18 C
Skopje
Saturday, March 23, 2019
Home Sport Page 3

Sport

Të rejat e fundit rreth lëndimit të Messit, dy ditë para...

Leo Messi pritej t’iu nënshtrohej testeve mjekësore sot, por nuk e bëri pasi ato janë shtyrë për të nesërmen. Të dielën, doktorët e Barçës...

Shaqiri: S’jemi robotë, gabojmë edhe ne!

Futbollisti kosovar thotë se Liverpooli nuk mund të jetë superior në çdo ndeshje, por beson se “Reds” mund ta fitojnë titullin Xherdan Shaqiri thotë se...

NBA: Boston e mund Oklahomën

Ishin vetëm 3 sfidat në mbrëmjen e NBA, ku spikat padiskutim fitorja e Boston Celtics ndaj Oklahoma City Thunder. Në TD Garden, u ndal ecuria...

LAJMI FUNDIT: Gjendet në fund të detit trupi i Emiliano Sala...

Operacioni i kërkimeve për gjetjen e aeroplanit me të cilin udhëtonte Emiliano Sala ka hyrë në fazat e fundit. Fillimisht u gjend avioni i rënë,...

Himni kombëtar buçet në “Jane Sandanski”, ja si u pritë nga...

Ndonëse në fund të takimit pati tensione, shtyrje dhe tollovi, megjithatë diçka e bukur ka ndodhur në fillim të ndeshjes mbrëmjen se dielës së...

Futsall/Shqiptarët mposhtën Shqipërinë në betejën për vendin e parë në grup

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futall ka mposhtur Shqipërinë me rezultat 3-2, në ndeshjen parakualifikuese, e cila ishte një betejë për vendin e parë në...

Sot derbi i Ballkanit në futsall/Maqedonia-Shqipëria, duel për vendin e parë...

Reshat Ibraimi Në kuadrin e turneut paraeliminator në futsall, i cili po zhvillohet në Shkup, përfaqësuesja e Maqedonisë dhe e Shqipërisë sonte (e diel, ora...

Shkëndija barazoi me St. Polten, Ibraimi shënoi golin debutues

Shkëndija barazoi me St Polten nga Austria 2-2, në miqsoren e e tretë në Antalia. Katër golat janë shënuar në pjesën e parë. Agim...

Të dielën, nis turneu “Dëshmorët e kombit Haraçina 2001”

Të dielën, në  palestrën e sporteve “Skënderbeu” në Haraçinë do hedhet shorti  për turneun e 2-të përkujtimor i minifutbollit  “Dëshmorët e kombit Haraçina 2001”,...

Djaloshi shqiptar nënshkroi për Borussia Mönchengladbach

Shaban Zenku, djaloshi 15-vjeçar, me prindër nga Kërçova, ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Borussia Mönchengladbach. Ky djalosh i talentuar ka lindur në Kasel të Gjermanisë,...

Sarajeva ndeshet me Shkupin

  Skuadra e futbollit Shkupi është gati të përfundojë qëndrimin më shumë se dy javor në Antali të Turqisë, ku ka zhvilluar fazën përfundimtare të...

El Clasico në kupën e Spanjës:Barcelona-Real Madrid

Sot në Sevilla u tërhoq shorti për gjysmëfinalet e kupës së Spanjës. Reali dhe Barcelona do të përballen për një vend në finalen e...

Strakosha dërgon Lazion në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

  Lazio ka arritur fitore plotësisht të merituar kundër Interit sonte në çerekfinale të Kupës së Italisë. Thoma Strakosha ishte heroi i këtij takimi pasi...

Muriç pritet të debutojë në Premierligë kundër Arsenalit të Xhakës e...

Portieri kosovar mund t’ia shohë hairin lëndimit të fundit të portierit të parë, brazilianit Ederson Arijanet Muriç mund të debutojë këtë fundjavë në Premierligën angleze,...

Volejboll/ “Shutova” përgatitet për të përsëritur suksesin e sezonit 2015/16, kampion...

Klubi i volejbollit “Shutova” nga Kërçova me ambicie të mëdha ka nisur përgatitjet për sezonin pranveror. Për pjesën e dytë të kampionatit ata kanë sjell...

Goditje e madhe/ Nderim Nexhipi e solli Valdet Ramën te Kukësi

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, Kukësi ka zyrtarizuar marrëveshjen me Valdet Ramën, ish-mesfushorin e Kombëtares Shqiptare, i cili ka firmosur kontratën me skuadrën verilindore të...

Flet shqiptari i Atalantës që e ndali Ronaldon

Berat Gjimshiti e komenton me shumë entuziazëm suksesin thellë të Atalantës në Kupës e Italisë ndaj Juventusit, ku ai ishte protagonist në fushë, duke...

Kështu e festuan shqiptarët e Atalantas me shokë fitoren e madhe...

Atalanta sonte shënoi fitore të madhe kundër Juventusit me rezultat 3-0 dhe për 90 minuta në këtë ndeshje u paraqiten edhe dy shqiptarët që...

​Messi: Barcelona nuk heq dorë nga asnjë garë

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, ka insistuar se Barcelona kurrë nuk e kishte në mendje të dorëzohej nga gara për ta fituar Kupën e...

Barcelona në gjysmë-finale të Kupës së Mbretit, e shpartallon Sevillën

Barcelona e ka mposhtur Sevillën me rezultat 6-1 në ndeshjen e kthimit të Kupës së Mbretit, pasi në ndeshjen e parë Sevilla kishte fituar...

Gjenden ulëset, lokalizohet vendndodhja e avionit ku humbi Emiliano Sala

Autoritetet britanike njoftuan të sot se ata do të rifillojnë kërkimin e avionit me të cilin Emiliano Sala dhe pilotin David Ibbotson po udhëtonin...

Leo Messi vendos përfundimisht, ja çfarë do të bëjë me Argjentinën

Leo Messi, ylli i Barcelonës, do të kthehet në ekipin kombëtar të Argjentinës në mars, për dy ndeshjet miqësore të planifikuara në këtë muaj....

Një superndeshje në Prishtinë, ja me kë luan Kosova në muajin...

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mësuar emrin e kundërshtarit të radhës. Djelmoshat e Bernard Challandes do të përballen me Kombëtaren e Danimarkës në muajin...

Spurs fitojnë në sekondën e fundit

Surpriza në ndeshjet e sotme në NBA, me Lakers që u mundën 121-105 në fushën e tyre nga Philadelphia. Ingram realizoi 36 pikë për...

2 gola në shtesë, kualifikim dramatik i Valencias

Çfarë përmbysjeje e Valencias. Skuadra e Marcelino Garcia Torral konfirmoi momentin pozitiv që po kalon duke u kualifikuar në fazën gjysmëfinale të Kupës së...

Rrefimi emocional i Shkodran Mustafit, tregon pse ka filluar të fal...

Shkodran Mustafi është njëri nga futbollistët shqiptar më të suksesshëm në botë. Anëtari i Arsenalit përpos që është një futbollist mjaftë i mirë, ai...

Shkodran Mustafi me mesazh prekës për futbollistin e zhdukur të Premierligës

Shkodran Mustafi i është gëzuar fitores së Arsenalit ndaj Cardiff Cityt të martën në Premierligë, por nuk ka mundur ta heqë nga mendja zhdukjen...

​“Pas zhdukjes së Salas, lojtarët frikësohen të udhëtojnë me aeroplan”

Mbrojtësi i Cardiff Cityt, Sol Bamba, ka zbuluar se disa nga bashkëlojtarët e tij po frikësohen të udhëtojnë me aeroplan, pasi lojtari i ri...

“Çmendet” komentatori Krudeli: Pioo, Pioo!, gool, gool, gool! (Video)

Milani mposhti Napolin dhe u kualifikua në gjysmëfinale të kupës së Italisë, kurse më meritori ishte përforcimi i ri Kzhishtof Pjatek, i cili me...

Për titullin e Liverpoolit mendon edhe Benitez, ndalet hovi i United!

Rafael Benitez trajneri që nuk arriti të fitonte dot titullin kampion me Liverpoolin gjatë periudhës që ishte trajneri i The Reds, i ka dhënë...

Shkëndija ia rrëmben Vardarit talentin Berisha

KF Shkëndija me kënaqësi komunikon marrëveshjen me futbollistin e talentuar 18-vjecar, Jakup Berisha. Mesfushori ofenziv vjen nga rradhët e Vardarit, ndërsa pas firmës është...

Barcelona, me rekord transferësh në afatin e janarit

Nuk ndodh shpesh që Barcelona të bëj kaq shumë blerje në afatin e janarit, qoftë për të shitur apo për të blerë lojtarë, por...

Reagon Sarri pasi talenti anglez i Chelseat e kërkoi transferimin në...

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, ka bërë të ditur se talenti i ri i klubit londinez, Callun Hudson-Odoi, do të qëndrojë edhe për këtë...

Donis Avdijaj në mesin e transferimeve më mbresëlënëse në Holandë

Donis Avdijaj është vlerësuar në mesin e 18 transferimeve që kanë lënë më së shumti mbresa në Eredivisie – ligën elitare holandeze – deri...

Gjesti nënës ndaj fëmijës së verbër po bën xhiron e botës

Pasioni për futbollin nuk njeh kufi. Një episod emocioues vjen nga Brazili. Silvia Grecco dhe djali i saj 12-vjeçar, Nikolas shkojnë bashkë në stadium për...

Arrihet marrëveshja, Suarez transferohet në Arsenal

Arsenali e ka huazuar mesfushorin e Barcelonës, Dennis Suarez, deri në fund të sezonit me opsion për ta blerë në qershor të 2019-es. Pasi nënshkroi...

Amir Kurtishi, talenti i së ardhmes

Amir Kurtishi, është një prej emrave më të rinj shqiptar në Zvicër, i cili premton shumë për tu bërë emër i njohur në futboll....

Trajneri maqedonas e fyen basketbollistin shqiptar në baza fetare (Video)

Një gjest i turpshëm dhe skandaloz ka ndodhur në terrenet sportive. Seleksionuesi i U18 të Maqedonisë në basketboll, Mihail Naumovski, në ndeshjen derbi të...

Trajneri maqedonas e fyen basketbollistin shqiptar në baza fetare (Video)

Një gjest i turpshëm ka ndodhur në terrenet sportive. Seleksionuesi i U18 të Maqedonisë në basketboll, Mihail Naumovski, në ndeshjen derbi të Ligës së...

Buffoni festoi ditëlindjen e 41, PSG i përgatiti dhuratë të bukur

Legjenda e futbollit Italian, Gianluiggi Buffon, ka festuar ditëlindjen e 41-të. Mediat në Francë theksojnë se për ditëlindje, PSG i ka përgatitur një dhuratë...

Finalja e Kupës së Mbretit, në “Benito Villamarin”

Stadiumi “Benito Villamarin” në Sevilla është përzgjedhur për të zhvilluar finalen e Kupës së Mbretit për edicionin 2018-2019. Njoftimi u bë nga Federata Spanjolle...

11 fitore radhazi për Warriors-at

Që pas humbjes në kohën shtesë me Houston Rockets më 4 janar, kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors, njohin vetëm fitore. Të...

Renova me probleme, lëndohet rëndë Kobetiç

Renova do të përballet me një problem serioz në vazhdim të sezonit, pasi ka mbetur pa portierin Matija Kobetic. Sipas informacioneve të fundit, Kobetic,...

Fitore bindëse e Renovës në miqësoren kundër Gostivarit

Skuadra e Renovës ka shënuar fitore bindëse në miqësoren e dytë në Ohër, në kuadrin e përgatitjeve për pjesën e dytë të kampionatit. Gjipspunuesit...

Mustafi huazohet te FC Shkupi

Skuadra e FC Shkupit pas lëndimit që ka marrë portieri Igor Aleksovski u detyruar që në mënyrë të përshpejtuar të vihet në kërkim të...

Rastet dhe golat nga ndeshja Shkëndija- FC Orenburg 2-0 (Video)

Shkëndija fiton 2:0 testin me Orenburgun e Rusisë. Emini dhe Imeri shënojnë golat për kuqezinjtë, ndërsa debutojnë përforcimet e janarit, Ibraimi e Husmani. Pas...

FOTO/ Zgjidhet në formacionin më të mirë të vitit, futbollisti shqiptar...

Benjamin Kololli ishte futbollisti i vetëm shqiptar që u zgjodh mbrëmjen e djeshme në formacionin më të mirë të vitit 2018 në Zvicër. 26-vjeçari është...

​Publikohen datat për rimeçin mes Wilderit dhe Furyt

Rimeçi mes Deontay Wilderit dhe Tyson Furyt do të zhvillohet në New York, në Barclays Center, ose më 27 prill ose me 18 maj,...

​Familja e Salas paguan aeroplan privat për të rikrijuar udhëtimin e...

Një aeroplan privat e rikrijoi udhëtimin dhe lëvizjet e fundit që i kishte bërë aeroplani me të cilin kishte qenë duke udhëtuar lojtari i...

​Pamje nga përleshja mes tifozëve të dy klubeve angleze

Policia e Anglisë e ka përshkruar përleshjen mes tifozëve të Millwallit dhe Evertonit si njërën ndër rastet më tronditëse të dhunës në futboll për...

Gjesti i madh i Xherdan Shaqirit për vogëlushin e shtrirë në...

Xherdan Shaqiri i ka dërguar një mesazh të vogël për ditëlindjen e një fëmije tifoz të Liverpoolit, të shtrirë në spital. Oliver është në spital...

Messi e ka një mesazh për tifozët e Barcelonës

Kapiteni i Barcelonës ua ka bërë të qartë tifozëve se skuadra do të ketë nevojë për përkrahjen e tyre, në mënyrë që ta përmbysë...

Shaban Tërstena surprizohet nga Khabib Nurmagomedov

Shaban Tërstena, kampioni olimpik në mundje nga viti 1984 në Los Angelos të SHBA-ve, këtyre ditëve ka pranuar një dhuratë surprizë nga kampioni i...

“Të dënohen ata që kërkojnë dhoma gazi për shqiptarët” (Video)

Ofendimet dhe fyerjet ndaj shqiptarëve nuk kanë të ndalur. Trajneri i KB Shkupi, Enver Miftari dhe gazetari sportiv, Besnik Shabani, kanë reaguar lidhur me...

Reali fitoi në Barcelonë

Real Madridi ka mundur sot me rezultat 2-4, RCD Espanyolin, në një ndeshje ku pati edhe kartona të kuq. Kjo është një fitore e...

Danimarka rrëmben Botërorin e Hendbollit

Danimarka është fituesja e radhës e titullit të Hendbollit Danezët kanë fituar titullin e më të mirëve të botës pasi që në finale sonte kanë...

Basketbollisti serb: Kosova nuk është Serbi

Basketbollisti i skuadrës turke, Fenerbahce dhe i Përfaqësueses së Serbisë, Nikola Kalinic, në një intervistë të gjatë për mediat serbe, e ka pranuar se...

Pasojat e dhunës në futbollin anglez – VIDEO

Vite më parë huliganët në Angli u kthyen në një problem seeioz për shtetin e deshën masa drastike për të ulur përplasjet e dhunshme...

Paul George shkëlqen ndaj Bucks, Harden thjesht “magjik” ndaj Magic

Oklahoma City Thunder shkundin pozitat e Milwaukee Bucks, që kryeson Konferencën e Lindjes, duke fituar 118-122 brenda në “Chesapeake Energy Arena”, ku skenën e...

Lazio bën lojën, Juve merr pikët, bardhezinjtë prekin me një dorë...

Juventusi tregon edhe njëherë tjetër se është një skuadër e madhe dhe nuk ka rivalë në Serie A. Bardhezinjtë e Allegrit përmbysën Lazion duke...

Portieri “në gjumë”, goli direkt nga këndorja që po çmend rrjetin

Në javën e 19-të të kampionatit holandez, Eredivisie, Alkmaari fitoi 0-2 në fushën e Heerenvenit, por më shumë se suksesi në transfertë i skuadrës...

Seferi sërish shënon gol, gati për sezonin pranveror

Skuadra e Winterthur i ka mbyllur me fitore miqësoret para fillimit të sezonit pranveror në ligën e dytë të Zvicrës, duke e mposhtur Yf...

Xhonov, kryetar i ri i LFK-së së Shtipit

Dimitar Xhonov është kryetar i ri i Lidhjes futbollistike të Shtipit. Në Kuvendin e Rregullt Vjetor të LFK nga Shtipi, që është mbajtur në...

Shah-Shemshiu, kampion pa humbje në Tetovë

Agim Shemshiu, shahisti kumanovar, ka fituar vendin e parë në turneun e shahut në Tetovë, i cili ishte organizuar nga Vizion M, të dielën. Nga...

Nëntë kampion shqiptarë në kampionatin zgjedhor U23 në Shkup

Të shtunën, në Shkup u mbajtë kampionati zgjedhor U23, në të cilën mundësit shqiptarë edhe njëherë dëshmuan se janë më të mirët. Nga KM...

Tifozët “Family Aerodrom” Fyejnë Shqiptarët Në Takimin Shkupi-MZT (VIDEO)

Asgjë e re, pasi jemi mësuar me kesi lloj fyerje dhe kore raciste për shqiptarët nga tifozë të palës maqedone. E fundit vjen nga...

Ben Fetai, talenti 12 vjeçar bëhet pjesë e Grasshopperit në Zvicër

Gazeta Lajm shkruan se një futbollist i ri po rritet në Zvicër. Bëhet fjalë për talentin e vogël, Ben Fetai, i cili me sukses...

Atletico Madridi mposht Getafen

Ateltico Madridi ka shënuar fitore prej 2 me 0 sot në shtëpi ndaj Getafes. Golin e parë e shënoi Antoine Griezmann në minutën e 27...

Valverde mbron vendimin: Rotacionet me Messin janë për të mirën e...

Ernesto Valverde nuk ndjen keqardhje apo pendim për vendimin e tij për të pushuar Lionel Messin në humbjen e Barcelonës në Copa del Rey...

Norvegjia-Danimarka, finalja e botërorit në hendboll

Norvegjia ka siguruar një vend në finale të kampionatit botëror të hendbollit, pasi mposhtën Gjermaninë me resultat 31-25, në takimin e zhvilluar në Hamburg....

Ertan Demirit i përgatitet një surprizë e ëmbël për ditëlindje

Ishfutbollisti i mirënjohur, Ertan Demiri, aktualisht menaxher në FC Shkupi, para ca ditësh ka pasur ditëlindjen e tij. Ai ka mbushur 40 vjet, është...

“Është ndjenjë e pa përshkruar që përsëri po rikthehem në klubin e zemrës. Për mua është emocion i veçantë vet fakti që do të...

Iseni rikthehet te Shkupi

Skuadra e FC Shkupit vazhdon të jetë aktive në afatin kalimtar të dimrit dhe pas afrimit në klub të katër përforcimeve të deritanishme, sot...

Ramosi martohet me bukuroshën tetë vjet më e moshuar! Do të...

Kapiteni i Realit, Sergio Ramos (32) lidhjen e tij shtatëvjecare me partneren Pilar Rubio (40) do ta kurorëzojë me martesë. Dasma është caktuar për ...

Djokovic në finale kundër Nadalit

Tenisti serb, Novak Djokovic, ka arritur të kualifikohet në finale të Australian Open, ku do të ndeshet me spanjollin Rafael Nadal. Djokovic e mposhti...

Futbollisti i zhdukur me gjithë avion, Leo Messi ka një mesazh...

Leo Messi ndau në rrjetet e tij sociale një mesazh mbështetjeje për bashkatdhetarin e tij, Emiliano Sala, i cili u zhduk të hënën mbrëma,...

Themelohet “Futsal Club Arben Bajrami”

Futsalit në Maqedoni i është shtuar edhe një klub. Bëhet fjalë për Futsal Club Arben Bajrami nga Çairi. Iniciatorë të këtij projekti janë z.Shaban...

Lajm i keq për Shkupin, pa Aleksovskin në sezonin pranveror

Një prej portierëve më të mirë në Maqedoni, Igor Aleksovski, ka tërhequr ligamentet në gjurin e djathtë gjatë stërvitjes në Antalia. Pas kontrollimeve shtesë...

Shkupit i lëndohet portieri, Aleksovski kthehet në Shkup

Faza e dytë e përgatitjeve në Antali ka filluar tani më shtatë ditë dhe ekipi ngadalë po kap formën e duhur, duke u stërvitur...

Klubet më të pasura, kryeson Reali i Madridit

Reali i Madridit rikthehet te kryesojë listën e klubeve më të pasuara në botë. Plot 750.9 milionë euro kanë arkëtuar madrilenët vitin e shkuar,...

Chelsea në finale të Carabao Cup, Tottenhami bie pas penalltive

Chelsea u kualifikua mes drithërimash në finalen e Carabao Cup, ku do të përballet me Manchester City-n. Blutë e Londrës eliminuan në derbi Tottenhamin...

U dënua në Spanjë, Portugalia mund t’i heqë dekoratat Ronaldos

Portugalia do të analizojë vendimin e drejtësisë spanjolle për rastin e Cristriano Ronaldos (arriti një marrëveshje për dënimin që mori për evazion fiskal), për...

Superiorja rinis me një sfidë “flakë”, Skënderbeu-Partizani

Kategoria Superiore me “gazin” në maksimum që në start të pjesës së dytë të sezonit. Java e parë e fazës së tretë çelet me...

Warriorsat blindojnë vendin e parë në Perëndim

Golden State Warriors koleksionuan fitoren e nëntë radhazi në parketin e Washington Wizards me rezultatin 118-128, duke blinduar vendin e parë në Konferencën e...

Kupa e Amerikës, Argjentina në grup “ferri”

U hodh në Rio de Janiero shorti për edicionin e 46-të të Kupës së Amerikës, që do të zhvillohet në Brazil nga 14 qershori...

Arjola e pranon publikisht: Kam fjetur me dy VIP-a shqiptarë

E ftuar së fundmi në emisionin "Pop Culture" ishte moderatorja e njohur Arjola Shehu, e cila ka realizuar një intervistë pikante me Kelvi Kadillin. E...

​Piloti i aeroplanit të zhdukur nuk ishte i licencuar

Piloti i aeroplanit të zhdukur, me të cilin po udhëtonte futbollisti i Premierligës, Emiliano Sala, nuk kishte licencë për të drejtuar aeroplanë me pasagjerë,...

Të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenarë çdo ditë e...

Driton Kuka ndihet i lumtur me suksesin e radhës të garueses së tij më të mirë Driton Kuka po e shijon suksesin e djeshëm të...

​Përkundër fitores, Solari frikësohet se mund të eliminohet nga Kupa e...

Real Madrid tentoi ta bëjë më të mirën në ndeshjen e mbrëmshme kundër Gironës për ta siguruar një vend në gjysmëfinale të Kupës së...

​Gjykata merr vendim për padinë ndaj Messit

Gjykata Supreme e Drejtësisë në Katalonjë e ka shpallur Lionel Messin të pafajshëm, pasi që argjentinasi ishte akuzuar se nuk i ishte përmbajtur një...

Shiu i madh shpëtoi Grasshoppers-in nga debakli prej Shkëndijës

Të reshurat e dendura të shiut ndërpresin testin me Grasshoppersin në minutën e 37-të, kur avansonin 2:0 dhe e njëjta nuk do të vazhdojë. Zhbllokimi...

Shemallari dhe Kallashi nën udhëheqjen e menaxherit Salihu

“ArenaRing – Management Promotion” ka arritur të nënshkruajw marrwveshje edhe me dy boksierw profesionistw, Arben Shemallari me licencë të Gjermanisë dhe Aleksandar Kallashi me...

Majlinda e gëzon trajnerin Driton Kuka

Xhudistja pejane është kualifikuar në finale të Grand Prix të Tel Avivit Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të evenimentit prestigjioz Grand Prix 2019, i...

Ringjallët K.F. “Përparimi”, vizioni i tyre për të ecur përpara

Me inciativë të disa të rinjëve nga fshati Nigishtan, është themeluar klubi i futbollit Përparimi, njofton ‘infOSport.mk’. Vizioni i KF Përparimi është që klubi i...

NBA, “thyhen” Raptors e Spurs, ndalet edhe Denver!

Pas tre fitoresh radhazi, Toronto Raptors u ndal në transfertën e Indinapolis përballë Indiana Pacers duke hapur krahun dhe duke rrezikuar edhe vendin e...

Ja si Shkupi mposhti Politehnikën (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=014jxIpPJH8

Prezantohet Abdul: Tifozët këtë vit do të shohin një Shkup më...

Mesfusha e FC Shkupit është përforcuar edhe më shumë, pasi sot ka vënë firmë në kontratën një vjeçare edhe Ergin Abdul, një futbollist i...

Higuain flet si lojtar i Chelseat, tregon pse iu bashkua “blues”

Gonzalo Higuain e ka shpjeguar arsyen e kalimit të tij te Chelsea pas gjashtë muajve që ishte pjesë e Milanit. Argjentinasi e kompletoi transferimin e...

Rinisin kërkimet për futbollistin e zhdukur të Premierligës

Kërkimet për futbollistin e zhdukur Emiliano Sala do të rinisin në orët në vazhdim, pasi aeroplani me të cilin po udhëtonte ai u zhduk...

Morata tek Atletico Madrid, zyrtarizimi çështje orësh

Telenovela me protagonist Alvaro Moratan është drejt fundit. Sulmuesi spanjoll është vetëm një hap larg Atleticos së Madridit. E jep të sigurt transferimin e...

Ibraimët bëhen bashkë, Shkëndija udhëtoi në Antalia

Shkëndija ka udhëtuar drejt Turqisë, ku deri më 5 shkurt do të zhvillojë fazën e dytë përgatitore të dimrit. Udhëtimin drejt Antalisë për një...

Feronikeli uroi trajnerin e tyre, Ramadani: Ditëlindja yte është festë edhe...

Trajneri i skuadrës Feronikeli nga Drenasi, Zekirja Ramadani dje (e hënë) ka festuar ditëlindjen e tij. Ai ka mbushur 41 vjet. Me këtë rast,...

Shkëlqeu në Carabao Cup, Manchester City gati të shpërblejë Arijanet Muriqin

Manchester City është gati të shpërblejë me një kontratë afatgjatë portierin e ri Arijanet Muriq.“Gardiani” 20-vjeçar ka fituar statusin e numrit 2 të portës...

Postim emocional i Alioskit, ja si ia uron nënës ditëlindjen

Ezgjan Alisoki përmes një postimi në facebook ka uruar nënën e tij me rastin e ditëlindjes së saj Këto janë fjalët që futbollisti i Leeds...

Koha kur të gjithë lojtarët e kombëtares kuqezi u arrestuan dhe...

30 maj 1990. Shqipëria përballej me Islandën, në ndeshjen e parë për kualifikueset e Europianit 1992. Ishte koha kur bota e futbollit po përjetonte...

Tsitsipas eliminon edhe Bautista-Agut

Vazhdon përralla e Stefanos Tsitsipas në Australian Open. Pasi eliminoi krejt papritur një legjendë si Roger Federer, talenti grek i tenisit mposhti në fazën...

Nehar Sadiki do të firmos për Renovën

Pas largimit nga Rabotnicki, Nehar Sadiki, më në fund ka vendosur për klubin e ri ku do të luajë në të ardhmen. Mbrojtësi kumanovar,...

Ronaldo dënohet me dy vjet burg me kusht dhe gjobitet me...

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, e ka pranuar fajin gjatë seancës gjyqësore në Gjykatën Provinciale të Madridit sot, ku u akuzua për evazion fiskal gjatë...

Warriors “shtypin” Lakers me Klay Thompson, Harden nuk mjafton për Rockets

Golden State Warriors hakmerren ndaj Los Angeles Lakers për humbjen e pësuar mbrëmjen e Krishtlindjes në “Oracle Arena”. Këtë herë skena ishte zhvendosur në...

Ejupi i bashkohet Osijekut në stërvitje

Muzafer Ejupi i është bashkuar kolegëve të tij nga Osijek në përgatitjet që po i zhvillon në Rovinj. Sulmuesi shqiptar ka nëntë muaj që është...

​Ronaldo i gatshëm ta pranojë fajin, rrezikon dy vjet burg dhe...

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, pritet ta pranojë fajin gjatë seancës gjyqësore në Gjykatën Provinciale të Madridit sot, ku akuzohet për evazion fiskal gjatë kohës...

Një afrikan po testohet te Shkupi

Lojtari nga Kigali (Ruanda) mund të jetë përforcim potencial për Shkupin në sezonin pranveror. Emri i tij është Abdul Ruatubaje, stopper, që ka 22...

Rrugëtimi i Boatengut: Nga Las Palmas në Frankfurt, në Sassuolo e...

Kalimi i Kevin-Prince Boateng në Barcelonë nga Sassuolo për sa hap e mbyll sytë të hënën ka lënë shumë persona gojëhapur. Në mëngjesin e së...

Karateistët e K.K. “Rinia” iu nënshtruan provimit për breza KYU (Video)

Të dielen (20 janar 2019), klubi i karatesë “Rinia”  nga fshati Matec i komunës së Likovës organizoi provimin  e pestë për breza KYU. Karateistë...

Modric: Dëshirojë të jem pjesë e Realit edhe në të ardhmen

Te Reali është nga viti 2012, por futbollisti më i mirë botëror Lluka Modric dëshiron që të vazhdoj të luaj në “Santiago Brnabeu”.   “Kontrata ime...

Aliji: Nuk ëndërroj më, dua të shijoj futbollin. Rumaninë ma sugjeroi…

Naser Aliji, mbrojtësi i Kombëtares, pas shumë peripecive dëmtimesh ka arritur të gjejë “ishullin” e qetësisë në Rumani, tek skuadra e Dinamos së Bukureshtit....

Inter – Icardi, ky është lajmi i fundit!

Sulmuesi argjentinas pritet ta vazhdojë karrierën tek gjiganti italian Bashkëshortja dhe njëherësh menaxherja e Mauri Icardit, Wanda Nara insiston se sulmuesi argjentinas do të nënshkruajë...

Arbeloa shpërthen kundër VAR-it në Spanjë, pas fitores së Barcelonës

Ambasadori i Real Madridit, Alvaro Arbeloa ka shprehur pakënaqësinë e tij për golin e dytë të Barcelonës në fitoren 3-1 kundër Leganes, pasi që...

Ish-futbollisti i Fenerbahces dhe G’saray vjen në Tetovë?!

Nëse Olcan Adin, ishlojtar i Galatasaray dhe Fenerbahce, do të jetë transfer “bomba” e re e Shkëndijës. Kryetari i Shkëndijës, Visar Bexheti nuk po rri...

Arbeloa shpërthen kundër VAR-it në Spanjë, pas fitores së Barcelonës

Ambasadori i Real Madridit, Alvaro Arbeloa ka shprehur pakënaqësinë e tij për golin e dytë të Barcelonës në fitoren 3-1 kundër Leganes, pasi që...

Karateistët e K.K. “Rinia” iu nënshtruan provimit për breza KYU

Të dielen (20 janar 2019), klubi i karatesë “Rinia”  nga fshati Matec i komunës së Likovës organizoi provimin  e pestë për breza KYU. Karateistë...

Serena Williams e pandalshme, eliminon numrin 1 në botë

Serena Williams ka siguruar një biletë për në çerekfinalet e grand slam të Australian Open pas fitores 2-1 (6-1, 4-6, 6-4) në raundin e...

Pacers dominojnë Hornets, Clippers në zonën play off, Rose nderon Timberwolves

U luajtën vetëm tre takime në NBA, ku munguan skuadrat e mëdha, kryesuese në konferencat respektive, por sigurisht jo spektakli mbi parket. Indiana Pacers dominuan...

Tottenhami përmbys Fulhamin, ia del edhe pa Harry Kane

Pa një nga sulmuesit Harry Kane apo Son Heung – Min në formacion “gjelat” nën drejtimin e Pochettino-s nuk fitonin një ndeshje në Premier...

Çfarë blofi në Holandë, barazojnë Ajaxi dhe PSV-ja

Festival golash në takimin Ajax-Heerenven, por në fund asnjë fitues, pasi gjithçka përfundoi 4-4. “Harkëtarët” nuk arritën dot të përfitonin nga ndalesa e Psv-së,...

“Camp Nou” e thërret, Messi zgjidh “hallet” e Barcelonës

Me Lionel Messin në fushë Barcelonën është e vështirë të ndalësh, aq më tepër kur bëhet fjalë për një skuadër modeste si Leganes. Skuadra nga...

Shpërthen “bomba” e re në Tetovë:Zeni Husmani përforcon Shkëndijën

Mesfushori defanziv firmos deri në verë të vitit 2021, ndërsa do të luajë për herë të parë në Maqedoni pas eksperiencave në Kroaci, Slloveni...

Intervista e Agim Ibraimit:I lumtur që u ktheva te Shkëndija (Video)

Futbollisti i ri i Shkëndijës Agim Ibraimi ka folur ekskluzivisht për kanalin e klubit pasi ka kompletuar lëvizjen e tij në fanellën kuqezi. Sulmuesi...

Mundësit e tre klubeve nga Shkupi i bashkoi flamuri kuqezi

Mundësit e tre klubeve nga Shkupi, Liria, Tefejuz dhe Çairi për një ditë kanë lënë anash rivalitetin e tyre në dysheme, dhe janë bashkuar...

Agim Ibraimi promovohet te Shkëndija (Video)

Agim Ibraimi është zyrtarisht futbollist i Shkëndijës së Tetovës. Sulmuesi 30-vjeçar firmos kontratë trevjeçare me kuqezinjtë, e vlefshme deri në vitin 2022. Tetovari karrierën...

Seferi shënoi dy gola për Winterthur-in kundër kombëtares U25 të Kinës

Skuadra zvicerane e Winterthur ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore kundër kombëtares U25 të Kinës me rezultat 2:1 (2:1). Të dy golat për skuadrën...

Sadiki në prova te Sllovan Bratisllava

Nehar Sadiki është në prova te Sllovan Bratisllava, lider në kampionatin sllovak. Stoperi i ri, dikur lojtar i Rabotnickit dhe Milanos, është në kërkim...

Shpërtheu “bomba”: Ibraimi kthehet te Shkëndija, prezantimi sot

Ajo që ishte paralajmëruar edhe është realiziuar. Agim Ibraimi është lojtar i ri i Shkëndijës. Ibraimi kthehet në klubin amë pas dhjetë vitesh të kaluara...

Aliji pritet të largohet nga Vëllazërimi

Burhan Aliji pritet të largohet nga skuadra e Vëllazërimit të Kërcovës mëson jozyrtarishtë gazeta Lajm. Mesfushori me përvojë të madhe ka disa oferta nga...

Trajneri i kombëtares shqiptare të hendbollit, Ismaili: Lojtari me numër 5...

Seleksionuesi i kombëtares së Shqipëirisë në hendboll, Muhamed Ismaili i ka bërë një analizë përfundimit të ndeshjeve të fazës së parë eliminatore të botërorit...

Chelsea interesohet për Zenelin!

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane dhe jo vetëm. Bëhet fjalë për shqiptarin e Kosovës, Arbër Zeneli. Mesfushori 23-vjeçar ka...

Reagon Girona, sfidon Barcelonën

Klubi i Gironas ka hedhur poshtë zërat për një transferim të mundshëm të sulmuesit Cristhian Stuani te Barcelona. Ka qenë vet presidenti Delfi Geli,...

Higuain një katastrofë, çdo gol i ka kushtuar Milanit më shumë...

Gonzalo Higuain po kalon orët e tij të fundit te Milani pasi është shumë pranë transferimit te Chelsea, megjithatë për të kuptuar që transferimi...

Lakers ia dalin edhe pa LeBron James

Sukses shumë i rëndësishëm i Los Angeles Lakers 128-138 në kohën shtesë në shtëpinë e Oklahoma City Thunder, ku në mungesë të LeBron James...

Ndërroi jetë veterani i futbollit të Bashkimit nga Kumanova, Haxhi Nejazi...

Sot me 17 janar 2019, në moshën 94 vjecare ka ndërruar jetë veterani i futbollit kumanovar dhe KF Bashkimi, Haxhi Nejazi Alimi. Ai ka...

Struga Trim Lum filloi me përgatitje, atmosfera fantastike

Ashtu sic ishte e planifikuar, ekipi i Struga Ttrim Lum ka filluar me përgatitje. Tubimi i parë ishte caktuar në QRS “Biljanini Izvori” në...

Atomi kuqezi

Talenti i skuadrës së futbollit Vardar nga Shkupi, Atom Fazliu, është ftuar nga Kombëtarja U-19 e Shqipërisë, shkruan gazeta Lajm. Ka qenë seleksionuesi Nevil Dede...

Warriors të papërballueshëm me Curry-Durant, Rockets nuk u vlejnë 58 pikët...

Golden State Warriors duket se kanë gjetur ritmin e duhur, duke mposhtur çdo kundërshtar që u dalin përpara. Kështu radhën për t’u dorëzuar para...

Australian Open, kualifikohen Federer e Nadal

Rafael Nadal avancon në raundin e tretë të grand slamit të parë të vitit, Australian Open. Numri 2 në botë imponua 3-0 me sete,...

Spanja për dy minuta shkeli Maqedoninë

Në ndeshjen e javës së 4-të të grupit B në botërorin e hendbollit 2019, Spanja në Munich shkatërroi Maqedoninë me rezultat 32:21 (13:12). kampionët actual...

Ronaldo theu Milanin, ia solli Juventusit Superkupën, ndërsa vetës trofeun e...

Juventusi vijon dominimin absolut në futbollin italian, teksa në Jeddah të Arabisë Saudite fitoi edhe Superkupën Italiane të vitit 2018, duke mposhtur në finale...

Shkëndija fitoi derbin miqësor kundër Renovës

Shkëndija mund 2:1 Renovën në takimin kontrollues të luajtur në terrenin me bar sintetik te Qendra Sportive në Tetovë. Golit të Mbellës kuqezinjtë i’u...

Fury vs Joshua, tifozët zgjedhin fituesin

Një përballje potencialisht e madhe midis Anthony Joshua dhe Tyson Fury është shpallur nga promotori Eddie Hearn këtë javë, një luftë që do të...

Bale të largohet nga Reali shkaku i Brexit?

Gareth Bale mund të detyrohet të largohet nga Real Madridi shkaku i Brexit-it, sipas mediumit ESPN. Si qytetar i Britanisë së Madhe që jeton diku...

FFM me 17 mars do të zgjedh kryetarin e ri, këto...

Nuk ka më dilemë. më 17 mars Federata e futbollit të Maqedonisë do të zgjedh kryetarin e ri. Në mbledhjen e ditës së mërkurë...

OPINIONE