Milot Llalloshi u bë i njohur për publikun shumë vite më parë, atëherë kur nisi të këndonte përkrah të motrës, Edones, shkruan “Kosovarja”.

Miloti nuk e morri asnjëherë seriozisht muzikën e këngën, por u kthye kohë pas kohe me ndonjë bashkëpunim me të motrën.

Miloti është i angazhuar në krijimin e videoklipeve dhe reklamave dhe po i ecën mirë në këtë drejtim, shkruan “Kosovarja”.

Edhe jeta private është për “marshallah”.

Ai, ka një lidhje fantastike me të birin, Priamin, që siç duket dita ditës po i bëhet si shok./Kosovarja/