Një deputet laburist në Britaninë e Madhe është para një furtune të madhe mediatike.

Simon Danzcuk, 49 vjeç dhe baba i dy fëmijëve, ka flirtuar dhe ngacmuar seksualisht një 17-vjeçare që kishte shkuar të kërkonte punë tek ai.

Ai i ka thënë asaj se është i ngacmuar dhe e ka pyetur nëse donte ca dacka prapanicës.

Policia tashmë ka nisur hetimet, duke qenë se vajza është një vit më e vogël se sa mosha kur lejohet ligjërisht seksi.

Danzcuk ka qenë i martuar me atë që njihet si mbretëresha e selfie-ve, Karen Danzcuk, 32 vjeç, ndërsa në fillim të javës e la edhe e dashura e re, Claire Hamilton, e cila ka mësuar për skandalin.

49-vjeçari kishte shkëmbyer një sërë mesazhesh me adoleshenten, të cilat tashmë janë bërë publike.

He told the 17-year-old she was 'cheeky' and asked if she wanted a 'spanking'
Earlier this week he was dumped by his local councillor girlfriend Claire Hamilton (pictured together) after she saw the messages

Interaction: Miss Houlihan said she was shocked when the MP told her he was 'horny' in a string of explicit texts (his messages are in grey)

Question: In this exchange the MP allegedly offered to 'discipline' her and asked: 'Do you want me to spank you?'

Bizarre relationship: Ms Hamilton, 32, also claims that on one occasion she kissed Mr Danczuk's estranged wife Karen (pictured) as the 49-year-old MP for Rochdale took pictures of the two of them in a restaurantKaren Danczuk

Messages: Miss Houlihan has published some of the messages she was sent, including one where the MP asked her age and responded: 'Good for you!'

Explicit: In this message Mr Danczuk admits to being aroused in this exchange with the 17-year-old student

Shocked: Miss Houlihan said that she was shocked by the sexual nature of Mr Danczuk's messages

Messy: It is understood the Danczuks' divorce is due to go through this week, six months after the couple broke-off their relationship in a publicly acrimonious split

Split: Simon Danczuk's ex-lover Claire Hamilton has revealed she dumped the Labour MP after he confessed to cheating. She also claims she kissed his estranged wife Karen on one of their nights out together (pictured)