Egzona Muqiqi, është bërë emër shumë i lakuar i mediave rozë, e më shumë kur ajo u lidh me këngëtarin e njohur Albatrit Muqiqin, përcjell ORAinfo.

Ajo sot është bërë nënë dhe ka tre fëmijë. Egzona, kohëve të fundit ka hapur edhe biznesin e saj privat, të rrobave solemne.

E për të i bërë reklamë fustaneve të saj, Egzona ka zgjedhur vetë të bëhet modele. Ja sa bukur i rri asaj fustani i fryrë si i princeshave.