Edi Rama akoma se ka kuptuar se te gjithe e dine se eshte klloun i shqiptarise dhe se merr me seriozisht njeri. Leri fjalet ore shakaxhi i patriotizmit por ik bej ndonje pune te hajrit se po tallet dynjaja me ty. (Roland Gjoni)