Remzie Osmani është ndër ato këngëtare që lënë gjurmë me këngët e saj. Ajo, sapo është kthyer me një baladë, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja e mirënjohur nuk e le pas sjelljen e këngëve dhe videoklipeve muzikore, ku zakonisht duket shumë bukur.

Remzia është shumë e angazhuar gjithandej Kosovës, por edhe në Diasporë. Kudo këndon 100 përqind live dhe pa dyshim që interpretimi i saj është për duartrokitje, shkruan “Kosovarja”.

Remzia po këndon përkrah vëllait të saj, Nexhatit, të cilin e quan bukurosh./Kosovarja/