Mbrëmë u mbajt dhënia e çmimeve ‘American Music Awards’,në Teatrin ‘Microsoft‘, në Los Angeles, të Kalifornisë, SHBA, shkruan GazetaBlic.

Aty e pranishme ishte dhe Dua Lipa.

Dua të veshur kishte një fustan të gjatë, me ngjyrë të bardhë që dukej tejet elegante.

Një makijazh të lehtë që pothuajse nuk i vërehej aspak.

Dua Lipa u komentua mjaft shumë në media rozë për dukjen e saj.