Chelsea duket se do të bëjë një revolucion në këtë afat.

Chelsea po mendon që t’i shet disa lojtarë, për të krijuar fonde në transferimet e reja.

Sipas The Sun, skuadra londineze është e gatshme ta shet Victor Mosesin, Gary Cahill dhe Danny Drinkwater.

Chelsea tashmë është duke negociuar me Fulhamin për shitjen e tre lojtarëve.

Claudio Ranieri dëshiron që treshja e bluve të transferohet në këtë afat, për një shumë rreth 55 milionë euro.