gati kundër Sileksit

Ekipi i FC Shkupi, të dielën, është mysafir i Sileksit në Kratovë, prej ku edhe do ta nis sezonin pranveror në kampionatin e Ligës...

Nuhiu: Ndaj Rabotniçkit, të mbrohemi mirë dhe të jemi të rrezikshëm...

Sezoni pranveror në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll do të nis të dielën, me takimet e javës së 19-të. Renova në Shkup...

Totre: Presim mbështetje të madhe nga tribunat, shpresoj në fitore

Sezoni pranveror në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll do të nis të dielën, me takimet e javës së 19-të. Shkëndija në Tetovë...

Një minutë heshtje nëpër terrenet e futbollit në nder të viktimave

Maqedonia dje (e mërkurë) ishte tronditur nga fatkeqësia e madhe në të cilën humbën jetën 14 persona, kurse është shpallur dy ditë zie në...

Këto janë të rejat në futbollin e Maqedonisë për sezonin e...

Në Kongresin e FIFA-s para disa ditësh janë futur disa rregulla të reja në futboll, të cilat duhet të zbatohen edhe në futbollin e...

Sejdini: A do të kandidohem për kryetar të FFM-së, ja kur...

Njeriu i parë i FFM-ë, për momentin, Muhamed Sejdini, ka folur rreth kandidaturës së tij për kryetar të Federatës.   “A do të jetë Muhamed Sejdini...

Alioski me dy asiste e ktheu Leeds në krye të Championchip

Skuadra e Leeds United në kuadrin e javës së 32-të në Championchip e mposhti Swansean me 2-1 dhe kthehet në krye të tabelës. Protagonist...

Klubet sportive i bashkohen familjarëve të viktimave në dhimbjet e tyre

Tragjedisë së ditës së djeshme (e mërkurë) që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, në të cilën humbën jetën 14 persona, si pasojë e çarjes së...

Real fitoi në Amsterdam, Tottenham shkatërroi Dortmundin

VAR-i debutoi në Champions League me një vendim në favor të Realit të Madridit, pasi teknologjia ndërhyri për të sinjalizuar pavlefshmërinë e një goli...

Alimi kapiten, Agimi me numër 10, Husmani me numrin 33, Fazli...

Katër ditë para fillimit të garave në gjysmëstinorin pranveror Shkëndija ka dal me listën e futbollistëve dhe numrat që do të mbajnë lojtarët në...

Kampi sportiv i UEFA-së hapi dyert për nxënësit e komunës së...

Kampet edukative sportive janë mundësi e artë për të mbjellur në personalitetin e fëmijëve tanë dashurinë për sportin dhe zhvillimin e shëndoshë të tyre...

Ndong pas lëndomit iu kthehet stërvitjeve te FC Shkupi

Skuadra e Shkupit tani më është duke zhvilluar përgatitjet përfundimtare, vetëm pak ditë para fillimit të sezonit pranveror, ndërsa ekipi nga dita në ditë...

VIDEO/ Skandal në Amsterdam, shikoni çfarë bëjnë tifozët e Ajaksit jashtë...

  Në mbremje luhet ndeshja e parë për fazën e 1/16-ave mes Ajaksit dhe Real Madridit. Për holandezët kjo sfidë nuk ka të nesërme, pasi...

Nuhiu, trajner i Dritës:Do të jap maksimumin

Ardian Nuhiu është trajner i ri i Dritës së Gjilanit, kampion i Kosovës. Ai tashmë gjendet para një sfide të re. “Nuk kam mundur ta...

Ekskluzive, flet shqiptari i St. Polten që i shënoi gol Shkëndijës...

I kishte shënuar gol Shkëndijës në ndeshjen miqësore në kuadrin e zhvillimit të fazës përgatitore në Antali të Turqisë. Ndeshja kishte përfunduar me rezultatin 2-2,...

LeBron s’mjafton për Lakers

Po afrohet dita e madhe e All Star Game e megjithatë spektakli në NBA është i përditshëm. U luajtën 5 takimet e radhës, me...

Agim Ibraimi flet para derbit me Vardarin, ky është premtimi i...

Skuadra e Shkëndijës, kampione vjeshtore në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll, në ambient të mirë e pret derbin e javës së 17-të...

​Chelsea e do Zidane në vend të Sarrit

Drejtuesit e Chelseat e kanë kthyer vëmendjen te ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, të cilin e konsiderojnë si zëvendësuesin më të mirë për...

​Liga e Kampionëve: Real Madridi synon ta vazhdojë formën e mirë,...

Ndeshjet e Ligës së Kampionëve do të vazhdojnë edhe sonte, kur në orën 21:00 do të zhvillohen dy ndeshje, Ajaxi e pret Real Madridin,...

PSG shkëlqen pa yjet dhe prek kualifikimin, Zaniolo nderon Romën

Pa dy prej yjeve të skuadrës, si Neymar dhe Cavani, Paris Saint Germain arriti të dhurojë një paraqitje fantastike në transfertën angleze përballë Manchester...

NBA/Fitojnë kryesuesit, Paul George e Russell Westbrook spikatin me “triple-double”

Mbrëmje e pasur me ndeshje në kampionatin me të fortë të basketbollit në planet, në NBA, ku skuadrat kryesuese vazhdojnë të diktojnë garën. Kështu, Milwaukee...

Bomba e merkatos, pas Ronaldos, Juventusi do edhe Salah!

Mungonte vetëm zyrtarizimi dhe ai erdhi mbrëmjen e së hënës me klubin bardhezi të Juventusit që njoftoi se duke filluar nga 1 korriku i...

Emocionet e Championsit

Pas plot dy muaj pritjeje, sonte do të rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve, me vëmendje të veçantë në “Old Trafford”, ku do të...

Hadërgjonaj lë përfundimisht Zvicrën për Kosovën

Më në fund shuhet kurreshtja. Futbollisti shqiptar, Florent Hadërgjonaj ka vendosur që të përfaqësoj Kosovën. Sipas burimeve të Indeksonline afër futbollistit, 24 vjeçari ka ndarë...

Tronditet bota e futbollit

Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Benk ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Benk u shpall fitues i Kupës së Botës me...

KF Gostivari bëri goditje të fortë, e solli ish-sulmuesin e Goblen-it

Klubi i futbollit Gostivari ka bërë një goditje të fortë në afatin kalimtar të janarit. Bëhet fjalë për një lojtar cilësor sic është Ylber...

Serbi Jovic merret vesh me Barcelonën?

Sulmuesi serb Luka Jovic është marrë vesh me Barcelonën për kushtet personale, shkruajnë mediat gjermane. Jovic, i cili luan për Eintracht Frankfurt, në formë huazimi...

Tyson, nga “më i forti në planet” në “më i droguari...

​Pas një karriere të suksesshme boksimi, duket se Mike Tyson ka vendosur të huqet pak, ndërsa po futet në të pesëdhjetat. Ish-kampioni i peshave të...

Trajneri i FC Shkupi, Umit Karan: Të gjithë së bashku do...

Trajneri i FC Shkupi, Umit Karan, gjatë një interviste për Sporti në Lajm Tv, ka deklaruar se është shumë i kënaqur me angazhimin e...

Trajneri Mensur Nexhipi:Me Korabin synojmë mbijetesën

Trajneri i mirënjohur, Mensur Nexhipi, është shprehur i kënaqur me përgatitjet e deritanishme të skuadrës së tij Korabi nga Dibra. “Deri tash jam shumë i...

Superderbi mes Shkëndijës dhe Vardarit luhet në ditën e pavarësisë së...

Kampionati pranveror i Maqedonisë në futboll do të fillojë këtë javë, më 17 shkurt, pikërishtë në ditën e pavarësisë së Kosovës. Dhe, në atë ditë...

Herolid Shala kalon te Valerenga

Herolid Shala është transferuar në klubin norvegjez Valerenga, si lojtar i lirë nga Start të hënën. Mesfushori i ekipit kombëtar të Kosovës, Herolind Shala ishte...

Mici mungon në derbin kundër Vardarit

Futbollisti i Shkëndijës, Gledi Mici, nuk do të ketë drejtë loje në derbin e së dielës kundër Vardarit në Tetovë, me fillim prej orës...

Ronaldo shënon dhe shërben, Juve mposht Sassuolon dhe “vret” garën për...

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e...

Vjen goli i parë i Paquetas, Milani nuk bën “shaka” me...

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi...

NBA/Warriors mposhtin Heat në frymën e fundit, fitojnë 76ers dhe Mavericks

U luajtën 5 ndeshje në NBA, ku spikat fitorja në frymën e fundit e Golden State Warriors 120-118 në “Oracle Arena” ndaj Miami Heat....

Sarri i turpëruar apo i zemëruar? Nuk i jep dorën Guardiolës

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0....

Tyson Fury bën gjest të madh

Tyson Fury e ka dhënë për bamirësi çdo cent të fituar nga meçi i fundvitit të kaluar me Deontay Wilder. Boksieri britanik i fitoi 2.5...

Rashica: Nuk është dëmtim i madh

Milot Rashica ka thënë se zëvendësimi i tij i hershem në fitoren e Werder Bremenit ndaj Augsburgut të dielën u bë më shumë si...

Intervistë me Doan Osmanin: Kam punuar shumë për këtë moment, ju...

Një ditë pasi ka fituar titullin kampion Europe në karate për kadet, junior dhe U21 në Alborg të Danimarkës, Doan Osmani (-75kg), në një...

Barcelona shpëtoi në “San Mames”

6 pikë, kaq tani është diferenca mes Barçës e Realit pas barazimit me Bilbaon Athletic Bilbao dhe Barcelona kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme...

Shijojini dy golat fantastikë të Rashicës me superkomentim arab

Nuk ka mundur të ndodhte ndryshe përveç se Milot Rashica t’i ndizte komentatorët gjatë transmetimit të ndeshjes mes Werder Bremenit dhe Augsburgut të dielën...

Solari: Asgjë s’është e pamundur për Real Madridin, as trofeu i...

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari, foli për ndeshjen e skuadrës së tij kundër Ajaxit në Ligën e Kampionëve këtë të marte, dhe këmbënguli...

Arlind Huseini: S’kam fjalë për suksesin e Doanit, jam shumë i...

Reprezentacioni i Maqedonisë më karate nga 8 deri më 10 shkurt mori pjesë në kampionatin europian në karate për kadet, junior dhe U21, në...

“Uragani” Manchester City shkatërron 6-0 Chelsea-n

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por...

Doan Osmani, “mbret” i ri i Europës në karate

Doan Osmani (-75kg) kurorëzohet me titullin kampion i Europës, duke marrë medaljen e artë në kampionatin europian të karatesë për kadet, junior dhe U21...

Akademia e Futbollit Shqiptar në Zvicër e Bekim Ametit furnizon me...

Akademia e Futbollit Shqiptar në Zurich të Zvicrës që udhëhiqet nga emri i mirënjohur, trajneri Bekim Ameti, tashmë është e njohur për prodhimin e...

Zyrtare:Young Boys ia zgjatë kontratën Taulant Seferit

Futbollisti i talentuar, Taulant Seferi ka zgjatur kontratën me skuadrën kampione të Zvicrës, Young Boys deri në verën e vitit 2020. Lajmi bëhet i ditur...

Kapiteni Alimi fton “Ballistët” për derbin kundër Vardarit: Me ndihmën tuaj...

Kapiteni i Shkëndijës, Armend Alimi, në një intervistë për Sporti në Lajm Tv ka folur për përgatitjet dy javore të kuqezinjve në Antalia dhe...

Asani pranë kalimit te Pobeda?

Futbollisti me përvojë të madhe, Bunjamin Asani pritet të jetë emër i ri në radhët e Pobedës së Prilepit. Ai është pëlqyer nga trajneri Jane...

Tandina nga Mali përforcoi Shkupin

Skuadra e Shkupit pas rikthimit nga Antalia, ka nisur fazën finale të përgatitjeve, që po e zhvillon në terrenet sportive të FFM-s. Skuadra bardhekaltër...

Bilanc tragjik në Brazil, 10 të vdekur nga rënia e zjarrit...

 Dhjetë të vdekur, tre lëndime, ku njëra prej tyre serioze. Ky është bilanci tragjik i zjarrit të rënë këtë mëngjes rreth orës 5 që...

Bartomeu: Po punojmë për të përgatitur një Barcelonë pa Messin

Lionel Messi është shndërruar në emblemë të Barcelonës, aq sa duket e vështirë dhe gati-gati e pamundur të imagjinohet skuadra katalane pa praninë e...

NBA, Lakers “ringjallen” në sekondën e fundit

Ringjallet Los Angeles Lakers. Një kosh në sekondën e fundit i Rajon Rondos i dha një fitore të madhe skuadrës kaliforniane në transfertën e...

Bota e futbollit i jep lamtumirën e fundit Emiliano Salës!

Bota e futbollit i jep lamtumirën e fundit Emiliano Salës. I përkiste pikërisht sulmuesit argjentinas trupi i pajetë i gjetur nën rrënojat e avionit...

Jasin Lama pritet në komunën e Shuto Orizarës, i dhurohet plaket...

Boksierit të njohur të KB Çair, Jasin Lama, gjatë ditës së premte, i është bërë një pritje e ngrohtë në komunën e Shuto Orizarës. Ai...

Flamuri i Kosovës në zhveshtoren e Dinamo Zagrebit, falë Rrahmanit

Amir Rrahmani, reprezentuesi i Kosovës në futboll, është një prej futbollistëve kryesor te gjigandët koat, Dinamo Zagreb, kampion i Kroacisë. Që nga moment i shkuarjes...

​Klubi i Salas vjen me një deklaratë zyrtare pasi u gjet...

Pasi dje u konfirmua vdekja e Emiliano Salas, Cardiff City e ka publikuar një deklaratë zyrtare për ish-futbollistin e tyre, i cili nuk arriti...

​Klubi i Premierligës mund të dënohet për shkak të rastit të...

Klubi i Premierligës, Cardiff Cityt, mund t’i zbriten disa pikë të këtij sezoni në ligën angleze, nëse ata nuk ia paguajnë Nantesit 17 milionë...

Maliç Beluli flet për përgatitjet e deritanishme të FC Genc Kalemler...

FC Genc Kalemler, të premten, do të zhvillojë miqësoren e tretë në kuadrin e përgatitjeve dimërore për vazhdimin e kampionatit në ligën e dytë-grupi...

Pas kthimit nga Antalia, Shkupi shpalosi ambiciet për në pranverë (VIDEO)

Pas kthimit nga Antalia dhe dy ditëve pushim, skuadra e FC Shkupi, të enjten, ka vazhduar me përgatitjet për vazhdimin e kampionatit në ligën...

Çeferin edhe katër vite në krye të UEFA-së

Aleksandar  Çeferin do të vazhdojë të kryej funksionin e kryetarit të UEFAs edhe në katër vitet e ardhshme, pasi slloveni mori përkrahjen nga delegatët...

Fyerje religjioze ndaj Mohamed Salah (VIDEO)

Në një video të postuar nga një shikues, mund të dëgjohen qartë fyerjet që i janë drejtuar futbollistit të Liverpoolit, Mohamed Salah, nga një...

NBA, Golden State nuk ka rivalë

Golden State Warriors i jep një leksion basketbolli San Antonio Spurs dhe i tregon skuadrës teksane se NBA ligjin e bëjnë ata. Për të...

Çmenduri në Berlin: Bayerni në çerekfinale të kupës pas dramës dhe...

Asnjë surprizë në 4 sfidat e fundit të raundit të 1/8-ave të Kupës së Gjermanisë. Bayern Munich vuajti por në fund arriti të avanconte...

El Clasico pa fitues: Real avancoi, Barça barazoi, dhe të gjithë...

Real Madridi ka nxjerr rezultat pozitiv nga ndeshja e parë gjysmëfinale në Kupën e Mbretit, duke barazuar 1-1 me Barcelonën të mërkurën në Camp...

Shkupjani shkëlqen te Partizani

Partizani i Tiranës është kualifikuar për në fazën çerekfinale të kupës së Shqipërisë, pasi edhe në ndeshjen e kthimit ka mposhtur Kastriotin me rezultat...

​El Clasico: Rezultatet e të gjitha ndeshjeve, Barça – Real në...

Real Madridi dhe Barcelona do të përballen në Kupën e Mbretit këtë sezon për të 35-n dhe 36-n herë. Që të dy klubet i...

Talenti shqiptar firmos për Çelsin

Shumë i madh është numri i shqiptarëve që luajnë jashtë territorev shqiptare. Shumica e lojtarëve shqiptar luajnë në Europë dhe kjo ndihmon në rritjen...

Pollozhanit i anulohet goli i karrierës, gjykoni vetë!?(Video)

Artim Pollozhani mund të ketë realizuar një prej golave më të bukur të karrierës së tij ndaj Kukësit. Flasim për një mesfushor i cili...

E pabesueshme çfarë bënë Beqiraj: Katër “tunele” për katër sekonda!

Driblimi i kundërshtarit duke ia kaluar topin mes këmbëve është një ndër triket më të bukura të futbollit. Shpesh jemi mësuar të shohim Lionel...

Rashica me gol ia uron ditëlindjen Werderit

Pasi arriti ta shënojë golin e parë të ndeshjes për Werder Bremenin, kundër Dortmundit, Milot Rashica e ka shfrytëzuar llogarinë e tij në Instagram...

Rashica me Werderin eliminuan Dortmundin

Milot Rashica i ka ndihmuar Werder Bremenit të kalojë në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë, duke e mposhtur Borussia Dortmundit të martën në Signal...

Pogba ia uron ditëlindjen Januzajt

Dje, më 5 shkurt, ishte ditëlindja e Adnan Januzajt dhe ish-bashkëlojtari i tij në Manchester United, Paul Pogba, nuk harroi ta postonte një urim...

​Gazeta angleze: Dështaku Mustafi, në listën e lojtarëve që duhet të...

E përditshmja angleze, Telegraph, raporton se durimi i Arsenalit me qendërmbrojtësin Shkodran Mustafi ka shteruar dhe tani trajneri Unai Emery e ka futur atë...

Barcelona dhe Real Madridi luftojnë për një vend në finale, formacionet...

El Clasico e dytë për këtë sezon do të zhvillohet sonte në Camp Nou, ku Barcelona e pret Real Madridin për ndeshjen e parë...

Ibraimi me porosi nga Antalia: Jemi gati për sfidat e pranverës

Shkëndija është në fund të përgatitjeve në Antalia në prag të vazhdimit të kampionatit. Agim Ibraimi do të jetë një prej lojtarëve që duhet...

“Messi do të luaj kundër Realit”

Te Barcelona mund të marrin frymë lirshëm, pasi inoformacionet e fundit flasin se Lionel Messi do të luaj kundër Real Madridit. Dje, lajmet ishin pesimiste,...

​Joshua në situatën më të keqe të mundshme, Fury dhe Wilderi...

Situata e boksierit anglez, Anthony Joshua, do të përkeqësohej edhe më shumë nëse Tyson Fury e fiton rimeçin kundër Deontay Wilderit. Ky rimeç, në...

Miqësia me Ronaldon shtyn Marcelon drejt Juventusit

Tashmë afrimi i Marcelonës te Juventusi është bërë telenovelë. Sipas Tuttosport ëndrra e bardhezijve do të ketë një fund të lumtur. Braziliani mund të transferohet...

KF Likova, ja emrat që nuk harrohen

Fotot e vjetra nuk harrohen, por me shumë nostalgji kujtohen nga sportistë të dikurshëm. Klubi i futbollit Likova nga komuna e Likovës ka qenë...

Bajrami dhe Bilali në rolin e gazetarëve, ja si i intervistojnë...

Futbollistët e FC Shkupi gjatë qëndrimit 18-t, ditor në Antali kishin kohë edhe për relaksim dhe zbavitje pas stërvitjeve dhe ndeshjeve kontrolluese. Në vazhdim...

12 vite burg për Arda Turanin

Prokurorët në Turqi kanë kërkuar një dënim me burg 12,5-vjeçar për Arda Turan, që aktualisht luan si I huazuar te Başakşehir nga Barcelona. Arda Turan...

NBA, Harden fantastik, Houston nuk fal

Houston Rockets fluturon me James Harden. Ylli i skuadrës teksane ishte thjeshtë fantastik në fitoren 118-110 që regjistroi Houston në shtëpinë e Phoenix Suns....

​Mourinho rrëzohet në akull, videoja shpërndahet gjithandej në internet

Fatkeqësitë nuk kanë të ndalur për Jose Mourinho, përderisa trajneri portugez është duke tentuar ta gjejë një punë, pasi që u shkarkua nga pozita...

​Vazhdojnë tentimet për ta nxjerrë aeroplanin e Salas nga fundi i...

Aeroplani i cili u zhduk përderisa ishte duke e bartur futbollistin e Cardiff Cityt, Emiliano Salan, nga Franca në Uells, është gjetur në fund...

E RRALLË: Tre shqiptarët e Baselit i përfaqësojnë tri shtete të...

Zhegrova është prezantuar te Baseli dhe do të mbajë të veshur fanellën me numrin 30 Talenti i Kosovës, Edon Zhegrova, ka kompletuar transferimin nga Genku...

Kloppi flet për Shaqirin

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se lëndimet e shumta në skuadrën e tij mund ta kishin detyruar atë të luante me vetëm...

​Postimi prekës i motrës së Emiliano Salas, pasi gjendet një trup...

Motra e futbollistit që ishte zhdukur, Emiliano Salas, e ka postuar një fotografi prekëse në llogarinë e saj në Instagram, me qenin e argjentinasit. Romina...

Vëllazërimi shënoi fitore në miqësore

Vëllazërimi i Kërçovës ka shënuar fitore me rezultat 3-1 në ndeshjen miqësore kundër Vardarit të Forinës, kampion vjeshtor në Ligën e tretë-perëndim, në takimin...

Betisi shtang Atleticon

Barcelona thellon diferencën me Atleticon e Madridit, edhe pse një ditë më parë nuk mori më shumë se një pikë ndaj Valencias në “Camp...

Shpërthen Aguero, City mposht 3-1 Arsenalin, presion Liverpoolit

Manchester City rikthehet te fitorja në Premier League pas humbjes së papritur në fushën e Newcastle pak ditë më parë dhe këtë e bën...

Reali deklasoi Alavesin, por është larg Barcelonës

Real Madridi ka marrë pikët e plota në shtëpi, duke triumfuar 3-0 ndaj Alavesit Reali i Santiago Solarit ka shfrytëzuar gabimet e Barcelonës dhe Atletico...

Edon Zhegrova, zyrtarisht futbollisti i Baselit

Edon Zhegrova është zyrtarisht futbollisti i Baselit në Superligën e Zvicrës. Talenti prishtinas është larguar nga Genku pas tri viteve qëndrim tek klubi i...

E çuditshme: Klubit kosovar i del përforcimi këngëtar!

Martins Aristegui Maickol Pio u prezantua si një përforcim i madh nga Liria. Por, interneti më shumë e paraqet uruguaianin si këngëtar sesa si...

OPINIONE